Prieteni Pescari

Constructia de voblere, rotative si oscilante.

Joi 23 Noiembrie 2017, 15:00:54 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 130   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Constructia de voblere, rotative si oscilante.  (Citit de 1080138 ori)
0 Utilizatori și 2 Vizitatori pe acest subiect.
medvediucbogdan
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Buzau

« Răspunde #1320 : Joi 06 Noiembrie 2008, 08:30:13 »

am luat modelul BD 200 cu 175lei Tongue

... acelasi ca si mine  Risete BD200 e marfa... cred ca imi mai iau unul (bine, eu le folosesc si la altele...)
Marius... asteapta un pic... nu arunca cu banii. Iti trimit eu zilele astea niste materiale despre aerografie... ceva carti si cateva filme. Poate te lamuresti de acolo (sigur te lamuresti). Sa-mi dai PM cu adresa exacta ca nu am pastrat ambalajul ala...
Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Timisoara

« Răspunde #1321 : Joi 06 Noiembrie 2008, 08:44:39 »

... acelasi ca si mine  Risete BD200 e marfa... cred ca imi mai iau unul (bine, eu le folosesc si la altele...)
Marius... asteapta un pic... nu arunca cu banii. Iti trimit eu zilele astea niste materiale despre aerografie... ceva carti si cateva filme. Poate te lamuresti de acolo (sigur te lamuresti). Sa-mi dai PM cu adresa exacta ca nu am pastrat ambalajul ala...
vreau si eu  sugubat
Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1322 : Joi 06 Noiembrie 2008, 09:30:06 »

@medveniuc bogdan
au de la 2,5 la 3,5 cm; intr-adevar par mari!
aseara am lucrat 14 voblere noi; 5 ore  Cafea; de la inceputul meciului pana la 2,30 am; am facut formele, armaturile, barbetele si inelele; nu sunt lestate, dar maine le lestez si le astup; poimaine vopsit si lacuit; deci concluzia : sambata mai am inca 14 noi in trusa cu care  sa Fir intins    Tongue; am inceput sa dau exclusiv la ale mele (nu pentru siguranta ci pentru intelegerea mecanismului).
o sa le pozez acum si le postez !
Memorat
mayer_maryus
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1323 : Joi 06 Noiembrie 2008, 10:15:04 »

oky atunci te astept, nu ma grabesc, oricum trebuie sa-mi iau unu ca e cam 'ciufut' prietenul asta al meu si stii cum e ce e al tau e al tau nu te mai f..e imeni la cap ca sa ai grija etc...
si eu cred ca optez pt bd 200 asta ca vad ca santeti multi care l-au luat

Postat pe:: Joi 06 Noiembrie 2008, 10:13:04

@medveniuc bogdan
au de la 2,5 la 3,5 cm; intr-adevar par mari!
aseara am lucrat 14 voblere noi; 5 ore  Cafea; de la inceputul meciului pana la 2,30 am; am facut formele, armaturile, barbetele si inelele; nu sunt lestate, dar maine le lestez si le astup; poimaine vopsit si lacuit; deci concluzia : sambata mai am inca 14 noi in trusa cu care  sa Fir intins    Tongue; am inceput sa dau exclusiv la ale mele (nu pentru siguranta ci pentru intelegerea mecanismului).
o sa le pozez acum si le postez !

pei crezi ca poti sa dai cu toate 14?  sugubat mai da si la tovarasi  Bere

Postat pe:: Joi 06 Noiembrie 2008, 10:14:31

vreau si eu  sugubat

scan si trimit si la tine:P
Memorat
Simon Tiberiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Blaj

« Răspunde #1324 : Joi 06 Noiembrie 2008, 10:54:45 »

se fac si cu sabloane o parte din ele, dar asta o are facuta manual toata fara nici un sablon, stiu sigur treaba asta ia luat 2 saptamani sa faca acel desen, omu e pictor:)

cred ca-mi cumpar si eu unu mai degraba ..

voi ce vopsea folositi la aerograf?
[/quote]

Salutare!

Pai se pare ca e destul de mare clubul BD 200 (Feng DA), al meu e inscriptionat Hobbyx.ro.
O singura problema am avut, furtunul se racordeaza la aerograf cu un filet mult mai mare decat la vechiul aerograf PROXXON din dotare. A trebuit sa-mi execut un racord la fabrica, pentru ca nu era rentabil sa comand alt furtun de la hobbyx.ro. E indicat sa cumparati totul de-odata, aerograf, compresor, furtune, ace si duze de schimb si sa va convingeti ca se asambleaza toate.

Vopsele> auto, duco(nitro), lacuri de unghii (oje),... Eu nu folosesc vopsele pe baza de apa, poate gresesc, dar de multe ori nu-mi place rezultatul final si atunci fac o baita la vobbler in diluant si s-a dus totul de pe el...

Ma uit pe NET si salivez ce oferta este la vopsele prin niste tari mai civizate> perlate, metalizate, cameleon, transparente... Ma imbolnavesc de nervi ca avem atatea restrictii...

Am desfacut pachetul de la Marius. Marfa de marfa.

