Prieteni Pescari

Filiala Suceava inscrieri

Marți 13 Noiembrie 2018, 18:12:04 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2] 3 4 5   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Filiala Suceava inscrieri  (Citit de 46103 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

Go fishing or die trying

« Răspunde #20 : Duminică 28 Februarie 2010, 19:42:54 »

Pai si cand mai invatai, daca toata ziua erai la pescuit?  Cum?
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
paul
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #21 : Duminică 28 Februarie 2010, 19:47:58 »

Dar cine a zis ca invatam?  Jenat
Memorat
happy
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #22 : Duminică 28 Februarie 2010, 20:23:21 »

revin la partea cu ancorele. mai trebuie scoase din uz si firele de peste0.30 si betele de fibra si plumbii.

sau mai bine incercam sa amendam cativa braconieri. asta ar fi mai usor. in cel mai rau caz o baie pe vremea asta si un bat rupt. ca de amendat nu ii amendeaza nimeni. cunosti pe cineva care a fosr amendat?
   s-au dus vremurile alea. venea filiala duminica sa te intrebe de viata si tu erai cu pluta si un carlig. dar lipoveniul, barajul de la hantesti, de fapt toate barajele si pe siret la vale e plin de setci. si nimanui nu-i pasa.
   ideea e in felul urmator: PE CINE TREBUIE SA SESIZAM DACA VAD BRACONIERI?
             asta ar trebui sa fie un topic nou
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #23 : Duminică 28 Februarie 2010, 20:53:56 »

Pe oricine ai sesiza ,tot nu se intampla nimic,chiar daca politia i-ar aresta (in cel mai pesimist caz Risete),ar fi eliberati de judecator ,pe diverse motive(este caz social,intretinator de familie,etc)
Asa ca singurul mod de a scapa de ei (pana s-or aplica si legile cu adevarat si la noi) este implicarea noastra ,a celor care ne pasa de aceste ape! Suparat
Memorat
ovidiu86
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #24 : Duminică 28 Februarie 2010, 21:31:56 »

Da sigur, cine se duce singur intre 10 -20 oameni care abia asteapta sa-si testeze ''noile si performantele'' bete a la bazar (unu se lauda cu un pret de 15 ron pt un harag de 6 m) pe spinarea celor ce ii deranjeaza?
Stiti cum se aduna toti la nevoie? precum haita de lupi....aaaa si sa nu mai zic, am vrut sa merg sa invat pe cineva sa pescuiasca (pe nepotica mea), dar nu mai am curaju... ca la usa cortului.... si nu erau rromi... Suparat
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #25 : Luni 01 Martie 2010, 14:34:15 »

pt. andronic cristian
Cei ce schimba ancorele la momelile artificiale nu cumpara ancore de la baracuda! Sau poate de asta le schimba asa des
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #26 : Marți 02 Martie 2010, 14:15:14 »

CORECT,pui ancore de firma nu chinezarii! Wink
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #27 : Marți 16 Martie 2010, 11:32:58 »

BUNA ZIUA,
AS DORI SA STIU SI EU CUM POT DEVENI MEMBRU AL FILIALEI SUCEAVA "PRIETENI PESCARI"?,
UN NUMAR DE TELEFON , O ADRESA, UN E-MAIL, UN NUME AL UNEI PERSOANE DE CONTACT...
VA ROG FRUMOS! ASTTEPT RASPUNSUL DUMNEAVOASTRA!
P.S. DOMNUL TOMOSOIU DE LA FILIALA AJVPS SIRET A SPUS CA NU RECUNOASTE PERMISELE ANPA IAR PESCARII CARE VOR PESCUI CU ACESTE PERMISE IN ZONA SIRET VOR FI AMENDATI ( 50 RON/ ZI)( ACEASTA AFIRMATIE A FOST FACUTA ASTAZI 16.03.2010, ORELE 10-30)
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #28 : Marți 16 Martie 2010, 11:46:19 »

