Prieteni Pescari

Constructia de voblere, rotative si oscilante.

Joi 23 Noiembrie 2017, 14:54:47 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 120 121 [122] 123 124 ... 130   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Constructia de voblere, rotative si oscilante.  (Citit de 1080134 ori)
0 Utilizatori și 2 Vizitatori pe acest subiect.
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Gherla

« Răspunde #2420 : Joi 15 Ianuarie 2009, 17:23:40 »

ce sa atasezi?
Memorat

bebetto
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Ploiesti

Dovada.....

« Răspunde #2421 : Joi 15 Ianuarie 2009, 17:45:19 »

Poza din prima !Ovi de unde ai cumparat acele accesorii Ambient ?Diametru mai mic aveau ? Rugaciune
Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2422 : Joi 15 Ianuarie 2009, 19:07:29 »

@ bebetto
nu stiu maestre si sincer nici nu ma intereseaza daca le copiezi; chestia aia a fost o gluma ... esti nou pe site si nu ai cum sa-ti dai seama ca a fost o gluma!
oricum nimeni nu inventeaza mersul pe jos asa ca pana iti faci mana si te poti baza pe creativitate iti urez copiat intins  Fir intins

@ all
ziceti domnilor, vreti sa vedeti cum cei care se dau cu pumnul in piept ca sunt creativi si cei mai cei dintre zmei copiaza de sparg?? o sa pun alternativ poze cu voblere facute de ei si langa poza voblerului copiat! daca strang 10 voturi le bag Smiley)
tuturor un rand de   Bere ca sa destindem atmosfera
Memorat
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2423 : Joi 15 Ianuarie 2009, 19:21:22 »

pt ce pisica mea astepti alegeri ?  Risete

io nu-s domn dar baga mare  ! ... sa ne mai distram nitzel !  Risete

.....................................

@ all : artisti care vorbesc de parca au inventat apa calda... fac acusa un dus rece... din simpatie asa... in spirit de gluma...

vobleru sa inventat de mult !  Risete

nu e unu care sa aduca un patent nou , un nou tip de miscare sau altceva de importanta revolutionara... toate voblerele sint in principiu copiile altora !
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2424 : Joi 15 Ianuarie 2009, 19:30:25 »

@bebetto : Le-am cumparat de la ambient  Rinjet diemtru in punga de 7 mm 6mm si si cate una doua de  5 mm  nu sunt speciale pentru asa ceva dar daca cauti pe la toate pungile gasesti si ce trebuie sunt si alte culorii nu numai transparente  Tongue

@mark : sper sa nu ma inbat  Risete Risete
Citat
vreti sa vedeti
  baga mare
Memorat

Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Timisoara

« Răspunde #2425 : Joi 15 Ianuarie 2009, 19:47:19 »

oameni dificili acilea domnle... Pling

@gene & radu, a ajuns devconul, astazi cred ca l-a si pus la posta, ramane sa-mi spuna costul final sugubat
@dreamer.. ce sa zic.. inca sunt interesat, dar nush de cat fond mai dispun, as vrea sa fac niste miniserii din ceva spuma d-aia Rugaciune cu o matritza de la gene Jenat , oricum sa anunti pe aici, preferabil in MP sau un offline pe msg cand v-ati hototrat care sunteti, cat este pretul si eu stiu ce alte detalii, caci acuma stau foarte prost cu timpul si nu prea am timp sa urmaresc tot Wink
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2426 : Joi 15 Ianuarie 2009, 19:49:36 »

Risete acuma toti v-ati curvit si vreti spuma?

P.S Cine ii dragut sa-m dea o monstra de fuma contra cost nu vreu moka
« Ultima modificare: Joi 15 Ianuarie 2009, 20:31:38 de către Ovi_666 » Memorat

bebetto
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Ploiesti

Dovada.....

« Răspunde #2427 : Joi 15 Ianuarie 2009, 22:32:26 »

@ bebetto
nu stiu maestre si sincer nici nu ma intereseaza daca le copiezi; chestia aia a fost o gluma ... esti nou pe site si nu ai cum sa-ti dai seama ca a fost o gluma!
oricum nimeni nu inventeaza mersul pe jos asa ca pana iti faci mana si te poti baza pe creativitate iti urez copiat intins  Fir intins

Stai linistit,am sesizat ghilimelele(invizibile) :-*sunt nou in posturi,nu in citirea lui..... Bere
Memorat
HellRAISER
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Sibiu

« Răspunde #2428 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 00:20:48 »

hai mai Mark..."vomita" detalile alea
 @dumitru...baga  si tu o poza cu ce lucrai pe vremurile tineretii de lurebuilder poate te copiem si pe tine Muzica
Memorat

C&R
Simon Tiberiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Blaj

« Răspunde #2429 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 07:34:26 »

hai mai Mark..."vomita" detalile alea
 @dumitru...baga  si tu o poza cu ce lucrai pe vremurile tineretii de lurebuilder poate te copiem si pe tine Muzica

Salut!

