Prieteni Pescari

Creuzetul.... s-au cum am aparut "inshetishor" pe lume

Joi 23 Noiembrie 2017, 14:50:25 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Creuzetul.... s-au cum am aparut "inshetishor" pe lume  (Citit de 9551 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« : Joi 18 Februarie 2010, 23:47:12 »

Cum sunt detul de multi cei care nu stiu, prima intilnire care a precurs nasterii acestei asociatii a avut loc pe data de 3 Februarie 2005.
Nici unul dintre cei prezenti nu am banuit cum vor decurge lucrurile pe parcusul timpului. La cea prima intilnire am fost cinci persoane: Paul, Legio, Ioan S (sau ironick), Luigi si subsemnatul.
Postul care marcheaza acest lucru il gasiti pe alt forum (rapitori.ro) [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] pe la sfirsitul paginii .

Au trecut 5 ani, cu bune - cu rele, cu zimbete si / sau lacrimi. Nu e simplu. Nu e complicat. Am crescut incet. Ne-am maturizat rapid. In final cei care au pus bazele asumindu-si raspunderea ii gasiti AICI.
Au fost momente in care in discutiile dintre noi au fost de natura "unul impotriva la toti" sau "toti pentru unul". Poate ne-am propus prea multe. Poate am facut prea putine. Doar timpul va decide. Oricum am lasat "urme" in constiinta celor pe unde am trecut. Simplul fapt ca cititi aceste rinduri implica ca sunteti printre noi si doriti sa ne cunoasteti.

Laudati de unii, huliti de altii, in fapt suntem simpli oameni a caror drumuri sau impletit si in acelasi timp ne-am pastrat individualitatea intacta.
In final suntem doar prieteni si pescari.

« Ultima modificare: Sâmbătă 20 Februarie 2010, 09:28:04 de către Teodor » Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
gabisandu
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Piatra Neamt

www.planetcarp.ro

« Răspunde #1 : Vineri 19 Februarie 2010, 00:10:43 »

Felicitari pentru ce ati facut pana acum iar in continuare sa aveti aceeasi putere de munca si dragostea fata de pescuit.
Memorat

Clubul Sportiv Planet Carp
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
ironick
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Vineri 19 Februarie 2010, 08:13:12 »

Degeaba ai "creuzetul", degeaba se aduna in el "elementele" componente, pina nu poposeste pe acolo "catalizatorul"  nu va avea loc nici o "reactie" !  Risete

In cazul vostru catalizatorul s-a numit leba !     Aplauze
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Vineri 19 Februarie 2010, 08:41:02 »

@nelu,
Am vrut doar sa marchez un moment.
Iti aduci aminte ca datorita numarului celor care veneau la "berea de joi" ajunsese o problema spatiul de intilnire?
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #4 : Vineri 19 Februarie 2010, 09:55:07 »

Frumos spus.  Aplauze
  Interesant de vazut ce anume ne-a unit. Nu neaparat in ordinea asta, cred ca ar fi cam asa:

1. Pasiunea pentru pescuit;
  2. Nevoia de socializare;
  3. Dorinta de a face ceva pentru pescuit si pescari;

Mai completati voi.

Nelu, nu cred ca am fost eu "catalizatorul", sa zicem ca am pus si eu umarul, si pentru asta nu regret nici o secunda. Wink
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
let`em live, they are part of the game!
Sergiu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Sâmbătă 20 Februarie 2010, 10:27:56 »

Iti aduci aminte ca datorita numarului celor care veneau la "berea de joi" ajunsese o problema spatiul de intilnire?
Ce superbe erau intalnirile, imi placeau foarte mult. Pacat ca s-a pierdut traditia. Cred ca e nevoie de un "catalizator" pentru a reinvia acest frumos obicei, mai ales ca in curand se deshide sezonu la terase,bere, pitze....
Memorat
ahsin
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Vineri 05 Septembrie 2014, 15:15:15 »

Am vrut doar sa marchez un moment.
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.043 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 21 Noiembrie 2017, 07:36:55
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.