Prieteni Pescari

Constructia de voblere, rotative si oscilante.

Vineri 21 Septembrie 2018, 05:26:22 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 79 80 [81] 82 83 ... 130   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Constructia de voblere, rotative si oscilante.  (Citit de 1206941 ori)
0 Utilizatori și 2 Vizitatori pe acest subiect.
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Timisoara

« Răspunde #1600 : Joi 04 Decembrie 2008, 18:30:30 »

dupa cum zice si gipppa, nu-i nimik nou la voblerele cosma... si eu am avut si mai am unul de 2cm care face foarte frumos elicea prin apa sugubat , dak tot iei un vobler mai ieftin.. mai bun e salmo sau ideea cea mai ideala e sa te apuci sa-ti cioplesti singur voblerele Tongue
Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1601 : Joi 04 Decembrie 2008, 19:11:26 »

eu am luat niste voblerele cozma care normal ca nu au functionat cum trebuie initial ..... dar le-am corectat defectul din patent si acum merg excelent;
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Gherla

« Răspunde #1602 : Joi 04 Decembrie 2008, 20:16:14 »

Wink cu ,,concursu`` cum ramane?

Am si o propunere .
Sacalaia . Jud Cluj   Stiuca si biby
Memorat

pandy
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Moinești

« Răspunde #1603 : Joi 04 Decembrie 2008, 21:18:06 »

...Minjesti , jud. Vaslui !... sugubat...care stie , stie !!!
Memorat

Caracterul : "...ceea ce faci când nu te vede nimeni !"

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #1604 : Joi 04 Decembrie 2008, 21:24:56 »

CIRIC - IASI City  Rinjet
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #1605 : Joi 04 Decembrie 2008, 21:40:19 »

Siriu-daca vreti clean sugubat

Postat pe:: Joi 04 Decembrie 2008, 21:26:34

rogojesti pt bibi si stiuca
de minjesti am auzit un zvon cum cal goleste la 0(zero) si il clorineaza;daca se adevereste pa rapitori in urmatorii ani
Memorat

Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #1606 : Vineri 05 Decembrie 2008, 00:34:50 »

e voie sa goleasca? am cetit pe undeva ca nush cine o golit un baraj si a fost penalizat facandu-se ceva sesizari, cred ca se poate interveni
Memorat

let the pike survive, put it back alive

Simon Tiberiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Blaj

« Răspunde #1607 : Vineri 05 Decembrie 2008, 07:13:57 »

e voie sa goleasca? am cetit pe undeva ca nush cine o golit un baraj si a fost penalizat facandu-se ceva sesizari, cred ca se poate interveni

Salut!

Cine sa intervina? La noi (Blaj) au astupat complet un lac cu nisipul extras din Tarnava. Degeaba am protestat eu la filiala, primarie, am scris si la ministere. Rezultat zero! Acelasi rezultat si cand am incercat sa concesionez un alt lac, niciun raspuns. In tara asta daca nu esti implicat politic si inca cu functie mare, nu rezolvi nimic. Mare pacat. Toti ticalosii pot lua sa jefuiasca in voie apele, dar cine e bine intentionat si se mai si pricepe cat de cat, nu are sanse. A inceput cam de o luna si sezonul agricol (araturi de toamna, greblat si altele) la confluenta Tarnavelor, dau baietii la grebla in draci, pacat de scobari(grosul) dar mai ales de avatii capitali si somni pe care-i scot astia fara numar. Ia ziceti ce raspuns am primit cand am sesizat fenomenul? Si parca acum "premiul cel mare" e parnaie pentru asa activitate...

Bye!

STM
Memorat

sTm
medvediucbogdan
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Buzau

« Răspunde #1608 : Vineri 05 Decembrie 2008, 09:23:02 »

Salutare! Maaama ce de-ati mai vorbit p'aci... lipseste omu' un pic si...
Doua bune: 1. am din nou internet  Risete
2. am compresor... prin urmare:

... un fel de soarecut de 4,5cm, floating din lemn de fuma,
doua de 6,5cm respectiv 7cm din balsa, floating deasemenea:
si pentru domnul clean... 2,5cm, 4cm, 3cm... o sa pun si filmulet cu astea din urma...

N-am apucat sa citesc tot ce s-a scris da' am vazut pozele de la Pikeman si de Tiberiu...  Aplauze Aplauze Aplauze
si Horsu, bineinteles... s-au trecut la dosar...

« Ultima modificare: Vineri 05 Decembrie 2008, 09:24:40 de către medvediucbogdan » Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #1609 : Vineri 05 Decembrie 2008, 09:35:31 »

f. misto bogdane , brava , felicitari  Wink
Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1610 : Vineri 05 Decembrie 2008, 09:38:02 »

Aplauze Aplauze Aplauze

ce face compresorul din om ??  Risete
Memorat
medvediucbogdan
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Buzau

« Răspunde #1611 : Vineri 05 Decembrie 2008, 09:41:20 »

Aplauze Aplauze Aplauze

ce face compresorul din om ??  Risete

Risete Risete Risete
... face bine ce face...

