Prieteni Pescari

Cu bolo pe riu

Sâmbătă 25 Noiembrie 2017, 13:37:23 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Cu bolo pe riu  (Citit de 13787 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Suceava

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« : Duminică 14 Martie 2010, 23:23:31 »

La acest capitol stiu ca sint multi pasionati! Smiley Sa vedem citi dintre ei sint dispusi sa impartaseasca secrete, ca sa poata invata si altii de la ei Cum? Hai baieti dati pe goarna nade, momeli, scule, accesorii si tehnici de lucru Wink, nu va temeti, peste este pentru toata lumea! Wink Bere Fir intins
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Miercuri 17 Martie 2010, 16:01:29 »

Chiar nu-i nimeni pasionat de pescuitul la pluta pe riu Cum? Shocked
Memorat

Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Miercuri 17 Martie 2010, 20:39:41 »

Subiect greu, multe de spus , incepand cu lansete, fire , plute si pana la tehnici , ce te intereseaza?
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Joi 18 Martie 2010, 00:00:44 »

Subiect greu, multe de spus , incepand cu lansete, fire , plute si pana la tehnici , ce te intereseaza?
      Totul Rinjet, de la A la Z Wink Hai sa-ncepem cu firele, ca astea-s cele mai...sensibile. Tu care zici ca-s cele mai potrivite Cum?, monofilamente obisnuite sau fluorocarbon? Dar ce parere ai de multifilamentul textil mai nou aparut de la Berkley, Wiplash Crystal, care e transparent in apa si la 0,06mm tine 10,6kg!

Postat pe:: Joi 18 Martie 2010, 00:00:15

Memorat

pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Vineri 19 Martie 2010, 11:38:56 »

A folosit cineva la pescuit la boloneza mulinetele ULTRACAST 1000FD si STEALTH 1000FD de la Abu Garcia? Va rog sa-mi dati citeva pareri vis-a-vis de calitatea lor [-O<Multam fain si... Fir intins Bere
Memorat

pensionaru
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Piatra Neamt,Varsi(PR)Italia

« Răspunde #5 : Vineri 19 Martie 2010, 14:56:02 »

A folosit cineva la pescuit la boloneza mulinetele ULTRACAST 1000FD si STEALTH 1000FD de la Abu Garcia? Va rog sa-mi dati citeva pareri vis-a-vis de calitatea lor [-O<Multam fain si... Fir intins Bere

Am de vreo trei ani pe o bolo Abu Garcia 500 match parca asta e modelul si sunt multumit de ea. La bolo trebuie sa fie usoara si rezistenta ca stai cu ea in mana(mulineta) toata ziua. Wink
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Vineri 19 Martie 2010, 15:18:21 »

Multam pensionarule! Bere Pe-astea doua le vizez inclusiv pentru gramajul redus(183gr.) ;)Daca a folosit careva unul din modelele de mai sus de mulinete de la Abu Garcia, il rog sa-mi dea detalii [-O<sau alte marci, modele de mulinete din gama UL care le-ati recomanda pentru bolo.
Memorat

pensionaru
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Vineri 19 Martie 2010, 16:09:30 »

Multam pensionarule! Bere Pe-astea doua le vizez inclusiv pentru gramajul redus(183gr.) ;)Daca a folosit careva unul din modelele de mai sus de mulinete de la Abu Garcia, il rog sa-mi dea detalii [-O<sau alte marci, modele de mulinete din gama UL care le-ati recomanda pentru bolo.

Din cauza vitezei am uitat sa precizez ca maiare scris pe ea(molineta) un rang de preot catolic parca, ''cardinal'' ii zice. Rugaciune
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Vineri 19 Martie 2010, 21:42:48 »

da ,am si eu una Cardinal de la ABU GARCIA si e ok,daca iubest mulinetele cu frana posterioara Muzica
Memorat
pensionaru
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Sâmbătă 20 Martie 2010, 11:20:00 »

da ,am si eu una Cardinal de la ABU GARCIA si e ok,daca iubest mulinetele cu frana posterioara Muzica

