Prieteni Pescari

Eliberarea permiselor pentru pescuit sportiv

Luni 24 Septembrie 2018, 12:25:08 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 10 11 [12] 13   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Eliberarea permiselor pentru pescuit sportiv  (Citit de 171527 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
fishingrd
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #220 : Joi 30 Ianuarie 2014, 10:48:11 »

si pana in martie ,cum pescui legal ?
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #221 : Vineri 31 Ianuarie 2014, 10:12:30 »

Atata timp cat ti-ai platit taxa la o asociatie de pescari, care are inclus si PERMISUL ANPA, sau direct la Trezorerie cu chitanta(nu stiu sigur daca se mai poate, trebuie verificat Smiley) ,nu vad de ce n-ai putea pescui legal Fir intins
Memorat
fishingrd
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #222 : Vineri 31 Ianuarie 2014, 10:47:31 »

pai la ce asociatie ,daca deocamdata asteptam o lege...
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #223 : Vineri 31 Ianuarie 2014, 16:56:58 »

Daca citesti legislatia la zi ,vei vedea ca asociatiile de pescari sportivi, oricum s-or numi ele, iti pot oferi ceea ce cauti, respectiv un carnet de membru si permis ANPA Smiley
Memorat
fishingrd
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #224 : Sâmbătă 01 Februarie 2014, 17:34:51 »

legislatia la zi ? unde e asta?
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #225 : Sâmbătă 01 Februarie 2014, 18:55:47 »

legislatia la zi ? unde e asta?
tu trebuie sa fii acelasi p...oi de pe prinzatoru.ro.  desi toata ziua stai pe forumuri si ai citit cum trebuie sa-ti platesti taxa la trezorerie + un timbru fiscal de 2 lei stampilat de ANPA sau de orice asociatie afisata pe site-ul ANPA tu o sugi cu inversunare ca nu esti lamurit. apropo tomosoiu ti-o facut?
Memorat
fishingrd
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #226 : Sâmbătă 01 Februarie 2014, 19:14:55 »

multumesc pt raspuns... Smiley
Memorat
haiduc
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #227 : Marți 04 Februarie 2014, 13:59:58 »

eu cred ca meritam cu totii sa fim instiintati de faptul ca ANPA, a retras, din 5 noiembrie 2013 autorizatiile de pescuit acordate Asociatiei Prieteni Pescari. acum facem trimiteri la legi viitoare, care nu-s nici in stadiu de proiect (stim bine ca si anul trecut au fost intentii nefinalizate), in loc sa-i informam corect pe pescari. dar ce ne mai poate mira in ziua de azi???
aveti detaliile [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat

invitatie [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Bogdan10
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #228 : Marți 04 Februarie 2014, 18:42:57 »

Multumesc haiduc pentru lamuriri, desi aceste lucruri trebuiau prezentate clar de asociatia PP la care am cotizat cativa ani. Rusine PP, atat pot sa spun, pentru lipsa de verticalitate si pentru ca pur si simplu nu puteti sa spuneti adevarul verde in fata!!!! Rusine!!!
Memorat
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #229 : Marți 04 Februarie 2014, 19:06:27 »

Haha...ar fi tare pentru dezinformarea pe care o face P.P. sa se trezeasca unu sa ii dea in judecata ca ii desfiinteaza pe loc...pacat...ati "vandut sperante"...
Memorat
catalinsv
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #230 : Miercuri 05 Februarie 2014, 11:18:24 »

daca nu deranjez si eu cu o intrebare.....imi poate spune cineva care sunt magazinele ce elibereaza autorizatia de pescuit pentru AJVPS pe 2014?
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #231 : Joi 06 Februarie 2014, 10:55:56 »

catalinsv : cauta pe la sediile cluburilor AJVPS Suceava . Nu autorizatii ci carnete de membru !
Memorat
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #232 : Joi 06 Februarie 2014, 18:56:39 »

