Prieteni Pescari

ce fir recomandati?

Duminică 16 Decembrie 2018, 05:19:40 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: ce fir recomandati?  (Citit de 8329 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« : Miercuri 22 Noiembrie 2006, 11:39:46 »

buna! tot eu am nevoie de un sfat de la cei mai vechi in ale prutului..... as avea nevoie sa imi recomandati un fir bun(sau bunicel) pt prut pt rapitor  si unul pt pescuit stationar....eventual si pret si de unde il pot procura.... multumesc.
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #1 : Miercuri 22 Noiembrie 2006, 12:09:13 »

Pt. spinning:
- [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
- [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

Pt stationar:
- Erson Taifun

La stationar depinde foarte mult de gusturi si echipament (lansetele folosite): fire cu/fara elongatie; vizibilitatea minima/maxima; mai mult/putin rigide.
Eu, de exemplu, folosesc la stationar fir cu elongatie mica, fluo.
« Ultima modificare: Miercuri 22 Noiembrie 2006, 12:19:04 de către Teodor » Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Miercuri 22 Noiembrie 2006, 13:20:16 »

merci.am sa incerc un trabucco
Memorat
leba
Vizitator
« Răspunde #3 : Miercuri 22 Noiembrie 2006, 13:42:20 »

Pt. spinning:

Pt stationar:
- Erson Taifun

La stationar depinde foarte mult de gusturi si echipament (lansetele folosite): fire cu/fara elongatie; vizibilitatea minima/maxima; mai mult/putin rigide.
Eu, de exemplu, folosesc la stationar fir cu elongatie mica, fluo.

eu m-am ars cu rivertrout.ul, il gasesc prea vizibil si cu memorie. dar asta e doar parerea mea, tata. Jamaica
   de ce nu incerci un textil, nu are elongatie, nici memorie. pe ape limpezi poti folosi un inaintas din fluorocarbon. la textile...vezi ca e un topic aparte.
Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Miercuri 22 Noiembrie 2006, 13:50:04 »

ma cam bate gandul si la un textil.duminica am incercat un "pikemono" ca nu  mai fiu nevoit sa pun struna si sunt multumit de el deocamdata.da ,cred ca am sa incerc un textil mai degraba...
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Miercuri 22 Noiembrie 2006, 18:21:11 »

pt spin categoric textil(cu sau fara inaintas floro)
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Miercuri 22 Noiembrie 2006, 18:26:05 »

de pe cabelas sau baspro daca nu te grabesti(de la 1la 4 saptamini durata de ajungere a comenzii) si esti dispus la un adaos de40% fata de pretul de catalog
din alexandru(LH lure&fishing)cu preturi la fata locului si cu livrare in 2-3 zile daca nu este pe stoc
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #7 : Miercuri 22 Noiembrie 2006, 18:28:42 »

De cand folosesc textil,am uitat de mono.Parerea mea ca este firul potrivit ptr spinning,iar daca ai auzit aberatii cum ca daca folosesti un fir textil si un bat fast ii scoti lingura din gura stiucii, Rinjet,nu le baga in seama.Dimpotriva simti imediat cum a dat cumatra in naluca.
Memorat

Dreamer
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Miercuri 22 Noiembrie 2006, 23:04:18 »

Mda..textilul e bun pana se raceste simtitor vremea. S-au intamplat si anul trecit..si o sa se intample si anul asta..putin mai tarziu..sa mergem la pescuit..si din cauza temperaturii sa inghete apa pe inele; fii sigur k o sa inghete si textilul. Atunci clar nu mai e de folos.

Memorat

gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Joi 23 Noiembrie 2006, 09:12:32 »

intentionez sa merg si mai tarziu pe prut... asta inseamna ca nu o sa pot folosi textil.oricum am 2 tamburi Rinjet.deci saptamana asta cumpar fir,si duminiuca il incerc
la"LH lure&fishing" ce fir textil este si cat costa?
multumesc pt sfaturi celor care mi-au raspuns
Memorat
Dreamer
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Joi 23 Noiembrie 2006, 15:43:03 »

Acum vreo 2 zile parca vazusem ceva Spiderwire..si Stren. Preturile nu le stiu..oricum se invart pe la 1 mil rola..spider de 150 Yds(127m)..Stren..habar nu am
Memorat

oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Sâmbătă 25 Noiembrie 2006, 17:33:21 »

firele fusionate noi fac fata la frig(nu retin apa deci nu ingeata)doar in primele partide dupa care ghinion, iar cele impletite retin apa de la inceput
Memorat

Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.038 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 28 Noiembrie 2018, 08:54:41
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.