Asa e Dorine sunt modele de Cardinal cu frana posterioara dar sunt cam maricele fata de cele cu frana fata marimile 500-1000-1500.  Wink
Memorat
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Sâmbătă 20 Martie 2010, 12:10:52 »

iese cineva maine la un scobarit? pe unde? ce planuri avetzi?
 Fir intins Fir intins Fir intins Fir intins Fir intins Fir intins Fir intins Fir intins Fir intins Fir intins Fir intins Fir intins Fir intins Fir intins
Memorat

Traim in Romania ! Si atat !
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Duminică 28 Martie 2010, 19:09:53 »

Poate cineva sa-mi dea o parere despre Shimano bolo Speedmaster TE7 de 7m? Rugaciune Ati pescuit careva cu asa ceva, cum lucreaza? Cum? Multumesc anticipat Wink Bere
Memorat

dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Duminică 28 Martie 2010, 21:51:36 »

e o super skula,am vazut cum lucreaza 6m,la mreana de 3kg,la Prut! Wink
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Duminică 28 Martie 2010, 22:40:39 »

Mersi dorine Bere Smiley Ai vazut exact modelul asta, ca sint mai multe modele de speedmaster bolo. Roll Eyes

Postat pe:: Duminică 28 Martie 2010, 22:37:22

Dar de Daiwa power bolo de 6 si de 7m ne poate da cineva o parere? Rugaciune Mersi anticipat din nou Bere Fir intins
Memorat

dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Luni 29 Martie 2010, 05:03:10 »

da Adi ,e batul cu care pescuieste Doru B. Fir intins
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Marți 13 Aprilie 2010, 09:40:40 »

N-are nimeni Daiwa Power Bolo de 6m sau 7m sa-mi dea o parere de batul asta Cum? Rugaciune
Memorat

ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Luni 30 August 2010, 16:53:27 »

Am gasit acest subiect in arhiva forumului . Nu au mai fost exprimate pareri de ceva timp pe tema aceasta dar cred ca e un subiect foarte interesant .Eu peronal folosesc bologneze de la TRABUCCO . Cele din clasa "ENERGHIA", mi se par bune.Cel putin eu sunt  mutumit de ele. Am o bologneza de 6 metri "ENERGHIA BOLO-MATCH", foarte usoara dar si foarte rezistenta ( am scos mreana de 2 kg cu ea pe Prut fara prea mari probleme ). Are multe inele , ceea ce-i confera o rezistenta sporita. Mai am una de 7 metri , "ENERGHIA TX". Destul de usoara si foarte rezistenta. Si bolognezele de la Olympus sunt ok, am una de 6 metri de peste 5 ani si nu am avut probleme cu ea inca . Lucruri bune am auzit si despre bolognezele de la "GARBOLINO ".Parerea mea este ca mai greu este sa alegi mulineta potrivita pentru bologneza pe care o ai. Din acest punct de vedere recunosc ca inca mai am de invatat.
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #17 : Marți 31 August 2010, 17:22:14 »

eu pana acuma am votat cu Trabucco(Superlite XPS 5m)dar am primit un match de 6m pe care l-am folosit pe post de bolonesa,avantajul lansarii unor monturi fine(1-1,5gr)si faptul ca nu se lipeste firul de bat(are 18 inele) cand e umezeala...face toti banii(e vorba de Concept Super Match de la MAP) si nu de mult timp un amic m-a imbolnavit cu pescuitul scobarului cu fixe de 9-10m(conditia sa nu bata vantul prea tare),aici mai am multe de invatat Rinjet
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Marți 31 August 2010, 17:29:20 »

Si bologneza mea de la Trabucco "ENERGHIA BOLO - MATCH 600 " , are aceleasi avantaje, multe inele (pe fiecare tronson are cate un inel culisant iar pe tronsonul de varf are doua inele culisante ), departate de bat, firul nu se lipeste chiar daca ploua sau e ceata.
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #19 : Marți 31 August 2010, 17:33:33 »

tu ai avantajul ca nu desfaci montura la fiecare partida de pescuit....eu .....c-am desfac Pling
Memorat
Pagini: [1] 2   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.053 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Luni 13 Noiembrie 2017, 12:41:37
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.