Prieteni Pescari

Filiala Suceava inscrieri

Marți 26 Septembrie 2017, 23:02:41 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2 3 ... 5   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Filiala Suceava inscrieri  (Citit de 39753 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
RazvanSV
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« : Joi 25 Februarie 2010, 14:45:52 »

FILIALA SUCEAVA A AJUNS LA APROX. 700 MEMBRI
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #1 : Joi 25 Februarie 2010, 17:26:15 »

frumos inceput,sa speram sa facem ce n-am propus Rinjet.
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Joi 25 Februarie 2010, 20:13:52 »

felicitari
 Aplauze Aplauze Aplauze
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Vineri 26 Februarie 2010, 12:14:17 »

Excelent,inseamna ca a functionat bine ''zvonacul si raspandacul'' nostru si cel mai important ca pescarii sau saturat de nepasarea lui Goicea&co !
Asteptam cu nerabdare carnetele de membru si permisele ANPA,ca ruginim......! Risete
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Vineri 26 Februarie 2010, 12:56:18 »

Excelent,inseamna ca a functionat bine ''zvonacul si raspandacul'' nostru si cel mai important ca pescarii sau saturat de nepasarea lui Goicea&co !
Asteptam cu nerabdare carnetele de membru si permisele ANPA,ca ruginim......! Risete
noi avem deviza "punct ochit .....punct lovit" ;vineri 5 martie va fi adunare generala si se va discuta din ....."zvonuri" ;
...pentru ruginit ...facem cateva concursuri Risete
« Ultima modificare: Vineri 26 Februarie 2010, 13:30:59 de către petru » Memorat
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #5 : Vineri 26 Februarie 2010, 16:12:41 »

Eu vreau sa stiu cand vin permisele ca indata se dezgheata.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Campion national 2010
1111 kg MV2
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Vineri 26 Februarie 2010, 19:00:45 »

Eu vreau sa stiu cand vin permisele ca indata se dezgheata.
ai cerere de aderare Rinjet....daca nu ai de asteptat al 701 permis Pling
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Vineri 26 Februarie 2010, 19:16:31 »

...concurs de....urs.
nu toti suntem pasionati de concursuri,asteptam permisele ANPA ,sa putem iesi pe apa! Evil
Memorat
ovidiu86
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #8 : Vineri 26 Februarie 2010, 19:37:23 »

Deja s-a dezghetat... Rinjet
A inceput scobaru....
Dar din pacate...si agricultoriii.....stau si ma intreb.... astia au facut toti Facultatea de Agricultura? Risete
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Vineri 26 Februarie 2010, 20:31:15 »

da prin ce zone stau "agricultorii",poate ne interesam de ei putin sugubat

Memorat
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Vineri 26 Februarie 2010, 20:34:21 »

agricultoriii   Shocked     Jenat  cine-s astia?
Memorat

Campion national 2010
1111 kg MV2
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Vineri 26 Februarie 2010, 21:04:00 »

aia care dau la" grebla" Suparat
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Vineri 26 Februarie 2010, 21:05:23 »

inainte de "grebla" dau la "coasa" Suparat
Memorat

ovidiu86
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Vineri 26 Februarie 2010, 21:48:57 »

Tare imi doresc o echipa de 5 oameni actionand legal Rinjet Suparat
pentru ''lectii gratuite'', cu consultanta de specialitate, acestia va asteapta non-stop la vale de tevi, dupa barajul de la burdujeni Pling
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Duminică 28 Februarie 2010, 11:44:50 »

partea proasta e ca tocmai comerciantii care sustin activitatea de pescuit sportiv si ma refer aici la baracuda, a vandut toata iarna ancore la braconieri. Radu gestionarul nu are nici o vina. Ar trebui sa facem o propunere ca ancorele sa se vanda numai cu struna, poate prin pret ii mai descurajam pe cosasi. Schilodirea pestelui nu tine de foamea din burta cum ar motiva unii ci de tampenia pe care o au in cap cei care se ocupa cu asa ceva.
Memorat
ovidiu86
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Duminică 28 Februarie 2010, 12:09:51 »

Nu cred ca o sa aiba vreo sansa de izbanda propunerea ta, deoarece cei ce cumpara aceste accesorii sunt majoritari...
Memorat
paul
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #16 : Duminică 28 Februarie 2010, 12:19:56 »

Tare imi doresc o echipa de 5 oameni actionand legal Rinjet Suparat
pentru ''lectii gratuite'', cu consultanta de specialitate, acestia va asteapta non-stop la vale de tevi, dupa barajul de la burdujeni Pling
Care este barajul de la Burdujeni? Pe vremea cand pescuiam in Suceava, mergeam la un baraj (noi ii ziceam barajul de la Itcani); pe harta vad ca este trecut Lipoveni.
Se mai poate pescui pe acel baraj? Era foarte frte mult biban, rosioara si caras mare.
Oricum, daca s-ar mai putea pescui, as veni macar odata, de dragul amintirilor  Fir intins

propunere ca ancorele sa se vanda numai cu struna, poate prin pret ii mai descurajam pe cosasi.

