Prieteni Pescari

Constructia de voblere, rotative si oscilante.

Sâmbătă 25 Noiembrie 2017, 09:32:30 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 94 95 [96] 97 98 ... 130   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Constructia de voblere, rotative si oscilante.  (Citit de 1080769 ori)
0 Utilizatori și 3 Vizitatori pe acest subiect.
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #1900 : Marți 30 Decembrie 2008, 15:50:33 »

eu propun o chestie si anume - sa nu mai laudam voblerele celuilalt ci sa cautam sa-i gasim numai cusururi :ca paternu nu-i bun , ca urechea e sucita , ca inelul nu e rotund - a ? ce ziceti ? se baga careva ?  Rinjet cred  ca  ar fi mult mai util , bineinteles in cadru amical   Wink
Memorat
HellRAISER
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Sibiu

« Răspunde #1901 : Marți 30 Decembrie 2008, 15:53:32 »

Doamne, ce ma bucur sa vad k inca se mai discuta deschis despre lurebuilding,  Aplauze, dar mie nu imi plac voblere lu beju... Tac
Memorat

C&R
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Gherla

« Răspunde #1902 : Marți 30 Decembrie 2008, 15:55:04 »

@Baju   Wink Ms H2O era solutia nu acetona  Suparat

@Radu: Eu sunt de acort cu propunerea ta  Wink Pt mine unul ar fi foarte util Wink

Sper deseara sa pun si niste poze cu ce am  vopsit azi
Memorat

Beju
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Arad

« Răspunde #1903 : Marți 30 Decembrie 2008, 16:07:51 »

Daca ne-am ridica in picioare si am aplauda un vobler nu prea aspectuos sau cu deficientze de constructie inseamna ca am incuraja creatorul lui, sa persevereze in gresala. Cred ca cel mai constructiv ar fi sa subliniem ceea ce ni se pare ca e in nergula si apoi sa discutam. Asta si era intentia mea,insa neexistand un raspuns al lui Twain pe subiect nu aveam cum sa continui discutia.
Daca tonul meu a parut unul acid,tind sa cred ca a fost amplificat de faptul ca omul nu reconostea ca a incercat sa copieze in detaliu spunand doar ca s-a inspirat in ceea ce priveste paternul. Multi dintre voi poate ii sunteti amici si sunteti mai ponderati.
Pace!

Postat pe:: Marți 30 Decembrie 2008, 16:04:10

Doamne, ce ma bucur sa vad k inca se mai discuta deschis despre lurebuilding,  Aplauze, dar mie nu imi plac voblere lu beju... Tac
Tu ai prins salau cu vobler de la mine in apa unde se stia ca nu e salau,daca tin bine minte.
Uneori nici mie nu imi plac voblerele mele si le fac cadou.  Risete Risete Risete Risete
Memorat

C&R
HellRAISER
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1904 : Marți 30 Decembrie 2008, 16:11:24 »

hmm...las k te fac eu sa nu iti mai placa vreo unu...din trusa aia a ta imensa
Ps: am palit si avat cu el  Evil
Dar eu nu inteleg o cheste....dece atata cearta....doar pt aspecte...o asemenea "cearta" ar trebui sa fie constructiva
Memorat

C&R
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1905 : Marți 30 Decembrie 2008, 16:18:34 »

Police  HellRAISER are dreptate ce atata ,,cearta `` la urma urmei santem pe forumu PP si normal ca suntem prieteni Domnule Beju  dupa ce o sa ai o vechime pe forum o sa obesrvi asta si no sa mai bagi betze la roata

Gene sa ai un an nou fericit ! Doar stii ca de la tine am luat virusu  Wink
Memorat

Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #1906 : Marți 30 Decembrie 2008, 16:21:38 »

ma hellraiser, da pe cand mai vedem un vobler Hell ca o trecut ceva vreme de cand astept forme noi si mai ales painturi cu airografu ala american single action  Cum?

mai ales ca o venit iarna si tu erai activ in domeniu iarna din cate stiu, tiai facut atelieru ala de care vorbeai mai demult?
Memorat

let the pike survive, put it back alive

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Beju
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1907 : Marți 30 Decembrie 2008, 16:27:41 »

Daca abia ieri am postat pt. prima oara nu inseamna ca nu am vechime pe forum. Am fost doar cititor.Nu unul foarte indarjit,dar mai rasfoiam uneori.
Iar betze-n roate nu am bagat nimanui. Observ ca tu incepi sa te joci cu cuvintele aiurea. "Pe ce te bazezi", vorba lui Moromete cand afirmi ca am bagat betze-n roate cuiva?
Daca am facut-o si contravine regulamentului sa se sesizeze moderatorii si sa ia masuri domnule Mezin.
Pace!

