Prieteni Pescari

Prutul arie protejata........

Sâmbătă 25 Noiembrie 2017, 13:35:54 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2 3 ... 6   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Prutul arie protejata........  (Citit de 47714 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« : Miercuri 13 Ianuarie 2010, 14:57:25 »

Cum?  Cum?,sper sa nu fie adevarat,dar tare ma tem ca se va intimpla
 Dupa cum am fost informat, exista posibilitatea ca pescuitul sportiv pe Prut sa fie interzis.Mai multe pot sa va spun dupa ce merg in audienta la politia de frontiera
Memorat
bogdanpescarul
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Miercuri 13 Ianuarie 2010, 15:47:54 »

cine vrea sa ia decizia asta si care ar fi motivul?
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #2 : Miercuri 13 Ianuarie 2010, 15:50:34 »

Chiar si pe timpul vechiului regim se putea pescui pe frontiera, chiar daca era fasia si portile de acces.....ar fi o kestie sa se inchida vreo 2 ani pescuitul pe Prut, total....nici sportivi, nici braconieri....
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Miercuri 13 Ianuarie 2010, 16:19:38 »

Legislatia ariilor protejate,visavi de pescuit sportiv e in aer,daca se accepta zvonul"pescuiesti in arie protejata ,dar eliberezi" pestii e OK....dupa parerea mea Rinjet
Memorat
bogdanpescarul
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Miercuri 13 Ianuarie 2010, 16:44:06 »

Chiar si pe timpul vechiului regim se putea pescui pe frontiera, chiar daca era fasia si portile de acces.....ar fi o kestie sa se inchida vreo 2 ani pescuitul pe Prut, total....nici sportivi, nici braconieri....
hai sa fim seriosi!chiar crezi ca pe tzaranii de pe malul prutului chiar o sa-i intereseze?o sa-i opreasca cineva sa puna pripoane,birnace si cum dracu s-or mai numi alea cu care prind ei peste?acum de cind a venit iarna si nu prea se mai umbla pe prut ai idee cit de tare se da la grebla si cite capcane se pun pt.animale?chiar duminica am gasit o caprioara spanzurata la santa mare.interzicerea pescuitului ar fi o mana cereasca pentru braconierii localnici,doar noi, restul am avea de suferit.eu personal as fi de acord si cu C&R ...
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Miercuri 13 Ianuarie 2010, 18:00:09 »

asa e ,aceasta ar face ca cei ce sunt acolo pe mal ,respectiv localnici sau baietii buni de la pf sa faca ce vor(am gasit padurar in zona Bobulesti-BT,care punea setca monofilament in Prut ),nu ar mai avea de cine sa se fereasca.
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Miercuri 13 Ianuarie 2010, 18:34:47 »

singura noastra arma cred ca e camera videoo,dar atentie cind filmati pe malul Prutului.Trebuie sa aducem cat mai multe dovezi ...sa demonstram ceva.....braconajul e in floare
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Miercuri 13 Ianuarie 2010, 19:08:30 »

daca se va interzice va fi intre baraj si varsarea riului elan adica 30 % din botosani, tot judetul iasi si jumate din vaslui
desi eu nu cred sa se poata face asa ceva
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
bogdanpescarul
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Miercuri 13 Ianuarie 2010, 21:26:55 »

daca se va interzice va fi intre baraj si varsarea riului elan adica 30 % din botosani, tot judetul iasi si jumate din vaslui
desi eu nu cred sa se poata face asa ceva
adica iesenii tre sa mergem 150 km ca sa dam pe prut...Mai e un pic si ajungem la dunare
« Ultima modificare: Miercuri 13 Ianuarie 2010, 21:55:41 de către bogdanpescarul » Memorat
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Miercuri 13 Ianuarie 2010, 22:13:48 »

sau 120 in sus Wink
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #10 : Miercuri 13 Ianuarie 2010, 22:24:19 »

...dar atentie cind filmati pe malul Prutului....

