Prieteni Pescari

Sedinta de constituire a Asociatiei Prieteni Pescari Bucovina - Filiala Suceava

Vineri 22 Septembrie 2017, 16:34:32 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2] 3   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Sedinta de constituire a Asociatiei Prieteni Pescari Bucovina - Filiala Suceava  (Citit de 30945 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #20 : Vineri 29 Ianuarie 2010, 18:56:39 »

fac o propunere si eu aici. pentru un concurs de juniori sau un concurs amical intr-o locatie "noua" in suceava. "conacul domnesc" are o balta destul de bine populata de la caras crap oglinda cten si mult fitofag. daca e cineva interesat sa-mi dea de veste. foarte aproape de orash bine amenajata. in sistemul C&R e ideal pentru un concurs la stationar. nu este deschisa publicului, dar poate fi daca exista cerere.
0745519133 asta e nr meu vreau sa discutam
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #21 : Vineri 29 Ianuarie 2010, 19:27:47 »

am  vazut multe dude dar  asta cred ca e neam de militian (sorin buculei in speta). am mai vazut oameni care cara cu sacul dar care sa mai si comenteze despre necazurile altora sa ne lase in pace. du-te acasa ca nu ai nici o treaba cu noi. Suntem la iceput si tu iti mai dai cu parerea despre desertul in care pescuim. in loc de incheiere gadeste-te ca ti-am am zisa ceva din ograda.
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #22 : Vineri 29 Ianuarie 2010, 19:47:23 »

Nu e "neam" de militian. E un om obisnuit, mult mai mult citit (decit 98% din cei care ii cunosc / cunosti) si caruia ii place sa recite versuri.

Am sa va rog sa va limitati la "raboiul" ideilor (care este intotdeauna constructiv) si sa lasati atacurile la persoana deoparte.
Tinind cont de aceasta, acest forum este deschis tuturor, inclusiv celor cu care nu suntem de acord. Acest principiu se numeste "libertate de exprimare" si punerea lui in practica nu se face "ca asa scrie in constitutie" ci prin atitudinea fiecaruia din noi.
"Un om poate fi si pescar, dar un pescar nu intotdeauna este si om".
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #23 : Sâmbătă 30 Ianuarie 2010, 08:04:16 »

Multumesc,don Corleone! Cit despre versuri,doar in anumite situatii mai speciale  Risete.Nu vreau sa torn gaz pe foc,dar as avea totusi o intrebare : de unde rezulta ca nu sint de acord cu voi ? Interesanta ideea cu concursul de stationar ,ptr. copii, de la Curtea Domneasca.!Mai multe amanunte despre loctie:dimensiunile pestilor,cum sint malurile, daca e vorba de un pescuit la stationar clasic etc? Oricum e timp destul pina se va putea pescui .
« Ultima modificare: Sâmbătă 30 Ianuarie 2010, 08:17:08 de către Sorin Buculei » Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #24 : Sâmbătă 30 Ianuarie 2010, 09:54:37 »

... inclusiv celor cu care nu suntem de acord...
Am facut referire la modul general, la diferente de opinii intre pesoane.
Istoria intotdeuna se repeta; iar directionarea energiilor catre "mici razboaie", in locul gasirii de solutii sau macar a unor variante de compromis temporare, e o risipa inutila.
Memorat

petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #25 : Sâmbătă 30 Ianuarie 2010, 21:15:30 »

Multumesc,don Corleone! Cit despre versuri,doar in anumite situatii mai speciale  Risete.Nu vreau sa torn gaz pe foc,dar as avea totusi o intrebare : de unde rezulta ca nu sint de acord cu voi ? Interesanta ideea cu concursul de stationar ,ptr. copii, de la Curtea Domneasca.!Mai multe amanunte despre loctie:dimensiunile pestilor,cum sint malurile, daca e vorba de un pescuit la stationar clasic etc? Oricum e timp destul pina se va putea pescui .
Despre Nucu si versurile lui cred ca le-am ascultat cel mai mult(eram arbitru la Manjasti si Nucu nu a intrat pe apa,fiind "defect")si pot sa spun cu mana pe inima ;ca le are.Cat despre Curtea Domneasca am convenit cu happy sa vizionez locatia si va tin la curent despre ce se poate intampla acolo
Memorat
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #26 : Sâmbătă 06 Februarie 2010, 20:09:01 »

Referitor la balta de la Conacul Domnesc.
Eu stiu balta de cand era Casa Agronomului acolo... E o balta mica care cred ca se preteaza la un concurs de stationar cu numar destul de restrans de participanti. Nu stiu deasemenea daca se poate asigura din cauza dimensiunilor o sectorizare echilibrata si egala a standurilor.Oricum nu vreau sa fiu considerat Gica Contra, initiativa si oferta este din punctul meu de vedere mai mult decat laudabila.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Campion national 2010
1111 kg MV2
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #27 : Sâmbătă 06 Februarie 2010, 20:23:26 »

