Prieteni Pescari

Constructia de voblere, rotative si oscilante.

Sâmbătă 22 Septembrie 2018, 04:13:06 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 130   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Constructia de voblere, rotative si oscilante.  (Citit de 1207110 ori)
0 Utilizatori și 4 Vizitatori pe acest subiect.
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Timisoara

« Răspunde #960 : Vineri 03 Octombrie 2008, 19:46:20 »

astea am facut pana acuma... mai au un pas sa le termin: sa le atasez barbetele, triplele, ochisori...
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
-si inca cateva in proiectare sugubat
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Gherla

« Răspunde #961 : Vineri 03 Octombrie 2008, 20:02:32 »

mie im plac cele doua albastre  Aplauze is cele mai comice  Risete parca is doi porcusori
Memorat

mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #962 : Sâmbătă 04 Octombrie 2008, 11:47:41 »

iti garantez ca tocmai cele 2 albastre vor prinde cel mai mult peste Smiley sunt cel mai bine lucrate si proportionate; din cate vad sunt si flat ! felicitari Horsu; la cele 2 albastre o sa ai niste batai criminale, acum depinde unde si cum le-ai echilibrat; celelalte mi se par ca au inelele de armatura foarte aproape una de alta; inelul din mijloca parca l-ai pus la jumatatea voblerului; incearca la o treime!
Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #963 : Luni 06 Octombrie 2008, 09:00:16 »

am reusit sa  vopsesc:

RH2FL, 8 cm,10 gr, ratling
« Ultima modificare: Luni 06 Octombrie 2008, 09:10:26 de către gene3004 » Memorat
Simon Tiberiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Blaj

« Răspunde #964 : Luni 06 Octombrie 2008, 12:36:32 »

astea am facut pana acuma... mai au un pas sa le termin: sa le atasez barbetele, triplele, ochisori...
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
-si inca cateva in proiectare sugubat

Salut!

Nu e rau, daca ma gandesc cum aratau primele mele plute de pescuit si mai apoi primele vobblere. Pestii m-au premiat oricum, la vobbler cam la a 10-a lansare "a pus botu'" un clean peste kil, care mi-a si distrus "opera de arta" deoarece era facut din MIEZ DE SOC! Mie imi plac cel de la baza pozei si cel lunguiet din partea dreapta. La ala daca-i nimeresti barbeta cum trebuie (ma gandesc la una mica, dreapta, in loc de miscare ampla sa ai mai mult o vibratie) o sa nenorocesti avatii!

Pt. GENE> Aplauze

BYE!

STM
Memorat

sTm
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #965 : Luni 06 Octombrie 2008, 15:29:08 »

-terminate si probate... in cada, deocamndata Jenat :

-sper ca urmatoarele sa iasa mai bine... dar cu timpul se va forma si mana de lucru mai bine Smiley
- care imi spune niste denumiri de grunduri, vopsele si lacuri compatibile care le folositi voi, am avut cateva probleme cu lacul care ataca cateva tipuri de vopsele.
Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #966 : Marți 07 Octombrie 2008, 09:17:52 »

-terminate si probate... in cada, deocamndata Jenat :

-sper ca urmatoarele sa iasa mai bine... dar cu timpul se va forma si mana de lucru mai bine Smiley
- care imi spune niste denumiri de grunduri, vopsele si lacuri compatibile care le folositi voi, am avut cateva probleme cu lacul care ataca cateva tipuri de vopsele.

frumoase... pacat ca nu ai o camera   foto bunicica...

si voblerul de azi  ( ..pt cine nu stie... eu is ala de pun un vobler pe zi... Tongue  ):

W8YT,8cm 12 gr
Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #967 : Marți 07 Octombrie 2008, 09:34:06 »

asta pt ca depui doar jumatate de efort Smiley
Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #968 : Marți 07 Octombrie 2008, 12:29:08 »

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
astea sunt ultimele 5 voblere realizate si nevopsite; merg excelent ! sper sa prinda si peste Smiley
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #969 : Marți 07 Octombrie 2008, 18:06:29 »

compresor hand made
  [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #970 : Marți 07 Octombrie 2008, 18:09:51 »

compresor hand made
la compresorul ala mai adaugi si [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] si gata problemele de vopsit Tongue
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #971 : Marți 07 Octombrie 2008, 18:38:22 »

am ceva asemanator cu putin mai ieftin
Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #972 : Marți 07 Octombrie 2008, 22:09:18 »

si merge bine treaba? sa stiu si eu dak merita sa investesc banii in asa ceva Tongue
de fapt sunt curios... nu cumva trebuie o presiune constanta ptr a iesii unele detalii?

PS: u de unde ai luat aerograful cu putin mai ieftin? sugubat
Memorat
pandy
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Moinești

« Răspunde #973 : Marți 07 Octombrie 2008, 22:18:35 »

...da o tura pe aici : [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat

Caracterul : "...ceea ce faci când nu te vede nimeni !"

mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #974 : Miercuri 08 Octombrie 2008, 08:24:42 »

lucrate aseara - 2 flat (4 mm grosime - mi-am raschetat unghiile la ele  Suparat) si doua gen salmo sinking and floating)  ; din pacate vad ca nu am timp pentru partea cu vopsitul  Suparat am ajuns sa am vreo 60 voblere, dar vopsite decat cateva; - sper ca la inceputul sapt viitoare sa mai bag cateva
pozele aici: [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #975 : Miercuri 08 Octombrie 2008, 08:45:17 »

W8GT,8cm , 12 gr

@mark twain: "lucrate aseara - 2 flat (4 mm grosime - mi-am raschetat unghiile la ele  ) si doua gen salmo sinking and floating)  ; din pacate vad ca nu am timp pentru partea cu vopsitul   am ajuns sa am vreo 60 voblere" 
 Aplauze, da totusi ...60 voblere? candva eram intrebat cand le fac...acum te intreb eu: mai dormi, lucrezi, etc?
« Ultima modificare: Miercuri 08 Octombrie 2008, 08:47:59 de către gene3004 » Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #976 : Miercuri 08 Octombrie 2008, 10:57:07 »

si merge bine treaba? sa stiu si eu dak merita sa investesc banii in asa ceva Tongue
de fapt sunt curios... nu cumva trebuie o presiune constanta ptr a iesii unele detalii?

PS: u de unde ai luat aerograful cu putin mai ieftin? sugubat

de aici l-am luat modelul BD-139B  [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #977 : Miercuri 08 Octombrie 2008, 11:06:33 »

de aici l-am luat modelul BD-139B  [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
-am facut si eu o comanda de un aerograf tot de [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ], modelul BD-200 AEROGRAF GRAVITY FEED si cateva culori acrilice, mai trebuie sa vad de unde iau un compresor.. sper sa iasa treaba cu pictatul Bere

Memorat
mark twain
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #978 : Miercuri 08 Octombrie 2008, 11:15:39 »

@ Gene
ieri primisem niste lemn de fuma si am zis sa fac cateva; de obicei fac cate 5 deodata, dar modele diferite ! aseara le-am facut, lestat si probat - in poza nu erau barbetele ca le dadusem jos pt vopsire;
toata operatiunea pt cele 5 a durat cam 2 ore si ceva ! mult !
Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #979 : Miercuri 08 Octombrie 2008, 11:25:57 »

@ Gene

toata operatiunea pt cele 5 a durat cam 2 ore si ceva ! mult !

5 buc 2 ore? muult!   dincolo era mai ieftin Risete
Memorat
Pagini: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 130   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.056 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 18 Iulie 2018, 16:47:46
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.