Prieteni Pescari

Eliberarea permiselor pentru pescuit sportiv

Joi 23 Noiembrie 2017, 02:02:28 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 13   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Eliberarea permiselor pentru pescuit sportiv  (Citit de 150374 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
rhobert
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #140 : Vineri 15 Februarie 2013, 19:22:20 »

eu propun sa mergi tu (OCHIULVIGILENT) NU SAPTAMANAL LA 2 SAPTAMANI SA DUCI SI SA ADUCI PERMISELE BINEINTELES PE BANII TAI!CE ZICI TE BAGI ?
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #141 : Vineri 15 Februarie 2013, 19:35:28 »

va spun eu ca si la BT va fi ca la IS ,fiecare isi va lua viza de la PF ,si noi am avut acceasi problema ,liste,naveta la PF si se gaseau o groaza de nemultumiti,ca nu vin repede,ca nu-i stampila albastra....Daca baietii aia fac un efort sa stringa mai multe carnete si fiecare sa puna bani de benzina nu inteleg unde e ilegalitatea,daca se strang bani in numele asociatiei fara hotarare de AGA atuncea e naspa  Rinjet
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #142 : Vineri 15 Februarie 2013, 19:36:38 »

Cred ca am dreptul sa spun liber tot ceea ce gandesc. Platesc la PP Sv de 4 ani asa ca ma intereseaza tot ce are legatura cu aceasta asociatie. Daca nu sunt bani, atunci sa nu se mearga la Bt. Cred ca e mai cinstit asa. Orice ban pana la urma trebuie justificat cumva. Incasarea banilor fara chitanta este un lucru nu tocmai la locul sau.
Din punctul meu de vedere discutia s-a incheiat aici. Am sesizat o ilegalitate, am cerut lamuriri despre ea si atat. Orice alta discutie este de prisos. Nu eu sunt cel in masura sa judece sau sa ia hotarari. Conducearea asociatiei are aceste atributiuni.
Chiar daca m-ati interpelat in mod direct , eu totusi va salut cu respect, va doresc o seara frumoasa si va urez un an cat mai bun domnule rhobert!
Numai bine!
Memorat
FAM
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Valea Grosilor

ce faci din pescuit? arta sau ilegalitate?

« Răspunde #143 : Sâmbătă 16 Februarie 2013, 14:36:01 »

salut, sunt nou prin judet. dati-mi o idee unde gasesc un punct de eliberare a permiselor de pescuit ANPA 2013 in Judetul SV avand in vedere ca locuiesc la 75 km de Orasul SV si ce preturi sunt pentru 2013 pentru studenti. merci Fir intins
Memorat

Fir intins pescarilor! Noroc la pesti...braconierilor:)
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #144 : Sâmbătă 16 Februarie 2013, 14:41:43 »

Vatra Dornei,la mag de pescuit,Campul Lung tot la magazinul de pescuit,Gura Humorului idem,Falticeni bazar,Suceava ,la sediu din Itcani,si la Amarculesei la magazin
Memorat
FAM
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #145 : Sâmbătă 16 Februarie 2013, 16:46:25 »

in Radauti nu exista? sunt in zona Vicovului. daca nu este, cel din Suceava cand este deschis?
Memorat

petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #146 : Duminică 17 Februarie 2013, 10:21:29 »

La Radauti se vizeaza la OLI intra pe prinzatorul.ro si te lamuresti
Memorat
vps
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #147 : Duminică 17 Februarie 2013, 11:32:16 »

Acum vreo 10 zile l-am rugat pe tatal meu sa-mi vizeze si mie permisul PP pe 2013.
Tatal meu a mers la magazin la Amarculesei, unde, in loc de domnul supraponderal pe care toata lumea il stie ca vanzator (cred ca este dl Amarculesei, nu stiu sigur, presupun), era alt domn supraponderal la tejghea.
In alta ordine de idei, cand tatal meu i-a zis ce doreste, , domnul respectiv, printr-o explozie de nervi a inceput sa gesticuleze frenetic mainile, sa injure, sa tipe (mentionez ca tatal meu mi-a zis ca mai erau 2 persoane in magazin, care au asistat la scena) si sa il invite pe al meu tata la plimbare, pe motiv ca acolo nu se mai elibereaza permise, sa se duca la Itcani, Cu doua saptamani inainte, tatal meu a mai scos inca 3 permise pt el si inca 2 prieteni din aceeasi locatie, unul dintre ei ramanand dator sa revina cu carnetul pt a i se pune stampila pe carnet. Cand al meu tata a ridicat aceasta problema la fileu, omusteanu a inceput din nou sa injure ("Vrei stampila? Iti dau eu stampila fmm") si prin miscari bruste, a inceput sa stampileze carnetul in nenumarate randuri, taica-miu fiind nevoit sa-l smulga din mana personajului ca sa nu-l distruga.

