Prieteni Pescari

Constructia de voblere, rotative si oscilante.

Joi 23 Noiembrie 2017, 14:55:03 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 130   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Constructia de voblere, rotative si oscilante.  (Citit de 1080135 ori)
0 Utilizatori și 2 Vizitatori pe acest subiect.
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1620 : Vineri 05 Decembrie 2008, 19:42:32 »

Wink acuma mi-am amintit ca am testat unu ( cel din 2 bucati pe lac si mergea ca naiba ) dupa care l-am testat in vana si mergea super

-ar fi culmea acuma sa testezi voblerele pe lac/rau si apoi sa nu-ti mai mearga in cada.. ideea era ca atunci cand faci un vobler il testezi mai intai in cada pana il finalizezi si apoi pe malul apei.. nu mergi cu un vobler pe jumatate gata pe balta doar ca sa-l testezi

sory ! idea e ca aia e doar idea unora... printre care posibil si a ta... de a testa intii in cada... iar a altora poate fi alta...

dar deh...  sintem toti niste ciudati si intelegem lucrurile altfel  Smiley sau diferit ...
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #1621 : Vineri 05 Decembrie 2008, 22:58:40 »

[off topic]
Daca ar cade forumul mi-ar pare rau din suflet pentru acest topic. Ati sarit de 1600 de posturi in cadrul lui si-l consider, pe departe, unul dintre cele mai tari, interesante si discutate subiecte din tara.
Tot respectul pentru cea ce ati realizat, realizati si (sper ca) veti realiza.
[/off topic]
« Ultima modificare: Vineri 05 Decembrie 2008, 23:00:19 de către Teodor » Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Gherla

« Răspunde #1622 : Vineri 05 Decembrie 2008, 23:13:22 »

Wink tare nu observasem

Pregativa ca cel tarziu pe luni vin cu 2 noi  Risete
Memorat

Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #1623 : Vineri 05 Decembrie 2008, 23:37:22 »

[off topic]
Wink tare nu observasem

Pregativa ca cel tarziu pe luni vin cu 2 noi  Risete

Ovi, cind e o vorba de numere:daca numarul e mai mic de 10 (zece) se scrie cu litere:
"Pregativa ca cel tarziu pe luni vin cu doua noi."  Wink

PS: Asta fara a considera cratimele (Tongue pt cei care tin cont la ce postez eu.)
PS2: Punctul se pune in interiorul parantezei si nu in afara ei.
[/off topic]
« Ultima modificare: Vineri 05 Decembrie 2008, 23:40:53 de către Teodor » Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
medvediucbogdan
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Buzau

« Răspunde #1624 : Sâmbătă 06 Decembrie 2008, 08:14:51 »

nu mergi cu un vobler pe jumatate gata pe balta doar ca sa-l testezi

... doar daca nu ai vreo balta la indemana  Wink

ieri m-am mai jucat un picut cu aerograful...
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
... pot sa zic ca anu' asta mosu' o fost darnic tare... sa fie macar la fel si pentru voi, va doresc...

...si "La multi ani!" topicului  Wink Teodore, si noua, bineinteles...
« Ultima modificare: Sâmbătă 06 Decembrie 2008, 08:43:30 de către medvediucbogdan » Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1625 : Sâmbătă 06 Decembrie 2008, 13:27:35 »

Wink vad ca te-ai jucat frumos , ala micu im place la nebunie

Apropa ziceati careva de niste schite parca?
Memorat

Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1626 : Sâmbătă 06 Decembrie 2008, 18:09:48 »

Vin si eu cu unu nou  Tongue

Lungime 3,5 cm
Mi se pare ce-l mai reusit de pana acum ( seamana destul de bine cu un Hornet desi nu asta am vrut sa iasa )
Ce ziceti am mai evoluat ? Comparativ cu celelate
Memorat

dstb
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Bacau

« Răspunde #1627 : Sâmbătă 06 Decembrie 2008, 18:12:45 »

Ce ziceti am mai evoluat ?

Tu esti branza buna in burduf de caine. Pacat ca nu e cineva pe acolo sa te batã putzin.
Memorat

-------------------------------------
Centrul Regional de Ecologie Bacau - [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #1628 : Sâmbătă 06 Decembrie 2008, 21:20:56 »

mei ovi , daca nu ar fi lipsit o bucata din capul voblerului as fi zis ca ai evoluat si voblerul o sa fie foarte oscilant . ce suport ai tu pt lipirea barbetei? i-a si completeaza capul voblerului cu poxilina sau ce rasina ai tu pe acolo ca sa aiba de ce sa se prinda barbeta aia si sa vezi ce "bolnav" va merge voblerul tau. si apoi poti nici sa nu-l mai vopsesti , ii conturezi doar ochii si putin negru pe spate si garantat va prinde peste daca dai unde trebuie cu el
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1629 : Sâmbătă 06 Decembrie 2008, 21:29:00 »

