Prieteni Pescari

Constructia de voblere, rotative si oscilante.

Luni 20 August 2018, 00:03:38 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 121 122 [123] 124 125 ... 130   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Constructia de voblere, rotative si oscilante.  (Citit de 1203159 ori)
0 Utilizatori și 3 Vizitatori pe acest subiect.
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2440 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 10:28:27 »

hai mai Mark..."vomita" detalile alea
 @dumitru...baga  si tu o poza cu ce lucrai pe vremurile tineretii de lurebuilder poate te copiem si pe tine Muzica

sory ... am mai zis parca ... ale mele nu erau nici pe departe aratoase  ... dar mergeau ... asa ca  "capodopere" din tinerete de acu 15 -16 ani de-ale mele care nu meritau imortalizate nu mai am ( normal ) ca le-a papat cumetrele, pastravii si somonii dar si mai tare ma impozitat riul Kymyjoki c-am plantat la greu printre bolovanii de pe fund

...............................................................................

@ pikeman : io tind sa cred ca totul a inceput de la aparitia lui bjjj ... el sa apucat sa acuze de hotie...  dar vorba aia... cel mai tare striga hotu... HOTUL !  Risete Risete Risete Risete
Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Brasov

« Răspunde #2441 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 10:31:22 »

oke mitrule , chiar vreau sa vad si daca beju are un vobler aproape identic cu unul facut de altcineva  Smiley , uite eu nu ma mai supar numai astept pozele fara nici-un bai  Wink
Memorat

let the pike survive, put it back alive

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2442 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 10:44:12 »

io am zis vorbe din "popor" care s-au dovedit de-a lungul anilor adevarate dar dovezi n-am...

asa ca si io astept poze artistice  Risete
Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2443 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 11:13:01 »

@ pike
man esti un inger! apreciez intentiile tale dar nu cred ca-ti poti controla impusurile si nici gasca!
nu am timp sa scriu, dar voi veni cand am timp cu precizari !
pana atunci SCUZE TUTUROR!
Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2444 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 11:44:44 »

@ pike
nu cred ca-ti poti controla impusurile si nici gasca!

da, sti bine ca fiecare isi scapa impulsurile de sub control  Risete io recunosc  Tongue si cand le scap le scap de tot si apoi imi cer scuze, ce rost are sa le scap cate putin si sa ma intind  Risete

despre gasca , nu am de ce sa o controlez, actioneaza sau reactioneaza impulsiv ca si mine cateodata insa o fac independent, nu le zic eu ce sa scrie  , evident sare in aparare , cateodata e bine cateodata e rau, in mod normal cei din "gasca" mea gandesc asemanator cu mine, asa ca nici ei nu isi controleaza tot timpul impulsurile  Risete

ciuss!

Postat pe:: Vineri 16 Ianuarie 2009, 11:22:09

propun o mica destindere in limita timpului disponibil (dureaza 7 min ) pentru toti lurebuilderii  Risete

si o  Bere
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #2445 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 12:08:36 »

Si daca tot se bate toba cu furat vs. nufurat, ete o sursa pt.un bobler de stuk.
  Deci, atentiune!
  Tema pentru acasa:
  Pana saptamana viitoare fiecare builder de naluci sa vina cu o copie cat mai fidela dupa bobleru asta, da? Cine nu face are 2 la teza si nu trece clasa!  Risete

Memorat

let`em live, they are part of the game!
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Gherla

« Răspunde #2446 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 12:16:26 »

Smiley asta e de plastic 80%
Memorat

Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2447 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 12:19:47 »

Risete chiar ii usor de facut asta  Smiley la paint e ceva de munca dar nu foarte  Wink tipul ala de ocheti la imbinare ma enerveaza, nush ce naiba o folosit daia , musai are ditamai greutatea swimu asta  :)iote nu vreau sa il fur, pot face altu mai fain  Tongue poa iau 10 la alta teza si scot 5-ul la teza ta din lucrari de control  Risete Risete Risete

P.S. nu e plastic

Postat pe:: Vineri 16 Ianuarie 2009, 12:18:12

si totodata cred ca e facut cu "router-ul"
Memorat

Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2448 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 12:21:09 »

Tongue decia alea 20% au castigat ]
Cu pozele alea de care tot vorbiti cum ramane?
Memorat

dstb
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Bacau

« Răspunde #2449 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 13:21:42 »

Citat
propun o mica destindere in limita timpului disponibil (dureaza 7 min ) pentru toti lurebuilderii

Smiley Mai, sa fie... Si-n desenele animate se fura... ... ... Si la T&Jerry era faza cu fluierul... Acum cine-o fi furat-o, T Avery de la H&Barbera sau invers... ... ...  Wink

Dar cele mai multe modele nu-s inspirate / copiate / furate de la natura??? Se platesc drepturi de autor naturii cumva?

