Prieteni Pescari

Carja/jud Vaslui/Murgeni

Marți 21 Noiembrie 2017, 10:14:54 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2 3   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Carja/jud Vaslui/Murgeni  (Citit de 39638 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« : Duminică 03 Decembrie 2006, 12:44:22 »

Un loc superb si ieftin ptr ce ofera...cel putin la ce am gasit eu...nu e publicitate sau ceva...
Ieri am fost impreuna cu niste amici din Onesti...taxa 150mii pe zi...fara restrictii...doar fara barca cam...decat daca vb cu paznicu si etc etc...normal in general nu lasa cu barca...
Pentru timpul acesta numai carasul si stiuca...eu am ales stiuca...nu am mai prins niciodata nici nu stiam cum se da...in vreo 3 ore am reusit sa invat si eu cat de cat care e treaba...rezultat de incepator:6 stiuci din care una inmormantata...marimea..diferita dupa locurile in care dai...pixuri si marle de 1-2 kile...de 2 eu nu am luat...sunt si mai mari dar trebuiesc cautate...amicul care mai cunostea ceva a luat numa vreo 7 kile de stiuca...sapt trecuta luase 14 kile...
La caras puzderie de pescari...cu greu gasesti loc pe canal...rezultate:3-10 kile ieri...cica unu prinsese 35 kile...juma de sac....saptamana trecuta rezultate:20-60 kile caras si vreo 1 mie de pescari...
Mi-a placut enorm la stiuca fiindca mai nimeni nu dadea...preferau cantitatea si nu calitatea placerii Wink)
Cu siguranta voi mai vizita balta...dar nu cred ca acuma...fiindca am facut dopuri de gheatza pe inele...pe degete ce sa va mai zic...am uitat manusile acasa Trist
Sunt multe canale mici in care nici nu crezi ca e peste...sunt si balti mai mari...noroc ca am mers cu cineva care stia unde tre sa dai la stiuca...sa prinda orice incepator...ca asa e stiuca si in canalele de caras...un friend ce a ramas la caras a prins una la rama...scapata cand a fost izbita de mal...
In fine...ramane ideea ca ptr 150mii...nush ce poti gasi...la vara daca se mentine...10 zile din concediu acolo le fac Cheesy...
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #1 : Duminică 03 Decembrie 2006, 14:37:38 »

super tare Shocked
pacat ca e la 160km de iasi
la ce ora intri in ferma?
daca vb cu paznicii pt barca au ei barci sau o aduci de acasa?
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Duminică 03 Decembrie 2006, 14:53:44 »

acolo e o mica delta facuta de Prut.cu zeci de canale salbatice si semisalbatice putin pescuite sportiv mai ales.pt acces e musai nevoie de barca .intr-un canal de ala salbatic am vazut caras de 2,5 si 3 kg prins la undita acum 4 ani
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Duminică 03 Decembrie 2006, 15:01:13 »

oricum e f bine ca s-a deschi zona la pescuit sportiv cu taxa
vasluienii nici nu stiu ce potential au in balti cu taxa pe cind la iasi noi stim Pling
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Duminică 03 Decembrie 2006, 16:42:07 »

si ce va opreste sa va duceti??distantele nu sint chiar asa de mari.de exemplu eu am batut zona Gorban pe Prut si am avut mari satisfactii desi e la aproape 70 km de Iasi
Memorat

paul
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #5 : Duminică 03 Decembrie 2006, 16:54:02 »

