Prieteni Pescari

Constructia de voblere, rotative si oscilante.

Miercuri 14 Noiembrie 2018, 23:36:24 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 130   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Constructia de voblere, rotative si oscilante.  (Citit de 1216833 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1540 : Luni 01 Decembrie 2008, 09:28:50 »

fix cum scrie in linkul dat de Dragos ... cu toate ca am 2 coame de cocos de jungla ... (e un material f bun ! da un efect deosebit dar e in acelasi timp si f scump ) nu pun la toate musteke ochii ... si pot zice ca am prins cu muste si cu ochi si fara ochi la fel de bine ... deci mai ca-as fi inclinat sa cred ca nu face diferenta... dar am patit la vobler sa nu-mi mai traga dupa ce ia cazut un ochi asa ca ma contrazic singur !

vorbleru f bun ... am prins cu el ... pina cind i-a cazut un ochi... apoi ciuciu ! am dat cu el de multe ori asa chior... dar nik nik ! cum mi-am facut timp si i-am pus ochi cum am inceput sa prind din nou

am mai avut pe timpuri un vobler fara ochi... batea frumos... culoare numa buna... alea alea... chiar imi placea tare cum mergea ... dar ala nu avea ochi deloc... niciodata n-an prins nik cu el !
.......................
aseara am vazut un program despre rechini ... era un mojneag il atragea aproape de barca facind zgomot scuturind niste coji de nuca de cocos... spunea comentatorul  ca cica zgomotul/ sunetul produs de cojile de nuca seamana cu ala produs de bancu de pesti care se mirlesc in apa...( asa si cu discutia despre zgomotele produse spre exemplu de bilele din vobler ... oare merg la rapitori sa nu ?)

alta... tot legata de rechin ... ca tot rideam noi ca daca s-ar uita pestele pe mal sa vada cine da la peste...  Risete ei bine.... cica marele alb e singuru peste care intentionat chiar scoate capul din apa si se uita sa vada ce se petrece deasupra  Smiley deci daca nu-s rechini in apropiere putem ride in continuare
« Ultima modificare: Luni 01 Decembrie 2008, 09:32:01 de către dumitru » Memorat
dstb
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Bacau

« Răspunde #1541 : Luni 01 Decembrie 2008, 10:05:26 »

Citat
aseara am vazut un program despre rechini ... era un mojneag il atragea aproape de barca facind zgomot scuturind niste coji de nuca de cocos...

Un soi de clonc mai... exotic?

Ovi, prin paietele alea baga niste bolduri (mai tai si tu din tija boldului)... ... ...

* DSC03719.jpg (40.22 KB, 453x450 - văzut 136 ori.)
Memorat

-------------------------------------
Centrul Regional de Ecologie Bacau - [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Gherla

« Răspunde #1542 : Luni 01 Decembrie 2008, 10:16:07 »

Aplauze Ms ca mi-ai amintit chiar am ace dinacelea acasa

sugubat
« Ultima modificare: Luni 01 Decembrie 2008, 10:18:13 de către Ovi_666 » Memorat

dstb
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1543 : Luni 01 Decembrie 2008, 10:34:31 »

Misto, tocmai vroiam sa-ti spun si de margelele alea sau ce-or fi! Iei una incolora si-i pui un punct de vopsea pe mijloc. O sa fie mai ceva ca lentila Fresnel unui far. Din cauza fatzetelor pe are le are margelusha, o sa li se para pestilor rapitori ca victimei i se-nvart ochii-n cap de spaima... :-)

Da' cand o sa dai pe Dunare la Viena (sau chiar la Budapesta), vezi sa faci ochii din cristale Swarovski,
ca acolo pestii-s aristocratzi, nu pun botul la orice... ... ...

@Dumitru: Si pestele-spada scoate capul din apa pentru ca sa se orienteze. Am vazut intr-un film de   pescuit cu... Tom & Jerry.
Memorat

Centrul Regional de Ecologie Bacau - [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1544 : Luni 01 Decembrie 2008, 11:32:50 »

Daca i-au una colora  nu e bine  Cum? Nu le place rapitorlor / o sa zica ca a stat prea mult in fata televzorului  Roll Eyes??
Memorat

dstb
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1545 : Luni 01 Decembrie 2008, 12:03:15 »

Daca i-au una colora  nu e bine  Cum?