Postat pe:: Marți 30 Decembrie 2008, 16:24:18

ma hellraiser, da pe cand mai vedem un vobler Hell ca o trecut ceva vreme de cand astept forme noi si mai ales painturi cu airografu ala american single action  Cum?

mai ales ca o venit iarna si tu erai activ in domeniu iarna din cate stiu, tiai facut atelieru ala de care vorbeai mai demult?

Cred ca Hell se bazeaza pe rebuturile mele,insa am inceput sa dau rateuri tot mai rar si el va ramane cu buza umflata.  Rinjet 

Memorat

C&R
HellRAISER
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1908 : Marți 30 Decembrie 2008, 16:31:25 »

Beju stie el ceva. Risete...dar de cand pikeman asta ma "injectat" cu tablele alea la stuca.....i-am cam dat clasa Rinjet
Chiar acum ma "chinuie" talentu la un burtos de clean....si poai facem unu de ala cum o zis beju...numa k temperatura asta de afara nu ma lasa sa ma duc la rau sa le probez asa cum trebuie
Memorat

C&R
Beju
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1909 : Marți 30 Decembrie 2008, 16:35:37 »

Police  la urma urmei santem pe forumu PP si normal ca suntem prieteni Domnule Beju  dupa ce o sa ai o vechime pe forum o sa obesrvi asta si no sa mai bagi betze la roata

Daca i-ati fi cu adevarat prieteni nu i-ati lauda greselile,i-ati arata unde a gresit. Asta evident daca considerati ca omul a gresit undeva,ca poate vi se pare ca face bine ce face.
Deseori imi facea mie impresia ca e un aer prea pacisfist pe forumul asta. Lucru care nu e neaparat foarte rau,insa pacifismul asta atrage dupa sine "baterea pasului pe loc" daca imi este permisa o astfel de exprimare. Marile descoperiri si inovatii in lumea stiintei au aparut in urma unor discutii in contradictoriu sustinute cu argumente.
 Hai ca deja am obosit sa raspund punctual fiecaruia. In cateva zile ajung sa fiu gerula forumului.  Rinjet

Pace!
Memorat

C&R
HellRAISER
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1910 : Marți 30 Decembrie 2008, 16:37:24 »

cat despre aerografu ala...nu reusesc sa i fac un compresor..si plus k are sitemu ala ciufut la prindere Suparat...trebe sa i fac un "artificiu" de prindere
apoi...trebe sa vb cu Nea Beju sa trimita culorile alea  Rinjet
Memorat

C&R
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #1911 : Marți 30 Decembrie 2008, 16:38:08 »

ovi chiar nu are rost sa te bagi aiurea . mai simpatic erai parca cind veneai cu cate o intrebare  chiar si ciudata sa fi fost  Police nu a bagat nimeni nici-un bat in nici-o roata si chiar daca ar fi bagat te afecteaza cu ceva ? hai fii baiat cuminte si cind vezi ca de fapt nu ai nimic de zis concret mai bine te stapanesti . stiu ca intelegi  - ramanem pretini  Smiley
Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #1912 : Marți 30 Decembrie 2008, 16:46:59 »

ovi chiar nu are rost sa te bagi aiurea . mai simpatic erai parca cind veneai cu cate o intrebare  chiar si ciudata sa fi fost  Police nu a bagat nimeni nici-un bat in nici-o roata si chiar daca ar fi bagat te afecteaza cu ceva ? hai fii baiat cuminte si cind vezi ca de fapt nu ai nimic de zis concret mai bine te stapanesti . stiu ca intelegi  - ramanem pretini  Smiley

cam asa , mie nu imi plac astia care considera ca tot timpu au ceva de zis, indiferent daca nici macar nu te adresezi lor , e un fel de a se baga in seama sa arate ca sunt si ei acolo, deloc constructiv, fara suparare ovi  Wink
Memorat

let the pike survive, put it back alive

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1913 : Marți 30 Decembrie 2008, 16:51:20 »

@Radu - ramanem prieteni Wink
@Beju: ai dreptate si tu
@Pike am mai zis zilele astea cand apar probleme  de genu curentaima pe privat ca se intrerup discutzile  Rinjet

Eu unu nu vreu sa sa fie si aici ca pe rapitori Atata tot !!!

