Prieteni Pescari

Noi Filiale

Luni 24 Iulie 2017, 03:43:54 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Noi Filiale  (Citit de 7315 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« : Joi 25 Februarie 2010, 17:30:36 »

Am reusit sa depuns actele pentru filiale in :Adjud,Focsani,Braila
Am discutat si pentru NT si Bt sa speram ca va fi ok Rinjet
Memorat
bogdanpescarul
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Joi 11 Martie 2010, 16:15:01 »

as vrea sa adresez o intrebare conducatorilor asociatiei Prieteni Pescari:vad ca in Suceava se discuta de concesionarea unor balti...nu s-ar putea face si la Iasi ceva asemanator?O balta administrata de asociatie unde sa putem si noi pescui ,eventual C&R(si in care sa fie si ceva peste)bine-nteles,contra unei cotizatii anuale suplimentare,sau cu plata la zi,in functie de cum vrea fiecare.Eu unul as fi bucuros sa o "populez"cu pestii prinsi de mine pe alte locatii si nu cred ca as fi singurul care ar face treaba asta... Wink
Memorat
bogdanpescarul
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Vineri 12 Martie 2010, 14:39:53 »

?
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Sâmbătă 13 Martie 2010, 15:05:24 »

am incercat,e foarte dificil si ne trebuie multi bani Rinjet cu 348 de membri pe anul trecut din care 80 pensionari ,30 studenti,28 persoane cu handicap ,c-am ce bani crezi ca strangem pentru a  lua o balta ,la care redevienta costa 300 de milioane
Memorat
bogdanpescarul
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Sâmbătă 13 Martie 2010, 18:11:38 »

de acord,dar trebuie tinut seama ca anul trecut permisele de pescuit au fost eliberate direct de ANPA,iar anul asta trebuie obtinute printr-o asociatie.AJVSP-ul a mai pierdut din membri(unul sunt eu)=>PP a cistigat teren  Wink
De asemenea,nu cred ca Suceava are mai multi membri ca Iasul,sau poate ma insel?
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Sâmbătă 13 Martie 2010, 18:45:32 »

o sa vedem cand d-am permise si la SV,cereri de aderare sunt multe sugubat
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Duminică 14 Martie 2010, 09:36:50 »

Pai daca dureaza 4 luni sa dati aceste permise,normal c-o sa se reorienteze multi dintre cei ce-au semnat adeziunile,deja stiu cativa care s-au dus la asociatia din Siret.
Macar dati-ne permisele de membru,pana vin cele de la ANPA.
Si asa noi platim la fel ca ceilalti din restul tarii,dar pescuim efectiv doar 4 luni pe an.
Noi vrem sa pescuim si doar se stie ,cei ce sunt cu adevarat'' infestati'',nu asteapta 4 luni,dar vrem sa pescuim in legalitate! Trist
Memorat
bogdanpescarul
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Duminică 14 Martie 2010, 11:02:39 »

oricum nu ai ce face doar cu carnetul de membru,iti trebuie si permisul ANPA.la ce-ti foloseste daca le obtii pe rind?
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Duminică 14 Martie 2010, 11:10:35 »

Pai daca dureaza 4 luni sa dati aceste permise,normal c-o sa se reorienteze multi dintre cei ce-au semnat adeziunile,deja stiu cativa care s-au dus la asociatia din Siret.
Si asa noi platim la fel ca ceilalti din restul tarii,dar pescuim efectiv doar 4 luni pe an.
Noi vrem sa pescuim si doar se stie ,cei ce sunt cu adevarat'' infestati'',nu asteapta 4 luni,dar vrem sa pescuim in legalitate! Trist
@dorint,trebuie sa intelegi ca pentru a fi totul legal trebuie sa urmam niste etape care sunt obligatorii,la  Suceava se asteapta certificatul de inregistrare fiscala,fara de care nu poti sa tai chitante si nu poti sa-ti faci stampila.Am mai zis si mai repet Filiala e pentru oameni care inteleg acest lucru Rinjet
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Duminică 14 Martie 2010, 15:42:24 »

[petru,eu inteleg perfect aceste lucruri,dar mie mi s-ar fi parut normal,in momentul cand a semnat adeziunea,respectivul sa si primeasca carnetul de membru-in felul acesta nu ar fi existat ''carcoteli'',sa plateasca 50 lei si sa primeasca Carnetul,dar asa lalaind-o ,multi dintre cunoscutii mei s-au reorientat.....
I-mi pare rau ,dar noi, chiar de suntem moldoveni(bucovineni)nu prea suntem molcomi....cum se spune!
Eu &echipa am sacrificat acest inceput de an (cu toate ca am ratat bibaniada pe barajul de la Stanca!),dar sincer nu-i mai pot ''aburi'',ba-i februarie,ba-i martie,poate aprilie...... Shocked
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #10 : Duminică 14 Martie 2010, 17:25:23 »

Sugetia mea Dorine pentru conducerea asociatiei PP este sa discute la ANPA si sa obtina eliberarea permiselor cu valabilitate de 365 de zile de la data emiterii si nu pina la sfirsitul anului calendaristic! Trist Daca iti iei abonament pentru a circula cu autobuzul de la TPL pe data de 27 decembrie 2010, va fi valabil pina pe data de 26 ianuarie 2011...seara, odata cu incheierea comemorarii lui nea Nicu, pe care-l jelesc nostalgicii comunismului raposat odata cu el. Tongue Altfel, dupa cum spuneai si tu, ne ramin doar 4 luni pe an de pescuit efectiv, in timp ce noi vom plati ca prostii pentru 12 luni Trist O alt solutie alternativa nu vad decit sa platim doar o treime din costul permisului ANPA si al cotizatiei de membru Roll Eyes sugubat Bere Fir intins
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.055 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Luni 05 Iunie 2017, 13:28:54
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.