Atentie sa nu cadeti in apa  Risete Sa nu uitati vesta de salvare si pasaportul, caci daca va vede vreun braconer nu vad alta scapare decat malul rusesc (asta daca nu are mana buna si arunca toporisca pe langa filmaretz)   sugubat
« Ultima modificare: Miercuri 13 Ianuarie 2010, 22:26:30 de către bingogabi » Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Joi 14 Ianuarie 2010, 08:15:29 »

pe arie protejata se pescuieste,dar se elibereaza pestii Rinjet.....va deranjeaza? Rinjet
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #12 : Joi 14 Ianuarie 2010, 08:22:03 »

pe arie protejata se pescuieste,dar se elibereaza pestii Rinjet.....va deranjeaza? Rinjet

Pana la urma asa o sa fie?
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Joi 14 Ianuarie 2010, 09:20:50 »

da !!! o sa fiu nevoit sa fac zacusca doar cu ciuperci !  Suparat
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Joi 14 Ianuarie 2010, 10:18:58 »

Ar fi cea mai crunta ticalosie! Se va bracona in voia cea buna de catre localnici si cei invirtiti pe linga pol.de frotiera si politia locala(rurala) iar garda de mediu si inspectorii ANPA vor face actiuni fff dese (pe hirtie) si fff eficiente(bineinteles cu sprijinul celor 2 politii) cind nu vor gasi nereguli.Dar poate e doar un zvon ...
Memorat
lsnaper
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Joi 14 Ianuarie 2010, 11:06:43 »

Se va bracona in voia cea buna de catre localnici si cei invirtiti pe linga pol.de frotiera si politia locala(rurala)
Da sigur ,deci toti braconierii sunt pol. de frontiera Aplauze,iar restul sunt niste sfinti care ocrotesc populatia piscicola! Cred ca 90%din braconieri sunt din persoane cu o situatie financiara foarte buna si  practica ascest'sport' din cu totul alte motive decit' foamea'.
Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Joi 14 Ianuarie 2010, 11:19:11 »

...
Da sigur ,deci toti braconierii sunt pol. de frontiera Aplauze,...
fara suparare..esti cadru din PF? sau cum de ai parerea asta? dezvolta te rog...
Memorat
ironick
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Joi 14 Ianuarie 2010, 11:20:01 »

Uitati si niste vesti bune (pentru acei pescari care se aratau incitati de cit de activ e pestele linga malul vecin):

Pai la vecini pescuitul si pestele sunt mai ieftine, benzina e mai ieftina, tigarile sunt mai ieftine, ... iar daca tot nu poti retine macar un peste parca tot ar merita incercat dincolo.  Risete
Memorat
lsnaper
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Joi 14 Ianuarie 2010, 12:06:18 »

fara suparare..esti cadru din PF? sau cum de ai parerea asta? dezvolta te rog...

Da sunt ,dar mai intai sunt pescar si apoi.....Nu pot nega ca o infima parte din cadrele pf mai 'cosesc' dar aia sunt cam 'intangibili' daca intelegi ce vreau sa spun Wink.Cit despre grosul braconierilor ai vreun 'stomatolog' preferat sau sa iti recomand eu unul? Risete
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #19 : Joi 14 Ianuarie 2010, 14:30:59 »

O infima parte...Ma faci sa rid Pling dar aia sint cam "intangibili" ...asisderea!Mai intii sint pescar...eu cred ca mai intii esti roman cu toate bunele si (mai ales) relele ce decurg din asta. De art.16 din Constitutie ai auzit? Era mult mai bine daca numarai pina la 10,inghiteai in sec si nu postai nimic...Stiu ce simti si te inteleg dar "intangibilii" n-au nevoie de apararea ta...si aparindu-i nu faci decit sa fi de partea lor. 

Postat pe:: Joi 14 Ianuarie 2010, 14:25:50

Aproape toti tinerii vor sa ajunga "intangibili",asta e marele tel la romani!
Memorat
Pagini: [1] 2 3 ... 6   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.046 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 03 Octombrie 2017, 06:59:33
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.