Pai da.... ma copiaza la greu si pe mine amatorii aia de la Rapala, Salmo si altii...
Acum sunt la stadiul de proiectare pentru o masina de copiat, jumatate din piese le am deja fizic. Cam problematic cu executia, de ma prind baietzii veseli ma da afara pe motiv de ciubuc...
Pentru turnarea din plastic din cate stiu eu pe langa cele doua componente mai trebuie si niste chestii pe care americanii le numesc "microballoons" vedeti despre ce e vorba pe site [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]. Amestecand chestiile astea in epoxi se obtin diverse greutati specifice pentru vobbler. Arata si cum se folosesc si diverse aplicatii. Cool!

Am o multime de vobblere ajunse in faza paintului. Din pacate a murit compresorul, trebuie sa-i fac autopsia sa vad despre ce e vorba...Daca nu se poate repara se baga cineva la un paint? E vorba de vreo 100 de darabe...

ByE!

STM
« Ultima modificare: Vineri 16 Ianuarie 2009, 07:38:57 de către Simon Tiberiu » Memorat

sTm
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #2430 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 08:32:54 »

fa-le o poza tiberiu sa vedem de care voblere . si cu paintu daca m-as baga cum o dam la pace ? Cum?

@mark - baga mare , lasa voturile - da nustiu care is aia care se bat cu pumnu in piept ca nu copiaza  Cum? . din cauza asta nu ai postat tu voblerul ala special cu care ai prins bibanul si clenii aia ?  Rinjet
eu tin minte ca am inceput cu copiatul de prin clasa a-3-a sau a-4-a  sugubat .
« Ultima modificare: Vineri 16 Ianuarie 2009, 08:48:09 de către RADU » Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #2431 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 09:16:57 »

@horsu: Rinjet
@mark: mai ai un vot si de la mine
  si pentru restul,inca o serie  cu o etapa mai  sus:

Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #2432 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 09:25:56 »

votu meu se pune ca nu is lurebuilderist Cum?
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2433 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 09:40:07 »

de ""vomitat" o sa vomit pe voi ! limbajul asta imputit il aveti si pe privat ... si chiar nu ma mira !
o sa incep sa le pun azi pe rand ;  pt ca tu fiind fratele geaman a lui pike si ti-e mentor atunci o sa incep cu el! stati bine pe scaune da Cum? cel mai frumos ar fi sa vina ei sa spuna ca de fapt copiaza (sau se inspira) ca nu e chiar asa tragic si promoit nu le mai pun!  inca un rand  Bere la toata lumea !
Memorat
adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2434 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 09:54:01 »

io mi-s mai nou pe aici .........da cine o zis ca nu copiaza/se inspira? Undecided
Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2435 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 09:59:22 »

@ gene
am uitat  Aplauze  - nu cumva seamana cu ale lui pike ?
Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #2436 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 10:01:12 »

pune  Wink

vad ca de la o vreme te ambitionezi in a demonstra cate ceva dupa ultima discutie pe messenger , ar fi bine sa o  pui si p'aia aici sa arati la restul ce crezi despre ei  si cat de sus de afli tu fata de prostimea de aici Risete hai ca deviez offtopic , astept poza si discutam pe baza ei  Wink

P.S. ignat - nu a zis nimeni, pana si beju a recunoscut ca s-a inspirat cu ceva pajini in urma   Risete au zis vro doi  sa incerce sa foloseasca mai mult imaginatia cand or aparut niste voblere identice cu ale lu dady ca forma/barbeta/paint/ocheti , ce le-ar mai fi salvat ar fi fost lestu ... hai, lasa-l sa-si faca show-ul copilaresc, astept poza

Postat pe:: Vineri 16 Ianuarie 2009, 10:00:14

@ gene
am uitat  Aplauze  - nu cumva seamana cu ale lui pike ?