BUNA ZIUA,
AS DORI SA STIU SI EU CUM POT DEVENI MEMBRU AL FILIALEI SUCEAVA "PRIETENI PESCARI"?,
UN NUMAR DE TELEFON , O ADRESA, UN E-MAIL, UN NUME AL UNEI PERSOANE DE CONTACT...
VA ROG FRUMOS! ASTTEPT RASPUNSUL DUMNEAVOASTRA!
P.S. DOMNUL TOMOSOIU DE LA FILIALA AJVPS SIRET A SPUS CA NU RECUNOASTE PERMISELE ANPA IAR PESCARII CARE VOR PESCUI CU ACESTE PERMISE IN ZONA SIRET VOR FI AMENDATI ( 50 RON/ ZI)( ACEASTA AFIRMATIE A FOST FACUTA ASTAZI 16.03.2010, ORELE 10-30)
        Tomosoiu sa se duca in padure cu vinatorii lui Tongue si sa studieze legea inainte de a avea tupeul sa dea amenzi pescarilor sportivi detinatori de permis ANPA Rinjet
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #29 : Marți 16 Martie 2010, 13:59:19 »

cand ajungi in Suceava,treci pe la magazinul Baracuda de pe str. Petru Rares si te lamureste Radu, ce si cum. Fir intins
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #30 : Miercuri 17 Martie 2010, 06:35:56 »

n-are nici o legatura Tomosoiu cu vinatorii ,cit despre pescari ce sa spun ?!
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #31 : Miercuri 17 Martie 2010, 07:25:40 »

n-are nici o legatura Tomosoiu cu vinatorii ,cit despre pescari ce sa spun ?!
       Are legaturi cu "vinatorii de pescari" cu permis ANPA, dupa cum ai vazut sugubat, la astia ma refeream nu la stimabilii purtatori de pusca si curea lata Rinjet, microbisti adevarati ca si noi pescarii, purtatori de undita si curea lunga Risete Risete Risete
       P.S. Esti cumatru cu Tomosoiu cumva sau avocatul lui, body guard ceva Smiley, poate vii cu el in control pe Rogojesti sa ne rupeti betele si sa ne amendati ca nu avem permise AJVPS? Plictisit
Memorat

ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #32 : Miercuri 17 Martie 2010, 14:27:20 »

ATENTIUNE !!!!!!
ACU 10 MINUTE AM DISCUTAT TELEFONIC CU CEI  DE LA AJVPS SUCEAVA (CRED CA AM DISCUTAT CHIAR CU DL. GOICEA). MI-A SPUS CA DACA VOR FI PRINSI PECSARI CU PERMISE ANPA PESCUIND PE APELE  DIN JUDETUL SUCEAVA , II VA AMENDA SI MAI MULT DECAT ATAT, VA CONFISCA ACELE PERMISE ANPA.
O SA FIE O NEBUNIE TOATALA ANUL ACESTA IN JUDET LA NOI.
VA ROG , CINE ARE UN MODEL DE CERERE TIP PENTRU INSCRIERI IN ASOCIATIA "PRIETENII PESCARI" SA-MI TRIMITA SI MIE PE E-MAIL .
MULTUMESC ANTICIPAT!
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #33 : Miercuri 17 Martie 2010, 15:41:07 »

Goicea asta a ramas setat in anii 80 Shocked Se crede stat in stat cu AJVPS-ul pe care-l pastoreste precum ciobanii la tirla Cum? Cum? ???Chiar n-are nimeni ac de cojocul lui! Eu unul voi merge cu permis ANPA la pescuit pe apele publice din judetul Suceava si vreau sa vad ca vine si-mi da amenda si confisca permisul! Tongue Il dau in judecata urgent pentru o gramada de chestii, sugubat cine-i jurist stie exact toate incadrarile legale ale unei asemenea infractiuni pe care are de gind s-o savirseasca tovarasul Goicea Rinjet Va plati la daune de-o sa-i vina rau, ca am un avocat foarte bun si deloc ieftin Evil Cred ca-mi iese si de-o partida de pescuit taimen in estul extrem si de una la pastrav in Norvegia Rinjet

