Prieteni Pescari

Constructia de voblere, rotative si oscilante.

Sâmbătă 22 Septembrie 2018, 00:45:55 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 130   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Constructia de voblere, rotative si oscilante.  (Citit de 1207082 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
pandy
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Moinești

« Răspunde #1000 : Joi 09 Octombrie 2008, 09:11:04 »

Bogdan ti-am trimis mostra de fuma . Sper sa-ti satisfaca pretentiile , calitatile acestui lemn .
Memorat

Caracterul : "...ceea ce faci când nu te vede nimeni !"

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Timisoara

« Răspunde #1001 : Joi 09 Octombrie 2008, 09:30:14 »

Bogdan ti-am trimis mostra de fuma . Sper sa-ti satisfaca pretentiile , calitatile acestui lemn .
de unde faceti voi rost de fuma?
-de unde as gasi si eu sa cumpar acest lemn? Undecided
Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #1002 : Joi 09 Octombrie 2008, 09:33:35 »

pai vorbeste cu Pandy
 si inca unul:S8G ,8CM,12 GR, ratling
Memorat
medvediucbogdan
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Buzau

« Răspunde #1003 : Joi 09 Octombrie 2008, 09:53:47 »

Multumesc mult! Abia astept...

Pentru domnul gene... asa este... f simple... insa pana am ajuns la ele... lest, unghiul si forma barbetei si 1000 alte maruntisuri (stiti foarte bine cum e)... crede-ti-ma ca am stricat ceva lemn...
Si inca unul... ceva mai complicat de data asta:

Ar mai fi cateva dar nu am poze deocamdata... in cateva zile. Plus ca de acuma... am timp berechet toata iarna asa ca... sa tot cioplesc...

Cat despre ale dumneavoastra voblere... felicitari si alte cele cred ca deja sunt de prisos pentru ca sunteti un veteran pe aici. Ideea e... nu va suparati daca va fur, daca nu modele, macar cateva idei, nu? Pana la urma si la urma... copiatul este omagiul suprem, spunea cineva... 
« Ultima modificare: Joi 09 Octombrie 2008, 10:17:09 de către medvediucbogdan » Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #1004 : Joi 09 Octombrie 2008, 10:23:58 »

f fain popperu, demult nu am mai vazut asa lucratura fina din pensula, felicitari  Wink si are si un aspect old style
Memorat

let the pike survive, put it back alive

gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1005 : Joi 09 Octombrie 2008, 10:29:56 »

Multumesc mult! Abia astept...

Pentru domnul gene... asa este... f simple... insa pana am ajuns la ele... lest, unghiul si forma barbetei si 1000 alte maruntisuri (stiti foarte bine cum e)... crede-ti-ma ca am stricat ceva lemn...
Si inca unul... ceva mai complicat de data asta:

Ar mai fi cateva dar nu am poze deocamdata... in cateva zile. Plus ca de acuma... am timp berechet toata iarna asa ca... sa tot cioplesc...

Cat despre ale dumneavoastra voblere... felicitari si alte cele cred ca deja sunt de prisos pentru ca sunteti un veteran pe aici. Ideea e... nu va suparati daca va fur, daca nu modele, macar cateva idei, nu? Pana la urma si la urma... copiatul este omagiul suprem, spunea cineva... 

hai man...  nu ma  mai domni atata.... sunt Gene3004 si atat. cat depsre copiat ,inspirat..chiar te rog. daca ai nelamuriri, ma intrebi si  iti spun.cat despre"vobler simplu" era un compliment! Aplauze
Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1006 : Joi 09 Octombrie 2008, 10:35:34 »

@ Radu
cat de grosute sunt microvoblerele ?? 7 - 8 mm ?? lung si lat am vazut
Memorat
pandy
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1007 : Joi 09 Octombrie 2008, 16:06:05 »

Pentru cei care vor lemn de Fuma le stau la dispozitie cu ID-ul :  plutepandy@yahoo.com

...cit o mai fi !... sugubat
Memorat

Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1008 : Joi 09 Octombrie 2008, 20:19:23 »

Pentru cei care vor lemn de Fuma le stau la dispozitie cu ID-ul :  plutepandy@yahoo.com

...cit o mai fi !... sugubat
te-am bagat in lista, vorbim acolo detalii sugubat
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #1009 : Joi 09 Octombrie 2008, 20:45:26 »

@ Radu
cat de grosute sunt microvoblerele ?? 7 - 8 mm ?? lung si lat am vazut

de la 4-5 mm pina la 2,5 cm
Memorat
pandy
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1010 : Joi 09 Octombrie 2008, 21:45:06 »

Stiu ca sunt offtopic , dar cam asta fac eu ( am facut si woblere , multe si destule pentru o viata de om , dar asta mai demult... sugubat):

Memorat

mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1011 : Joi 09 Octombrie 2008, 23:20:34 »

@ bogdan
cat de grosute sunt microvoblere tale??

