Prieteni Pescari

Constructia de voblere, rotative si oscilante.

Sâmbătă 25 Noiembrie 2017, 07:28:42 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 58 59 [60] 61 62 ... 130   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Constructia de voblere, rotative si oscilante.  (Citit de 1080743 ori)
0 Utilizatori și 2 Vizitatori pe acest subiect.
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Gherla

« Răspunde #1180 : Luni 27 Octombrie 2008, 14:24:18 »

Super tare Pikeman cu asta  am iesit complet din ceatza  Wink si merci mult
Memorat

gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #1181 : Luni 27 Octombrie 2008, 14:46:18 »

Risete Gene astea care le-ai pus tu sant facute in 2 zile nu in 2 ani  Wink

oare? Tongue
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1182 : Luni 27 Octombrie 2008, 14:50:44 »

Risete eh poate 4 zile da nu mai mult
Memorat

Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Timisoara

« Răspunde #1183 : Luni 27 Octombrie 2008, 14:53:14 »

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

Pentru barbete, downloadati dand click pe "Moore's catalog in PDF format" deschideti cu Adobe acrobat reader si aveti pe la paginile 18-19-20 ceva forme de barbete, le faceti un resize, print, lipit pe policarbonat, decupat cu traforaju, ve descurcati voi  Wink
foarte folositor linkul  Bere

@gene ai un MP Tongue
Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1184 : Luni 27 Octombrie 2008, 14:55:05 »

forme de barbete si multe altele aveti pe [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] - tot pdf format
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1185 : Luni 27 Octombrie 2008, 15:02:59 »

Wink eu nu le-am gasit de le mai caut
Memorat

gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1186 : Luni 27 Octombrie 2008, 15:05:43 »

Risete eh poate 4 zile da nu mai mult

esti departe ovy..... mult prea departe.insumate toate  operatiile... nu cred ca ajung la 12 ( exagerat mult ..)ore pt toate alea din poza.plus  ca mai am cateva care ori au fost postate anterior..ori urmeaza a fi puse pe forum.... si au fost facute  in acelasi timp.
ps: sa iti spun ca fiecare are  cel putin 10 straturi de lac?? ( mama lui de devcon , propionat.. sau ce o mai fi  si eu nu gasesc Risete   )
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1187 : Luni 27 Octombrie 2008, 15:10:42 »

Wink ma scuzati domnu Eugen pentru greseeli  Risete  Risete  Risete
Memorat

gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1188 : Luni 27 Octombrie 2008, 15:14:07 »

Wink ma scuzati domnu Eugen pentru greseeli  Risete  Risete  Risete

ei hai.... unde vezi tu un domn Eugen aici?!
Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #1189 : Luni 27 Octombrie 2008, 15:21:51 »

Wink eu nu le-am gasit de le mai caut

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

al 2-lea catalog numit "Diving lips patterns"
Memorat

let the pike survive, put it back alive

Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1190 : Luni 27 Octombrie 2008, 17:27:12 »

-in sfarsit cateva poze clare:
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
(cele mici de clean sunt facute din balsa si sunt FL)
-ce parere aveti de ele? Bere
Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1191 : Luni 27 Octombrie 2008, 17:33:56 »

ovy, Eugen te minte! procesul e mult mai indelungat!
el prinde pestii  - cum ii prinde numai el stie .... plasa, carbid, etc  numai la voblerele lui nu Smiley) - apoi le pune armatura si dupa aia ii pune la presat in niste carti grele vechi; dupa vreo 5 luni si dupa ce s-au uscat indeajuns le pune barbete si ii da cu 50 de straturi de lac Smiley)
Vedeti si voi cat de bine seamana voblerele lui cu unul natural Smiley)

Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1192 : Luni 27 Octombrie 2008, 17:42:45 »

el prinde pestii  - cum ii prinde numai el stie .... plasa, carbid, etc  numai la voblerele lui nu Smiley) - apoi le pune armatura si dupa aia ii pune la presat in niste carti grele vechi; dupa vreo 5 luni si dupa ce s-au uscat indeajuns le pune barbete si ii da cu 50 de straturi de lac Smiley)

Pling  m-ai dat de gol!
 acu ovy...  de tine depinde!

@horsu: faine. cum e cel negru am si eu cateva.. criminale pur si simplu!
« Ultima modificare: Luni 27 Octombrie 2008, 17:49:58 de către gene3004 » Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1193 : Luni 27 Octombrie 2008, 17:50:03 »

@ Horsu,
pai nu sunt clare deloc! ai facut greseala de a face cu blitz in loc sa le pozezi la lumina naturala.
Oricum, din ce se vede rezultatul este peste asteptari; lucrat curat, ingrijit cu pasiune; felicitari!!!
daca mai si  Fir intins peste atunci esti scos.
Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1194 : Luni 27 Octombrie 2008, 18:08:40 »

