Prieteni Pescari

Constructia de voblere, rotative si oscilante.

Sâmbătă 17 Noiembrie 2018, 09:45:37 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 95 96 [97] 98 99 ... 130   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Constructia de voblere, rotative si oscilante.  (Citit de 1217354 ori)
0 Utilizatori și 4 Vizitatori pe acest subiect.
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1920 : Marți 30 Decembrie 2008, 20:05:38 »

din pacate pina in prezent aportul lui pe forumul asta consta doar in critica acida de om infumurat ...

dar sper ca deja s-au facut ajustarile necesare din ochiet si sintem iar toti prieteni ... ca vorba aia ... vine anu nou ...

Pace !  Rinjet
Memorat
Beju
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Arad

« Răspunde #1921 : Marți 30 Decembrie 2008, 20:10:15 »

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

Acesta este un link care duce la un vobler postat de mine pe rapitori.ro acum ceva vreme. Vreme in care dumitru, care pledeaza in lup moralist pe acest forum, pe vremea aia se intitula kuinttauti.
Daca veti citit cu atentie comenturle referitoare la vobler veti gasi si un coment de-al lui.(dumitru aka kuinttauti) .El imi pocea si nicku-ul si era ironic la adresa munci mele. Cartea lui de vizita de pe acel forum nu il recomanda deloc in haina de moralist.
Atunci am preferat sa nu ii raspund si nu am s-o fac nici acum.
Referitor la ultimul vobler postat nu am de facut nici o remarca.Nu seamana izbitor cu nimik cunoscut si nu are nici un element care sa imi starneasca vreo curiozitate cum erau cele ale lui Twain.

P.S.:eu nu am caracterizat relatarile mele acide,am zis ca sunt doar putin amplificate peste normal. Da citat negru pe alb unde am zis eu ca am fost acid.Si aciditatea asta e direct raportata la capacitatea de perceptie a fiecaruia.

Pace!
Memorat

C&R
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Gherla

« Răspunde #1922 : Marți 30 Decembrie 2008, 20:31:19 »

ma [bipp] terminati odata ca ma faceti sa zic ceva urat daca aveti ceva de impartit mergeti in arena stiu ca nu e treaba mea ci a moderatorului ,dar nu se mai poate Suparat

in lok sam comentati mie uratania ca sa o imbunatatesc pe viitor voi va proscatii cu noroi
Memorat

radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #1923 : Marți 30 Decembrie 2008, 20:37:08 »

mei ovi - ai zis ca e copie dupa hornet ? noroc ca ai zis ca nu-mi dadeam seama . iti va oscila foarte amplu . ce e pata aia neagra ? aaaa e ochiul , aha , mi-am dat seama . si linia aia rosie semicerc ce e? e cumva jugulara ? puteai sa-i pui si 2 ancore daca ii duceai ochetul din coada mai sus pe spate . dar te felicit pt ca ai reusit si l-ai scos la capat . iti dau un 7 si un +  Smiley

referitor la ce a zis beju  Roll Eyes nush ce sa zic , eu cred ca mai sunt cazuri cind stam in fata unui forum sub aburii lui bachus si mai sarim calul . eu stiu ca si beju e baiat fain si dumitru la fel . acuma cine poate sti cu adevarat cite camere cu bile ai bagat tu acolo? cred ca nu conteaza nr camerelor cu bile ci conteaza cum zornaie . puteai si tu sa-i faci un filmuletz sonor in care sa se auda zornaitul bilelor si cam atat . banuiesc ca nr mare de camere cu bile ii maeste frecventa zornaielii . parerea mea e ca 2-3 camere is suficiente cu cate 3-4 bile in fiecare
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #1924 : Marți 30 Decembrie 2008, 20:37:57 »

are dreptate ovi
daca aveti lupte de dus duceti-le acolo unde le-ati inceput Police
fara pace
fiti siguri ca atunci cind va aparea si dreamer pe aci forumul va fi curatat de off topicuri
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1925 : Marți 30 Decembrie 2008, 20:41:38 »

Wink ms radu urmatoarele o s afie cu 2 ancore  ca vreu sa-m fac vreo 10 sa ma pt clean
Citat
si linia aia rosie semicerc ce e? e cumva jugulara
  da e jugulara defapt sunt vrampile numai ca nu se intalege in poza sunt 2 lini negre si intre ele e facut cu rosu  Jenat

Insfarsit unu cu capu pe umerii ( oby1)
« Ultima modificare: Marți 30 Decembrie 2008, 20:45:37 de către Ovi_666 » Memorat

Beju
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1926 : Marți 30 Decembrie 2008, 20:42:23 »

