Prieteni Pescari

fonduri europene pentru piscicultura

Luni 25 Septembrie 2017, 01:59:49 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: fonduri europene pentru piscicultura  (Citit de 9927 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
raduv
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« : Duminică 07 Februarie 2010, 20:18:23 »

Bun gasit tuturor!! Prin intermediul acestui forum am cunoscut citiva oameni de exceptie, cu unu-l din ei sint 80% sanse sa colaborez pe viitor ma rog ..am de curind in administrare o suprafata de apa  destul de mare   situata in judetul iasi ..deocamdata din diverse motive nu pot da mai multe detalii..insa as vrea sa stiu daca cineva din membri acestui forum si nu numai stie exact cum se procedeaza ,si care sint conditiile accesarii unei asemenea finantari ..de preferinta ar fi cineva care eventual a si facut un asemenea proiect ...sint interesat in vederea unei colaborari..Multumesc! contact ..vororadu@yahoo.com
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #1 : Duminică 07 Februarie 2010, 22:50:29 »

ai nevoie de multa rabdare si bani,eu personal stiu mai multe firme care se ocupa de proiecte,uite cateva conditii;
-firma sa aiba domeniul respectiv de activitate(piscicultura)
-profit in ultimii 2 ani
-50% din valoarea finantarii......asta pentru inceput
Memorat
Sergiu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #2 : Luni 08 Februarie 2010, 09:51:15 »

In perioada facultatii am participat la un curs de managmentul priectelor la care a participat de catva ori si un fost director SAPARD. Acesta ne adusese o gramada de exemple de afaceri reusite si cel mai impresionant lucru; cum poti accesa acest program fara un chior in buzunar prin intermediul creditelor garantate de stat. Fusese ca o revelatie pentru mine si colegi, ne vedeam toti fermieri cu sute de capre, struti, melci si alte oratanii aducatoare de profit.
 Ca tema de examen mi-am ales "piscicultura". Din pacate hardiscul pe care aveam proiectul e prajit.  Ce pot sa spun ca intre timp o parte dintre colegii de facultate au incercat diferite proiecte dar nici unul nu a reusit sa abtina finantare. Multe dintre conditii sunt greu de realizat.
 Cunosc cateva amanunte ale unei finantari a D-lui Porumboi la o ferma de vaci de lapte. De exemplu la ultima vizita a comisiei acestia au constat ca o usa de la intrarea in padocul vacilor nu parea noua ( conditie eliminatorie) fusese deteriorata la transport si montaj.... a trebuit sa scoata cateva mii de euro si sa ia alta usa ca sa multumeasca comisia.
 Nu vreau sa descurajz ci doar sa indrept atentia asupra micilor detalii care pot intarzia rambursarea banilor.
 As dori sa adaug inca ceva la comentariu lui Petru, sunt situatii in care sunt necesare 50% din valoarea proiectului dar in majoritatea cazului 100% dupa care primesti rambursarea daca ai norocul si proiectul este acceptat. 

Cateva informatii aici :
Citat din mesajul lui:  [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile.
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] sau Autentificare ]
fonduri europene
si
Citat din mesajul lui:  [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile.
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] sau Autentificare ]
sapard
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Luni 08 Februarie 2010, 10:08:18 »

eu zic sa nu mai "bateti" campii si sa spuneti lucrurilor pe nume : nu va trebuie decat o pila babana si o shpaga serioasa la agentiile romanesti ! ATAT!!!!!!!

p.s.: ........si eventual ceva influente politice (sunt sfinte )
« Ultima modificare: Luni 08 Februarie 2010, 10:10:12 de către jonah » Memorat

Singur pot fi și printre oameni
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #4 : Luni 08 Februarie 2010, 10:14:35 »

-firma sa aiba domeniul respectiv de activitate(piscicultura)
Adica sa fie obiectul principal de activitate? Sau e suficient sa fie trecut in statut la activitati secundare?
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Campion national 2010
1111 kg MV2
raduv
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Luni 08 Februarie 2010, 13:21:05 »

Spre marea mea dezamagire si nu numai a mea cred..aud cuvintul magic SPAGA ,,RELATII..ETC..insa ce e si mai trist ..e ca acesta este adevarul ..cu siguranta  prin intermediul acestui tertip ..lucrurile se pot rezolva mai usor ...oricum anul acesta si in 2011 preconizez o investitie de circa 100 de mii si am spus hai sa vedem poate ar fi bine sa obtin o injumatatire a sumei prin aportul ..fondurilor europene ,,,,Dar cred totusi ca nu voi renunta ..deoarece mai cunosc si prin politic si pe la conducerea institutiei pe cite cineva ,insa as fi dorit sa nu fie nevoie de asemenea interventii ..deoarece te indatorezi pe viata "" dumnealor""..multumesc !! si astept cu interes parerile voastre in continuare si,cine stie ..poate la vara ne vedem la un pescuit ..Si dati-mi totusi o firma care se ocupa cu asta macar pentru anumite intrebari
Memorat
stoica stefan
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Luni 08 Februarie 2010, 14:55:17 »

de curiozitate radule, ce vrei sa faci efectiv acolo...da-mi niste detalii cum ar fi: suprafata locatiei, adancime, sursa de apa, prezenta vegetatiei, pestele existent la ora actuala, accesul la locatie...daca esti din iasi si vrei sa vorbim mai multe 0744.13 12 98.am facut piscicultura aici in iasi si sunt pescar inrait cu ceva experienta pe aici si prin anglia un pic, baietii pot confirma chestia asta Wink ...
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Luni 08 Februarie 2010, 17:10:36 »

Spre marea mea dezamagire si nu numai a mea cred..aud cuvintul magic SPAGA ,,RELATII..ETC..insa ce e si mai trist ..e ca acesta este adevarul ..cu siguranta  prin intermediul acestui tertip ..lucrurile se pot rezolva mai usor ...oricum anul acesta si in 2011 preconizez o investitie de circa 100 de mii si am spus hai sa vedem poate ar fi bine sa obtin o injumatatire a sumei prin aportul ..fondurilor europene ,,,,Dar cred totusi ca nu voi renunta ..deoarece mai cunosc si prin politic si pe la conducerea institutiei pe cite cineva ,insa as fi dorit sa nu fie nevoie de asemenea interventii ..deoarece te indatorezi pe viata "" dumnealor""..multumesc !! si astept cu interes parerile voastre in continuare si,cine stie ..poate la vara ne vedem la un pescuit ..Si dati-mi totusi o firma care se ocupa cu asta macar pentru anumite intrebari

imi pare rau ca te-au dezamagit cuvintele mele dar am vrut doar sa te aduc cu picioarele pe pamant ! cunosc destule persoane care au trecut prin experiente de genul asta si crede-ma ...mai aveau putin si clacau psihic si fizic ! iti doresc succes si sper ca visele tale sa devina realitate  Wink
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.05 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Sâmbătă 22 Iulie 2017, 00:55:07
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.