Prieteni Pescari

TRAIASCA EMINESCU, LABIS, CREANGA, ELIADE, PALADE ...

Marți 21 Noiembrie 2017, 10:14:22 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: TRAIASCA EMINESCU, LABIS, CREANGA, ELIADE, PALADE ...  (Citit de 2590 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
dani77
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« : Miercuri 07 Octombrie 2009, 20:06:26 »

sunt clujean deci ardelean dar mai presus de toate in lumea asta sunt ROMAN.pt romani din ardeal care inca nu si-au uitat istoria fratiii nostrii moldoveni si munteni cantau TRECETI BATALIOANE ROMANE CARPATII .astazi ungurii din ardeal spera ca problemele economice o sa-i faca pe ardeleni sa-si uite trecutu dar dragii mei romani asta nu se va intampla pt ca suntem trecuti prin prea multe dea lungu istoriei ca sa mai credem vreodata in ei.mai sunt si romani pierduti printre noi care au uitat cun ne-au dad ungurii pe la spate.dar stati linistiti dragi ROMANI ca suntem ceilalti atenti la orice misca ungurii.SUNT MANDRU DE STEFAN CE MARE ,DE MIHAI VITEAZU ,DE ALEXANDRU VODA.SUNT MANDRU DE FRATII MEI MOLDOVENI DE MUNTENI SI DROBOGENI BANATENI SI BASARABENI.FLAMAND SAU SATUL SUNT MANDRU CA SUNT ROMAN.TRAIASCA EMINESCU ,LABIS CREANGA ELIADE PALADE.o data pe saptamana ascult imnul tarii mele dragi si  recomand acest lucru la toti romani din tara asta.te iubesc sfanta mea patrie.ptTOTDEAUNA
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Gherla

« Răspunde #1 : Miercuri 07 Octombrie 2009, 20:20:03 »

Asa si ce legatura are asta cu acest topic?
Daca e vreo problema si eu sunt din Gherla, care e la  35km de Cluj
« Ultima modificare: Joi 08 Octombrie 2009, 14:55:59 de către Ovi_1919 » Memorat

Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #2 : Miercuri 07 Octombrie 2009, 21:30:37 »

asa si ce legatura are asta cu acest topic?
daca e vreo probleme si eu sunt din gherla 35km Cluj

Ovi a vrut sa scrie:

Asa.... si ce legatura are asta cu acest topic ?
Daca e vreo problema si eu sunt din Gherla, care e la 35km de Cluj.

Postat pe:: 07-10-2009, 21:16:42

Romanii ca popor se lauda ca ar fi inteligent. "Vax albina". Tongue
Din pacate uita citi au plecat, emigrat si ca scoala romaneasca este acum la pamint...Nimic nu va mai trezi acest popor pentru simplu motiv ca cei care sunau coplotul (sau coplotelele) desteptarii nu mai sunt printre noi.
Am ajuns "basesculizati", "becalizati", "geonalizati", lipsiti de viitor, de coeziune si vointa. Iar cei care exprima o opinie sunt rupti de multimi, prin simplul fapt ca aceasta (multimea=forta) este lipsita de puterea de a intelege conceptele impliicate.
Suntem mindri de a fi romani, dar... substratul / baza lipseste.
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #3 : Joi 08 Octombrie 2009, 06:39:34 »

cu alte cuvinte suntem mandri dar cu c...l gol  Rinjet
Memorat
dani77
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Joi 08 Octombrie 2009, 22:27:02 »

iubim,numai datorita tie ,UNIVERSITATEA SA NASCUT.HAIDE  U CLUJ.                                                                                                              cu fundul gol nu suntem.              suntem un popor breaz puternic si cu  viitor.suntem un popor care a trait 2000 de ani, dragi mei, la granita unor mari imperi si am supravietuiti.asta este o realitate si daca imi permiteti domnul Tudor ,o baza pt un viitor mai bun.de nimica nu ne serveste sa gandim ca viitorul neamului nostru trece prin becali basescu sau alti derbedei.ca toate in viata asta vine si ziua cand cernem graul.pt acea zi trebuie sa ne pregatim si nu sa ne plangem de mila ca traim intro tara saraca sau fara posibilitati.veti spune ca sunt vorbe goale.eu insa voi crede pana la moarte in tara mea si in fratii mei romani.sunt mandru de eminescu dar la fel si de femeia de servici care sia crescut copii cu putine pe masa .ideea este ca trebuie sa fii mandru de unicul lucru care nu til poate lua nimeni.acela de a face parte dintrun grup.de a apartine a ceva .atunci suntem puternici domnule tudor cand simti ca apartii cuiva .poporul nostru nu este nici becali nici eminescu nici ceausescu nici nimeni.suntem noi toti bunii prostii saracii desteptii hotii paganii si credinciosii.la fel ca noi si alte popoare au becalii si napoleonii lor.nu trebuie sa credem ca suntem mai perejos ca nimeni pt ca NU SUNTEM.din contra.suntem un neam antrenat sa rabdam multe si acest antrenament va da roade .sa ne educam copilasii in acest spirit de invingatori de castigatori si nu sa gandim ca suntem dinainte invinsi.baze ca poporul nostru putine popoare din europaau.dorinta noastra de a invinge ne va duce pe drumul cel bun.va iubesc dragi ROMANI.pe curand
Memorat
Ovi_1919
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Gherla

« Răspunde #5 : Vineri 09 Octombrie 2009, 17:05:57 »

,, Slava tie studentie sa ne fi mereu un scut numai datorita tie UNIVERSITATEA s-a nascut ''
Noi avem acum un nume , Cel mai frumos de pe pamant ,
Sa-l cinstim cum se cuvine , .......
Memorat

Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.062 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 10 Septembrie 2017, 10:11:56
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.