Ce pozitie de strut are conducerea...pun pariu ca ei habar nu aveau de acea decizie a ANPA Smiley) Risete oricum nu au cum sa recunoasca fiindca atuncea ceea ce ar fi spus aici pe site...ar fi INFRACTIUNE
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #233 : Vineri 07 Februarie 2014, 19:01:30 »

eu cred ca meritam cu totii sa fim instiintati de faptul ca ANPA, a retras, din 5 noiembrie 2013 autorizatiile de pescuit acordate Asociatiei Prieteni Pescari. acum facem trimiteri la legi viitoare, care nu-s nici in stadiu de proiect (stim bine ca si anul trecut au fost intentii nefinalizate), in loc sa-i informam corect pe pescari. dar ce ne mai poate mira in ziua de azi???
aveti detaliile [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
de ce nu informezi corect?ar trebui sa amintesti de faptul ca PP SV a cerut in instanta ca avps SV sa prezinte contractul in original(surpriza nu exista si au castigat o groaza de procese cu o copie)de ce nu amintesti ca exista o hotarire judecatoreasca la care se specifica faptul ca aceste autorizatii nu pot fi anulate si apare o alta hotarare judecatoreasca prin care ne anuleaza aceste autorizatii(nu a fost timbrata actiunea de catre anpa si nici pp sv nu au fost instiintati),de ce nu pomenesti de plangerile penale pe care le are avps pentru abuz in serviciu de la pescari si acuma umbla disperati sa caute persoanele pentru a-si retrage plangerile......in curand o sa apara noul ordin de pescuit si mai discutam.....
PS cred ca vrei sa-ti faci reclama blog-ului tau
Memorat
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #234 : Vineri 07 Februarie 2014, 20:52:54 »

O sa apara noul ordin....bre un ordin e aparut si nu ai zis nimica de el...ba mai si spuneti ca da-ti autorizatii de pescuit pe Suceava si conform deciziei ANPA sunteti ILEGALI!!! (se pare ca copiile lor mai bune decat avocatii vostri)
« Ultima modificare: Vineri 07 Februarie 2014, 20:54:39 de către radyus » Memorat
Bogdan10
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #235 : Vineri 07 Februarie 2014, 21:58:22 »

de ce nu informezi corect?ar trebui sa amintesti de faptul ca PP SV a cerut in instanta ca avps SV sa prezinte contractul in original(surpriza nu exista si au castigat o groaza de procese cu o copie)de ce nu amintesti ca exista o hotarire judecatoreasca la care se specifica faptul ca aceste autorizatii nu pot fi anulate si apare o alta hotarare judecatoreasca prin care ne anuleaza aceste autorizatii(nu a fost timbrata actiunea de catre anpa si nici pp sv nu au fost instiintati),de ce nu pomenesti de plangerile penale pe care le are avps pentru abuz in serviciu de la pescari si acuma umbla disperati sa caute persoanele pentru a-si retrage plangerile......in curand o sa apara noul ordin de pescuit si mai discutam.....
PS cred ca vrei sa-ti faci reclama blog-ului tau
  Domnule Petru eu cred ca haiduc a informat cat se poate de corect si a facut ceea ce ar fi trebuit sa faceti dumneavoastra, adica a aratat care e situatia cu pescuitul in judetul Suceava. A prezentat punctul oficial de vedere al ANPA, care are competente in acest domeniu. Ceea ce nu ati facut dumneavoastra. Decat sa fi iesit cu o astfel de postare, mai bine nu o faceati deloc, tacerea era mai buna decat pozitia pe care ati avut-o. Sincer! In loc sa incercati adevarul, continuati sa manipulati si sa gasiti alti vinovati pentru esecul total al asociatiei dumneavoastra. Daca spuneti ca haiduc isi face reclama la blog (ceva absolut nevinovat), inseamna ca si dumneavoastra vreti cotizatiile pescarilor suceveni cu orice pret ascunzandu-le acestora adevarul! Toate lucrurile prezentate in ultima postare sunt cunoscute cu netimbrarea, cu copia contractului la AJVPs, etc, necunoscuta era rasturnarea oficiala a situatiei autorizatiilor pentru Suceava. Si haiduc asta a facut! A informat, ceea nu ati facut dumneavoastra!!! Si anul trecut ati adoptat o pozitie superioara fata de sucevenii de pe forum care se intrebau, tot la inceput de an, ce se va intampla cu procesele PP - AJVPS, spunand ca raspunsuri nu se dau pe forum si ca aveti niste ,,asi'' in maneca...De fapt a fost cacealma, pentru ca rezultatul l-am vazut cu totii, ati pierdut procesul, apoi si autorizatiile si nu ati informat cotizantii. Jenant, chiar jenant
« Ultima modificare: Vineri 07 Februarie 2014, 22:00:38 de către Bogdan10 » Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #236 : Sâmbătă 08 Februarie 2014, 08:54:44 »

