Prieteni Pescari

Constructia de voblere, rotative si oscilante.

Sâmbătă 20 Octombrie 2018, 13:11:07 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 118 119 [120] 121 122 ... 130   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Constructia de voblere, rotative si oscilante.  (Citit de 1211913 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2380 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 14:53:04 »

se fac ceva confuzii

o musca frumoasa ... bibelou de expozitie nu e si de la sine de inteles ca e si functionabila

o musca bine facuta... nu e neaparat frumoasa , bine legata e daca e centrata , legata armonios fiecare element in parte si nu se destrama... adica rezista stresului supus... deci faptul ca functioneaza si e acceptatade peste... prinzatoare...  nu are nic in comun cu estetica

pikeman... mai tata... tot se bate apa in piua... calcati apa... 
io am scris cam tot aia dar in doo trei rinduri... caci practic spunem acelasi lucru dar ne exprimam diferit  Smiley

cu toate ca tu pleci de la atitudinea ca alti care nu gindesc ca tine conduc pe " contrasens " ... pe voi nu va critica nimeni ... cei care vreti sa faceti arta din finisaje... zau n-are nimeni nik cu voi ! ( micile schimburi de amabilitati si intepaturi nevinovate au fo si-or mai fii ) ... dar sinteti bine veniti si daca vreti sa povestitii aici cum faceti voi nu cred ca are nimeni nik impotriva...
Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Brasov

« Răspunde #2381 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 15:02:36 »

Risete o mica explicatie care iam dat privat la Dumitru (ai dreptate se poate interpreta gresit):

a nu se lua in nume de rau treaba cu "contrasensul "  Jenat adica cei de pe contrasens merg in alta directie , daca eu plec de la BV la IS sa zicem si altii merg pe contrasens adica spre BV nu insamna ca merg gresit,ar fi culmea  Risete

cam asta ii de zic, "contrasens" = in alta directie , buna sau rea, cum o fi, hai sa revenim la topic ca am parafrazat si fabulat destul  Wink
Memorat

let the pike survive, put it back alive

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2382 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 15:15:44 »

@ bebetto
cum indraznesti domne sa vii pe site si sa spui ca prinzi la blancuri fara paint ?? esti dili ! Smiley)
Memorat
adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2383 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 15:18:42 »

Aplauze
nu te-ai putut abtine
Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Gherla

« Răspunde #2384 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 15:33:06 »

Smiley pike sa stii ca am adus cei 3 busteni pt vobler te-ai mai gandit la forma???
Memorat

mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2385 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 15:52:10 »

daca te uiti era un zambet la sfarsit  Bere
Memorat
Beju
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Arad

« Răspunde #2386 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 18:43:09 »

Stiti ce ma surprinde pe mine pe acest thread? Nu am mai vazut nicaieri asa ceva.Aici se da cu piatra in cel care face voblere aspectoase in loc sa se incerce incurajarea celor care fac naluci mai putin faine. Si culmea.Cei care dau cu piatra sunt cei care fac voblerele mai putin faine.Ce aveti ma cu Pikeman? Asta a dat aici informatii care au ajtat cu sigurantza pe multzi ca sa evolueze si sa inteleaga niste lucruri. De fapt aici se incurajeaza involutzia,scuzati.Acuma am inteles ce aveti cu el...
Pace!
Memorat

C&R
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2387 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 18:53:16 »

bati cimpii mai djjjbjjj !

n-are nimeni nik cu el ! nu tot lua tu o parere diferita ca atac la persoana... 

chiar daca nu toti sintem de acord cu el si parerea lui despre finisaje... asta nu insemna ca sarim direct la beregata... ci doar ne expunem civilizat parerea si felul nostru de a vedea lucrurile... te deranjeaza ?

culmea... el intelege asta ! tu ? esti inapt ? sau cauti gilsheava  ?

Postat pe:: Miercuri 14 Ianuarie 2009, 18:51:31

bey djjjbjjj nu mai agita spiritile... 

ori vrei sa te joci cu noi ... ori veziti de treaba ta !
Memorat
Beju
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Arad

« Răspunde #2388 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 20:34:57 »

ori vrei sa te joci cu noi ... ori veziti de treaba ta !

Care voi? Imi vad de treaba mea si va las sa va jucati cu Dumitru! A fost ultimul meu post aici.

Evident,..Pace!
Memorat

C&R
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2389 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 20:41:47 »

drum intins si cale batuta ! cinŽ te prinde sa te ...   Risete

evident ...

PACE !  Rinjet

Postat pe:: Miercuri 14 Ianuarie 2009, 20:37:47

of ... alt martir...  Risete

altu care nu suporta parerea altora si ia rolul de vicitima... iexact lovit in aripa...  Risete

by bjjj by !

pace !  Rinjet Risete Wink
Memorat
bebetto
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Ploiesti

Dovada.....

