Prieteni Pescari

Strune mai mici sau mai mari?

Sâmbătă 25 Noiembrie 2017, 07:44:23 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Strune mai mici sau mai mari?  (Citit de 2662 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
emil76
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

« : Miercuri 30 Decembrie 2009, 21:37:48 »

De ceva vreme am descoperit spinningul, indragostindu-ma iremediabil de acest stil   Rinjet Eu, fata in fatza cu doua marlitze la Ratzarie=love  Rugaciune

Intrebarea ar fi cand se folosesc strune mai mari si cand strune mai mici? Ma refer la lungimea lor.
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #1 : Miercuri 30 Decembrie 2009, 22:58:54 »

o struna ok e cam de 20cm(daca dai cu pestisor sau la stiuci cu adevarat mari merge si un 30)
mai degraba intrebarea se pune cind dai cu struna super fina si cind dai cu ceva serios Wink :dai cu struna atacurile de salau si clean se raresc considerabil, dai fara iti taie CEA MAI MARE Wink
un compromis acceptabil ar fi inaintasul de fluorocarbon sau o struna din aramida(kevlar(adica o ATA speciala nu prostia aia de sirma) Fir intins
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #2 : Marți 22 Iunie 2010, 09:06:14 »

e bun fluorocarbonul dar trebuie foarte atent urmarit,dupa cit se stie atunci cind tie montura un pic mai slabita atunci vine dihania cea mare si paaa,asa se intimpla de obicei totusi eu raman fidel la strune finute care tin pana la 10 kg,cu ata de kevlar mam ars si am pierdut capturi frumoase si ca lungime de 20 e suficienta,mai lungi te incurca si la lansari
Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #3 : Marți 22 Iunie 2010, 14:32:14 »

N-am patit niciodata sa-mi taie fluorocarbonul. Firesc, el trebuie verificat dupa un interval sau dupa fiecare peste, se mai ciupeste si e riscant.
  Atentie la nodul cu leaderul, este al doilea punct slab si daca nu e bine facut...
  Eu unul il folosesc pe asta, e un fel de Uni dublu:
  [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat

let`em live, they are part of the game!
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #4 : Miercuri 23 Iunie 2010, 19:38:38 »

da e foarte bun nodul dar multe fire sunt cam prea casante ca sa spun la astfel de noduri,de acolo cedeaza prima oara,totusi un fir textil de calitate ramane suprem sugubat
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.033 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Vineri 17 Noiembrie 2017, 07:28:15
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.