Faptul ca expui o parere care nu este in concordanta cu ceilalti nu inseamna ca esti "Gica Contra".
Polemicile insotite de argumente sunt intotdeauna constructive.
Memorat

andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #28 : Sâmbătă 06 Februarie 2010, 20:38:23 »

Nu e deloc in intentia mea sa deschid vreo polemica pe tema asta mai ales ca nu sunt pescar de stationar si cu atat mai mult de competitie de stationar...  Smiley S-ar putea sa ma insel  Roll Eyes.Oricum eu cred ca orice initiativa de acet tip trebuie tratata cu cea mai mare serozitate. Fir intins
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Campion national 2010
1111 kg MV2
happy
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #29 : Luni 08 Februarie 2010, 22:17:31 »

eu am facut doar o propunere cu balta de la conac si ma gandeam la un concurs de juniori la ceva amical... nu am sa concurez cu zeci de hectare de luciu. dar e f bine populata, de fapt nu a fost culeasa de multi ani. altceva in suceava nu exist. ceva C&R nici sa nu ma gandesc. bosanciul nu mai e nimic acolo care sa te incante. lipoveniu are mai multe plase decat perdele in casa paznicii iazului... si asha mai departe. puteam deschide srl in 2009 cate plase am cules de pe siret si cateva balti "salbatice"
    v-am pupat.
Memorat
DRAGOS2010
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: SUCEAVA

« Răspunde #30 : Vineri 19 Martie 2010, 23:04:12 »

EU SUNT INTERESAT
Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #31 : Vineri 16 Aprilie 2010, 11:24:33 »

am si eu o intrebare ce se va intimpla anul viitor cu iazul de la lipoveni,deoarece circula multe zvonuri si nu stii ce sa mai crezi? Cum?
Memorat
DRAGOS2010
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: SUCEAVA

« Răspunde #32 : Marți 20 Aprilie 2010, 23:19:55 »

IMI CER MII DE SCUZE DAR A-SI VREA SA SE MAI ORGANIZEZE INCA O SEDINTA CAT MAI CURAND PENTRU CEI NOI INSCRISI IN PRIETENI PESCARI. VA ROG DACA SA ORGANIZEAZA SA MA ANUNTATI SI PE MINE MULTUMESC CU RESPECT DRAGOS
Memorat
Danielule
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #33 : Vineri 09 Iulie 2010, 11:44:46 »

si eu is pe aici Cool dar dc zici ca in unele locuri iti trebuie si carnetul??
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #34 : Vineri 09 Iulie 2010, 17:53:23 »

IMI CER MII DE SCUZE DAR A-SI VREA SA SE MAI ORGANIZEZE INCA O SEDINTA CAT MAI CURAND PENTRU CEI NOI INSCRISI IN PRIETENI PESCARI. VA ROG DACA SA ORGANIZEAZA SA MA ANUNTATI SI PE MINE MULTUMESC CU RESPECT DRAGOS

Ce va fceti daca se inscriu membrii noi in fiecare luna? Faceti o sedinta pt fiecare?  Cum?
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #35 : Vineri 09 Iulie 2010, 17:59:56 »

e prea greu...da...prea greu... mai bine stam si dormim.
un club adevarat, ca asta se doreste a fi o asociatie ar trebui sa aiba intruniri saptamanale nu anuale.
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #36 : Sâmbătă 10 Iulie 2010, 10:33:01 »

O asociatie de pescari sportivi ar trebui sa se ocupe cit de cit de apele publice pe care pescuiesc peste 90% din membrii sai, nu doar de sedinte si incasari de cotizatii de membrii pentru a elibera permise de pescuit. Jenat
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #37 : Duminică 11 Iulie 2010, 13:59:46 »

e de belea cu tine Pinadi ai tu ce ai cu toata lumea sugubat
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #38 : Duminică 11 Iulie 2010, 15:17:38 »

N-am nimic personal cu nimeni c-tin, am semnalat doar unele aspecte din activitatea asociatiei care sint sublime, dar lipsesc cu desavirsire. Wink
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #39 : Duminică 18 Iulie 2010, 22:20:52 »

mai prieteni pescari mister pinadi are dreptate. aceasta asociatie ar trebui sa se ocupe de apele publice. toata lumea care isi scoate un permis de pescuit si-l scoate pt o apa publica nu?
 cred ca cei care conduc aceasta asociatie ar trebui sa se ocupe de apele publice care is full de braconieri si nu de concursuri si de cafele. nu cred ca plateste nimeni cotizatie de membru doar pt a avea un carnetel.
Memorat

Traim in Romania ! Si atat !
Pagini: 1 [2] 3   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.122 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 26 Februarie 2017, 16:48:45
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.