Departe!
Trebuie sa ai Megane Sedan, ca sa ajungi pana acolo  Rinjet
Sau asa:  Ciine
Memorat
jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Duminică 03 Decembrie 2006, 17:13:59 »

pai stiu eu pe cineva cu Megane Sedan  Rinjet
Memorat

oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Duminică 03 Decembrie 2006, 17:17:06 »

este si maxi taxi de husi, da ala cred ca e ford tranzit Rinjet
Memorat

radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Duminică 03 Decembrie 2006, 17:58:23 »

va dati seama ca aici vin oameni de mult mai de departe...nu au barci ptr turisti...si sincer nici nu prea lasa cu barca...dar va spun ca de pe mal se face treaba f buna...sunt canale asa mici incat nici nu banuiesti ca ar fi peste acolo...insa este si o balta mai mare...unde am dat io la stiuca...sunt de fapt mai multe am impresia...numai ca una a fost golita in cea mai mare parte si au ramas canale...sincer fara masina nu prea ai ce cauta pe acolo...e frumos de mers pentru mai multe zile...numai ca pe frigu asta...da la vara Cheesy
Memorat
paul
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #9 : Duminică 03 Decembrie 2006, 19:16:53 »

Stiu ca este si biban acolo...
Salau nu este?
Memorat
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Duminică 03 Decembrie 2006, 20:08:15 »

este biban...a prins colegu 2 frumusei dulcei la ditama-i lingura...salau nu am vazut si sincer nu cred ca este...dar nu se stie..poate este...nu cunosc balta sincer...dar cand o sa mai merg o sa ma interesez
Memorat
jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Duminică 03 Decembrie 2006, 20:10:23 »

este shalau la greu dar in baltile mari nu pe canale!am vazut io de 4 kg prins la bucata.si multi altii.nasol e ca iti cam trebuie barca
Memorat

oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Duminică 03 Decembrie 2006, 22:03:57 »

mai demult era si foarte mult crap, acum ce se mai aude?
Memorat

jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Duminică 03 Decembrie 2006, 22:07:17 »

este crap maica este!cteno f mult.montura favorita acolo e :boabe de porumb uscat pe fir de par,4-5 nu multe
Memorat

radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Luni 04 Decembrie 2006, 06:48:45 »

dap cica in balta mare sarea asta vara in prostie crapu...si acuma pe frigu asta un amic ce dadea la caras a luat o ciortanica de 300g din greseala pe canalu de caras
Memorat
licur
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Luni 04 Decembrie 2006, 12:07:39 »

In afara de acea ferma cu 150 lei/zi (carja 3), mai este si ferma carja2 cu 250/zi/24ore.
Nici acolo nu ai voie cu barca.
Intr-adevar, distanta este mare (165km fata de iasi), dar este cam singurul loc in care se mai poate pescui (in afara de prut) si se prinde si peste.
Se prinde caras (mai ales noaptea) (chiar si in aceasta perioada am vazut pescari care stau pe noapte), biban (mare - 500g la "bucatica"), stiuca, crap (ciortani cam la 500 g), salau (peste 500 g).
Eu am dat numai la biban si avat.  (am prins biban marisor la "bucatica" (5-700 g).) .
In carja 2 pe canale a fost scos pestele (pe 1.12.2006) si "parcat" in balta mare. Oricum este peste "la greu" acolo.
In rest e bine acolo (paznici sunt OK, conducerea la fel,).

Fir intins,
Licur
Memorat
jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Luni 04 Decembrie 2006, 12:39:51 »

locurile de acolo sint superbe!merita sa faceti drumul pina acolo
Memorat

g.stiuca
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Marți 05 Decembrie 2006, 10:13:47 »

e Deta curata!! am fost in vara...din cate stiu eu nu era cu bon, am vb chiar cu proprietarul baltii si ne-a lasat sa pescuim, am luat stiuculite frumoase la oscilante, multe marlite pe care le-am eliberat iar un amic a dat la crap si a prins unul chiar frumos in jur de 4 kg, crap romanesc, am poze de acolo daca vreti sa vedeti canalele, lacul imi spuneti si le arat. Drumul de acces chiar pana pe malul balti e ingrozitor dar daca lasati masina in ferma e ok.
Memorat
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Marți 05 Decembrie 2006, 13:11:07 »

e cu bon acuma Wink
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #19 : Marți 05 Decembrie 2006, 22:05:45 »

pune poznele la galerie
fara portrete evident ;)pt discretie
Memorat

Pagini: [1] 2 3   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.045 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Astăzi la 10:07:45
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.