Marius, daca apari p'aci... alea 3 de la urma's pentru tine... mai am sa le dau o epoxi si-s gata...

Uite ca nu-l vazusem... si doar era ditamai cactusu' acolo... Wink  Radule... ca despre el era vorba  Aplauze Aplauze Aplauze vezi ca astea cu cap de "bour" is rare tare cica. Si scumpe pe deasupra  Wink

« Ultima modificare: Vineri 05 Decembrie 2008, 11:11:34 de către medvediucbogdan » Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1612 : Vineri 05 Decembrie 2008, 15:05:56 »

ce fac americanii sa nu se plictiseasca
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
 sugubat
Memorat
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1613 : Vineri 05 Decembrie 2008, 15:12:59 »

De voblerele cozma deja se stie ca te risti daca le cumperi, dar de ex rapala(nu am intalnit sa nu bata klumea dupa ce sunt scoase din cutie)

tocmai caci chiar si la firme cum e rapala apare diferenta de eficacitate din reglaj... in principiul voblerul e acelasi dar mai mare cautare au cele produse in finlanda... se pare ca moshnegii de aici au mina si ochi mai bun... sau poate doar fac lucrurile "mai cu trajere de inima" decit altii ... culmea fix aici in renolandia nu mai gasesti rapala decit asamblate in estonia  Smiley

acu sa va mai zic una in legatura cu reglajul voblerului ... asa testat din scurt in cada ... nu spune tot ! la 20 de m si in curent acelasi vobler se comporta altfel !

am un amic care inca isi mai face voblere singur... model mostenit de la tacsu si ala de la tacsu ... la prima vedere voblerele alea nu innoata ... dar dale olea de fir si se intimpla minuni ... voblerele de care zic io acu sint doar pt trena pe riuri
Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1614 : Vineri 05 Decembrie 2008, 15:21:02 »

-in legatura cu ce zici u am simtit-o pe pielea mea doar ca invers, facusem un vobler sinking si inainte de vopsire i-am pus barbeta si zdup cu el in cada la proba.. mergea cum voiam eu deci l-am vopsit, dupa ce l-am gatat am mers cu el la probe pe apa... si ca sa vezi ca nu mergea, aici isi are cuvantul experienta zic eu...pana prind eu toate trucurile si trec prin toate necazurile sa stiu ce-am facut bine sau nu mai am, dar nah.. fara munca si necaz nu-i nimik sugubat
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1615 : Vineri 05 Decembrie 2008, 15:43:00 »

Suparat nu pot mari pozele ce le-a pus horsu

In concluzie daca am un vobler care in cada merge ca ametatitu sunt sanse ca pe apa sa mearga bene?
Memorat

dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1616 : Vineri 05 Decembrie 2008, 16:14:20 »

mesaj modificat ... of ... ca tare dus cu bila mai sint... sincer am inceput sa sarbatoresc ziua nationala a finlandei in mod anticipat ...  Rinjet

mesaju initial suna asa... " mai Ovi ... reiese ca tre testat... nimeni nu poate zice  din-ainte dac e sau nu e bun ici si o fi bun dincolo ... clar apar aspecte in functie de conditii si prezentare"

mintea romanului cea de pe urma...  Smiley daca merge in plin curent echilibrat merge sigur si in cada ! invers nu e obligatoriu
.................

hai sa pun o intrebare.... citi dintre voi dati la trena cu voblere pe apa curgatoare si care e metoda folosita ?
« Ultima modificare: Vineri 05 Decembrie 2008, 16:26:58 de către dumitru » Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1617 : Vineri 05 Decembrie 2008, 16:26:26 »

Wink acuma mi-am amintit ca am testat unu ( cel din 2 bucati pe lac si mergea ca naiba ) dupa care l-am testat in vana si mergea super
Memorat

Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1618 : Vineri 05 Decembrie 2008, 18:40:22 »

Wink acuma mi-am amintit ca am testat unu ( cel din 2 bucati pe lac si mergea ca naiba ) dupa care l-am testat in vana si mergea super

-ar fi culmea acuma sa testezi voblerele pe lac/rau si apoi sa nu-ti mai mearga in cada.. ideea era ca atunci cand faci un vobler il testezi mai intai in cada pana il finalizezi si apoi pe malul apei.. nu mergi cu un vobler pe jumatate gata pe balta doar ca sa-l testezi
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1619 : Vineri 05 Decembrie 2008, 18:49:40 »

Tongue pescuiam la crap dar daca l-am  avut  la mine am zas ca sa-l testez

Nu m-am dus expre pentru asta in mod special
« Ultima modificare: Vineri 05 Decembrie 2008, 19:40:10 de către Ovi_666 » Memorat

Pagini: 1 ... 79 80 [81] 82 83 ... 130   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.135 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 17 Iulie 2018, 11:50:06
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.