Prieteni Pescari

Eliberarea permiselor pentru pescuit sportiv

Vineri 21 Septembrie 2018, 11:01:17 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 2 [3] 4 5 ... 13   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Eliberarea permiselor pentru pescuit sportiv  (Citit de 171410 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Suceava

« Răspunde #40 : Duminică 30 Ianuarie 2011, 20:27:49 »

si pana atunci daca mi se pune pata sa ies la pescuit ce fac? imi risc pielea. daca da vreun  Police de mine a doua zi ma vad in ziar ca-s braconier.   ......... Traim in Romania si atat!
« Ultima modificare: Duminică 30 Ianuarie 2011, 21:16:13 de către adrian89 » Memorat

Traim in Romania ! Si atat !
dori
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Targul de pe Jiu

« Răspunde #41 : Duminică 30 Ianuarie 2011, 21:25:41 »

Salut!

P-aci.. cica se practica "chitantierea", daca vrei permis, te duci frumusel, la un magazin sau "reprezentat" al unei asociatii .. "versi" cashu.. si aia-ti dau o chitanta, urmand ca intr-un termen de nush cat timp sa-ti vina permisu s-alte d'astea; desigur.. si carnetu:)).

Spor al trea si toate cele bune!
Memorat

Nu putem sa cerem sa fim respectati decit daca  noi dam dovada de respect fata de orice om cu care intram in contact.
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #42 : Duminică 30 Ianuarie 2011, 21:37:25 »

se practica " chitantierea" si la pp suceava? Cheesy:D:
Memorat

adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #43 : Miercuri 04 Mai 2011, 22:47:51 »

imi puteti spune va rog daca au aparut la sv permisele de la anpa pt studenti? va multumesc!
Memorat

marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #44 : Miercuri 11 Mai 2011, 16:10:50 »

Mi-am vizat permisul (eu si inca cateva persoane) inainte de a fi tiparite permisele ANPA. Bineinteles ca nu le-am ridicat nici acum, cu toate ca am fost de vreo 3 ori la asociatie. Sa nu mai zic ca nici la telefoane nu raspund cei din conducerea asociatiei. Eu am un respect profund pt cei care s-a inhamat la treaba asta si reusesc sa faca ceva, insa cred ca respectul trebuie sa fie reciproc. As vrea sa se anunte pe acest forum, de altfel public, daca sunt, sau cand vin, sau daca le mai primim. Cu benzina pe care am consumat-o sa ajung la SV deja am depasit costul permiselor de la AJVPS, sa nu mai zic de timp si probleme.... vreau sa se rezolve aceasta problema cat mai curand si cat mai comod, ca pescarii sa creada in continuare in ce au crezut si pana acum....
Cu stima,
Marcel Gheorghita
Botosani
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #45 : Joi 12 Mai 2011, 05:51:02 »

ai batut la usa care nu trebuia, daca mergeai la Radu la Baracuda, care este si secretarul Asociatiei, rezolvai pe loc,Razvan, in aceasta perioada nu sta mai deloc la birou si posibil , pe coclaurile pe unde umbla sa nu aiba nici semnal Smiley
Memorat
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #46 : Joi 12 Mai 2011, 09:21:30 »

eu am vizat la domnu de la baracuda pe la sfarsitul lui martie si mia zis sa revin cand aud ca a inceput distribuirea permiselor anpa. deci au venit permisele alea sau nu?
Memorat

secretar sv
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #47 : Joi 12 Mai 2011, 13:32:47 »

16 mai.
Memorat
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #48 : Vineri 13 Mai 2011, 09:24:35 »

ok. va multumesc mult. nu vroiam sa fac un drum pana acolo degeaba. numai bine!
Memorat

marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #49 : Luni 16 Mai 2011, 13:01:17 »

Poate spune cineva daca se elibereaza permise ANPA la Suceava? Azi e in 16...
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #50 : Luni 16 Mai 2011, 14:32:39 »

nu stiu. banuiesc ca ar trebui
Memorat

marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #51 : Luni 16 Mai 2011, 14:47:49 »