Bye!
Memorat

sTm
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #1325 : Joi 06 Noiembrie 2008, 11:08:57 »

ceva linkuri cu vopsele ? pentru cei care au pile pe dincolo ?  sugubat USA ar fi bun , deja am pus ochiu pe createx si o sa bag ceva bani acolo mai ales pe cele fluo, dar cameleoane si alte mizerii acrilice nu am vazut, nu stiu daca se pot optine astfel de suspensii in vopsele care se dilueaza pe baza de apa.

nu am BD200 am unu din cele cu 135  si merge grozav, intrebare, acul de la BD200 e teflonat? ms
Memorat

let the pike survive, put it back alive

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
medvediucbogdan
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1326 : Joi 06 Noiembrie 2008, 12:08:57 »

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

Pikeman ... eu am luat de aici... gama de culori e acoperitoare, zic eu, preturile pe masura (uite ca sunt si reduceri...  Risete). Partea buna... cuorile sunt direct pregatite pentru aerograf si nu mai necesita diluare.
Insa sunt acrilice, daca zici ca nu-ti plac cele care se dilueaza cu apa... desi dupa cum vezi e o gama destul de mare... culori metalice, fluo, opace, transparente... ai de unde alege...

Horsu si Marius... dati-mi PM cu adresa si va trimit maine prin posta ca mai am de trimis la cineva... alea cu aerografia...
« Ultima modificare: Joi 06 Noiembrie 2008, 12:29:19 de către medvediucbogdan » Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1327 : Joi 06 Noiembrie 2008, 12:44:15 »

ultimele 14
Memorat
medvediucbogdan
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1328 : Joi 06 Noiembrie 2008, 12:50:47 »

ultimele 14

... a fost un meci "fructuos"...  Wink
Sarma de la armaturi? E stomatologica? De 0,4? De unde? Ca io n-am gasit nicaieri pe net... numai de 0,6 desi au si 0,4 sau 0,2 in oferte nu o prea au in stoc. Cica aia se foloseste mai mult in chirurgie...
M-au spart comerciantii astia pe mine... daca nu au un profit consistent nu se obosesc sa se aprovizioneze cu de toate... in buzau nu e magazin de tehnica dentara... e nebunie mare in tara asta...
Mie mi-ar trebui mai mult pentru inele...
Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #1329 : Joi 06 Noiembrie 2008, 13:17:49 »

sarma ii la magazine dentare, meri la stomatologu tau, sau la unu de il cunosti si intrebi de unde ia, eu asa am facut  Risete

bogdan , am vopsele pe baza de apa pentru aerograf , o gama larga, caut cele pretentioase , FLUO am gasit pe baza de apa (acrilice adica), dar cameleon nu cred sa existe
Memorat

let the pike survive, put it back alive

mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1330 : Joi 06 Noiembrie 2008, 13:28:07 »

Smiley) sarma e de la bricostore Smiley)
va duceti la brico si vedeti ca sunt sufe din otel multifilar de diferite grosimi! va luati un metru liniar din fiecare grosime! din alea aveti toata viata voastra si pt armaturi si pt inele Smiley) eu pt voblerele mai mari am taiat sufa de la masina si cand am gasit la brico am zis ca raman priponit in noroaie la peste ca nu mai am sufa Trist(
Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1331 : Joi 06 Noiembrie 2008, 14:53:26 »

Horsu si Marius... dati-mi PM cu adresa si va trimit maine prin posta ca mai am de trimis la cineva... alea cu aerografia...
zis si facut Cheesy

PS: acuma numa ce-am luat pachetul de la marius.. marfa de marfa dupa cum zice tiberiu sugubat

hmmm.. trebuie sa caut si eu culori fluo Love si sa ma mai pun sa fac cateva voblere, am la lacuit o broscutza ptr clean sugubat Fir intins
Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1332 : Joi 06 Noiembrie 2008, 15:08:17 »

de abia asteptam sa o postezi si sa o copiem SmileyTongue  Fir intins  Bere
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Gherla

« Răspunde #1333 : Joi 06 Noiembrie 2008, 15:32:37 »

;)Horsu poate bagi broscuta ca si eu m-am gandit la unu dar momentat nu am decat niste schite  Risete
Memorat

mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1334 : Joi 06 Noiembrie 2008, 16:00:18 »

esti culmea ovi   Shocked Smiley tu chiar ..... Smiley eu am glumit  Wink tu apuca-te si termina primele 3 voblere dupa aia treci la broaste  Suparat cand le vedem pe ale tale terminate  Inger
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Gherla

« Răspunde #1335 : Joi 06 Noiembrie 2008, 16:57:36 »

;)avand in vedere ca azi le dau cu lac fa un calcul si vezi ce ese  Risete
Memorat

Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1336 : Joi 06 Noiembrie 2008, 18:10:01 »

de abia asteptam sa o postezi si sa o copiem SmileyTongue  Fir intins  Bere
maine am s-o pun, dupa ce se usuca straturile de lac  Bere
Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1337 : Vineri 07 Noiembrie 2008, 07:44:54 »

3.8 cm FL (lemn de tei):
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
Dreamer
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #1338 : Vineri 07 Noiembrie 2008, 08:26:00 »

A iesit f fain. La cit mai multi cleni cu el!!  Aplauze
Memorat

Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1339 : Vineri 07 Noiembrie 2008, 08:34:32 »

A iesit f fain. La cit mai multi cleni cu el!!  Aplauze
multam! Bere

si sper sa fie asa Rugaciune
Memorat
Pagini: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 130   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.06 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Ieri la 22:06:51
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.