Prieteni Pescari

Barca pneumatica, 3pers+bagaj, 300kg, Intex Seahawk II

Joi 14 Decembrie 2017, 02:40:28 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Barca pneumatica, 3pers+bagaj, 300kg, Intex Seahawk II  (Citit de 27673 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Timisoara

« : Vineri 10 Aprilie 2009, 10:12:02 »

as dori sa-mi achizitionez o barca cu un buget mai redus.. maxim 800ron
vrea careva sa-si dea cu parerea in privinta acestei [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]? si-ar merita banii? cine a mai pescuit din asa ceva, ce calitate are etc, orice informatie este binevenita Rinjet

Detalii:
Barca pneumatica trei straturi de material, pentru 3 persoane, 297x127x46cm, max.300 kg.

Trei compartimente (2 +fundul), valve mari. Podina gonflabila.

Accesorii: 2 vasle, pompa, geanta, 2 bancute gonflabile, 2 suporti lansete.

Se poate monta suport de motor. suporta motor de putere max. 3kw.
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #1 : Vineri 10 Aprilie 2009, 10:16:03 »

Mai bine cauta o ruseasca, de banii astia....barcile de genul asta sunt niste baloane de plaja, si cred ca viata oricui e cea mai importanta.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Vineri 10 Aprilie 2009, 10:19:46 »

un link cu o ruseasca ai cumva? ceva detalii in privinta ei? sugubat nu sunt expert in barci de aia cer sfaturi Cum?
Memorat
George P
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: PASCANI

prietenipescaripascani.ro

« Răspunde #3 : Vineri 10 Aprilie 2009, 10:23:29 »

am eu o barca de 3 persoane cu 3 camere care tine 300kg.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #4 : Vineri 10 Aprilie 2009, 21:06:25 »

Horsu, daca te mai intereaseza subiectul, uite in poza o barca solida pe care o am de vanzare.
Detalii pe email: bingogabi@yahoo.com

* barca gabi.jpg (18.7 KB, 254x500 - văzut 3133 ori.)
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #5 : Sâmbătă 11 Aprilie 2009, 18:36:13 »

Horsu, daca te mai intereaseza subiectul, uite in poza o barca solida pe care o am de vanzare.
faina barca tare,pacat cu nu are si placa motor
Memorat

Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Sâmbătă 11 Aprilie 2009, 18:39:06 »

nu-i rea barca.. mi-ar sta bine fundul in ea Risete, cand am sa ma hotaresc am sa tin cont si de oferta ta.. momentan sa vad ce se mai petrece Tongue
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #7 : Sâmbătă 11 Aprilie 2009, 18:51:11 »

daca sar putea monta un sistem de asta ar fi o barca ireprosabila Love
Memorat

AdrianSB
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Vineri 24 Aprilie 2009, 18:54:07 »

Dupa text, cred ca e barca pe care o am eu de vanzare: Pentru a vedea parerile celor ce au folosit-o, vedeti: [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] .
iar de pe Cabelas opiniile cumparatorilor: [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

Postat pe:: Vineri 24 Aprilie 2009, 18:46:21

Barca in nici un caz nu e ca cele de plaja, e material triplustratificat, foarte rezistent, eu am folosit-0 cu motor electric atasat printr-un suport manufacturat din teava de Cu de instalatii. Am vorbit cu 5 pescari care o folosesc de anul trecut si toti sunt foarte multumiti de ea. Stabila, incapatoare si nu in ultimul rand ieftina.
Memorat
Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Duminică 26 Aprilie 2009, 18:03:42 »

saliu! eu am gasit barca pe un site din anglia avand pe cineva acolo care imi poate trimite, dar am vazut si anuntul tau Smiley
PS: ai mail Tongue

PS 2: si bingogabi va primi un mail imediat Risete sugubat
Memorat
AdrianSB
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Duminică 26 Aprilie 2009, 20:24:32 »

OK. ti-am trimis poze pe e-mail. Inclusiv suportul de motor manufacturat.

