Prieteni Pescari

Constructia de voblere, rotative si oscilante.

Joi 19 Iulie 2018, 08:47:36 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 130   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Constructia de voblere, rotative si oscilante.  (Citit de 1198885 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Brasov

« Răspunde #1100 : Sâmbătă 18 Octombrie 2008, 23:32:07 »

Memorat

let the pike survive, put it back alive

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #1101 : Duminică 19 Octombrie 2008, 07:17:18 »

par juguri de bibi, grele si pe cirlig mic Rinjet ,asa-i?
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #1102 : Duminică 19 Octombrie 2008, 10:24:33 »

par juguri de bibi, grele si pe cirlig mic Rinjet ,asa-i?

iegzact 3.5 gr pe Matzuo de 6 cooked in za house, deja au dat rezultate, deci matrita de lut e buna  Tongue
Memorat

let the pike survive, put it back alive

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1103 : Duminică 19 Octombrie 2008, 10:39:37 »

mah fratilor o innebunit Pikeman !! da dupa biban  Risete Risete Tongue
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1104 : Duminică 19 Octombrie 2008, 15:10:23 »

incearca sa faci si de 5g ca-ti trebe Wink
parca te si vad la anu prin toate concursurile sugubat Fir intins
Memorat

dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1105 : Duminică 19 Octombrie 2008, 15:25:11 »

la astea trage cam orice... in special la curcubeu si biban sint criminale... alea mici merg date si cu scule de fly iar alea mai mari cu alea de spinn... pe riu sa pe balta... chiar si la copca au facut ravagii... cu ele cistiginduse citeva concursuri ani la rind

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] ( asta e versiunea pt copca )

pt versiune fly / spinn dati google Markku Autio leech ( sau M-A leech )
« Ultima modificare: Luni 20 Octombrie 2008, 07:39:45 de către dumitru » Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1106 : Luni 20 Octombrie 2008, 08:27:09 »

clean la kill prins cu vobler hand made marca tataru;
au mai fost cateva atacuri ratate pe alte tipuri de voblere facute tot de mine (la o copie salmo floating si la un sinking cu bataie pe coborare); din pacate pestele era f mofturos! ajungea la 1 cm in spatele voblerului si se oprea cand era gata sa-l soarba;
am prins si bibani f frumosi la o copie dupa voblerele lui Bogdan - tin sa precizez ca mi-a luat cel mai mult sa echilibrez acest vobler Trist
putin mai incolo o sa va arat niste sinkinguri cu barbeta aproape de orizontala; pana la urma am facut toate voblerele care nu mergeau asa ca acum am o trusa considerabila pentru clean  Fir intins
Memorat
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1107 : Luni 20 Octombrie 2008, 08:46:05 »

asta e versiunea fly / spinn ( mariti poza si apar mai multe variante )
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #1108 : Luni 20 Octombrie 2008, 14:37:18 »

4 cm , fl , deep diver pe nume    "kissing lips" . cred ca ar fi un cadou frumos de 8 martie unei pescarite de spinn  Sarut

* kissing lips.JPG (82.84 KB, 640x480 - văzut 143 ori.)
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1109 : Luni 20 Octombrie 2008, 14:43:29 »

noroc, ca in Moldova se dau martisoare si la barbati sugubat Love Aplauze Fir intins
Memorat

radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #1110 : Luni 20 Octombrie 2008, 14:59:04 »

da mai ales la cei pe invers  Rinjet
Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1111 : Luni 20 Octombrie 2008, 15:14:32 »

vezi ca la modul in care i-ai pus tu buzele o sa se inece ! macar ii faceai gura inchisa Smiley
Memorat
medvediucbogdan
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Buzau