Daca nu stii, de ce te bagi? Vrei sa fii activ pe forum?
Memorat

krapcarasu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #52 : Luni 16 Mai 2011, 16:31:58 »

sunt aduse
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #53 : Marți 17 Mai 2011, 08:28:29 »

Mersi mult!
Un raspuns de genul asta vroiam....
Memorat

adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #54 : Marți 17 Mai 2011, 21:14:51 »

Daca nu stii, de ce te bagi? Vrei sa fii activ pe forum?
e ultimul lucru care ma intereseaza
Memorat

cata_60
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Falticeni

« Răspunde #55 : Miercuri 18 Mai 2011, 08:24:45 »

Intrucat joi plec in Delta am citit diversele h.g.uri si ordonante aparute referitor la pescuitul sportiv in Delta si pe Prut(raul  unde pescuiesc de obicei),in ideea de a ma opri la ANPA Galati daca e necesar.
  Am telefonat acolo si am intrebat daca pot sa imi iau doar permis ANPA,urmand sa platesc o cotizatie catre una din asociatiile din zona dupa rezolvarea litigiului existent.Dl respectiv(nu are rost sa dau numele persoanelor la care voi face referire in acest post)a fost amabil,mi-a indicat contul in Trezorerie unde se face plate,s.a.md.
 Mai departe,am dat telefon la Pol Frontiera BT,pt a vedea daca mi se poate pune P.G. avand in posesie doar permisul ANPA.Am reusit din a doua tentativa sa dau de persoana avizata,care mi-a zis urmatoarele;nu este nici o problema in a pune viza,dar avand doar permisul ANPA pot pescui numai in lacul mare.Omul era bine documentat referitor la  situatia legislativa incurcata existenta in clipa de fata
 si m-a sfatuit sa-mi vizez permisul de pescuit la AJVPS Botosani pt a nu avea nici un fel de problema .
 Urmatorul pas-am dat tel la AJVPS Botosani.Am vorbit cu seful de acolo,un domn amabil,care mi-a spus urmatoarele:permisul de pescuit +ANPA =100 ron.Au reciprocitate cu AJVPS P.N pt raul Bistrita.
 A avut o discutie telefonica in termeni surprinzator de amiabili cu cineva din stafful P.P.,caruia i-a explicat ca membri P.P pot pescui pe cursul raului Prut contra unei sume de 70 ron/an.
 Acestea sunt relatari pe scurt ale convorbirilor avute de mine ieri,voi vedea unde imi voi viza permisul de pescuit dupa ce vin din Delta.Cert e ca nu are rost sa ma opresc la Galati.
 In ceea ce priveste pescuitul in Delta,acolo permisele ANPA nu sunt valabile,iti trebuie unul de la ARBDD care se elibereaza pe loc.
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #56 : Miercuri 18 Mai 2011, 08:30:03 »

Stai linistit! Ca de obicei, cei de la AJVPS BT au numai vrajeala...eu am permis de la PP SV, cu ANPA obtinut ieri...si am viza de frontiera din februarie, plus accept de la pichetele Romanesti si Stanca...
Memorat

dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #57 : Miercuri 18 Mai 2011, 11:28:49 »

Da asa e , la fel am viza din ianuarie de la Pol.frontiera BT.
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #58 : Miercuri 18 Mai 2011, 11:33:38 »

Se zvonea de o taxa de ecologizare , care trebuie platita la primariile din satele de pe malul Prutului. Este adevarat ?
Eu am platit permisul ANPA la magazinul de vis a vis de Casa de Cultura . A fost un cunoscut de-al meu azi pe-acolo , ca avea treaba la Suceava si l-am rugat sa mearga sa-mi aduca el permisul dar i s-a spus ca inca nu au venit.
Deci sunt sau inca nu sunt venite permisele ?
« Ultima modificare: Miercuri 18 Mai 2011, 13:47:34 de către ochiulvigilent » Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #59 : Miercuri 18 Mai 2011, 15:33:54 »

Se platea o taxa acu 2-3-4 ani, la primaria unde era pichetul. Acum nu se mai plateste.
Eu am luat ieri ANPA, deci sunt venite.
Memorat

Pagini: 1 2 [3] 4 5 ... 13   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.112 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Luni 13 August 2018, 08:47:42
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.