Prieteni Pescari

Eliberarea permiselor pentru pescuit sportiv

Sâmbătă 25 Noiembrie 2017, 09:38:33 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 13   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Eliberarea permiselor pentru pescuit sportiv  (Citit de 150555 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
happy
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: suceava

« Răspunde #120 : Marți 18 Decembrie 2012, 22:07:57 »

Gabi 0754973293
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #121 : Miercuri 02 Ianuarie 2013, 14:52:28 »

BINE V-AM GASIT PE 2013 si FIRE INTINSE tuturor prietenilor pescari pe tot anul 2013.
Vin cu o intrebare pentru conducerea noastra din Suceava, de ce sunteti asa secretosi si nu transmiteti si pe site ca s-a ieftinit permisul, sau nu e important? Eu am citit in ziar, dar poate altii nu stiu si e pacat sa nu fie informati toti membrii. Smiley
In alta ordine de idei, cand va fi sedinta membrilor PP si unde ca si locatie? Fir intins
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #122 : Miercuri 02 Ianuarie 2013, 15:14:09 »

... de ce sunteti asa secretosi si nu transmiteti si pe site ca s-a ieftinit permisul, sau nu e important? E....Fir intins

Dorin, cat s-a facut permisul?
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #123 : Joi 03 Ianuarie 2013, 00:01:56 »

Pai ANPA era  vre-o 30 de lei. Ca pentru cotizatia de membru o sa vedem cine merita sa o primeasca, asta pentru cine vrea sa fie membru Cool.
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #124 : Joi 03 Ianuarie 2013, 07:51:17 »

60 ron este , dupa cum spunea Razvan in articolul din Monitoru'
Memorat
tudor_mtp
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Falticeni

« Răspunde #125 : Miercuri 09 Ianuarie 2013, 14:01:20 »

Va salut si La multi ani!

Acusi de implinescte un an decand mi-am facut permisul dar nici pana acum nu am primit cartonul ANPA!
Vreau sa-mi platesc taxa pe 2013 dar cum facem cu acel carton ANPA?
Memorat

Lasati apele curate!
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #126 : Vineri 11 Ianuarie 2013, 11:14:47 »

tudor vezi ca permisul tau e la gabi (sv)
Memorat
tudor_mtp
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #127 : Duminică 13 Ianuarie 2013, 11:04:28 »

Aha, multumesc. Am sa-l contactez cand am drum prin SV.
Memorat

Lasati apele curate!
aleodor45
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #128 : Marți 29 Ianuarie 2013, 23:25:38 »

Am auzit oarece zvonuri, cum că permisul ANPA(acel card primit de unii dintre noi în 2012) nu mai este valabil și că o să apară un altul nou, în conformitate cu nu știu ce modificări în ceea ce privește statutul și ministerul care diriguiește această instituție? Știe cineva ceva despre o astfel, probabilă, schimbare pentru 2013?
Memorat
adixm
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #129 : Sâmbătă 02 Februarie 2013, 13:46:03 »

si eu am platit permisul anul trecut si nu am primit nici acum cartonul de la ANPA, si nici Gabi nu il are
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #130 : Luni 04 Februarie 2013, 08:52:13 »

Am auzit oarece zvonuri, cum că permisul ANPA(acel card primit de unii dintre noi în 2012) nu mai este valabil și că o să apară un altul nou, în conformitate cu nu știu ce modificări în ceea ce privește statutul și ministerul care diriguiește această instituție? Știe cineva ceva despre o astfel, probabilă, schimbare pentru 2013?
pentru a tipari acele timbre trebuie schimbata HG 1016 si OG 23 CU modificarile ulterioare plus faptul ca s-a complicat tare tiparirea cardurilor si procedura e greoaie liste cu cei care au ,cei care nu au carduri  Cum? si cred ca vor renunta la carduri si vor tiparii permise noi
Memorat
aleodor45
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #131 : Luni 04 Februarie 2013, 11:18:28 »

Concluziv, actualul card ANPA nu mai este valabil?
Memorat
haiduc
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #132 : Luni 04 Februarie 2013, 14:40:34 »

Concluziv, actualul card ANPA nu mai este valabil?

ba da. de ce nu mergi direct la sursa:
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] ?

