Prieteni Pescari

bahlui-2009-prohibitie?

Duminică 24 Septembrie 2017, 04:34:27 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: bahlui-2009-prohibitie?  (Citit de 3556 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« : Vineri 17 Aprilie 2009, 18:58:39 »

are cumva statut special ca de la zi la zi is mai multi atit unditarii, dar cel mai rau ca sunt si multi crisnicari
daca tot am facut acel corp de control n-ar fi util sa facem si ceva actiuni?
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
adi_lupu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Frankfurt,Hessen,De

« Răspunde #1 : Vineri 17 Aprilie 2009, 19:23:15 »

Asa ar trebui
Memorat
ironick
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Sâmbătă 18 Aprilie 2009, 11:58:05 »

are cumva statut special ca de la zi la zi is mai multi atit unditarii, dar cel mai rau ca sunt si multi crisnicari
daca tot am facut acel corp de control n-ar fi util sa facem si ceva actiuni?
Decizia asta e de competenta voastra ...  Risete
Toti unditarii aceia ar putea sa-si scoata cite permis de pescuit ... deci potentiali noi membri ai asociatiei pescuiesc (bine-merci Aplauze) la citiva pasi de 2 asociatii care se pling de scaderea numarului de cotizanti.  Wink (Culmea e ca unditarii de pe Bahlui respecta regulile pescuitului sportiv in ceea ce priveste numarul de scule, si partial dimensiunile minime de retinere ... iar cu perioada de prohibitie pot fi invatati !  Risete )

In plus ar fi si "material uman" candidat la intocmirea de PV de contraventie din rindul crisnicarilor ... ca sa aiba si ceva activitate organele de ordine abilitate de statul roman.  Wink 

Nefiind membru al nici unei asociatii  Risete ... nu e treaba mea sa intreb de ce !  Rinjet
Memorat
George P
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: PASCANI

prietenipescaripascani.ro

« Răspunde #3 : Sâmbătă 18 Aprilie 2009, 17:02:52 »

Daca tot ai vizat de unul singur la ANPA fa-ti un sait unde sa vb singur Rinjet
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
adi_lupu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Frankfurt,Hessen,De

« Răspunde #4 : Sâmbătă 18 Aprilie 2009, 17:28:20 »

Asta-i rautate.Forumul asta este pentru toti pescarii de oriunde nu doar pentru cei din PP.Sorry...
Memorat
ironick
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Joi 23 Aprilie 2009, 17:00:22 »

Daca tot ai vizat de unul singur la ANPA fa-ti un sait unde sa vb singur Rinjet
Crezi cumva ca sunt singurul care am cumparat permisul de pescuit de la ANPA ?  Rinjet

Sa-ti spun un secret ... ma intereseaza subiectul "pescuit pe Bahlui" ... nu ca as pescui acolo sugubat, insa cunosc pe cineva care o face (de profesie inginer, acum pensionar) care mi-ar parea rau sa va "cada victima"  Risete !
Cum il vad il informez cit il costa permisul de la ANPA si cum si-l poate achizitiona.  Aplauze  Nu l-am vazut insa in ultima vreme si dupa cum il cunosc nu m-ar mira ca omul sa respecte perioada de prohibitie.  Aplauze

PS: Precizare FF importanta : Permisul de pescuit nu se vizeaza  Cum?  !  Ala care se vizeaza anual este carnet de membru al unei asociatii ... si nu stiu la ce iti trebuie acel carnet pentru a pescui pe o apa publica.  Risete  Posesia unui astfel de carnet este optiunea libera a fiecaruia.  Rinjet

Permisul de pescuit este anual si se emite de catre ANPA. Detinerea lui este obligatorie pentru cel care vrea sa pescuiasca pe apele publice. Cel care pescuieste fara a avea permis de pescuit poate fi numit braconier  Risete  (chiar daca este detinatorul unui carnet de membru al unei asociatii  Risete ) .
« Ultima modificare: Joi 23 Aprilie 2009, 17:09:35 de către ironick » Memorat
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Joi 23 Aprilie 2009, 17:30:51 »

vezi jorjele cum dai cu bota in balta?.. daca acest site este numai pt cei cu viza la voi puneti fratilor privacy la forumul vostru si gata..poate ar trebui sa se sesizeze vreun nenica moderator de pe aicea... ori e laie ori balaie ca eu m-am saturat de incultura acestui comunist.
Memorat
George P
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: PASCANI

prietenipescaripascani.ro

« Răspunde #7 : Joi 23 Aprilie 2009, 22:33:38 »

Scz de greseala"vizat". Comunist nu am fost niciodata si incult nu stiu daca esti tu in masura sa apreciezi cn e cult si cine nu
Memorat

Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.036 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Vineri 09 Iunie 2017, 04:31:53
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.