Probabil stiati, la modelisti se gasesc tot soiul de dispozitive pentru termoformare, vacuformare & stuff. Poate-s de folos...

Memorat

-------------------------------------
Centrul Regional de Ecologie Bacau - [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2450 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 13:35:12 »

Wink Cool

Cata dreptate Rinjet
Memorat

Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2451 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 14:23:29 »

da si nu, cu ce esti mai bun daca faci ca ei? ...sau poate nu ai pretentii de la tine  Aplauze

vad ca inca se insista pe idee, treceti peste  Wink
Memorat

radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #2452 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 15:00:11 »

cum adica pike? daca eu fac un model original , fata de cine sunt mai bun ?  Cum?. parerea mea e ca tot ce e bun merita copiat .acu ai 3 variante : ori il faci identic , ori mai bun , ori mai prost depinde de mana , de materiale , de scule etc. daca eu fac un vobler care merge aproximativ asemanator cu unele de firma dar are forma originala , pot sa zic ca am descoperit ceva? nici vorba . e vorba de acelasi vobler cu alta forma doar . sa-l vad si eu pe ala care vine cu ceva nou d.t.p.d.v. si atunci jos palaria . abia atunci poti zice despre el ca e mai bun  si aia dupa multe teste si capturi . pina atunci eu zic sa copiem doar   nalucile bune , sa mearga macar 80-90 % la fel . dupa ce reusesti sa copii fidel cateva zeci de naluci bune poate vine si revelatia originalitatii , si aici nu ma refer numai la paint , ci la tot . apropo de unde iau si eu niste cursuri de mecanica fluidelor ?  Cum?

@leba > cit are fishzilla ala ? 30 de cm cumva? vad ca e lung cat o placa de faiantza . sa stii ca mai atractive mise par swimurile fara barbete , altfel merg pe jerk . astea cu barbeta merg bine pe recuperare dar pe jerk parca nu-s chiar asa naturale .
« Ultima modificare: Vineri 16 Ianuarie 2009, 15:05:21 de către RADU » Memorat
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2453 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 15:32:36 »

tot zicea lumea ca vre sa-mi vada capodoperele ... si ... tot n-am facut de mult... iote ca nu mi-am ishit din mina   Risete si oxerva tata lumea ci harnic is io la teme pt acasa...  Risete ( mai ales la copiat ...  Risete  ) asta lestat partial cu apa se pune Mariuse ?

* tmpphpekXhzj.jpg (17 KB, 320x240 - văzut 228 ori.)
« Ultima modificare: Vineri 16 Ianuarie 2009, 15:34:32 de către dumitru » Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2454 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 15:34:16 »

cum sa pui bre ancora la jucaria din cada a copiilor?
 Risete Risete
Memorat

leba
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #2455 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 15:36:16 »

[...]
@leba > cit are fishzilla ala ? 30 de cm cumva? vad ca e lung cat o placa de faiantza . sa stii ca mai atractive mise par swimurile fara barbete , altfel merg pe jerk . astea cu barbeta merg bine pe recuperare dar pe jerk parca nu-s chiar asa naturale .

Habar n-am, dar la ce stiuci sunt in Suedia, poa' sa aiba trfeijde centi, nu cred ca pestii de-acolo se sperie de nalucile astea supradimensionate pentru noi.
 Ete:

Memorat

let`em live, they are part of the game!
dumitru
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2456 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 15:36:34 »

mey pikeman ... hai sa fim iexacti ! e cirlig dublu luat de la alt mini vobler ratacit ... si nu dau la cheste cu iel in cada ! ala asa cum e ... vede fix marea baltica !
Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #2457 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 15:50:23 »

da si nu, cu ce esti mai bun daca faci ca ei? ...sau poate nu ai pretentii de la tine  Aplauze

vad ca inca se insista pe idee, treceti peste  Wink

uffff..iara!..... Treci peste!
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #2458 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 15:56:01 »

ei acu sa vad care ii copie jucarica lui dumitru , eventual si ceva bile  Rinjet
Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2459 : Vineri 16 Ianuarie 2009, 15:58:57 »

adevaru ii ca e deja plictisitoare traba cu "copiile", o poanta si o harjoana mai tine cat mai tine , dar vaz ca voi nu va plictisiti in repetare....s-a rasuflat fratilor, astept sa va reveniti  Risete Risete Risete
Memorat

Pagini: 1 ... 121 122 [123] 124 125 ... 130   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.053 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 09 August 2018, 11:58:19
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.