« Răspunde #1112 : Luni 20 Octombrie 2008, 15:38:51 »

mark...  sugubat... fac maine o poza cu schita de la "ala micu". Ti-as face-o acum dar am caietul cu schite la servici... prefer sa lucrez acolo (scap de rumegus de acasa).
Radu... mortal voblerul ala. Care o fi femininul de la vobler??? Treaba e ca o sa prinzi numa' pestoi... nu-i nimic is buni laptii prajiti  Wink . Oare daca vreau sa prind numai cu icre, trebuie sa-mi fac voblerele cu "frana trasa"? Acuma ma duc la posta sa-ti pun CD-ul, cred ca pe miercuri-joi il ai...
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Gherla

« Răspunde #1113 : Luni 20 Octombrie 2008, 15:47:39 »

Risete im place sa im amintesc cum a inceput totul

Primele 2 ale mele ala mare ii o imitatie de popper si ala micu tre sa fie un gandac de colorado da nu le-am mai vopsit in vechi amin

Arata rau , nu? Are rost sa le vopsesc oare ?  Risete

De uratele mele nu zace nimeni nimik !? Trist
Memorat

mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1114 : Luni 20 Octombrie 2008, 16:03:23 »

sunt mai rele decat primele ale mele  Rinjet ma bucur ca nu sunt cel mai netalentat Smiley)
Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1115 : Luni 20 Octombrie 2008, 17:02:06 »

sunt mai rele decat primele ale mele  Rinjet ma bucur ca nu sunt cel mai netalentat Smiley)

Risete
 eu zic ca e lenes....  acu ..om vedea cine are dreptate. daca am eu in cateva zile le putem admira gata  vopsite si lacuite. daca  nu am.... asta e.

si uite si un pic de ajutor:
« Ultima modificare: Luni 20 Octombrie 2008, 17:11:36 de către gene3004 » Memorat
medvediucbogdan
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1116 : Luni 20 Octombrie 2008, 17:15:52 »

Radule... m-am laudat degeaba, era coada prea mare la posta... il pun dimineata la prima ora.
Ovi... nu-s rele deloc... eu unul le-as pastra asa cum sunt, sa-mi aduc aminte... Acum cativa ani buni (vreo 7-8) am mai avut cateva incercari de a face niste voblere. Ma rog... lemn de brad, vopsea auto, marker, lac nitro... n-au iesit cine stie ce (adik lemnul crapa, lacul ataca barbetele din plastic ordinar de ti se faramitau in maini... cred ca stiti mai cu totii probleme d'astea...). "Vedeta" era un vob din lemn de tei, articulat, cu barbeta din cartela telefonica si la care partea din spate se rotea (ii facusem doua aripioare mici din plastic si se invartea ca o elice... pus pe un ax facut dintr-un ax de rotativa... chiar functiona destul de bine...). N-am pescuit niciodata cu vreunul dintre ele si la un moment dat chiar le-am aruncat pt ca zaceau degeaba intr-un colt al balconului. Imi pare rau dupa ele, asa ca...

Acuma...

... va plac papucii  mei?  Risete

« Ultima modificare: Luni 20 Octombrie 2008, 17:18:14 de către medvediucbogdan » Memorat
gippa
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi/Buzau

« Răspunde #1117 : Luni 20 Octombrie 2008, 18:11:44 »

esti din buzau man? ne cunoastem cumva? ???si eu sunt tot din buzau.
Memorat

AveAenAlivAenUcigcyio
medvediucbogdan
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1118 : Luni 20 Octombrie 2008, 18:27:35 »

... din Buzau da... nu stiu daca ne si cunoastem desi (dar daca nu... putem remedia...)
Auzi? Chiar eram curios poza ceea a ta "clean colorat" ... de pe un "canal uitat" e facuta p'aci pe langa buzau? Ca tare as fi curios care e canalu' ala...   Wink

De fapt... Risete cred ca am luat-o razna  Risete ... ca doar te-am vazut in poze si nu te stiu...
« Ultima modificare: Luni 20 Octombrie 2008, 18:39:20 de către medvediucbogdan » Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1119 : Luni 20 Octombrie 2008, 18:39:04 »

tu iti dai seama de unde e dupa sandale ? Smiley)
Memorat
Pagini: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 130   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.056 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 24 Iunie 2018, 09:42:37
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.