@radu
scuze radu, intrebarea era pt bogdan

vopsesc voblere acum; am vopsit 19 deja si lacuit 5  Cafea sper ca maine sa postez primele mele voblere vopsite ; apoi Fir intins
Memorat
medvediucbogdan
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Buzau

« Răspunde #1012 : Vineri 10 Octombrie 2008, 07:37:23 »

Gene... nu era vb de vreo suparare...  Bere   Ideea era ca uneori muncesti mai mult pana ajungi sa faci ceva extrem de simplu (lucru pe care cred ca deja il stiu toti cei care construiesc voblere si nu numai)...

Mark Twain... au aproximativ 10mm in partea din fata si se subtiaza f mult spre coada. De fapt arata ca niste bilute cu coada (initial erau mormoloci - primele pe care le-am facut, negre si maro inchis cu niste desene alb-sidef, inoata si la ora asta in Basca Mare). O sa fac poze de deasupra...

Pandy  Aplauze se vede ca stii ce faci... O intrebare, chiar daca am mai pus-o o data... antenele alea mici din dreapta... de unde? Ai vreo sursa in tara? Ca de afara am gasit si eu da' aia nu livreaza cantitati mici.

Si uite ca am mai gasit doua poze:

« Ultima modificare: Vineri 10 Octombrie 2008, 07:45:36 de către medvediucbogdan » Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #1013 : Vineri 10 Octombrie 2008, 08:44:49 »

faine si astea  Wink

acu o intrebare ptr cultura generala , observ la multi aceeasi forma de minnow cu o barbeta pusa intrun unghi aproape drept si destul de lunga ( a se vedea ultimul vobler din prima poza )  , acel vobler chiar merge in toate conditiile ( suvoi ). ?
Memorat

let the pike survive, put it back alive

gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1014 : Vineri 10 Octombrie 2008, 09:20:24 »

Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1015 : Vineri 10 Octombrie 2008, 09:30:04 »

o intrebare gene:
tu de ce plm te mai duci si la servici?
 Aplauze Aplauze Aplauze Aplauze Aplauze Aplauze

Postat pe:: Vineri 10 Octombrie 2008, 09:29:12

e valabila si pt altii care au ajuns la nivelul asta
Memorat

pandy
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1016 : Vineri 10 Octombrie 2008, 09:34:13 »

o intrebare gene:
tu de ce plm te mai duci si la servici?
 Aplauze Aplauze Aplauze Aplauze Aplauze Aplauze

Postat pe:: Vineri 10 Octombrie 2008, 09:29:12

e valabila si pt altii care au ajuns la nivelul asta

...asta l-am intrebat si eu ! Un site de prezentare , ceva investitii si la munca . Chiar daca traim in Romania ( si stim cum sta treaba cu hand-made-ul ) totusi se cauta si lucrurile de calitate , ceea ce nu prea vei gasi la productiile masive de serie.
Memorat

oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1017 : Vineri 10 Octombrie 2008, 09:38:05 »

nu e obligatoriu sa mergi singur te poti asocia, uite macar gene cu radu ca is din acelasi oras
vedeti cit de greu gasesti produse dady sau tiny
sau intrebati cu cit se vinde un cozma facut de el nu de serie
Memorat

Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1018 : Vineri 10 Octombrie 2008, 09:40:30 »

nu e obligatoriu sa mergi singur te poti asocia, uite macar gene cu radu ca is din acelasi oras
vedeti cit de greu gasesti produse dady sau tiny
sau intrebati cu cit se vinde un cozma facut de el nu de serie
intradevar acele voblere se gasesc greu, un prieten de-al meu are comanda ptr 5 voblere de la dady din primavara Risete .. si pe deasupra mai sunt si scumpe Trist
Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1019 : Vineri 10 Octombrie 2008, 09:44:08 »

probabil o sa vina si vremea aia... cat despre asociere..ideea exista demult( eu si cu radu am discuatat odata  pe tema asta..)
 oricum merci Wink.

Citat
comanda ptr 5 voblere de la dady din primavara  .. si pe deasupra mai sunt si scumpe
ca fapt  divers... cat ajunge un vobler dady?... ca sa stiu...daca imi scriu demisia azi Risete
Memorat
Pagini: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 130   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.083 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 21 August 2018, 17:29:45
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.