Prieteni Pescari

Constructia de voblere, rotative si oscilante.

Duminică 21 Octombrie 2018, 05:39:10 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 83 84 [85] 86 87 ... 130   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Constructia de voblere, rotative si oscilante.  (Citit de 1212226 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Gherla

« Răspunde #1680 : Vineri 12 Decembrie 2008, 16:17:23 »

Wink asa dupa mine inseamna ceva de genu replica .etc

Dupa cate ai facut credca ma aflu pe lista  Tongue daca nu ma insel ?

Mosu o sa-m aduca din banii mei o lanseta de spining , deci nu miar strica un vobler semnat mark  Wink
« Ultima modificare: Vineri 12 Decembrie 2008, 16:37:31 de către Ovi_666 » Memorat

btfg
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Galati

« Răspunde #1681 : Vineri 12 Decembrie 2008, 16:22:06 »

@ovy
feedback - reacție; conexiune inversă; aprecierile clienților;
Incearca [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
@mark twain
oare sunt prea nou si am prea putine voblere construite la activ ca sa treaca mosul si pe la mine?  Jenat
Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #1682 : Vineri 12 Decembrie 2008, 16:22:34 »

sugubat tocmai am dat niste corpuri la vreo 10 pretini , ce am mai gasit si io p'aci experimente esuate si leam zis sasi faca useri si sa posteze ca sa punem mana pe voblerele lu mark  Evil  Evil Evil

P.S. btfg ii unu dintre ei  Risete Risete Risete Risete Risete ... joke, no ofence  Wink
Memorat

let the pike survive, put it back alive

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
btfg
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Galati

« Răspunde #1683 : Vineri 12 Decembrie 2008, 16:26:09 »

Glumeai ca suntem prieteni sau glumeai ca voblerele mele sunt esuate?  Risete Risete Risete
acum fara gluma... daca nu vine inseamna ca nu am fost cuminte? Jenat Inger
Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1684 : Vineri 12 Decembrie 2008, 18:39:28 »

pike este dement! Smiley) sa stii ca anticipasem miscarea asta de la tine Smiley) am zis pt cei pe care-i stiu pana acum de pe acest site si care fac voblere! voi vreti sa ma cheliti de tot ?? Smiley)
trimiteti fratilor mesajele alea private ca vine acu mosul si nu am timp sa le fac dupa cum vreti!
medveniuc il vrea pe cel cu spate portocaliu; pike pe cel negru simplu coloana din mijloc jos; spuneti pe care le vreti!
Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Timisoara

« Răspunde #1685 : Vineri 12 Decembrie 2008, 18:49:18 »

ma da mare-i comanda Risete
ma bag si eu la un sinking(arma perfecta Risete Risete Risete Risete) atunci.. restul il faci cum vrei
Memorat
medvediucbogdan
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Buzau

« Răspunde #1686 : Vineri 12 Decembrie 2008, 23:41:22 »

Mark, esti mare! Sa ne traiasca!
Iti dau msg privat ca am pus ochii pe unul. Si in curand ma revansez  Wink Am vreo 2-3 modele noi la care ma canonesc de vreo saptamana fiindca luni seara mi-a intrat o crenguta in ochiul stang (fara intrebari suplimentare va rog Tac) si abia azi am reusit sa ma uit din nou la lume cu amandoi ochii. Unul dintre ele are o miscare interesanta zic eu... indiciu: are aproximativ aceeasi forma cu "soarecutul" ce l-am postat acu' cateva pagini insa numai 2,5cm si o singura ancora... primele doua din serie sunt gata de vopsit dar abia saptamana viitoare...
Si bravo de voblere!
« Ultima modificare: Vineri 12 Decembrie 2008, 23:53:57 de către medvediucbogdan » Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #1687 : Sâmbătă 13 Decembrie 2008, 09:31:00 »

m-a starnit oby cu naluca asta si ma bate gandul s-o incerc si eu din lemn de tei ca e mai dur . ati folosit careva ? stiti ceva despre ea?

* jackall-giron-hold1.jpg (34.45 KB, 398x249 - văzut 166 ori.)
« Ultima modificare: Sâmbătă 13 Decembrie 2008, 10:05:34 de către leba » Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1688 : Sâmbătă 13 Decembrie 2008, 09:55:50 »

m-ai innebunit si u pe mine, cred c-am sa ma apuc si eu de un exemplar similar Tongue
Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #1689 : Sâmbătă 13 Decembrie 2008, 10:11:24 »

e o naluca tip hard-swimbait, creata de japo pentru basi, evident. basul la ei e un peste foaaaarte pescuit si indragit in apele dulci, pentru felul cum ataca, lupta in drill etc.
  naluca in sine e bestiala, ca mai toate nalucile cu ochi oblici Smiley, ete aici un film despre giron:
  [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
  si o mica descriere:

l.e. ti-am scos io una din poze, aveai doo identice. Wink
« Ultima modificare: Sâmbătă 13 Decembrie 2008, 10:14:47 de către leba » Memorat

let`em live, they are part of the game!
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #1690 : Sâmbătă 13 Decembrie 2008, 10:13:39 »

horsu > se ia repede boala asta  Rinjet , e contagioasa rau . eu am unul in lucru deja dar nu chiar forma asta . acu am emotii sa vad cum merge  Rugaciune

leba > l-am analizat pe toate partile  Smiley , am gasit ca e f. indragit de cumetra si ca il urmareste pina in mal . dupa cum l-am vazut eu ca misca pare a fi un slider swimbaite sinking dar suspending mi se pare mai potrivit sau slow sinking
« Ultima modificare: Sâmbătă 13 Decembrie 2008, 10:20:37 de către RADU » Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #1691 : Sâmbătă 13 Decembrie 2008, 10:15:11 »

