Prieteni Pescari

VIN PERMISELE ANPA PE 2010

Joi 19 Iulie 2018, 22:08:54 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: VIN PERMISELE ANPA PE 2010  (Citit de 11850 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« : Luni 08 Martie 2010, 14:36:17 »

Astazi 8 martie am fost anuntat de la Fnpsr ca ANPA  incepe distribuirea permiselor in teritoriu Rinjet,in curand vor fi si la noi
« Ultima modificare: Duminică 18 Aprilie 2010, 21:28:13 de către leba » Memorat
bogdanpescarul
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Luni 08 Martie 2010, 14:49:54 »

era si cazu...Ar cam trebui sa fie valabile 365 de zile si nu doar pina la sfirsitul anului.
Memorat
nicu 2
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #2 : Marți 09 Martie 2010, 18:02:34 »

Bogdane , bine ai zis.
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #3 : Miercuri 10 Martie 2010, 00:01:35 »

Daca ajung pe 1 aprilie, tot e bine, mai avem timp de-o scobareala...de Pasti! Rinjet
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Miercuri 10 Martie 2010, 20:11:47 »

sefu' ,mai exact cand ajung si la noi?, ca de la Paste incepe prohibitia, 60 e zile, deci pescuim doar 6 luni pe an si platim pentru 12.Si in alta ordine de idei sunt doar niste cartoane cu serie si element de siguranta  care urmeaza a fi completate cu pixul, cu ce le trimit de la Bucuresti, cu mocanitza?
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #5 : Miercuri 10 Martie 2010, 22:16:01 »

nu am avea castig de cauza la OPC sau alta institutie? platim pe un an si pescuim jumate din el
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Joi 11 Martie 2010, 11:51:04 »

nu am avea castig de cauza la OPC sau alta institutie? platim pe un an si pescuim jumate din el
            Cel mai corect ar fi sa se emita cu valabilitate 365 de zile, nu doar pina la sfirsitul anului calendaristic. Cum? Conducerea asociatiei PP ar putea face niste demersuri in acest sens la ANPA, iar noi, membrii asociatiei sa sustinem cu semnaturi o astfel de petitie. Cool
Memorat

cipcop2002
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

« Răspunde #7 : Joi 11 Martie 2010, 12:14:24 »

Total de acord ... insa in mod sigur se va rezolva ca in bancurile rusesti..NU SE POATE! Deoarece si cei de la ANPA sunt numiti politic....si atata timp cat niste minti obtuze scot legi...si acte normative in general...o sa murim cu zile!!
Cum spuneam as fi de acord sa incercam totusi!!!
Memorat

CiprianP
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Joi 11 Martie 2010, 12:28:30 »

Total de acord ... insa in mod sigur se va rezolva ca in bancurile rusesti..NU SE POATE! Deoarece si cei de la ANPA sunt numiti politic....si atata timp cat niste minti obtuze scot legi...si acte normative in general...o sa murim cu zile!!
Cum spuneam as fi de acord sa incercam totusi!!!
             Copilul nu primeste tita pina nu plinge ;Daca plecam din start cu ideea preconceputa ca nimic nu poate sa mearga in tara asta, atunci nu ne ramine decit sa ne sinucidem sau sa emigram in masa. ???Eu zic ca incercarea moarte n-are, chiar daca sansele de reusita sint mici Wink
Memorat

dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Joi 11 Martie 2010, 12:37:22 »

corect Adi,trebuie facut ceva ,intru-cat noi din nordul tarii ,efectiv pescuim doar 4 luni pe an(iul,aug,sept,oct),dar cotizam la fel cu cei din sud,care pescuiesc minim 8 luni din an!
Ori daca se mai intampla sa fie un an foarte ploios ,cum a fost acu 2 ani,cu inundatii(iulie-aug) si apele s-au limpezit in septembrie.....pescuieste!
Si cu prohibitia asta pe Prut de 90  zile mi se pare o tampenie,prohibitia trebuie gandita pe specii de pesti!
 Trist
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Joi 11 Martie 2010, 13:45:56 »

