Prieteni Pescari

Lansetele Daiwa Steez?

Vineri 14 Decembrie 2018, 15:40:49 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Lansetele Daiwa Steez?  (Citit de 5087 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
leba
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« : Duminică 13 Septembrie 2009, 11:28:00 »

Dupa ofensiva marilor producatori JDM pe piata europeana cu lansete high-end (Evergreen, Daiko, Megabass etc), bune si scumpe Smiley, cei de daiwa au venit cu o replica, care, zic ei ca merita banii:
  [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

Cu ce se mandresc mnealor? pai, in afara de faptul ca au componente intr-adevar de o calitate ireprosabila (inele Fuji cu rama din titan, mandrina Fuji Air-Beam, grip din Air Foam - un material foarte usor inventat chiar de ei) sustin ca blancul de tip SVF (super volume fiber) este astfel conceput incat nu creaza vibratii in timpul pescuitului. o fi bine, o fi rau?
  A pus mana careva? Stiu ca la noi au ajuns doua modele, cea de 6,8'' si cea de 7'', ambele 1/16-3/8.
  Insa intrebarea care se pune in final este urmatoarea: pana unde poti sa mergi cu investitia intr-o lanseta? de mentionat ca pretul pt. europa este de la 350 dolari...
  [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] un review de la Icast 2006.
  iar [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] putem vedea cum trage de lanseta un mic si turbat japo  Risete
« Ultima modificare: Duminică 13 Septembrie 2009, 12:11:53 de către leba » Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
let`em live, they are part of the game!
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Duminică 13 Septembrie 2009, 15:04:10 »

din ce tin eu minte Vali Stratonov are un Steez ! poate baga el ceva impresii pe aici pe topic .
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Luni 14 Septembrie 2009, 09:46:37 »

din ce tin eu minte Vali Stratonov are un Steez ! poate baga el ceva impresii pe aici pe topic .
   Da ,Cata detin si eu o lanseta Dawa Steez modelul -STZ 701 MFSA-FL  7"Medium -1/16 -1/2 ...care se zice ca a fost creata pt aplicatii :crankbait ,jerkbait ......eu insa am pescuit exclusiv la jigging si pot sa spun ca-i extraordinar de sezitiva ,usoara si versatila ....
  Am prins cu ea si bibani pescuind cu jiguri de 4-5 gr si salai cu jiguri de 5-14 gr sau chiar un crap oglinda cam de 20 kg. in Sarulesti pe care am reusit sa-l scot fara probleme dupa un drill de 20 min.
  Modelele de care face vorbire Leba sunt pe stoc la Arrow de 1 luna ....pretul lor fiind din cite stiu cuprins intre 1000-1500 lei in funce de model ...
  Berti are Steezul 1/16-3/8 (rosu) si zice despre lanseta ca e cea mai "tare" din cite a avut pina acum...
   Daca pretul e mare sau nu ...depinde de buzunarul fiecaruia dar eu pot spune ca lanseta isi face toti banii...
  P.S.  Premiile de la Rogojesti pt. cei 3 de pe podium sunt cite 1 lanseta Stezz si cite o mulineta Daiwa  Wink Wink deci merita sa mergeti la antrenament si la etapa ,cine stie de unde sare "iepurasul"... Risete
« Ultima modificare: Luni 14 Septembrie 2009, 10:20:30 de către vali136 » Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #3 : Miercuri 16 Septembrie 2009, 14:21:05 »

fitze, o sa o vand io p'aia care se da pentru locul 2, ca pe a lu Vali de pe locu 1 nu ma incumet ca ma bate  porma  Risete
Memorat

let the pike survive, put it back alive

marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #4 : Miercuri 16 Septembrie 2009, 15:05:20 »

sugubat
Deja impartiti premiile....hmmmm
Memorat

Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #5 : Miercuri 16 Septembrie 2009, 17:40:24 »

sugubat
Deja impartiti premiile....hmmmm

na , si io ca tiganu cu gura mare  Risete om videa ce so intampla  Wink
Memorat

let the pike survive, put it back alive

Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.047 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 28 Noiembrie 2018, 07:17:35
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.