daca ai ceva personal de zis  poti sa-mi zici pe privat ca vad ca de la o vreme tot bagi ceva sageti cu substrat, astept !!!
Memorat

let the pike survive, put it back alive

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Timisoara

« Răspunde #2437 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 10:11:23 »

-ce dracu? eu m-am saturat de atacurile astea la persoane.. nu va puteti incadra si voi sa vorbiti de voblere, constructia lor sau alte detalii de genu? dak aveti ceva de impartit faceti-o pe mess, MP sau poftiti in arena, eu m-am scarbit de ce se petrece aici, apoi se complica si lucrurile atunci cand mai intervine si careva care nu are legatura cu facutu` voblerelor etc. in loc sa ajutati oamenii mai bine le dati in cap, tipic romanilor:"e prea simplu.. hai sa complicam treaba!"
-cand posteaza cineva un vobler, intrebati si voi detalii tehnice.. nu ca "mie imi place sau nu cum arata", aia o puteti tine ptr voi!
-iar cand mai vine cineva cu o idee f interesanta si mai noua ptr noi.. unii nu o baga in seama si prefera sa bage in seama spamul si cearta lu` altu.. iara tipic romanilor.."sa vedem ce face vecinu in curtea lui", a venit pike cu un subiect interesant acu ceva timp.. legat de swimbaituri si anume reversed joint care se referea la legaturile swimbaiturile care nu mai erau normale, >> cu varfurile V-urilor spre cap ci cu varfurile V-urilor spre coada! care a bagat-o in seama?? dak unii deja au invatat tot ce se poate despre confectionatul nalucilor si toate tipurile lor etc.. atunci ar fii ideal sa se abtina de la spam/cearta etc si sa incerce sa ajute pe altii legat de topic, dak nu vor nici asta atunci sa-si vada de treburile lor!
Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2438 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 10:19:43 »

@ Horsu
eu am creat topice cu subiecte clare! au preferat sa arunce in continuare cu noroi pe forum; discutiile mele cu ei au fost pe privat si am fost cat se poate de cooperant chiar incercand sa incerc crearea unui proiect comun acum 2-3 zile;

@ pike

deci pana la urma copiezi sau nu?? daca recunosti dau o  Bere
Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #2439 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 10:25:26 »

horsu , eu renuntasem la idee de 2 pagini de la postul pe care mark twain la considerat un atac, era o discutie la nivel de idee, putea riposta, a adus aici toata debandada si a continuat cu atacuri, vazand ca nu termina show-ul si ca mistoul se intinde de 2 pagini l-am invitat sa il termine si sa puna pozele alea (cu mentiunea ca nu a zis nimeni ca nu s-a inspirat, de la inspirat la copiat ii cam distanta mare) culmea nici discutia de acu 3 pagini despre aspectul voblerelor de la care s-au ofuscat unii nu mentiona ceva , nici macar despre copiat, acum dintr-o data cineva s-a decis sa readuca subiectul asta la lumina ... de ce? ... e un personal vendeta ca sa demonstreze ca este mai bun , si pentru asta incearca defapt sa demonstreze ca eu sunt mai slab , nimica de zis, i-am zis si pe privat, sunt mai slab la facut voblere, sunt mai slab la pescuit , sunt mai putin inteligent ca el, de ce nu se multumeste ? nu stiu , am si tacut 3 pagini , el nu  Cum? Jenat

Postat pe:: Vineri 16 Ianuarie 2009, 10:21:30

mark , ultimele voblere nu au fost copiate pentru ca le desenez in principiu pe hartie inainte de a le decupa , fara sa ma uit la ceva , o singura data mi s-a impus sa copiez , dovada o am pe mail , atunci pot sa zic ca am facuto , in rest nu, ca ma inspir ar fi stupid sa zic ca nu o fac, precum tiam zis, la nivel de subconstient si tot te inspiri, unele inspiratii le aduci la lumina constient, adica iti place ceva mult si vrei sa aiba si vobleru tau, altele care tiau placut ai uitat de ele dar in subconstient le folosesti.

Eu arunc arma jos , i-mi cer scuze daca te-am suparat cu ceva si cer la toti forumistii scuze pentru iesirile in decor si eventualele neintelegeri/atacuri asupra lor

Si acu daca ramane fara suparare , vreau sa vad poza ca is curios de vobleru ala sa imi aduc aminte si ce istorie a avut  Smiley
Memorat

let the pike survive, put it back alive

Pagini: 1 ... 120 121 [122] 123 124 ... 130   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.054 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Ieri la 23:30:42
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.