Prieteni Pescari

Acumularea Hascadar

Miercuri 22 Noiembrie 2017, 23:49:38 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2] 3   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Acumularea Hascadar  (Citit de 21381 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #20 : Vineri 19 Februarie 2010, 19:14:54 »

Trebuie sa analizam oferta lui Melinte(reamenajarea si decolmatare) dupa care facem sedinta si hotaram Rinjet
Memorat
puiusd
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #21 : Duminică 21 Februarie 2010, 02:46:28 »

salutare,,,,pt domnul buculei,,,,stiu ca atat a cerut domnul melinte pe acel iaz,,,pacat ca nu mai am salvat,,,anuntul era dat pe internet,,,si era vandut de catre ,,sc pescoliv,,,,,,.eu personal am sunat si am purtat o discutie la telefon,,,,,si nici eu nu cred sa fi gasit cumparator la acel pret....de aia am si zis ca ar merge o inchiriere de la ei sau o concesiune....pt ca iazul e cam in paragina,,si daca tot am facut si noi SUCEVENII o asociatie cred ca fiecare in parte dintre noi am putea ajuta cu ceva,,,cat de putin se poate,,,nu atat pt noi cat pt cei ce vin dupa noi..si locatia asta ar fi buna pt cei in varsta cat si pt cei care au un servici ,,si 3-4 ore de deconectare ar fi ideale dupa terminarea programului,,,,cat despre satul de langa si despre braconieri astia vor exista intodeauna,,,pt ca asa le permite legea si statul roman.
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #22 : Duminică 21 Februarie 2010, 07:43:57 »

Eu cred ca anuntul a fost un anunt neserios . Veti face cum veti crede ca e mai bine.Laudabila intentia de a face un loc de pescuit ptr.cei in virsta ! Din cite imi aduc aminte cam un sfert, doar,din perimetrul lacului,incluzind si digul,era accesibil ptr.pescuit.Sigur ca veti face o analiza economica si veti decide.
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #23 : Joi 11 Martie 2010, 12:19:49 »

Iazul Hagicadar poate fi o alternativa buna, cred totusi ca daca asociatia PP vizeaza un lac serios unde sa se poata pescui si de relaxare si competitii serioase, ar fi mai potrivita acumularea de la Lipoveni. ;)E drept, costurile de concesionare, amenajare, populare si paza 24 din 24 de ore ar fi mult mai mari. Pentru inceput e buna si baltuta de la Hagicadar, dar pe viitor, cind puterea financiara a asociatiei va fi mai mare, Lipoveniul ar trebui tintit. 8)Oricum, sucevenii au nevoie si de un iaz unde sa poata pescui atunci cind riurile sint umflate si tulburi de la viituri. ;)In prezent singura lor varianta in astfel de perioade e sa faca partide de pescuit costisitoare la iazuri din Botosani. Trist
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #24 : Joi 11 Martie 2010, 12:24:57 »

Pentru Lipoveni ,Filiala Suceava a depus o cerere la Apele Romane,dar acolo lucrurile sunt mai incalcite Rinjet
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Joi 11 Martie 2010, 12:37:42 »

Pentru Lipoveni ,Filiala Suceava a depus o cerere la Apele Romane,dar acolo lucrurile sunt mai incalcite Rinjet
            Capo, fi te rog frumos mai explicit, ce inseamna "incilcite", detaliaza un pic. E foarte bine ca s-au intins antenele asociatiei in directia Lipoveni, ce lipseste din schema ca sa-l avem, inafara de bani, ca astia stiu ca nu ajung niciodata Rinjet
Memorat

petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #26 : Joi 11 Martie 2010, 13:17:32 »

Lipoveniul e rezerva de apa potabila a Sucevei,astfel de acumulari se dau cam greu la pescuit sportiv,si sa nu uitam de faptul ca momentan exista un contract cu termica.Contractul expira la anul Rinjet
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #27 : Joi 11 Martie 2010, 13:37:00 »