Acum, dupa aceasta scurta istorie, unde este sediul din Itcani? pentru a evita astfel de intamplari, unde omu e cu curu in sus si mai are si arme in magazin... sau la domnu Amarculesei tre sa venim inarmati ca sa putem duce o discutie ?
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #148 : Duminică 17 Februarie 2013, 13:46:06 »

cred ca o sa fie nevoie de declaratia tatalui-dv fiindca Amarculesei nu a povestit la nimeni ca nu mai vrea sa elibereze carnete de membru.In Itcani ,dupa pasarela prima strada la stanga si o sa vezi un panou mare pe care scrie Prieteni Pescari Filiala Suceava
Memorat
FAM
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #149 : Luni 18 Februarie 2013, 22:51:36 »

Multumesc de rasp. respect
Memorat

tudor_mtp
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Falticeni

« Răspunde #150 : Joi 21 Februarie 2013, 13:16:46 »

tudor vezi ca permisul tau e la gabi (sv)

Am sunat la Gabi, a zis ca verifica si ma suna...bineinteles ca nu a mai sunat! Am trimis azi soferul de la serviciu sa ridice cartonul meu si al lui si surpriza...nu este nici un carton ANPA pe numele meu si al soferului. Haideti domnilor ce fel de organizare aveti!? Vreau sa-mi vizez permisul pe 2013 dar fara cartonul ANPA nu o fac. Trebuie sa va rog frumos sa primiti bani de la mine si sa-mi dati nenorocitul ala de carton?
De pescuit si asa merg de 3 maxim 4 ori pe an, dar cand merg vreau sa fiu in regula si sa-mi tihneasca!
Memorat

Lasati apele curate!
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #151 : Vineri 22 Februarie 2013, 17:26:39 »

eu nu mai inteleg nimic,Gabi imi spune ca au venit ultima serie de permise,si acum nu va gaseste permisele  Cum?
Memorat
tudor_mtp
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #152 : Luni 25 Februarie 2013, 12:16:56 »

Ok, si eu in baza a ce pot pescui in 2013!? Am platit pentru un card si astept sa mi se dea acel card ANPA deoarece anul acesta se pescuieste in baza cardului ANPA din 2012 si chitanta din 2013.
Astept o rezolvare o situatiei mele.
Memorat

Lasati apele curate!
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #153 : Luni 25 Februarie 2013, 19:14:22 »

in baza chitantei de anul trecut si chitanta de anul acesta(in aceeasi situatie sunt cei care au pierdut cardul)
Memorat
Bogdan10
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #154 : Luni 25 Februarie 2013, 23:20:23 »

Cat se plateste anul acesta permisul (ANPA plus cotizatie)?
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #155 : Marți 26 Februarie 2013, 07:53:03 »

85lei
Memorat
tudor_mtp
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #156 : Marți 26 Februarie 2013, 10:29:23 »

in baza chitantei de anul trecut si chitanta de anul acesta(in aceeasi situatie sunt cei care au pierdut cardul)

Am sa ma interesez direct la ANPA daca aceste carduri raman valabile timp de 8 ani. Daca raman valabile am sa va cer sa-mi faceti rost de card daca nu raman valabile atunci am sa pescuiesc in baza chitantelor.
Repet daca raman valabil am sa vreau acel card, nu-mi pasa daca l-ati pierdut. In caz contrar am sa fac o vizita la Oficiul pentru protectia consumatorului.
Memorat

Lasati apele curate!
haiduc
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #157 : Marți 26 Februarie 2013, 13:45:22 »

85lei

parca era 60 in 2013... sau s-a schimbat modificarea?

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat

invitatie [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #158 : Marți 26 Februarie 2013, 19:57:17 »

85lei

parca era 60 in 2013... sau s-a schimbat modificarea?

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
eu sunt presedinte la PP Iasi cred ca se intelege ca pretul e pentru IASI  Rinjet
Memorat
tudor_mtp
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #159 : Marți 26 Februarie 2013, 21:21:36 »

Am primit raspunsul de la ANPA si cartoanele raman valabile. In plus nu pot pescui in baza chitantei pe 2012.
Memorat

Lasati apele curate!
Pagini: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 13   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.048 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 21 Noiembrie 2017, 05:21:02
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.