Prieteni Pescari

unde mai pescuim

Vineri 24 Noiembrie 2017, 00:31:24 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: unde mai pescuim  (Citit de 26219 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #20 : Luni 13 Iunie 2011, 13:47:51 »

da Rinjet am fost la un scobar dar  dificil,apa destul de tulbure pentru viermii,iar la rama nu am avut rezultate Rinjet,in schimb mreana vanata te papa cu tot cu bat Risete.....ca o curiozitate a aparut stiuca si destul de frecvent(mi-a taiat montura cu rama).....acum sa se mai limpezeasca putin
Memorat
emil76
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #21 : Luni 13 Iunie 2011, 16:01:27 »

Petru, nu mi-e clar. Ai fost pe raul Moldova?! ( Shocked stiuca pe Moldova?)
Memorat
cata_60
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Falticeni

« Răspunde #22 : Luni 13 Iunie 2011, 16:20:59 »

Stiuca a fost dintotdeauna pe Moldova,mai ales in vale.Cu ani in urma,inainte de 89 cred,am prins o marlita sub kil chiar la Cornu Luncii.Dar acu o saptamana sau cam asa am avut o captura in premiera pe Moldova desi pescuiesc de mult aici(in 1974 am avut primul permis AJVPS).Feciorul si-a cumparat o lanseta UL pt clean si am mers s-o probez la Baia,impreuna cu cateva minivoblere(apropos,nu se mai poate intra cu masina pana pe malul apei).Am luat un clenut  la sfert de kil si un avat!!!!!-putin mai mare,300 gr max
 Nu am vazut pana acum niciodata avat pe Moldova
Memorat
pensionaru
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Piatra Neamt,Varsi(PR)Italia

« Răspunde #23 : Luni 13 Iunie 2011, 19:45:33 »

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

Daca aruncati o geana mai sus o sa vedeti ca s-a prins stiuca pe afluent al Moldovei cu cativa ani in urma iar anul trecut intre Tupilati si Roman tot pe Moldova s-a luat si somn la rotativa.
Asteptam sa urce si salaul din Siret,asta daca il lasa localnicii sau astia cu balastierele lor care f_t cursul raului cand ti-e lumea mai draga.
Memorat
valy123
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: brusturi neamt

http://valyCLEANU.sunphoto.ro

« Răspunde #24 : Luni 13 Iunie 2011, 20:49:14 »

stiuca este pe moldova si inca marisoara.ce e mai grav e faptul ca cleanul incet ,incet dispare.[cauzele sunt multe]numai anul asta s-au mai facut inca trei balastiere .distrug astia toata apa.avat am luat si eu vreo trei anu trecut e putin si se pare ca nu-i prea prieste raul asta cat despre somn am auzit niste localnici din soimaresti vorbind ca au vazut unul de 1metru jumate dar probabil e pescareasca.salaul nu stiu cum de nu a urcat pt ca a avut ocazia am vazut pe cineva prinzand o platica de 1kil la boaba de porumb anu trecut in august.ma gandesc ca ar fi putut urca si salaul daca a ajuns si platica prin zona draguseni
Memorat
sollo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Duminică 27 Noiembrie 2011, 16:55:01 »

nu  mai  merge  nimeni  la  pescuit   ....?
c  am  plictiseala  pe  aici  .
am  fost  sambata   la  scobar pe  Suceava     ....frig  rau de  dimineata  -11 grade
cafea  la  greu ,nimic  intaritor .  pe  la 9 cineva  a facut  un  foc  asa  ca  ne   am  adunat   un  pic  sa  ne  incalzim la  maini
pescuit  la  fixa de 8m
nada putina ...ice ptr  vreme rece si  o  mana  de  viermi. pluta  fina,  fire  subtiri , carlige  mici .....in  cate  va  ore  doar  3  scobari   marisori  (colonei  )      Smiley
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #26 : Duminică 27 Noiembrie 2011, 22:43:34 »

tocmai am inchis garajul. i-am rupt fasul pe prut! Cool
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #27 : Luni 28 Noiembrie 2011, 08:55:04 »

am fost duminica la Cioroiu.....cred ca m-am trezit prea tarziu fiindca locul era ocupat,pescari mai multi ca vara,singurii care au dat de el erau cei de pe pietre la stana.....in rest.....La Luncusoara dezastru...vant.Am remarcat o montura foarte ciudata care desi pare legala  Rinjet prindea pestele de prin toate locurile numai de gura nu....doua carlige la distanta de 15-20 cm care se tariau pe fundul apei daca scobarul punea botul pe primul si nu era hotarit si scupa ,nici o problema il rezolva al doilea carlig....interesant nu?
Memorat
sollo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #28 : Luni 28 Noiembrie 2011, 11:46:51 »

inventivi   romanii  nostri ....
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #29 : Luni 28 Noiembrie 2011, 13:43:15 »

Cand e vorba de jaf si ''furat''....suntem primii Trist
Memorat
vas
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #30 : Luni 12 Martie 2012, 10:41:57 »

eu ,anul trecut am mers mai tot timpul la un iaz particular din com ZANESTI JUD NEAMT,sant aproximativ 17 km de la piatra neamt,.....m-am distrat de fiecare data ,are mult crap nu mare ,pana la un 1kg-1,5 kg,.....
Memorat
ktyn
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #31 : Vineri 11 Mai 2012, 19:30:17 »

Stiuca a fost dintotdeauna pe Moldova,mai ales in vale.Cu ani in urma,inainte de 89 cred,am prins o marlita sub kil chiar la Cornu Luncii.Dar acu o saptamana sau cam asa am avut o captura in premiera pe Moldova desi pescuiesc de mult aici(in 1974 am avut primul permis AJVPS).Feciorul si-a cumparat o lanseta UL pt clean si am mers s-o probez la Baia,impreuna cu cateva minivoblere(apropos,nu se mai poate intra cu masina pana pe malul apei).Am luat un clenut  la sfert de kil si un avat!!!!!-putin mai mare,300 gr max
 Nu am vazut pana acum niciodata avat pe Moldova
Anul trecut(2011) s-a prins stiuca pe Moldova, la Campulung Moldovenesc. La barajul (toboganul) de la Sadova. Cred ca mai sus nu poate sa urce din cauza ca nu prea mai curge suficienta apa peste tobogan si scara de peste din cauza captarilor de la microhidrocentrale, care scad mult nivelul apei.
Memorat
Pagini: 1 [2]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.066 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 16 Noiembrie 2017, 23:09:23
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.