Prieteni Pescari

Eliberarea permiselor pentru pescuit sportiv

Luni 24 Iulie 2017, 03:31:23 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Eliberarea permiselor pentru pescuit sportiv  (Citit de 141540 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
BFlorin
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Falticeni

« Răspunde #180 : Joi 11 Aprilie 2013, 22:05:30 »

daca am permisul vizat pe 2013 si am cardul de la ANPA eliberat in 2012 e ok ?
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #181 : Joi 11 Aprilie 2013, 22:29:45 »

nu are NIMENI card anpa pe 2013
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
tudor_mtp
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Falticeni

« Răspunde #182 : Vineri 12 Aprilie 2013, 12:30:48 »

pun si eu o intrebare de om prost...de ce la Iasi se poate pescui doar cu chitanta de 2013 in cazul in care ai pierdut anpa si la Suceava nu?  Cum?

Eu personal nu stiu, dar ai raspunsul oficial de la ANPA in atasamentul din postul meu de mai sus.
In plus, in cazul meu, nu am pierdut cardul ANPA ci nu l-am primit de la asociatia PP pentru care am platit pentru acest "serviciu"
Memorat

Lasati apele curate!
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #183 : Sâmbătă 13 Aprilie 2013, 10:22:27 »

Macovei Tudor Paul, serie carnet membru 003468, eliberat in data de 13.06.2012
Daca nu-mi gasiti cartonul doresc sa mi se faca alt card ANPA pentru ca numai pe baza acestuia se poate pescui.
la Iasi am dat adeverinta pentru cei care nu au permis pe 2012(care au achitat permisul) din diverse motive,au cerut cei de la PF.In cazul tau cineva a ratacit permisul.....
Memorat
rhino_white
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #184 : Luni 20 Mai 2013, 15:10:34 »

Buna ziua,

Este cineva din C-lung Mold? Stie cineva unde se poate aplica pentru un permis ANPA in C-lung Moldovesc? Am citit intr-un post anterior ca s-ar putea la un magazin de fishing in oras, dar care? Nu de alta, dar sunt vreo 3 si nu le gasesti niciodata pe toate 3 deschise... Cum?

Multumesc anticipat
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #185 : Luni 20 Mai 2013, 18:23:44 »

0755408827 dl Leustean
Memorat
Bogdan10
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #186 : Luni 20 Mai 2013, 21:11:11 »

Exista si in Radauti o locatie pentru plata permisului?
Memorat
rhino_white
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #187 : Marți 21 Mai 2013, 13:23:30 »

0755408827 dl Leustean

Multumesc mult!
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #188 : Duminică 05 Ianuarie 2014, 11:22:24 »

Ceva noutati ptr. 2014 despre vizarea Carnetului de membru, taxa, ANPA,etc? Smiley
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #189 : Joi 09 Ianuarie 2014, 10:26:08 »

Pentru Suceava e la fel ca in 2013
Memorat
dragosxxl
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #190 : Miercuri 15 Ianuarie 2014, 21:46:36 »

anul trecut m-am inscris in asociatie la pp , am depus actele si urma sa ridic legitimatia anpa. am fost de mai multe ori cica nu venisera, intrebarea este au venit? sau mncum voi proceda anul asta
Memorat
laur78
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #191 : Joi 23 Ianuarie 2014, 10:00:09 »

Pentru Suceava e la fel ca in 2013?Cum?Cum?Cum?Cum?Cum?Cum?Cum?Cum?Cum?Cum?Cum?Cum?Cum?Cum?? adica aceleasi probleme cu AJVPS?Cum?Cum?Cum?Cum?Cum?Cum?Cum?Cum?Cum?Cum?Cum?Cum?Cum???
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #192 : Joi 23 Ianuarie 2014, 10:04:16 »

asteptam noul ordin de pescuit.......si cred ca nu vor mai fi probleme cu AVPS SV..... Rinjet
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #193 : Joi 23 Ianuarie 2014, 12:44:32 »