Nu cred ca se va putea... Spre exemplu eu mi-am luat ceva ancore pentru a schimba la oscilante, in cazul asta ce sa fac cu struna  Smiley
Memorat
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Duminică 28 Februarie 2010, 12:49:42 »

partea proasta e ca tocmai comerciantii care sustin activitatea de pescuit sportiv si ma refer aici la baracuda, a vandut toata iarna ancore la braconieri. Radu gestionarul nu are nici o vina. Ar trebui sa facem o propunere ca ancorele sa se vanda numai cu struna, poate prin pret ii mai descurajam pe cosasi. Schilodirea pestelui nu tine de foamea din burta cum ar motiva unii ci de tampenia pe care o au in cap cei care se ocupa cu asa ceva.
Lucian sa stii ca am cel putin doi prieteni cu care pescuiesc la rapitor care isi schimba ancorele la naluci destul de des (uneori mai mici, mai mari sau mai ascutite dupa toanele fiecaruia...) si o initiativa de genul celeia propusa de tine creaza limitari unor persoane care sunt sportive 100%.

Postat pe:: Duminică 28 Februarie 2010, 12:35:27

Care este barajul de la Burdujeni? Pe vremea cand pescuiam in Suceava, mergeam la un baraj (noi ii ziceam barajul de la Itcani); pe harta vad ca este trecut Lipoveni.
Se mai poate pescui pe acel baraj? Era foarte frte mult biban, rosioara si caras mare.
Oricum, daca s-ar mai putea pescui, as veni macar odata, de dragul amintirilor  Fir intins
Barajul de la Burdujeni este un zid de beton ca o cascada de pe cursul Sucevei din dreptul Mall-ului actual. Lacul de acumulare Lipoveni a ramas la locul lui impreuna cu bibanii si babustile lui. Pe cursul Sucevei in zona Itcani e un baraj la Mihoveni din care se pompeaza apa in acumularea Lipoveni. Dar poate ca (la modul in care te exprimi) pe vremea cand pescuiai pe Suceava  Shocked poate ai prins barajul rupt de la Mihoveni... Cum?
 Fir intins
Memorat

Campion national 2010
1111 kg MV2
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Duminică 28 Februarie 2010, 18:57:17 »

Se poate pescui pe Lipoveni,numai ca datorita nepasarii AJVPS-ului,(poate chiar cu concursul!),acest lac,dupa'90 a devenit raiul branconierilor(setcarilor cu monofilamente) si acum peste este foarte putin ,raportat la cat luciu de apa este(rezerva de apa cu care se alimenta cartierul Burdujeni si fosta zona industriala).
Pacat de acest lac,ar fi propice pentru a fi populat cu aproape toate speciile de pesti (crap,caras,platica,somn,salau ,stiuca etc,etc),dar ar trebui sa apartina cuiva si acesta sa fie responsabil si sa faca un loc de agrement, din acest lac parasit cu ceva babusca(care a trecut prin ochiurile setcilor),biban mic ,foarte putin caras ,de crap nu mai vorbim!
Mare pacat! Jenat
Memorat
paul
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #19 : Duminică 28 Februarie 2010, 19:37:13 »

Barajul de la Burdujeni este un zid de beton ca o cascada de pe cursul Sucevei din dreptul Mall-ului actual. Lacul de acumulare Lipoveni a ramas la locul lui impreuna cu bibanii si babustile lui. Pe cursul Sucevei in zona Itcani e un baraj la Mihoveni din care se pompeaza apa in acumularea Lipoveni. Dar poate ca (la modul in care te exprimi) pe vremea cand pescuiai pe Suceava  Shocked poate ai prins barajul rupt de la Mihoveni... Cum?
 Fir intins
Multumesc!
Nu am pescuit in zona aceea. Pescuiam undeva in dreptul garii de nord, era un pod acolo, iar sub pod o aglomerare de pietre. Dinsus de pod erau locurile pe care le frecventam. Mai jos, spre Burdujeni (dinsus de pod) erau foarte multi pescari la stationar.
Pe barajul de la Lipoveni mergeam (cu un troleu pana la capat si de-acolo pe jos) si deseori ma opream sa pescuiesc in canalul de sub baraj; un loc cu apa neagra, limpede si adanca unde, nu cred ca era data sa nu prindem ceva.
Caras mare am prin chiar pe langa calugar (era un fel de ingraditura din pamant, ca un dig in jurul calugarului unde apa era foarte adanca), iar biban mic prindeai cu nemiluita.
Cum scrie si @dorint, mare pacat ca nu a mai ramas mare lucru.

Pescuiam pe-acolo in anii 94 - 95
Memorat
Pagini: [1] 2 3 ... 5   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.048 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Vineri 30 Iunie 2017, 12:45:43
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.