Bestiale naluci, swimbaiturile, indiferent daca sunt naluci soft sau hard.Cele de la Jackall sau Javallon,etc, sunt varfuri de top.
Memorat

Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1692 : Sâmbătă 13 Decembrie 2008, 10:30:04 »

horsu > se ia repede boala asta  Rinjet , e contagioasa rau . eu am unul in lucru deja dar nu chiar forma asta . acu am emotii sa vad cum merge  Rugaciune
asa se pare.. nu prea ai scapare
deci se pare ca cu totii asteptam filmuletul cu evolutia operei tale de arta Jenat

am gasit [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] mai multe varietati de culori sugubat
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] locul unde este lestat
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] forma ca s-o poti copia mai in detaliu
« Ultima modificare: Sâmbătă 13 Decembrie 2008, 10:39:08 de către Horsu » Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #1693 : Sâmbătă 13 Decembrie 2008, 11:36:13 »

am vazut si eu unde e lestat dar pt materialul ala . pt tei s-ar putea sa difere putin. crezi ca cu 3-4 bile il faci sinking sau macar suspending ? cred ca e nevoie de mai mult lest .proba si filmuletzul va trebui sa il fac pe o apa limpede ca sa se vada bine , cu ajutorul cuiva . asa in cada e stramt si e irelevant .
« Ultima modificare: Sâmbătă 13 Decembrie 2008, 11:38:20 de către RADU » Memorat
pandy
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Moinești

« Răspunde #1694 : Sâmbătă 13 Decembrie 2008, 14:28:29 »

m-a starnit oby cu naluca asta si ma bate gandul s-o incerc si eu din lemn de tei ca e mai dur . ati folosit careva ? stiti ceva despre ea?

Saptamina viitoare tai lemn de fuma de duritate mare . Se prelucreaza tot usor , flotabilitate net superioara lemnului de tei . Care vreti stiti cum ma contactati .Scuze daca e offtopic. Jenat
Memorat

Caracterul : "...ceea ce faci când nu te vede nimeni !"

radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #1695 : Sâmbătă 13 Decembrie 2008, 20:03:50 »

nu e terminat de  vopsit , a iesit sinking , l-am probat in cada dar e irelevant . tre sa ies cu el pe balta

mai am de lucru la el . cred ca aripioarele dorsale si abdominala ii vor imbunatati evolutia
« Ultima modificare: Sâmbătă 13 Decembrie 2008, 22:14:40 de către RADU » Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1696 : Sâmbătă 13 Decembrie 2008, 20:32:07 »

Rinjet Pentru ca orcum nu conteaza ce zic eu
EU zic ca da aripioarele dorsale si abdominala ii vor imbunatati evolutia  Wink
Daca-i pui barbeta o sa strici conceptu Risete
Memorat

Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1697 : Sâmbătă 13 Decembrie 2008, 20:35:49 »

nu e terminat de  vopsit , a iesit sinking , l-am probat in cada dar e irelevant . tre sa ies cu el pe balta

mai am de lucru la el . cred ca aripioarele dorsale si abdominala ii vor imbunatati evolutia
sau sa-i pun oare o barbeta ? Cum?
nu cred ca-i mai trebe nicio barbeta, dupa ce vei atasa si aripioarele cu siguranta va capata o directiva mai buna in apa
asteptam rezultatele finale.. sa-mi dai un buzz cand intrii pe messenger si ma vezi on-line Wink

Postat pe:: Sâmbătă 13 Decembrie 2008, 20:34:17

Daca-i pui barbeta o sa strici conceptu Risete
dak pune barbeta zic eu... ca va disparea efectul ala de walk the dog(side by side) si va avea evolutia unui vobler, deci nu cred sa aibe rost atasarea unei barbete
Memorat
medvediucbogdan
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Buzau

« Răspunde #1698 : Sâmbătă 13 Decembrie 2008, 21:59:04 »

Radule esti tare! Abia astept sa-l vad terminat! Aripioarele din ce le-ai facut? De ce nu le-ai cioplit de la bun inceput cu totul?
Acuma toti o sa iesim cu ceva de genul...  Risete
Io cred ca raman la ale mele cu clenii deocamdata... nu am unde sa ma duc la stiuca/salau... nici macar biban p'aici pe langa Buzau (biban poate doar pe baraj la Siriu daca n-a inghetat inca...) 
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1699 : Sâmbătă 13 Decembrie 2008, 22:24:29 »

Wink si ce daca a inghetat nu ai sculele necesare sa faci o copca ?

As incerca si eu un big vobler deasta dar nu am material , stiu ca nu mi-ar iesi functional dar macar de divertisment sugubat
Memorat

Pagini: 1 ... 83 84 [85] 86 87 ... 130   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.081 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 22 August 2018, 11:48:39
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.