Prieteni Pescari

Acumularea Hascadar

Duminică 24 Septembrie 2017, 04:30:17 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 2 [3]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Acumularea Hascadar  (Citit de 20893 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
filica
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #40 : Miercuri 09 Iunie 2010, 18:46:17 »

am citit ceea ce ati scris---cu gandul dus departe--sunt iazurile copilariei si adolescentei mele----mi-as dori sa mai apuc zile de pescuit pe lipoveni sau hagicadar ca prin 80-90 ...trebuie insa sa fii tare cutezator sa-ti imaginezi ca vei putea controla braconajul pe lipoveni...si-i cam de peste tot,,roata,roata--de la tata ecranelor --ala care le-a adus primul(fleo--itcani),la cei cu cosurile in prohibitie din patrauti si mitoc,,pana la cei de la statia de pe dig..Daca mai lucreaza unul  Orest acolo--nu apucati sa populati ziua cat scoate ala intr-o noapte!!mi-as dori mult insa nu cred ca apuc sa vad Lipoveniul ca pe un iaz civilizat---e greu tare!!!am apucat sa asist acolo la batalii crancene duse din barca intre filiala si braconieri,am apucat sa vad o furca data in cap la un pescar,,confundat de proprietar c-un gratarist care cica-i mulsese vaca,,am vazut impuscaturi de avertisment,pescuit cu cosarca,cu lada de la paine,ecrane,setci.....pacat de pestele si potentialul acelui iaz!!HAGICADARUL --E ALTA TREABA!!e intr-adevar micut insa c-un paznic doi buni--se poate face un iaz cochet de toata frumusetea!!nu cred c-au murit toti paznicii de iazuri buni---chiar ca Teofil sau ca batranul Soimaru(parca asa-l chema)--de la icar!! Undecided
Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: suceava

« Răspunde #41 : Joi 10 Iunie 2010, 14:23:30 »

intradevar carasul de la Lipoveni e cel mai bun la gust,pacat de iaz ca in fiecare an plaurii sunt tot msi multi,in citiva ani no sa mai ai loc de pescuit Cum?
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #42 : Luni 14 Iunie 2010, 22:27:01 »

c-[tin, nu e pacat de plauri,ca acolo mai are saracu ' peste o sansa ,pacat ca ''oameni'' ca Orest ,inca sunt in libertate ,iar noi fraierii de pescari sportivi ne bucuram cand  mai prindem 5 babusti ....si alea care au scapat de monofilamentele lui Orest!!! Suparat
Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #43 : Miercuri 16 Iunie 2010, 08:46:26 »

asta asai dar tot plaurul de pe iaz tot braconieri lau adus cu setcile lor de pe prut sau pe unde leau mai bagat
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #44 : Miercuri 16 Iunie 2010, 12:23:29 »

Înseamnă că natura se apără singură. În stilul ăsta e posibil ca România să se apere de noi Pling
Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #45 : Vineri 25 Iunie 2010, 08:52:21 »

da,si noi de ea sau mai bine zis de criza:))
Memorat
Pagini: 1 2 [3]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.04 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 07 Septembrie 2017, 13:41:27
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.