As dori sa fiti informati de catre avps sv macar cat am informat noi,nu vrea sa intru in polemici cu nimeni fiindca rezultatul e acelasi....uni cu criticile de pe forumuri si alti cu prelate taiate,cauciucuri dezumflate ,amenintari si multe altele.Daca dl Cimpoiesu(haiduc) e atat  de interesat de corecta informare de ce nu posteaza contractul in original de la AVPS si anexa noua, la contract, facuta de ANPA
PS cred ca informarea pe geamul sediului AVPS e mult mai eficienta decat a noastra pe site.....nu ai cui sa reprosezi nimic geamul e geam  Shocked Shocked Shocked Shocked

Postat pe:: Sâmbătă 08 Februarie 2014, 08:52:48

Raspund numai la cei care au nume complet ......pentru a putea verifica daca sunt membri PP
Memorat
haiduc
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #237 : Sâmbătă 08 Februarie 2014, 11:46:49 »

As dori sa fiti informati de catre avps sv macar cat am informat noi,nu vrea sa intru in polemici cu nimeni fiindca rezultatul e acelasi....uni cu criticile de pe forumuri si alti cu prelate taiate,cauciucuri dezumflate ,amenintari si multe altele.Daca dl Cimpoiesu(haiduc) e atat  de interesat de corecta informare de ce nu posteaza contractul in original de la AVPS si anexa noua, la contract, facuta de ANPA
PS cred ca informarea pe geamul sediului AVPS e mult mai eficienta decat a noastra pe site.....nu ai cui sa reprosezi nimic geamul e geam  Shocked Shocked Shocked Shocked

Postat pe:: Sâmbătă 08 Februarie 2014, 08:52:48

Raspund numai la cei care au nume complet ......pentru a putea verifica daca sunt membri PP

domnule Diaconita,
am postat RASPUNSUL OFICIAL de la ANPA (pe care dvs. nu l-ati prezentat, desi il stiati din noiemrie 2013), nu parerea mea personala.
asa cum am aratat, la momentul respectiv, ca AJVPS n-are treaba cu apele din judet, desi face controale, deoarece PP detinea autorizatiile, asa am aratat acum ca asociatiei PP i-au fost retrase autorizatiile. doare echidistanta si informarea corecta a pescarilor???
daca lucrurile se vor schimba, le voi prezenta la momentul oportun, nu voi prezenta supozitii sau minciuni pentru a induce pescarii in eroare!
in ceea ce priveste informatiile pe care le-ati oferit (comparativ cu AJVPS), este partial adevarat. de ce? pentru ca mai bine nu prezinti o informatie, decat sa o prezinti deformat...
cand va convine legislatia in vigoare, vorbiti la prezent, cand nu, o faceti la trecut sau la viitor. vi se pare normal?

restul (chiar ca) e can-can.

p.s.1. vizavi de reclama la blog, e o gluma nu? in plus, daca nu stiati, link-urile de pe acest site/forum sunt nofollow, deci n-au valoare.
p.s.2. inca mai considerati ca sunt avocatul AJVPS-ului, dupa ce am ajuns sa fac interpelari si la Politie si Jandarmerie din cauza lor? considerati-ma unul dintre avocatii pescarilor cinstiti, corecti si dezinformati.
Memorat

invitatie [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #238 : Sâmbătă 08 Februarie 2014, 13:10:41 »

eu zic sa mai asteptam pana apare noul ordin de pescuit si mai discutam.....
« Ultima modificare: Sâmbătă 08 Februarie 2014, 13:16:56 de către petru » Memorat
haiduc
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #239 : Sâmbătă 08 Februarie 2014, 14:07:22 »

cand va convine legislatia in vigoare, vorbiti la prezent, cand nu, o faceti la trecut sau la viitor. vi se pare normal?
eu zic sa mai asteptam pana apare noul ordin de pescuit si mai discutam.....

tocmai ce spuneam...
astazi, daca merg la pescuit, e valabil ce am spus mai sus.

peste o luna, un an, 100 de ani, cand va aparea alta lege a pescuitului si/sau alte reguli, le voi prezenta si, chit ca imi convine sau nu, ma voi supune lor.

sa discutam la prezent, pe fapte/legi concrete, nu despre ce va fi, pentru ca stiti dvs., nu aduce anul ce aduce ceasul!

Memorat

Pagini: 1 ... 10 11 [12] 13   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.051 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Ieri la 12:11:38
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.