« Răspunde #2390 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 21:12:58 »

@ bebetto
cum indraznesti domne sa vii pe site si sa spui ca prinzi la blancuri fara paint ?? esti dili ! Smiley)

Al naibii blank....cum am spus(sa impac si capra si varza)eram in teste !!!!!!O sa-i vina randul si lui  sa-l pictez !!!Si daca v-as zice ca la acelasi blank,2 lanseuri consecutive,2 cleni....frumusei ........??
Memorat
empthy_cluster
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: arad

« Răspunde #2391 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 21:54:26 »

mie imi place de pokemon, face tot posibil sa ridice stacheta, si bine face, la fel si cu promovarea C&R, respekt!

eu unul m-am exprimat punctul de vedere acici:  http://www.prietenipescari.ro/pescuit/forum/topic,159.2200/

mai exact :

`` am fost putzin intzeless gresit, am fost intrebat sau poate abordat pe privat de uni si altzi, am intzeless ca pun accent mai mult pe cum arata un vobler, adik pe aspektul exterior, ceea ce vreau sa subliniez este ca NU ASTA PRIMEAZA DELOK ca un vobler sa fie reusit, aproposs cum am mai spus si dupa multe critici din partea lu Beju si Lupiku despre aspekt incerc din noiembrie sa le fac cat pot de estetik, si acuma le dau dreptate imi plac mai mult ultimele voblere de cat cele vechi, ca si aspekt, vreau sa si parinda asta vom vedea, si incurajez si eu aspectul estetik dar la inceput poate pentru unii nu cred ca ar fi ok sa se fixeze poate doar pe acest lukru parera mea sau acest lukru sa primeze, deoarece poate fac un o bijuterie de vobler si bataile sa le faca aiurea poate din lipsa de atentzie sau din lipsa de dokumentatzie.

hai sa fitzi iubitzi si respekte.``
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]  U-pescuit!
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #2392 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 21:57:53 »

@ bebetto

Al naibii blank....cum am spus(sa impac si capra si varza)eram in teste !!!!!!O sa-i vina randul si lui  sa-l pictez !!!Si daca v-as zice ca la acelasi blank,2 lanseuri consecutive,2 cleni....frumusei ........??
asa patesti daca testezi in girla si nu in cada sugubat sugubat
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2393 : Miercuri 14 Ianuarie 2009, 22:29:56 »

@ bebetto

foarte tare.  Aplauze
Memorat
HellRAISER
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Sibiu

« Răspunde #2394 : Joi 15 Ianuarie 2009, 00:08:55 »

mdea...am zis k ma abtin ...dar sa fiu de'a lu' dracula daca rezist Tongue

Mah, cati dintre voi ati incercat sa puneti mana pe ceva dintre materialele cu care lucreaza Beju sau Pikeman? Sa va convingeti de ele, apoi sa incepeti cu critica  Suparat (clusteru_gol sa taca Wink )

Si cati dintre voi ati stat cu creionu pe foaie sa isi faca un dosar cu ce a facut de la inceput pana la momentu dat?
Cati dintre voi ati stat 2 ore sa se holbeze la o bucata de lemn doar sa isi dea seama exact ce poate scoate mai bine din ea gandinduse la densitate si la tipul lemnului?
Cati dintre voi ati stat ore intregi cu cutter-u pe lemn sa obtina EXACT ce VREA nu sa lase asa cum iese?
Cati dintre voi ati stat saptamani intregi cu ochiu' pe monitor pe forumurile de specialitate?

Sunt cateva persoane pe care le cunosc k au facut asa ceva(ma refer la cei activi aici pe forum)
« Ultima modificare: Joi 15 Ianuarie 2009, 00:48:13 de către HellRAISER » Memorat

C&R
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #2395 : Joi 15 Ianuarie 2009, 07:17:11 »

cu alte cuvinte nu chiar tot ce zboara se si mananca  Cool
Memorat
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2396 : Joi 15 Ianuarie 2009, 08:25:30 »

Mah, cati dintre voi ati incercat sa puneti mana pe ceva dintre materialele cu care lucreaza Beju sau Pikeman? Sa va convingeti de ele, apoi sa incepeti cu critica  Suparat (clusteru_gol sa taca Wink )

Si cati dintre voi ati stat cu creionu pe foaie sa isi faca un dosar cu ce a facut de la inceput pana la momentu dat?
Cati dintre voi ati stat 2 ore sa se holbeze la o bucata de lemn doar sa isi dea seama exact ce poate scoate mai bine din ea gandinduse la densitate si la tipul lemnului?
Cati dintre voi ati stat ore intregi cu cutter-u pe lemn sa obtina EXACT ce VREA nu sa lase asa cum iese?
Cati dintre voi ati stat saptamani intregi cu ochiu' pe monitor pe forumurile de specialitate?

Sunt cateva persoane pe care le cunosc k au facut asa ceva(ma refer la cei activi aici pe forum)

am tot citit... dar nu m-am prins ! Smiley

cine critica pe cine ?
Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2397 : Joi 15 Ianuarie 2009, 08:43:33 »

Mai bine te abtineai! sa stau 2 ore cu un lemn in mana? Shocked     poate brancusi facea asa.. da nici macar el nu avea nevoie de 2 ore( banuii...da poate ma insel...)
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2398 : Joi 15 Ianuarie 2009, 08:46:42 »

mah pe voi va maninca in cur ! Plictisit scuze ca am fost asa direct dar cu voi nu se poate altfel! Trist
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #2399 : Joi 15 Ianuarie 2009, 09:24:41 »

Acu vrea jde pagini in urma am zis ca iau paru-n mana daca nu va potoliti.
  Se pare ca nu prea sunt credibil.  Smiley
  Pentru ultima oara(nici macar eu nu cred asta Risete), va rog sa va rezumati la polemici asupra ideilor si nu a persoanelor.
  Dumitru, te rog nu mai stalci nickurile userilor.
  behave yourselves, gentlemen!
Memorat

let`em live, they are part of the game!
Pagini: 1 ... 118 119 [120] 121 122 ... 130   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.074 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 06 Septembrie 2018, 08:05:14
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.