Depinde. E-n functie de lumina. De apa curata sau nu s.a.m.d.
Memorat

Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1546 : Luni 01 Decembrie 2008, 12:21:47 »

Tac M-ai pus pe ganduri
Memorat

Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Timisoara

« Răspunde #1547 : Luni 01 Decembrie 2008, 14:03:25 »

cei care au facut lipless... care este cea mai mica marime pe care ati reusit sa o faceti? ma bate gandul sa fac un "microlipless" de 3-3,5cm dar nush cum evolueaza la marimea aia.. a incercat careva?
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1548 : Luni 01 Decembrie 2008, 14:18:20 »

Liples !!!

Memorat

Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Timisoara

« Răspunde #1549 : Luni 01 Decembrie 2008, 14:53:55 »

astea-s topwater din cate vad eu Tongue

eu la astea ma refer: [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
« Ultima modificare: Luni 01 Decembrie 2008, 14:58:10 de către Horsu » Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #1550 : Luni 01 Decembrie 2008, 15:23:36 »

Aveti dreptate amandoi, ambele sunt lipless, in schimb ce a gasit Ovidiu, am impresia ca sunt glidere.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1551 : Luni 01 Decembrie 2008, 15:48:31 »

sugubat
lipless
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
« Ultima modificare: Luni 01 Decembrie 2008, 16:41:06 de către Ovi_666 » Memorat

Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1552 : Luni 01 Decembrie 2008, 17:20:59 »

Wink Ce am primit azi

Memorat

radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #1553 : Luni 01 Decembrie 2008, 19:18:38 »

sa vedem la ce folosesc astea acum  sugubat
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #1554 : Luni 01 Decembrie 2008, 19:21:46 »

probabil da un luciu la pc   Tongue
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1555 : Luni 01 Decembrie 2008, 19:52:06 »

Risete

Radu ; Gnadacei , carabusi ,broscutze . musculite etc.

Gabi: nu-i nevoie ca e carcasa noua  Tongue

Postat pe:: Luni 01 Decembrie 2008, 19:29:40

sugubat am niste tuburi de acrilice ce sanse am sa le dau cu sufleta?
Memorat

dstb
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1556 : Luni 01 Decembrie 2008, 19:56:34 »

E bine cu 'sufleta' da' e mai bine sa le dai cu suflet... ... ...

Memorat

Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1557 : Luni 01 Decembrie 2008, 19:58:58 »

Wink cand zicem tuburi de acrilice ma refeream la acril pt pictura   care e aproape lichid

p.s ce ar trabui sa gasesc pe sait ca mi le arata toate ca pe hartie igenica

Pentru cei interesati s-si faca un compresor  [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

Vopsea , aierografe compresoare , tot ce vrei aici. [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

Credca im iau aierograf [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]  Cat o sa-l folosesc eu e bun!
« Ultima modificare: Luni 01 Decembrie 2008, 20:20:53 de către Ovi_666 » Memorat

Simon Tiberiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Blaj

« Răspunde #1558 : Marți 02 Decembrie 2008, 13:30:26 »

Salutare!
I'm back! am citit in urma ce ati mai scris. Eu am probat acum ca si start de baza o vopsea lavabila alba, ca tot mi-a ramas de la renovare. Stratul ramas e destul de grosut si se poate slefui cu smirghel. Nu recomand pentru stiuca, e cam moale. Se poate lacui si vopsi peste cu lac si vopsea Nitro fara probleme. Am folosit si niste enameluri colorate de la hobbyx, sunt bune, dar peste ele se poate lacui numai cu aerograful, altfel va curge vopseaua.
Pentru Pandy> am executat piesele, vezi attachement la e-mail!
Pentru Radu> cum stai cu gandacii? Eu acum lucrez la 2 carabusi, pentru detalii am cumparat o trusa de pile foarte fine, sa vand la set, sunt de diverse forme si costa numai 13 RON. Am of corse si minibormasina cu un kil de accesorii...
Maine o sa pun si poza la ce am lucrat in concediu.
Pentru cei cu link-uri in engleza, strictul necesar traduceti in romaneste. Nu pentru mine, k io pricep. Vorba americanului> speak english or die, motherfucker!
Bye!
STM
Memorat

sTm
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1559 : Marți 02 Decembrie 2008, 14:46:17 »

Tongue am facut rost de ochi/ o sa pun si o poza
Memorat

Pagini: 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 130   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.045 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Sâmbătă 15 Septembrie 2018, 19:12:21
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.