Stie Petru ce stie, dar noua nu ne spune..... Rinjet
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #194 : Joi 23 Ianuarie 2014, 18:29:22 »

ce se zvoneste  sugubat
-dispar autorizatiile de zona
-se reface registru de evidenta a asociatiilor
-se vrea politia sau jandarmeria piscicola.....
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #195 : Vineri 24 Ianuarie 2014, 18:41:40 »

Ultima este chiar foarte interesanta, dar din pacate cu 25 ani intarziere, atat le-a trebuit celor ce au avut soarta sarmanilor pesti din apele naturale in maini , sa-si dea seama ce dezastru avem acum Suparat
Din pacate nu e singurul........ Shocked 
 De-acum ce sa mai pazeasca rauri si balti goale , in cate veacuri de acum incolo se va ajunge la populatia piscicola naturala avuta? Cateva sute de ani, pe care noi oricum nu le vom mai trai Trist
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #196 : Sâmbătă 25 Ianuarie 2014, 10:38:42 »

Dorint, din pacate nu prea cred ca aceste noi structuri (politie sau jandarmerie piscicola) isi vor face datoria . Daca si-ar face datoria , in maxim 5 ani ar fi totul OK. Dar nu stiu daca in 5 ani un politist sau un jandarm de asta ar invata speciile de pesti din zona lui de activitate.
Memorat
paul
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #197 : Sâmbătă 25 Ianuarie 2014, 11:07:16 »

Cred ca acest lucru reprezinta o prioritate, înființarea unei jandarmerii piscicole, rangeri, sau cum vrei sa le spui. Nu populare, nu concursuri, nu alte acțiuni ci acest lucru. Sorine, nu cred ca in 5 ani se va reface populația piscicola dintr-un mediu natural in care nu mai găsești mare lucru. Si refacerea aceasta o raportam la ce perioada? Iau ca exemplu râul Buzău pe care am pescuit in fiecare an de vreo 30 si ceva de ani încoace. Înainte de '89 nu iti închipui cat peste putea sa tina vadurile dintre Bădila și Cislău, poate pe cei mari nu-i vedeam, in schimb puiet la malul garlii era  cu duiumul. Anul trecut am mers kilometri întregi pentru a prinde câțiva clenuti cat palma. Si singurul vad unde am mai văzut câțiva scobari întorcându-se a fost undeva spre Cislău. Noroc ca nu stiau braconierii de el ca il curățau. Cei care au pescuit pe acest rau acum 20, 25 de ani  isi aduc aminte cum era si vad cum este acum... un rau aproape mort. Si braconierii ăștia sunt greu de prins.... acum vreo doi ani trăgeau cu plasele noaptea si ziua vindeau peste prin sat (Ursoaia). E greu de schimbat mentalitatea oamenilor, majoritatea daca au prins fie si un peste cat degetul, il iau acasă spre a-l da la pisica sau la pui. E pacat ca s-a ajuns aici. Nu zic, si inainte se bracona, se secau craci de gârla, se dădea cu tomosan sau cu alte substanțe, dar tot mai era peste destul, iar, sa fim serioși, pescuind cu undita, niciodată nu vei putea distruge un areal piscicol sau sa faci sa dispară populația de peste cum se întâmpla acum.
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #198 : Sâmbătă 25 Ianuarie 2014, 14:42:40 »

Sorin, ai dreptate partial,  dar in 5 ani nu se poate reface natural o populatie piscicola distrusa , un clean sau un scobar, speciile cele mai cunoscute, ca sa ajunga la o dimensine si greutate legala, trebuie sa treaca cel putin 10 ani, cu conditii ideale de viata. Noroc
In al doilea rand, cel mai bine ar fi de atras in aceasta politie piscicola pescari sportivi seriosi, persoane de o moralitate si seriozitate verificata, care stiu si respecta natura , cu bogatiile ei, motivati pe masura, ptr. a nu putea fi corupti. Police
Doar atunci, cand vom avea oameni dedicati meseriei lor , vom avea si rezultatele dorite! Tac
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #199 : Sâmbătă 25 Ianuarie 2014, 15:07:49 »

e foarte greu, dar daca din aia 30 lei vor fi directionati catre jandarmeria sau politia piscicola cu salarii atractive ....discutam despre altceva
Memorat
Pagini: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.054 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Luni 13 Martie 2017, 11:56:19
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.