corect Adi,trebuie facut ceva ,intru-cat noi din nordul tarii ,efectiv pescuim doar 4 luni pe an(iul,aug,sept,oct),dar cotizam la fel cu cei din sud,care pescuiesc minim 8 luni din an!
Ori daca se mai intampla sa fie un an foarte ploios ,cum a fost acu 2 ani,cu inundatii(iulie-aug) si apele s-au limpezit in septembrie.....pescuieste!
Si cu prohibitia asta pe Prut de 90  zile mi se pare o tampenie,prohibitia trebuie gandita pe specii de pesti!
 Trist
           Asa e Dorine :(Prohibitia ar trebui stabilita pe specii de pesti dar si pe regiuni geografice, primavara nu vine in Suceava si Botosani odata cu Giurgiu si Timisoara. 8)Ce demersuri la imparatie intentioneaza sa faca conducerea asociatiei PP, ca noi sustinem! Smiley Bere Fir intins
Memorat

dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Joi 11 Martie 2010, 13:51:46 »

corect! Tongue
Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #12 : Duminică 18 Aprilie 2010, 19:04:41 »

ar trebui incercat macar,ca noi suntem in piedere,chir as fii curios ce raspuns ne dau Trist
Memorat
bogdanpescarul
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Duminică 18 Aprilie 2010, 22:57:52 »

am un amic care a scris la ANPA in legatura cu prohibitia pe prut si a primit de la Adrian Ionascu raspunsul ca se poate pescui la stiuca deoarece aceasta a iesit din prohibitie.Cred ca asociatiile la care cotizam ar trebui sa se implice si sa ceara acest drept pe care noi pescarii il avem dar Politia de Frontiera NU vrea sa ni-l respecte.Si ar trebui obtinut un raspuns favorabil inainte 9 iulie,ca dupa aia nu mai conteaza.....
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Luni 19 Aprilie 2010, 07:11:46 »

Oare legea in Romania se aplica diferentiat, pe zone Cum? Shocked
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Luni 19 Aprilie 2010, 07:25:26 »

sa va reamintesc :2) Se interzice pescuitul in scop comercial si recreativ /sportiv al oricaror specii de pesti, crustacee, moluste si
al altor vietuitoare acvatice in raul Prut, in zonele inundate permanent sau temporar si in lacul de acumulare Stanca -
Costesti, pe o durata de 100 zile, in perioada 01 aprilie- 9 iulie inclusiv.

e foarte clar si simplu !  Wink nu avem nici o sansa cu PF
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
ionutz_gr
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Bacau

« Răspunde #16 : Luni 19 Aprilie 2010, 13:17:32 »

Trist
Trebuie sa vezi si partea buna: cu cat e mai mare prohibitia cu atat sunt mai protejati pestii ...deci in timp ar trebui sa fie o populatie piscicola mai mare Smiley.
Ieri am fost pe barajul de la Beresti(pe Siret)...si am numarat 3 barci de plasari numai in coada(noaptea e mai jale)+4 care erau la mal(pe partea digului).Mie mi-ar place sa vina si acolo politia zilnic si sa nu se pescuiasca deloc...indiferent ca ar fi 90 zile sau mai mult.Viitoru e nasol acolo in timp ce pe Prut  suna bine:).
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Luni 19 Aprilie 2010, 13:24:36 »

da,ai perfecta dreptate,daca s-ar respecta de catre toti ;ori noi stam acasa si ...ungem pinioanele de la mulinete,iar branconierii cu plasele ,isi fac de cap ,ca nu-i mai deranjeaza nimeni Trist
Memorat
nelu 30
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Marți 20 Aprilie 2010, 20:01:07 »

CA SA AVEM UN PESCUIT CIVILZAT VA MAI TRECE MULTA APA PE SIRET, PRUT, MURES SI OLT......EU CRED CA FARA IMPLICAREA SERIOASA A TUTUROR PESCARILOR ADEVARATI BRACONAJUL DE TOT FELUL NU VA FI DIMINUAT Aplauze Fir intins Rugaciune
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #19 : Marți 20 Aprilie 2010, 22:27:47 »

da Nelu,ai dreptate,dar cu conditia ca si autoritatile sa se miste.... Shocked
Memorat
Pagini: [1] 2   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.064 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Ieri la 05:05:23
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.