Postat pe:: Miercuri 17 Martie 2010, 14:47:05

Nu prea cred c-o sa fie nicio nebunie pe apele din Suceava decit daca Doamne fereste Rugaciune vin inundatii ca si cele de acum 2 ani. In rest, Plictisit nebunie e doar in capul celor de la AJVPS, daca vor face ceea ce au zis ca au de gind sa faca sugubat Miroase chiar a penal faptele pe care le au in intentie Cool Avem printre prietenii pescari din Suceava si un domn jurist de profesie, judecator parca, il rog frumos sa ne dumireasca dumnealui cum e cu amenintarile astea, d.p.d.v. juridic bineinteles si-i ofer anticipat o  Bere pentru consiliere Wink Rinjet Fir intins
Memorat

Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #34 : Miercuri 17 Martie 2010, 18:43:53 »

pinadi a spus:    P.S. Esti cumatru cu Tomosoiu cumva sau avocatul lui, body guard ceva Smiley, poate vii cu el in control pe Rogojesti sa ne rupeti betele si sa ne amendati ca nu avem permise AJVPS?
   Se pare ca n-ai inteles ce am spus. Cred ca ma confunzi ! Iar chestia cu faptul ca Goicea  a spus ...in urma unei convorbiri telefonice etc. ar trebui sa fiti atenti la asemenea provocari !
    In momentul de fata nimeni nu are ape concesionate : exceptie R.Raduta ,Gaina si Binder (sau cum il cheama Cum?).Asa ca sa asteptam ce ape vor fi atribuite aociatiilor constituite.Dupa aceea vorbim.Ajvps SV a dat in judecata ADS si la curtea de apel SV ,anul trecut ,a cistigat. Procesul la instanta superioara(ICCJ) e pe 24.04.2010.unde se pare ca nu prea au sanse.Atita timp cit nu e o solutie ramasa definitiva si procesul se judeca ,totul ramine ca la inceput. Dar mi se pare absurd ca Goicea sa spuna ca interzice aplicarea unei legi (317/2009).Important mi se pare sa facem ceva ,impreuna,pentru ape,pesti si pescari.Nu mai pune anatema pe ajvps-isti: peste tot sint oameni de buna credinta si lichele (nu cred ca e cazul sa incercam sa stabilim procentele).
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #35 : Miercuri 17 Martie 2010, 18:49:03 »

ATENTIUNE !!!!!!
ACU 10 MINUTE AM DISCUTAT TELEFONIC CU CEI  DE LA AJVPS SUCEAVA (CRED CA AM DISCUTAT CHIAR CU DL. GOICEA). MI-A SPUS CA DACA VOR FI PRINSI PECSARI CU PERMISE ANPA PESCUIND PE APELE  DIN JUDETUL SUCEAVA , II VA AMENDA SI MAI MULT DECAT ATAT, VA CONFISCA ACELE PERMISE ANPA.
O SA FIE O NEBUNIE TOATALA ANUL ACESTA IN JUDET LA NOI.
VA ROG , CINE ARE UN MODEL DE CERERE TIP PENTRU INSCRIERI IN ASOCIATIA "PRIETENII PESCARI" SA-MI TRIMITA SI MIE PE E-MAIL .
MULTUMESC ANTICIPAT!
intreabal pe dl Goicea de ce figureaza pe listele ANPA la cereri pentru eliberat permise
@Sorin Buculei ai ramas si vei ramane un OM(proverbul;"a fi domn nu-i de mirare a fi om e un lucru mare")
« Ultima modificare: Miercuri 17 Martie 2010, 18:54:31 de către petru » Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #36 : Miercuri 17 Martie 2010, 19:06:24 »

Petre nu te inteleg : ajvps sv nu e legal constituita ? Sau exista unii mai egali ca egalii ?