Pace ( vorba lui beju)

Oh m-am luat cu forumu si am uitat de boblerele de la vopsit  Suparat
Memorat

dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1914 : Marți 30 Decembrie 2008, 17:20:29 »

Daca i-ati fi cu adevarat prieteni nu i-ati lauda greselile,i-ati arata unde a gresit. Asta evident daca considerati ca omul a gresit undeva,ca poate vi se pare ca face bine ce face.
Deseori imi facea mie impresia ca e un aer prea pacisfist pe forumul asta. Lucru care nu e neaparat foarte rau,insa pacifismul asta atrage dupa sine "baterea pasului pe loc" daca imi este permisa o astfel de exprimare. Marile descoperiri si inovatii in lumea stiintei au aparut in urma unor discutii in contradictoriu sustinute cu argumente.
 Hai ca deja am obosit sa raspund punctual fiecaruia. In cateva zile ajung sa fiu gerula forumului.  Rinjet

Pace!

cam asa , mie nu imi plac astia care considera ca tot timpu au ceva de zis, indiferent daca nici macar nu te adresezi lor , e un fel de a se baga in seama sa arate ca sunt si ei acolo, deloc constructiv, fara suparare ovi  Wink

Pikeman ete scirtz ! auzi la el... musai contructiv ...

iote e noaptea lungaŽn Renolandia si ma cam plictisesc... si cu toate ca n-am nik important de zis ete ma bag singur in seama si ma aventurez la o taclaiala... ai cheva impotriva ?

io o vad cam asa ... si ii inteleg reactia lui Ovi...

pe saitu asta a predominat atmosfera prietenoasa... si brusc vine Beju cu ceva replici  dupa spusele lui acide  ... dar acu ... stau sa ma gindesc...  ca cine stie ? poate Beju are pica pe Dady si se razbuna pe Mark ca la pus pacatu sa ridice ceva in sus asemeni  lu ... :lol: de parca Beju ca face de vo doi ani si da numa cu ale lui il indreptateste la asta... :lol:

Beju fiind de parere ca o critica mai aspra ajuta fara sa se gindeasca ca poate alti gindesc olea altfel... mai politicos... mai diplomat ... incurajindul pe cit se poate pe om ca deh e la inceput ... si dindui ponturi cum ar putea face data viitoare ceva mai bine...

in felul asta fi sigur ca progresul isi face cu timpul inevitabil aparitia

pe scurt e vorba de atitudine... io la copii mei le explic din nou si din nou cu vorba buna...  iar alti rezolva acelasi lucru prin urlete sau cafteala... cum ii mai frumos ?

pace  Rinjet
« Ultima modificare: Marți 30 Decembrie 2008, 17:22:24 de către dumitru » Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #1915 : Marți 30 Decembrie 2008, 17:37:37 »

abia astept sa posteze unu vre-un vobler  sugubat
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1916 : Marți 30 Decembrie 2008, 17:51:29 »

@Dumitru : m-ai citit ca pe o carte deschisa  Aplauze

Oh radule  Pling
Tiuic i-os primu ca i-os mai mic

Lungime 3,5 cm
Greutate: necunoscuta
Paint: Acril si marker ( eh na toti ati inceput asa )
Barbeta: Cutie de betza
Sarma : Otel
Inca nu l-am testat si nu i-am dat straturile de lac de peste paint !

Asta a fost asa ca sa stiti de ce sa va legatii Risete

P.S :Da e copiat dupa Salmo Hornet . Mi se pare prea scump pt dimensiunile lui ! Da si? Atata timp cat il folosesc doar eu si o sa ramana prin copaci undei problema?
« Ultima modificare: Marți 30 Decembrie 2008, 17:55:09 de către Ovi_666 » Memorat

Beju
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1917 : Marți 30 Decembrie 2008, 19:13:04 »

Hai ca deja am obosit sa raspund punctual fiecaruia. In cateva zile ajung sa fiu gerula forumului.  Rinjet

Pace!