Hai ca iti comentez eu la uratanie.  Rinjet
In primul rand pt a face voblere e nevoie de cunostinte elementare de pescuit. In cazul,de fatza tu ai facut un vobler de clean. Cleanul prefera cu preponderentza voblere cu frecventza mare si amplitudine redusa.Nu stiu cum ai lestat tu acel vobler ,dar in 90% din cazuri voblerul tau va avea o vibratie ampla,deoarece ochetul de prindere al snapului e mult in jos. Asta va face ca voblerul tau sa vibreze amplu si cu tendintze de balans lateral.
Culoarea cred ca este prost aleasa,daca ai de gand sa il folosesti acum.Vara poate fi un vobler bun daca vibratia s-ar incadra in cele spuse de mine.
Nu obisnuiesc sa imi dau cu parerea inainte sa stiu cum este lestat dar intuitia imi spune ca voblerul tau vibreaza amplu.
Pace!  Smiley

P.S.:Daca vrei sa te ajut mai mult da si tu mai multe detalii.Sink-float si unde e lestat.Dar deseneaza pe vobler(poza) daca vrei un raspuns cat mai exact.
Memorat

C&R
HellRAISER
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Sibiu

« Răspunde #1927 : Marți 30 Decembrie 2008, 20:47:36 »

ala numa hornet nu mai este(dupa cum tiam mai spus) culoarea...da...forma...no way Risete Bere

Postat pe:: Marți 30 Decembrie 2008, 20:43:01

Hai ca iti comentez eu la uratanie.  Rinjet
In primul rand pt a face voblere e nevoie de cunostinte elementare de pescuit. In cazul,de fatza tu ai facut un vobler de clean. Cleanul prefera cu preponderentza voblere cu frecventza mare si amplitudine redusa.Nu stiu cum ai lestat tu acel vobler ,dar in 90% din cazuri voblerul tau va avea o vibratie ampla,deoarece ochetul de prindere al snapului e mult in jos. Asta va face ca voblerul tau sa vibreze amplu si cu tendintze de balans lateral.
Culoarea cred ca este prost aleasa,daca ai de gand sa il folosesti acum.Vara poate fi un vobler bun daca vibratia s-ar incadra in cele spuse de mine.
Nu obisnuiesc sa imi dau cu parerea inainte sa stiu cum este lestat dar intuitia imi spune ca voblerul tau vibreaza amplu.
Pace!  Smiley

P.S.:Daca vrei sa te ajut mai mult da si tu mai multe detalii.Sink-float si unde e lestat.Dar deseneaza pe vobler(poza) daca vrei un raspuns cat mai exact.

@beju...mah...tu esti prea bun pt a lucra home...dute la rapala...poate te angajeaza astia vezi daca nu salmo k este mai aproape de noi
@ovi...sa sti k are dreptate beju asta tine mult de pozitionarea lestului, de forma barbetei, de pozitionarea ochetului de prindere de linie....si lista continua...intreaba si tu k sigur ti se va raspunde Wink
Memorat

C&R
Beju
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1928 : Marți 30 Decembrie 2008, 20:48:13 »

are dreptate ovi
daca aveti lupte de dus duceti-le acolo unde le-ati inceput Police
fara pace
fiti siguri ca atunci cind va aparea si dreamer pe aci forumul va fi curatat de off topicuri
Nu am inceput nicio lupta cu el.Dupa cum vezi nu i-am raspuns nici atunci.Abia astept sa vina dreamer,poate imi raspune si mie twain on topic pana la urma. Toata lumea s-a aprins pt ca am spus ca nu imi plac prea mult voblerele lui,cred ca sunt copie dupa dadi si vreau sa imi explice treaba cu sarma aia de pe spate. Pana la urma eram ontopic si nu am jignit pe nimeni. Sau daca nu imi plac voblerele cuiva e jignire?
Eu ma opresc aici si las la o parte "cazul Twain" pana cand o sa aiba de gand sa raspunda. Referitor la dumitru nu am am sa intru in vreo cearta cu el pt ca nu imi sta in fire.
Pace!
« Ultima modificare: Marți 30 Decembrie 2008, 20:49:59 de către Beju » Memorat

C&R
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1929 : Marți 30 Decembrie 2008, 21:03:10 »

bejule la asta te refereai cand vroiai mai multe detali

e bine asa

lungimea barbetei e de 1,5 da nu se vede

Postat pe:: Marți 30 Decembrie 2008, 20:59:29

Hornet original infara de bot nu vad nici o diferentza ti le suprapun daca vrei HellRAISER
Memorat

dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1930 : Marți 30 Decembrie 2008, 21:03:12 »

ha ha ha ... lup moralist ... saracu de tine  faci confuzie intre bunul simt si moral ... sau poate n-am fo destul de explicit pina acu

n-a durat prea mult de cind ai aparut...  si ai devenit un  ”Gerula”

intra el ... val virtej ...  acuza pe altu de hotie dar el insusi recunoaste ca l-a ciordit pe Cozma... iar noi tre sa luam de buna ce zice el pt ca vezi doame el e baiat capabil si priceput.. da la cheste doar cu proprii bibelouri ... nu vinde dar a vindut...