"Practicarea pescuitului recreativ/sportiv pentru anul 2013 se face în baza permisului de pescuit recreativ/sportiv eliberat de A.N.P.A in anul 2012 si a chitanței privind plata taxei de autorizare pentru anul 2013 sau a talonului de pensie, după caz, conform prevederilor Hotărârii Guvernului nr. 1016/2008 privind cuantumul taxelor de licențiere și autorizare în pescuit și acvacultură."
Memorat

invitatie [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #133 : Miercuri 13 Februarie 2013, 10:21:28 »

Intrebare:
De ce incepand din acest an se percepe o "taxa" separata pt pescarii cre doresc sa obtina viza PG pt. Prut prin intermediul asociatiei Prieteni Pescari Suceava?
Am trimis astazi banii pt taxa si cotizatie pe anul acesta + celelalte acte necasare printr-un coleg pescar si m-a sunat sa-mi zica ca persoana care a incasat banii si a taiat chitantele a cerut alti bani pentru PG, care dupa ceea ce stiu eu este gratuit. Colegul meu a refuzat sa plateasca in plus asa ca ne vom obtine viza direct de la Bt de la sediul PF. Nu asta e problema, ciudata este insa aceasta taxa suplimentara, exact ca aceea pe care o percepea AJVPS-ul pentru PG-uri.
Daca este un abuz al persoanei respective, iar conducerea PP Sv nu are cunostinta de acest lucru, va rog sa luati masuri!
O zi buna!
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #134 : Miercuri 13 Februarie 2013, 19:38:29 »

stai putin ca si la BT o sa fie ca la IS unde fiecare se duce sa semneze cererea pentru aviz  Risete nu stiam de taxa pentru PG la PP SV,stiu ca saptamanal cineva se deplaseaza la BT pentu a depune cereri
Memorat
cezzarino
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #135 : Vineri 15 Februarie 2013, 15:32:20 »

Salutare prieteni pescari, am fost azi la PF Botosani sa obtin viza PG pentru cativa prieteni din Falticeni.Agentul de la poarta unitatii PF mi-a cerut ,ATENTIE !!!
1 copie buletin
1 copie ANPA
1 copie chitanta
1 copie carnet membru
.... pentru fiecare.
Daca pana acu viza se obtinea in cateva minute pe loc la poarta PF , ei bine de acu timpul va fi mai mare adica 48 de h de la depunerea actelor.
Cat despre asa zisa " taxa" perceputa pentru obtinerea PG , eu cred ca nimanui nu-i convine sa se plimbe de la Falticeni la Botosani mai ales ca benzina si motorina s-au scumpit.
Fir intins!
Memorat
lsnaper
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #136 : Vineri 15 Februarie 2013, 15:43:13 »

Pai au intrat si ei in rind cu lumea.......la Iasi asa e procedura de 2 ani!
Memorat
rhobert
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #137 : Vineri 15 Februarie 2013, 15:58:10 »

Sunt diferiti carcotasi care vor viza de PG ''MOCA" .Ei nu stiu ca masina merege cu combustibil si vor moca.anul trecut a fost moca!cati din cei care au avut PERMISE ELIBERATE LA Falticeni au dat bani ?sau au lasat de un suc sau o ciocolata ?anul asta cine doreste sa-si puna viza sa merga ei la BT sa vad daca o sa le convina !
Memorat
lsnaper
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #138 : Vineri 15 Februarie 2013, 16:02:07 »

Politia de frontira taxeaza?...........In mod normal eliberarea avizului pf -PG cum ii spun unii este GRATIS la tot I.T.F. Iasi(care include si serviciul PF Botosani).....nu inteleg de ce se taxeaza.
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #139 : Vineri 15 Februarie 2013, 16:48:52 »

5 lei pt fiecare permis... fa domnule  rhobert un calcul simplu.... PG-ul oricum e mocca. Nu ma deranjeaza sa trec prin BT sa-mi iau singur viza asa cum am mai facut-o de foarte multe ori. Dar banii acestia se strang ilegal, fara chitanta , fara nimic... merg direct in buzunarul celui ce-i strange. De aia suntem carcotasi, nu de altceva...

« Ultima modificare: Vineri 15 Februarie 2013, 16:50:44 de către ochiulvigilent » Memorat
Pagini: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 13   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.052 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 31 Octombrie 2017, 04:47:49
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.