Memorat
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #11 : Vineri 01 Mai 2009, 09:08:00 »

Daca vrei o barca adevarata mai strange bani si ia-ti un Bombard C4 sau de ce nu C5 (de la Zodiac).Daca nu vei fi multumit poti sa mi-o donezi mie Rinjet
Uite aici:
Memorat

Campion national 2010
1111 kg MV2
AdrianSB
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Miercuri 06 Mai 2009, 11:20:09 »

Da, si daca vrei vapor de pescuit strange si mai multi bani.  Risete
Seahawk II e cea mai buna varianta pentru cei cu bugete mici. Nici sa nu se sinucida cu barci din material tip colac de plaja, nici cu pret de 1.800 -30.000 Ron. Materialul triplustrat e un avantaj, iar pentru cine vrea podina tare, sa croiasca un tego nu e mare lucru.
Memorat
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Miercuri 06 Mai 2009, 13:13:05 »

@Horsu
 Daca iti place barca cumpar-o si stapaneste-o sanatos. Dar daca vrei sa pescuiesti la artificiale dintr-o barca fara podina iti va extrem de greu dupa parerea mea. In afara de asta vei cam mesteri tot timpul la ea:suport motor,podina,neetansari valve,pierderi de presiune pe la valve si posibile fisuri/gauri in baloane asta ca sa nu mai vorbim de faptul ca toamna cand da frigul va fi un chin sa o pliezi corespunzator. Chestia cu triplu strat e mai mult comerciala pentru ca toate barcile pneumatice (nu de plaja) au nevoie de un material panzat pentru a rezista la presiune. Calitatea stratului exterior este cea care determina calitatea barcii precum si modul in care se fac sudurile/lipiturile intre compartimentele barcii. Cred ca vei cumpara inca vreo doua barci pana te vei convinge singur ca o barca de calitate face toti banii... Eu am trecut prin asta si nu m-as mai intoarce la barci de tipul asta , dar pe de alta parte si sa te convingi singur are un farmec...
 @AdrianSB
E usor sa fii ironic. 
« Ultima modificare: Miercuri 06 Mai 2009, 13:17:05 de către andronic cristian » Memorat

Campion national 2010
1111 kg MV2
AdrianSB
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Luni 11 Mai 2009, 02:03:41 »

@AdrianSB
E usor sa fii ironic. 
Asa e  Smiley,
 pe de alta parte e la fel de usor sa zici strange bani si ia un Zodiac. Eu stau relativ bine cu banii, dar totusi pentru pescuit am avut (si mai am) multe de cumparat inafara barcii (sunt incepator in spining). Probabil pentru cei care au cumparat pe rand lansete, mulinete, voblere ... si alte jucarii, e mai usor sa treaca la urmatoarea faza: sa le inlocuieasca cate una cu unele de certa calitate.
Daca socotesc in mare, in 2 ani am cheltuit (cu scule de crap cu tot) peste 6-7.000 Ron. Si nu sunt multumit.
Daca merg cu barca asta 2 ani si-a scos banii si pot cauta ceva din clasa de lux. La fel, motorul electric de 30 lbs (cumparat second cu 400 ron) va fi inlocuit cu unul mai performant. Inca merg cu acumulator luat de la o Dacie, poate la anul prind in lista de investitii unul cu gel.
Asa ca, ce am oferit eu, consider ca e o barca care are raport pret calitate foarte bun, sa nu mai zic ca e la cel mai mic pret din tara. 700 ron fata de 831-850 cat e la Metro si Real. Dintre cei care au pescuit cu aceasta barca si au postat pe forumuri, nu am prea gasit nemultumiti. Si pe Cabelas.com marea majoritate apreciaza barca.
Americanii i-au pus si vela:

@Cristian, te rog nu te supara pentru postarea de mai sus. Bere Bere
Memorat
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Luni 11 Mai 2009, 07:48:54 »

Fii linistit ! Nu sunt suparacios.
Memorat

Campion national 2010
1111 kg MV2
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.047 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 03 Decembrie 2017, 15:26:28
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.