Postat pe:: Miercuri 17 Martie 2010, 18:58:40

Vazind atit de multe asociatii de "apartament" care si-au luat banii si au plecat cu ei,mie mi se pare absolut firesc sa fiu foarte scceptic si vorba aia : e rau cu rau da'i mai rau fara rau . Si mai e o mare porcarie :traim unde traim.
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #37 : Miercuri 17 Martie 2010, 20:11:57 »

DOMNULE SORIN BUCULEI, VA CUNOSC FOARTE BINE , STIU CA SUNTETI UN OM DE CARACTER SI UN MARE PESCAR SI IUBITOR DE NATURA, DAR DISCUTIA TELEFONICA CHIAR A AVUT LOC CU CEI DE LA AJVPS, ASTAZI. CHIAR EU AM DISCUTAT SI CRED CA AM DISCUTAT CHIAR CU DL. GOICEA, IAR AFIRMATIILE FACUTE DE EL SUNT CHIAR CELE PE CARE LE-AM RELATAT: "PESCARII PRINSI CU PERMISE ANPA VOR FI SANCTIONATI SI PERMISELE RESPECTIVE VOR FI CONFISCATE". SUNT CUVINTELE DUMNEALUI , NU ALE MELE ,SI-MI ASUM INTREAGA RESPONSABILITATE ATUNCI CAND LE REPRODUC PENTRU CA AU FOST AUZITE DE MINE. IN CEEA CE PRIVESTE FAPTUL CA AJVPS SUCEAVA APARE IN REGISTRUL UNIC DE EVIDENTA AL ANPA PE 2010 LA POZITIA  NR. 79 , SECRETARA CU CARE AM DISCUTATA INAINTE DE A DISCUTA CU RESPETCIVUL DOMN A SPUS CA NU ESTE ADEVARAT, CA AJVPS SUCEAVA NU FIGUREAZA IN ACEL REGISTRU . DE AICI PUTEM CONCLUZIONA MULTE....
( CA FAPT INFORMATIV AM ISCUTAT  CU CEI DE LA AJVPS SUCEAVA LA NR. DE TELEFON: 0230/213234).
VA DORESC NUMAI BINE SI MULTA SANATATE!
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #38 : Miercuri 17 Martie 2010, 20:12:09 »

ajvps-ul e legal constituit,la pozitia 79 din Registru Unic de evidenta al Asociatiilor pescarilor sportivi figureaza AJVPS Suceava cu  nr certificat de inregistrare 911/A/1998 .De ce contesta ANPA ?daca trebuie sa se duca dupa permise Rinjet.Cine a depus cererea de inscriere 1319/01.03.2010?
« Ultima modificare: Miercuri 17 Martie 2010, 20:17:52 de către petru » Memorat
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #39 : Miercuri 17 Martie 2010, 20:46:31 »

Cum?
AJVPS-ul nu poate sa cofiste vreun permis ANPA. Iar daca o va face Politia, atunci trebuie sa precizeze in procesul verbal baza legala pentru acea retinere de document. Si chiar in aceasta situatie daca cel caruia i se retine respectivul document mentioneaza ca nu e de acord cu cele scrise in procesul verbal in mod normal ar trebui sa i se elibereze o dovada ca respectivul document este retinut si pana la solutionarea pe cale legala a contestatiei la procesul verbal acea dovada ar trebui sa-i dea dreptul sa pescuiasca in continuare.
Asa ca tot ce a afirmat dl.Goicea e praf in ochii celor care mai cred ca legea poate fi interpretata dupa bunul plac. Oricum in conditiile precizate de respectivul domn asa zisa confiscare se cheama furt si se pedepseste conform Codului Penal (cu toate ca eu personal o consider talharie).
 Fir intins
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Campion national 2010
1111 kg MV2
Pagini: 1 [2] 3 4 5   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.143 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Astăzi la 09:48:21
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.