Risete radule stiu ca e cu capu spart deaia eram putin  Trist dar o sa incerc sa-l repar
s-a rupt cand am facut canalul pt barbeta
da folosesc poxipol ( mi s-a terminat) vreau sam iau ceva mai bun
m-am gandit si su sa-i acentuez vrambile (cu ,, cadou `` cel postesem de vreo cateva zile ) si sa ma jok putin cu markaru pe el , dupa care un strat de lak lazur fag transparent
« Ultima modificare: Sâmbătă 06 Decembrie 2008, 21:32:08 de către Ovi_666 » Memorat

Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Timisoara

« Răspunde #1630 : Duminică 07 Decembrie 2008, 10:18:33 »

-astea ptr mark.. sa faca diferenta dintre bibelorile adevarate si "bibelorurile" noastre Tongue .. mai avem noi pana ajungem la acele bibelouri Roll Eyes
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] 
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #1631 : Duminică 07 Decembrie 2008, 18:46:34 »

mai horsu, is faine draciile alea , si io ma tot minunez cand ma uit la americani ce painturi fac, numa ii o treaba pe care trebuie sa o intelegem toti, asteau au de la 12 cm in sus, io chiar vreau sa ii vad pe baiati la voblere mai dale noastre dde 2-7 cm ca picteaza  Risete e mult mai usor pe astea mari, asa ca nu va bosumflati ca putem si noi, numa sa avem la ce da cu un 12-20 cm ca de pictat io zic ca neom descurca  Wink
Memorat

let the pike survive, put it back alive

radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #1632 : Duminică 07 Decembrie 2008, 18:49:03 »

oare or fi din lemn? daca e asa atunci e multa migala la articulatiile alea
Memorat
pandy
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Moinești

« Răspunde #1633 : Duminică 07 Decembrie 2008, 19:33:31 »

...da, din lemn de fuma... Rinjet Rinjet Rinjet
Memorat

Caracterul : "...ceea ce faci când nu te vede nimeni !"

Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1634 : Luni 08 Decembrie 2008, 08:22:59 »

-raspuns la intrebarea ta Cheesy
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

-si o poza cu unu d-al meu Tongue
Memorat
medvediucbogdan
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1635 : Luni 08 Decembrie 2008, 09:51:17 »

Bine omule... mi-ai adus aminte ca vroiam sa fac si eu ceva "foiled" dupa ce iau compresorul. Am mai facut oarece insa nu-mi plac trecerile acelea de culoare... cu aerograful se pot face f misto. Daca nu-mi plac mie nu inseamna ca-s urate sau ca, mai ales, au vreo importanta pentru pesti  Wink, right?
Saptamana asta, sper, o sa fac cateva modele noi pentru clean... imi umbla niste gandacei prin cap...  Risete da' nu m-am invatat indeajuns cu aerograful. Si ca veni vorba de americanii aia... cu aerograful se pot face lucruri mari si pe voblere mici, chestia e ca aerografia este o tehnica diferita total de pictura clasica si trebuie inteleasa foarte bine mai intai. Mastile-s de prima importanta Wink
O intrebare... stie cineva ceva de Gene? Nu a mai iesit demult... o fi suparat ori lucreaza la ceva special?
Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1636 : Luni 08 Decembrie 2008, 09:57:43 »

@ Horsu

bibelourile alea sa le puneti voi in vitrina, sau mai degraba pot fi facute pe un postament si acordate premii  la concursuri Smiley)

@ Medveniuc
ultimul mi se pare cel mai reusit ca patern  Aplauze

@ all
ovy e sufletul acestui site; peste 30 ani va fi cel mai mare fauritor de voblere daca o tine tot asa; daca va face cum trebe va deveni cel mai bun in 10 ani
Memorat
medvediucbogdan
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1637 : Luni 08 Decembrie 2008, 10:46:43 »

@ Mark
Da... celelalte sunt cam "overpainted"... exact ce ziceam... pana ma invat un pic cu scula... chestia e ca vopselurile pe care le am sunt pentru duza de 0,5 iar al meu e de 0,2... trebuie potrivita dilutia mai intai si merg si la mine acceptabil, zic eu...

Cat despre Ovy... stie cam tot ce are nevoie pana acum... time to work my friend  Wink
« Ultima modificare: Luni 08 Decembrie 2008, 10:48:50 de către medvediucbogdan » Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1638 : Luni 08 Decembrie 2008, 11:42:20 »

am zis ca daca posteaza ovy un vobler vin si eu cu cateva

Postat pe:: Luni 08 Decembrie 2008, 11:31:14

Postat pe:: Luni 08 Decembrie 2008, 11:38:26

Postat pe:: Luni 08 Decembrie 2008, 11:39:45

Postat pe:: Luni 08 Decembrie 2008, 11:40:36

Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1639 : Luni 08 Decembrie 2008, 13:37:42 »

seria de voblere din a 2-a poza imi plac si mie.. incep sa vad ca dai atentie putin mai multa unor detalii si finisari, astept sa vad voblere facute peste 1an.. sugubat , sunt f misto
Memorat
Pagini: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 130   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.057 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 21 Noiembrie 2017, 12:12:52
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.