Lipoveniul e rezerva de apa potabila a Sucevei,astfel de acumulari se dau cam greu la pescuit sportiv,si sa nu uitam de faptul ca momentan exista un contract cu termica.Contractul expira la anul Rinjet
         Lipoveniul a fost rezerva de apa a Sucevei dintotdeauna, AJVPS-ul cum l-a putut avea atitia ani pentru pescuit sportiv Cum?
Memorat

dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #28 : Joi 11 Martie 2010, 13:57:27 »

[corect,rezerva de apa industriala poate,dar apa potabila este adusa din sursa Berchisesti sugubat
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #29 : Joi 11 Martie 2010, 14:03:22 »

pai si noi o sa-l avem dar din 2011
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #30 : Joi 11 Martie 2010, 14:03:50 »

Cu ce deranjam noi Termica daca dam cu undita in Lipoveni ???ce nu pot sa-si traga de-acolo apa penru calorifere ca se-nfunda filtrele cu nada Cum? Rinjet
Memorat

petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #31 : Joi 11 Martie 2010, 14:22:09 »

Nu putem sa luam o balta pe ..vorbe.Nu se pot face doua contracte pe aceiasi balta Rinjet.Iar la pescuit nu va opreste nimeni,dar cei de la mediu va pot scoate afara fiindca pescuiti pe o rezerva de apa  Rinjet ,cei de la Iasi au experienta de la Chirita(oby1 va poate da amanunte sugubat)
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #32 : Joi 11 Martie 2010, 14:29:55 »

Nu putem sa luam o balta pe ..vorbe.Nu se pot face doua contracte pe aceiasi balta Rinjet.Iar la pescuit nu va opreste nimeni,dar cei de la mediu va pot scoate afara fiindca pescuiti pe o rezerva de apa  Rinjet ,cei de la Iasi au experienta de la Chirita(oby1 va poate da amanunte sugubat)
            Cei de la mediu ar trebui sa-si vada de treaba lor si sa caute de gilci si in portofel poluatorii.  >:(Dorin v-a lamurit destul de clar, Lipoveniul, la ora actuala, este rezerva de apa industriala, apa potabila este din sursa Berchisesti de pe Moldova  Rinjet
Memorat

Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #33 : Joi 11 Martie 2010, 19:50:20 »

Ce va mira! Cei de la mediu au interzis utilizarea motoarelor electrice pe Sacalaia dar nu vad poluarile accidentale sau nu de pe toate riurile din toata tara !
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #34 : Joi 11 Martie 2010, 21:28:44 »

si cum industrie nu mai e ....macar iaz de peste sa fie! Wink
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #35 : Joi 11 Martie 2010, 21:37:43 »

si cum industrie nu mai e ....macar iaz de peste sa fie! Wink
          Am zis "rezerva de apa industriala" pentru ca ei spera probabil la o revigorare a industriei Sucevene ;Dde-aia se coiesc inca sa dea Lipoveniul la pescuit sportiv o^oPoate au vreun proiect sa demoleze Iulius Mall-ul, ca nu prea mai are vinzari ci doar gura casca la vitrine care merg la promenada sau la agatat fufeze in week-end si sa reconstruiasca IFA Risete Risete Risete
Memorat

Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #36 : Sâmbătă 13 Martie 2010, 19:50:57 »

Nu are nici in clin nici in maneca Termica cu acumularea Lipoveni, din acumularea Lipoveni era alimentat cu apa potabila cartierul Burdujeni, asta pana anul trecut cand alimentarea carierului a trecut pe sursa Berchisesti, deci acumularea Lipoveni aparine de  Apele Romane dar este dat in administrarea Acet.
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #37 : Vineri 09 Aprilie 2010, 17:53:06 »

"Acumularea Risete Hascadar" e acum doar un cur uscat al unei foste balti ce nu mai avea oricum peste demult Rinjet Tongue
Memorat

Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #38 : Vineri 09 Aprilie 2010, 18:04:40 »

E bun si ala la ceva  Risete. Ma referea la beep!
Memorat
DRAGOS2010
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: SUCEAVA

« Răspunde #39 : Marți 20 Aprilie 2010, 23:10:49 »

pe lipoveni se pescueste de cand e lumea
Memorat
Pagini: 1 [2] 3   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.056 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Astăzi la 14:39:13
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.