Prieteni Pescari

Constructia de voblere, rotative si oscilante.

Joi 23 Noiembrie 2017, 22:37:38 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 130   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Constructia de voblere, rotative si oscilante.  (Citit de 1080290 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
pandy
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Moinești

« Răspunde #1040 : Luni 13 Octombrie 2008, 09:30:54 »

Aplauze Aplauze...dar , totusi , din ce l-ai facut ?
Memorat

Caracterul : "...ceea ce faci când nu te vede nimeni !"

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #1041 : Luni 13 Octombrie 2008, 09:48:57 »

tre sa ajung si eu la pescuit. nu se maipoate asa! toti prindeti peste!! pana si radu cu cactusu' lui  Aplauze

primu de sapt asta:M10BL, 10 cm, 12 gr
Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1042 : Luni 13 Octombrie 2008, 12:29:13 »

@ pandy

daca intrebarea mi-a fost mie adresata iti rapsund asa: la lemn de fuma primit mostra de la tine!  Fir intins  o sa postez acum inca 4-5 voblere facute din lemn de fuma!
lemnul asta e foarte bun asa ca te rog sa-mi opresti si mie material pentru vreo 200 voblere! merci mult inca o data pentru disponibilitatea de care ai dat dovada si proactivitate! rar vezi asa ceva !

primul - [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
al 2-lea -http://img205.imageshack.us/my.php?image=dsc07791zu6.jpg
al 3- lea - [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
al 4-lea - [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] - replica salmo sinking
al 5-lea - [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #1043 : Luni 13 Octombrie 2008, 13:59:43 »

si acum un deep diver de 7 cm slow sinking

* A7YS.JPG (84.31 KB, 640x480 - văzut 143 ori.)
Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1044 : Luni 13 Octombrie 2008, 14:07:12 »

pacat de vobler... n-o sa prinda peste  Tongue .iar l-ai pus in cactus... sidoar ti-am spus Evil
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #1045 : Luni 13 Octombrie 2008, 15:29:17 »

of , nici asta? atunci cred ca trebuie sa-l inmanez unui field tester sa-l probeze  Rinjet
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1046 : Luni 13 Octombrie 2008, 15:39:45 »

eu nici nu ma duc la un concurs de stiuca in 2 saptamini Cool
Memorat

radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #1047 : Luni 13 Octombrie 2008, 15:55:31 »

aha , bun asa , iar daca nu castigi dam vina pe voblerele care au stat in cactus  Noroc
Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1048 : Luni 13 Octombrie 2008, 15:56:26 »

se vede ca si competitia e buna la ceva Smiley vad ca gene si radu au inceput sa bage noutati Smiley)
Memorat
Dreamer
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #1049 : Luni 13 Octombrie 2008, 16:01:13 »

Sa stii ca ai dreptate..poate reusesc si eu sa mai cioplesc cite ceva. Aici nu am materiale, dar cu ajutorul unui prieten acum am ce sa cioplesc.  Wink
Sper sa mai postez si eu cit de curind niste voblere!!   Muzica
Memorat

oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1050 : Luni 13 Octombrie 2008, 16:02:42 »

incearca si cu un ficus poate prind altfel
daca nu asteapta sarbatorile sa le pui in brad Wink
de cind imi doresc un brad impodobit numai cu naluci Rugaciune
Memorat

medvediucbogdan
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Buzau

« Răspunde #1051 : Luni 13 Octombrie 2008, 20:50:20 »

Ooops! Cred ca s-au enervat greii... Gene, Radu si Mark  Aplauze Aplauze Aplauze
Radu... nu te supara cu cactusu' ala... se pare ca pana la urma o sa ne luam si noi... prea le face misto...

