Prieteni Pescari

Eliberarea permiselor pentru pescuit sportiv

Duminică 22 Iulie 2018, 06:01:45 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Eliberarea permiselor pentru pescuit sportiv  (Citit de 169428 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #60 : Miercuri 18 Mai 2011, 16:45:46 »

Inseamna ca au venit dar nu la toate magazinele. Oricum am primit asigurarea ca voi fi sunat cand va veni permisul ,pana atunci ... astept.
Memorat
cata_60
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Falticeni

« Răspunde #61 : Vineri 27 Mai 2011, 13:47:45 »

Intrucat se apropie deschiderea sezonului de pescuit la Prut  vreau sa vizez permisul zilele astea.
 Pentru a fi pe deplin edificat,rog pe cineva abilitat de la P.P. Suceava sa-mi raspunda la urmatoarea intrebare:s-a incheiat,in cele din urma, un protocol intre P.P.Suceava si A.J.P.S. Botosani?
Stiu ca  cei de la Pol Frontiera Botosani pun viza pe orice fel de permis vizat la zi(al oricarei asociatii,vrea sa spun) dar vreau sa pescuiesc linistit,sa nu ma trezesc pe cap cu cei de la AJVP Botosani care sa ma puna sa vizez si la ei.Mi-ar fi ,bineinteles,mai comod sa il vizez aici,la PP.
Memorat
secretar sv
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #62 : Vineri 27 Mai 2011, 21:02:26 »

normal cand pui viza la pp suceava ridici permis ANPA si tot odata ai si viza de frontiera in acelasi pret.
 cei de la AJVPS Botosani au incercat sa puna o taxa suplimentara , dar legal nu au nici un drept.
 am avut niste discutii cu dl Dabija de la bt si cu inspectorul ANPA de la bacau si galati si s-au rezolvat . deci nu se plateste nimic in plus.

chiar daca ajvps v-a veni in control , fara politie sau jandarmi n-au nici un drept de sanctiune.

deci  NU VA LASATI INTIMIDATI !
Memorat
cata_60
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #63 : Sâmbătă 28 Mai 2011, 10:55:31 »

OK.MERSI!
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #64 : Joi 02 Iunie 2011, 10:37:15 »

Maine se deschide sezonul de pescuit iar PP Suceava refuza sa primeasca noi membri motivand ca nu mai au carnete de membru  ( vezi cazul de la magazinul Baracuda). Ce sa intelegem de aici ? Lipsa totala de organizare , sau e altceva ?
Merg oamenii zeci de kilometri pana la Suceava si sunt trimisi acasa , mai mare rusinea !Cum mai doriti sa atrageti pescarii de partea voastra ?
« Ultima modificare: Joi 02 Iunie 2011, 11:56:54 de către ochiulvigilent » Memorat
Bogdan10
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #65 : Sâmbătă 11 Iunie 2011, 11:05:58 »

S-a rezolvat problema, se poate plati pentru permis?
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #66 : Sâmbătă 11 Iunie 2011, 12:17:05 »

Sa rezolvat problema,trebuie sa-l intelegeti si pe Razvan ca la cate evenimente a avut, singur nu cred ca poate(spital,decese in familie,braconeri,goicea.....)il ajutam si noi cum putem
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #67 : Sâmbătă 18 Iunie 2011, 04:06:54 »

pe aceasta cale vreau sa-i indemn pe pensionari, elevi si studenti sa-si ridice permisele ANPA din locatiile unde au platit taxa cuvenita statului roman. nu este vina PP Bucovina ca acelasi stat (MDAR-ANPA) care ne guverneaza dupa incasarea banilor pt. aceste permise le-a pus la dispozitie atat de tarziu. fire incinse!
Memorat
BlackW0lf
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #68 : Luni 04 Iulie 2011, 19:09:55 »

au venit permisele de anpa ? eu sunt din campulung si am drum pe 11 la suceava? daca au venit puteti sa imi ziceti de la ce magazin sa-l iau ? multumesc.
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #69 : Marți 03 Ianuarie 2012, 14:08:53 »

la multi ani!
cum e anu' asta cu vizarea permiselor , la fel ca pana acum, ca am inteles ca cei de la pol. de frontiera  vor sa ne faca ceva carduri de acces , stie careva ceva concret sau e numai zvon?
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #70 : Miercuri 04 Ianuarie 2012, 12:56:55 »

domnu' Dorin nici n-ai terminat din frigider mâncarea de la rev și vrei permis? hai că am glumit! eu am făcut primul pas, adică am plătit cotizația și c/v permisului. auzenia de care zici s-ar părea că e în felul următor: permisul va fi sub forma unui card valabil 10 ani, iar anual pe verso vor fi aplicate vigniete (cum pun la votare pe verso CI). presupun că până vor apărea permisele se va pescui cu carnetul și chitanța ca de obicei!
Memorat
lsnaper
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #71 : Miercuri 04 Ianuarie 2012, 20:56:03 »

Daca ramane la aprecierea bossului Alexa ...nu pescuiti pina nu vin permisele...asa ca sa ai gura aurita!!!!!!!!
Memorat
secretar sv
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #72 : Miercuri 04 Ianuarie 2012, 21:51:09 »

in baza chitantei si-a carnetului cei de la bt au dat deja avizele pt pescuitul pe prut.
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #73 : Luni 09 Ianuarie 2012, 08:24:09 »

Cei de la Botosani probabil inca nu au inteles ca se subordoneaza ''militianului'' de la Iasi!
Am glumit-eu sincer i-am apreciat intotdeauna pe colegii de la Botosani, am gasit intelegere la ei si-i respect, ca in primul rand sunt OAMENI si dupa aia politisti de frontiera majoritatea . Aplauze
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #74 : Luni 09 Ianuarie 2012, 08:46:45 »

Padure fara uscaturi nu exista, eu probabil am dat de mai multe ori peste uscaturi...
Memorat
haiduc
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #75 : Luni 13 Februarie 2012, 18:31:49 »

ar trebui afisate (si) aici locatiile din oras/judet unde pot fi achitate cotizatia+taxa permis!
Memorat

invitatie [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
catalinsv
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #76 : Marți 13 Martie 2012, 19:56:06 »

buna seara , poate sa imi spuna si mie cineva care sunt magazinele ce elibereaza permise de pescuit in sv?va multumesc
Memorat
Mihalache
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #77 : Marți 13 Martie 2012, 20:52:25 »

magazinul din fata Casei de Cultura...la Amarculesei.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
baracuda
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #78 : Miercuri 14 Martie 2012, 13:51:13 »

sambata e deschis?
Memorat
tudor_mtp
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #79 : Miercuri 21 Martie 2012, 13:15:37 »

Va salut dragi pescari!
Dupa o pauza de ~14 ani iar m-am virusat...numai ca acum nu mai inteleg cum trebuie sa procedez sa-mi fac un permis pentru pescuit.
Inainte mergeam la AGVPS Falticeni si rezolvam problema(acum 14 ani) dar acum am inteles ca permisele nu se mai scot de la aceasta agentie. Va rog sa nu va enervati ca probabil nu sunt singurul care pune aceeasi intrebare si va rog sa ma indrumati cum pot obtine un permis de pescuit pentru 2012. Doresc sa pescuiesc pe apele din Suceava si Botosani.
« Ultima modificare: Miercuri 21 Martie 2012, 13:21:01 de către tudor_mtp » Memorat

Lasati apele curate!
Pagini: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.048 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Sâmbătă 14 Iulie 2018, 12:55:18
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.