@ Horsu,
pai nu sunt clare deloc! ai facut greseala de a face cu blitz in loc sa le pozezi la lumina naturala.
Oricum, din ce se vede rezultatul este peste asteptari; lucrat curat, ingrijit cu pasiune; felicitari!!!
daca mai si  Fir intins peste atunci esti scos.

multam!
-ma refeream la poze ca sunt clare spre deosebire de cele avute pana acuma Risete
-din pacate nu prea am unde sa ma duc la  Fir intins acuma, Timisul mic si limpede parca n-ar fii peste in el, Bega.. nu vreau s-agat un frigider p-acolo.. iar altundeva nu prea am cand s-ajung..
-incercate sunt toate voblere, toate bat f bine, toate sunt perfect echilibrate.
-ma bucur mult ca-ti plac Bere

PS: urmeaza primul topwater, un walk the dog din lemn de fuma.. este si primul vobler facut din lemn de fuma... care este de astfel un lemn foarte bun si sunt incantat de el sugubat
« Ultima modificare: Luni 27 Octombrie 2008, 18:11:48 de către Horsu » Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1195 : Luni 27 Octombrie 2008, 19:32:04 »

@ Horsu,

ce camera ai?
 si eu fac ( tot timpul )cu blitz;)  si nu s-a plans nimeni inca ca nu sunt clare.eu zic ca dimpotriva... vorbim pe mes.. si vedem ce putem face cu blitul ala.
Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1196 : Luni 27 Octombrie 2008, 19:52:29 »

@ Horsu,

ce camera ai?
 si eu fac ( tot timpul )cu blitz;)  si nu s-a plans nimeni inca ca nu sunt clare.eu zic ca dimpotriva... vorbim pe mes.. si vedem ce putem face cu blitul ala.

-am facut pozele cu un aparat al unui prieten, un Sony de 6MP.. la inceputul lunii viitoare trebuie sa-mi ajunga si aparatul meu de 10MP... sper sa nu mai am probleme in privinta pozelor
-problema nu consta in poze ci in compresor de care nu mai am bani ca sa-l procur.. nu ramane decat asteptarea, oricum nu se poate totul d-odata.. si numa bine imi mai perfectionez pictatul cu pensula ca n-am mai facut-o de cativa anisori Tongue
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1197 : Luni 27 Octombrie 2008, 20:07:46 »

Wink
Citat
el prinde pestii  - cum ii prinde numai el stie .... plasa, carbid, etc  numai la voblerele lui nu Smiley) - apoi le pune armatura si dupa aia ii pune la presat in niste carti grele vechi; dupa vreo 5 luni si dupa ce s-au uscat indeajuns le pune barbete si ii da cu 50 de straturi de lac Smiley)

Pling  m-ai dat de gol!
 acu ovy...  de tine depinde!

Gene mincinosule  Risete  Risete  de ce  mai protiti atata  timp  Risete sa stergi articolu de pe Rapitori ca poate m-a prostestii si pe  alti ca pe mine    Wink doar stii ca deacolo am luat virusu
« Ultima modificare: Luni 27 Octombrie 2008, 20:09:24 de către Ovi_666 » Memorat

medvediucbogdan
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Buzau

« Răspunde #1198 : Luni 27 Octombrie 2008, 20:14:58 »

Horsule... sa stii ca nu e copiata dupa a ta (oricum ti-a iesit f misto din pensula)...
stiuculita e floating, lemn de tei si cu rattle iar aratarea cealalta e sinking, tot tei si cu rattle...

astea-s doua floating de 4 cm din balsa:

un scufundator de 7cm, balsa:

doua sinking-uri de 3cm, balsa:

si inca trei din "familie":

Toate vopsite in cea mai mare graba joi seara (si lacuit si tot... in afara de epoxi) pt ca joi-vineri noapte am plecat la sireasa si vroiam sa le am cu mine... mai bine nu ma grabeam... nimic nici macar o urmarire...
Singura multumire a fost faptul ca stiuculita baga spaima in bancurile de obleti de sareau care-ncotro din fata ei...

Radu, ai primit dvd-ul? Cum ti se pare? Eu zic ca ai la ce sa tragi cu ochiul p'colo..
« Ultima modificare: Luni 27 Octombrie 2008, 20:20:05 de către medvediucbogdan » Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1199 : Luni 27 Octombrie 2008, 20:22:52 »

Horsule... sa stii ca nu e copiata dupa a ta (oricum ti-a iesit f misto din pensula)...
stiuculita e floating, lemn de tei si cu rattle iar aratarea cealalta e sinking, tot tei si cu rattle...

-stiu ca nu-i copiata dupa a mea.. si oricum nu ma deranjeaza ba din potriva ma bucur dak inspir putina imaginatie cuiva, caci si eu la randul meu ma inspir de ici-colo
-imi place f mult cum iti ies gradatiile din pensula.. keep up the good work! Noroc
Memorat
Pagini: 1 ... 58 59 [60] 61 62 ... 130   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.06 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Sâmbătă 22 Iulie 2017, 02:31:02
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.