Doua gaze desi le-a cam trecut vremea...
Si inca:
« Ultima modificare: Luni 13 Octombrie 2008, 20:52:55 de către medvediucbogdan » Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1052 : Luni 13 Octombrie 2008, 20:58:14 »

faine  Aplauze
Memorat

radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #1053 : Luni 13 Octombrie 2008, 22:24:45 »

da bogdane is faine . se vede ca ai mana
Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1054 : Marți 14 Octombrie 2008, 00:59:18 »

@bogdan

eu sunt departe de adevar pt ca am inceput acum vreo 3 sapt Smiley chiar daca am ceva modele la activ stau slab la capitolul finisari, asta din lipsa timpului si dotarilor; se vede ca ai rabdare la vopsire si esti preocupat de detalii; eu din contra sunt pragmatic si poate e bine ca eu sa merg pe directia mea si voi pe a voastra - vedem, comparam, analizam; daca ma facem si schimb de voblere le vom testa si vom ajunge cu siguranta la o concluzie;

cand o sa ma "linistesc" voi avea timp de bibileli pt detalii; acum merg pe principiul de patern si bataie; ideea e ca multumesc tuturor pt abundenta de informatii privind construirea voblerelor fara de care nu m-as fi apucat; acum mi se pare floare la ureche

@ gene
m-am gandit cum sa facem flaturile alea mai repede Smiley) cred ca nu dureaza mai mult de 15 minute sa faci unul cu tot cu taiere, armare si lipire; probabil tu vei mai sta inca 10 ore la vopsire Smiley
dai o bere

@radu
ms pt buburuze Smiley fac si io cadou unul - doua cu care am prins ca sa aiba pedigree Smiley

pana la urma sunteti de acord cu schimbul de voblere Cum? 3buie sa facem si asa ceva
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #1055 : Marți 14 Octombrie 2008, 08:30:26 »

ms si eu , mark , abia il astept
Memorat
medvediucbogdan
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Buzau

« Răspunde #1056 : Marți 14 Octombrie 2008, 12:40:33 »

Pandy am primit fuma. E bestial, abia astept sa ma infig in el (cred ca maine, ca mi-am dus uneltele la servici... deh, program de iarna... o zi ciopleala la servici, o zi vopsit acasa...). Ramane sa discutam schimbul, daca mai e valabila oferta  Wink
Si dator de bere  Bere Bere Bere

Mark twain... e mai bine sa fii pragmatic... pestele nu e asa mofturos la finisaje. Finisajul e mai mult pentru linistea si placerea noastra, zic eu...

Si pentru toata lumea... dispun de cateva materiale (video+pdf) cu si despre aerografie... cine este interesat PM
« Ultima modificare: Marți 14 Octombrie 2008, 12:48:23 de către medvediucbogdan » Memorat
dstb
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Bacau

« Răspunde #1057 : Marți 14 Octombrie 2008, 13:03:48 »

pana la urma sunteti de acord cu schimbul de voblere Cum? 3buie sa facem si asa ceva

Adica un vobswap, cum s-ar spune?

Hai, ca muscarii v-au luat-o putzin inainte. Smiley

Numai bine!
Smiley
Memorat

-------------------------------------
Centrul Regional de Ecologie Bacau - [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1058 : Marți 14 Octombrie 2008, 19:01:36 »

mai frate, informatia asta circula repede; muscarii sa se fereasca pt ca urmatoarea etapa de evolutie este sa le aratam ca venim din spate puternic;
ia uitati ce am facut azi:) sa vedem daca va dati seama !!
Memorat
dstb
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Bacau

« Răspunde #1059 : Marți 14 Octombrie 2008, 19:08:46 »

He, he... Am zis asa, ca sa vedeti cum a fost acolo desfasurarea. Smiley
Altfel, multe chestii de pe aici se apropie de popper-ul care se arunca cu betele de musca.

Vedeti si:

Bat fly pentru micro voblere
Memorat

-------------------------------------
Centrul Regional de Ecologie Bacau - [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Pagini: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 130   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.057 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Ieri la 10:59:38
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.