Pikeman ete scirtz ! auzi la el... musai contructiv ...

iote e noaptea lungaŽn Renolandia si ma cam plictisesc... si cu toate ca n-am nik important de zis ete ma bag singur in seama si ma aventurez la o taclaiala... ai cheva impotriva ?

io o vad cam asa ... si ii inteleg reactia lui Ovi...

pe saitu asta a predominat atmosfera prietenoasa... si brusc vine Beju cu ceva replici  dupa spusele lui acide  ... dar acu ... stau sa ma gindesc...  ca cine stie ? poate Beju are pica pe Dady si se razbuna pe Mark ca la pus pacatu sa ridice ceva in sus asemeni  lu ... :lol: de parca Beju ca face de vo doi ani si da numa cu ale lui il indreptateste la asta... :lol:

Beju fiind de parere ca o critica mai aspra ajuta fara sa se gindeasca ca poate alti gindesc olea altfel... mai politicos... mai diplomat ... incurajindul pe cit se poate pe om ca deh e la inceput ... si dindui ponturi cum ar putea face data viitoare ceva mai bine...

in felul asta fi sigur ca progresul isi face cu timpul inevitabil aparitia

pe scurt e vorba de atitudine... io la copii mei le explic din nou si din nou cu vorba buna...  iar alti rezolva acelasi lucru prin urlete sau cafteala... cum ii mai frumos ?

pace  Rinjet

Spun din capul locului ca nu am nimik cu dadi. Face niste voblere foarte bune,ca evolutie(asta conteaza in primul rand),dar lasa putin de dorit aspectul.Comentez ce vad,iar eu intr-o poza pe net vad doar imaginea voblerului.
Nu l-am criticat pe om deloc.Am spus doar ca nu imi plac.Dar inainte de asta am pus o intrebare,iar el(twain) nu a raspuns nici macar acuma.Vreau sa stiu ce de ce crede el ca e bine sa fie pus acolo.Nu zic ca e bine sau rau.Chiar vreau sa aflu si eu de ce e bine sa fie acolo pt ca poate imprumut si eu din experienta lui si a lui dadi si fac lafel.
Nu consider ca critica mea a fost aspra sau nu.Nici macar nu cred ca a fost critica.Am adresat o intrebare la naiba-n puii mei.  Rinjet
Au sarit sa raspunda 10 mai putin cel intrebat.
Consider ca relatarile mele au fost lafel de acide ca si interventia ta aici si consider ca raportul intre mine si twain nu este acelasi ca si cel dintre tine si copiii tai.
Pace!
Memorat

C&R
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1918 : Marți 30 Decembrie 2008, 19:27:27 »

deschidem fereastra ca sa aerisim ... clarificam... interventia mea eu nu o consider fix acida la fel cum ti-ai caracterizat tu insuti replicile adresate lu Mark... cii mai mult de bun simt ... si chiar daca ar avea o tenta pe care ai putea sa o interpretezi... aia e doar o reactie provocata la atitudinea si comportamentul tau aici.

ar fi mai placut daca s-ar mentine atmosfera prietenoasa la subiectul asta care parca a spart toate recordurile de postari si vizite...

aici lumea vine si mai schimba o vorba... o noutate alea alea...

ps : exemplul dat de mine a fo doar o paralela... evident relatia vostra nu are cum sa fie de aceiasi natura ca a mea cu copii mei.

2 ps :  inspiratia... la mine inspiratia o ia razna cam asa... ma apuc sa fac o musca pe care mi-o doream sa o fac... o aveam in mintea mea... o vedeam... eeee ma apuc de legat si pe masura ce inaintez ma apuc sa caut materialele necesare... dar ma impiedic de altele care imi cad la mina si iese mai mereu altceva  Rinjet zau ! la mine e doar o chestie de moment ...

Postat pe:: Marți 30 Decembrie 2008, 19:27:01

PACE !  Rinjet
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1919 : Marți 30 Decembrie 2008, 19:41:21 »

1919 Raspunsuri 1919 Universitatea Cluj   
Acum cu amu 1920

Hai cu tupeu ca radu zicea ca abia astiapta sa postam careva ceva

Ma baietii dumitru si beju unu sa lase de la el ca nu ajungetii nicaeri
« Ultima modificare: Marți 30 Decembrie 2008, 19:43:45 de către Ovi_666 » Memorat

Pagini: 1 ... 94 95 [96] 97 98 ... 130   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.052 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 17 Octombrie 2017, 15:02:21
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.