da... bey... djjjbjjj daca erai pe saitu lu gerula luai ban pt info fals !  nu pe vremea aia. !.. ci si pe vremea asta pe rapitori.ro , flytying.ro si alte saituri tot cu nikul de kuintautti sint logat... amanunt irelevant c-as fi logat cu alt nick din moment ce nu mi-am ascuns identitatea niciodata  deci toti ma stiu ...

saracu djjbjj  ... vad ca-i place sa rascolesca kakatul sa puta ( trecutul )  .... dar din cite retin io ...acu ceva ani buni de zile  pe pescarul.com ma intreba odata asa din senin  ... chiar esti moldovean ? zic da ! se vede ! vine raspunsul lui mojicesc... dovedindusi buna crestere si parerea lui buna despre moldoveni in general... iar acu face pe victima dinduse lovit in aripa proiectinduse foarte intrigat c-as fi lansat din ”simpatie ” in trecut vro doo comentarii hasliocolorate la adresa ” bibelourilor ” pe alt sait exprimindusi prosteste indignarea de parca eu as fi inceput cu atitudini neprietenesti fata de el ...

cre ca daca vrei sa mai discutam pe tonul asta ar fi mai bine sa intram la arena " Gerula " !
Memorat
empthy_cluster
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: arad

« Răspunde #1931 : Marți 30 Decembrie 2008, 21:04:39 »

@ empty
faine man; chiar prea faine! ti le-am laudat si pe celalalt site ! felicitari ! poate ne explici cum ai ajuns la produsul asta final de invidiat!

salut,  spune ce vrei sa sti si itzi spun fara perdea, io nu am secrete... Rinjet nu vand deci mi se rupe.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]  U-pescuit!
HellRAISER
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1932 : Marți 30 Decembrie 2008, 21:07:57 »

iti zic clar k nici ca evolutie si nici k model nu ai bunghito...in primu rand barbeta si  pozitionarea ochetului pe barbeta...deja ai pierdut din start...dar va prinde daca bate strans Wink
Memorat

C&R
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Timisoara

« Răspunde #1933 : Marți 30 Decembrie 2008, 21:08:44 »

poate revine si cu ceva voblere facute... ca-s curios ce-a mai lucrat si el la masa de lucru

@ cat despre ce se intampla pe aici nu cred deloc ca au fost persoane cu intentii rele... sper doar ca poate asa, din aceste dezbateri mai urcam putin nivelul aici, asta chiar imi doresc sugubat sunt din ce in ce mai multe persoane capabile aici si destul de transparente.. deci veniti cu poze ale ultimelor creatii si sa le comentam Bere
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1934 : Marți 30 Decembrie 2008, 21:10:37 »

sugubat o sa vine Scooby cu cateva cat de curand
Memorat

scooby
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1935 : Marți 30 Decembrie 2008, 21:11:39 »

Salut din nou la toata lumea !
Tin sa va urez si eu pe aceasta cale toate "cele" pentru la anul !
" La multi ani 2009 ! " si ... o criza economica cat mai usoara.

Revenind la oile noastre iata ce am mai produs printre sarmalute si carnaciori  Risete  :

nu am avut rabdare sa termin decat 5 bucati a caror evolutie am testat-o si pe care v-o prezint in fisierele de mai jos.

Evident astept feed-backul vostru cu criticile (constructive sper  Shocked ) precum si ceea ce ar mai fi de indreptat daca este ceva (si sunt sigur ca e) facut incorect.

Bafta !
Memorat
Beju
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1936 : Marți 30 Decembrie 2008, 21:16:47 »

Salut din nou la toata lumea !
Tin sa va urez si eu pe aceasta cale toate "cele" pentru la anul !
" La multi ani 2009 ! " si ... o criza economica cat mai usoara.

Revenind la oile noastre iata ce am mai produs printre sarmalute si carnaciori  Risete  :

nu am avut rabdare sa termin decat 5 bucati a caror evolutie am testat-o si pe care v-o prezint in fisierele de mai jos.

Evident astept feed-backul vostru cu criticile (constructive sper  Shocked ) precum si ceea ce ar mai fi de indreptat daca este ceva (si sunt sigur ca e) facut incorect.

Bafta !

In primul rand cred ca trebuia sa pui si triple pe ele.Evolutia poate fi alta daca voblerul este armat.Daca dupa armare evolueaza lafel-jos basca! Aici m-ai nimerit  Rinjet
Memorat

C&R
HellRAISER
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1937 : Marți 30 Decembrie 2008, 21:18:46 »

Love i love them, chiar actiunea este superba
Memorat

C&R
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Timisoara

« Răspunde #1938 : Marți 30 Decembrie 2008, 21:19:42 »

@scooby, de fiecare data sa le testezi cu triple pe ele! astfel vei evita viitoarele neplaceri
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1939 : Marți 30 Decembrie 2008, 21:25:13 »

Bejule astept raspunsu tau ca acuma t-am dat si detalii
Memorat

Pagini: 1 ... 95 96 [97] 98 99 ... 130   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.087 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Luni 10 Septembrie 2018, 16:14:25
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.