Prieteni Pescari

lacul Beresti(HANTESTI)-invazie de branconieri

Duminică 24 Septembrie 2017, 04:28:14 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 4 5 [6] 7   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: lacul Beresti(HANTESTI)-invazie de branconieri  (Citit de 63180 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #100 : Miercuri 07 Iulie 2010, 11:15:54 »

eu am vorbit la Iasi (Bivolari) sa ne dea puieti de 30 mil lei vechi .Delegatii au adus ce au adus  Evil plus factura plus transportul .Au mai ramas 15 mil care s-au volatilizat! Avati dreptate,d-le economist de la DNA ! Aeratorul l-am dus eu inapoi si am fost insotit de unul dintre delegati (la insistentele lui din motive lesne de inteles: daca aflam ce s-a intimplat, de la patron!). De aceea spun ca mi-e scirba de ce s-a intimplat .Ce am cistiga eu : drumul pina la Bivolari si inapoi ! 20lei contributia mea si a lui Ionut alaturi de ceilalti pescari ,n telefoane date de pe mobil pe fix,5 milioane de laTurneul AVP ! Plus sabotarea concursului AVP din  anul acela (2008).Daca vreti sa aduceti niste platica (dar trebuie vorbit de anul acesta ,din toamna) va dau adresa de la Bivolari .De fapt si Ovidiu o poate afla de la Fane Stoica dar trebuie vorbit din timp cu patronul!Romantzov parca se cheama! Sa stiti ca poti filma si fotografia orice :si 10 kile o sa se faca 100 de kile! E vorba doar de cuvint si de obraz ! Cel de-al doile delegat -mare misionar al PP Bucovina -nu am cum sa vi-l spun ! E destul de activ si el pe acest forum!

Postat pe:: Miercuri 07 Iulie 2010, 11:09:46

A , am mai cistigat ceva :neincrederea celor care au dat,ca si mine,bani !
  Cred ca rogo.e minunat ptr. platica.Acm se prinde rosioara si crap !
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Suceava

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #101 : Miercuri 07 Iulie 2010, 11:16:49 »

Da-l pe privat daca pe forum ai retineri, sa-l stim si noi! Cool
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #102 : Miercuri 07 Iulie 2010, 11:20:06 »

800 de puieti de salau de un an au mai mult, nu doar 32 kg!Dar ce imprtanta mai are acum?Nu-l dau nici pe privat si nici cum altfel ! Se va trada singur !
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #103 : Miercuri 07 Iulie 2010, 23:11:33 »

Nu ma pot abtine. Cine se scuza, se acuza. Sunt sigur ca nu aveti remuscari d-le Buculei pt. dezastrul in care se afla habitatul natural din jud. SV. Ati imbatranit frumos, daca s-ar putea sa traiti pana la 120 de ani si sa nu aveti nici o treaba cu aceste ape. Sa-l incurajati pe tomosoiu la abuzuri pe Rogojesti si sa va faceti ca habar nu aveti de acest lucru pe acest forum. Eu am aflat cu ce va ocupati din presa scrisa, si intr-adevar dvs. sunteti postasul lui Goicea din moment ce in martie 2006 ati fost ales vice pe probleme de pescuit la ajvps sv. Chiar nu va este rusine sa postati pe acest forum? Veniti numai cu petarde cand va convine. Puteati sa spuneti de la inceput cu ce va ocupati, fara manipulari de doi lei. Ati facut in patru ani o populare cu nimic si v-a tras teapa unul care e "prieten" acum. Tipic...pt. dvs. .D-le Buculei daca erai cat de cat barbat iti asumai macar 50% din esecul mandatului tau sau postai la voblere, nazi, bancuri, sfaturi pt. chiori, etc. A venit vidra de Orest la mine la garaj sa ma ameninte ca frate-su daca ma prinde ma da la caini bucati, pt. ceea ce am postat. Stiti ce am facut? I-am dat bani de autobuz sa-i dea lu frate-su sa vina pana la SV. Incetul cu incetul se cerne pescarul de braconier, hapsanul de cumpatat, omul de gunoi. Nu am eu timp sa ma ocup de niste chestii dar va asigur ca nu-mi trebuie adrese de unde sa cumpar puiet. Pe Romantov il cunosc din 2000 cind lua 500.000 ROL ziua de pescuit dar nu mai mult de 10kg de crap, ce depasea se cumpara cu 100.000 ROL/kg. Va place sa spuneti poezii, dar vedeti sa nu adoarma copii cu rama in gura Risete Risete Risete
Memorat
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #104 : Joi 08 Iulie 2010, 00:27:33 »

domnilor lasati cearta! nu isi are rostul aici. deschideti un topic cu certuri reprosuri etc. am si eu o intrebare :de cate ori ati pescuit anul acesta pe o apa publica si de cate ori ati fost controlat daca avetzi permis ? eu unul am cam 7 - 8 iesiri dar nu ma intrebat nimeni de sanatate
Memorat

Traim in Romania ! Si atat !
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #105 : Joi 08 Iulie 2010, 00:37:36 »

stai linistit adriane, aici nu se platesc polite ca doar nu a pus tata peste in lac. Se fac doar niste clarificari, cine cu cine avem de-a face. Mai socializam si noi, ne mai spovedim pt. pacatele trecute, prezente si viitoare, mai alungam stresul cauzat de faptul ca nu se poate pescui din cauza inundatiilor si ploilor. Pling Pling Pling
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #106 : Joi 08 Iulie 2010, 03:21:58 »

Tipic!
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #107 : Joi 08 Iulie 2010, 07:21:03 »

"Jigodia" din PP ti-a devenit prieten, Sorin Buculei? De-aia nu poti sa-i dai numele, ca te temi de zicala "cine se-aseamana se aduna?"
         Ptr. admin. scuze pentru off-topic, dar omul se pare ca are in c(beep)rte un cires foarte subtire! sugubat
Memorat

Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #108 : Joi 08 Iulie 2010, 07:25:28 »

tipic!
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #109 : Joi 08 Iulie 2010, 07:31:42 »

Te-ai blocat in interval cu fumigene si vuvuzele Sorine in loc sa dai numele! Jenat
Memorat

marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #110 : Joi 08 Iulie 2010, 08:41:07 »

Domnilor Lucian din SV si Pinadi, am o intrebare pt domniile voastre: il cunoasteti pe dl.Sorin Buculei la modul persoanl, sau doar din povestirile pescarilor, la un pahar de rom rasuflat? Nu cred ca e fair sa il luati in balon, fara a sti lucruri reale....e drept ca noi, romanii, ne pricepem la orice, suntem cei mai buni antrenori, in orice sport, cei mai buni detectivi, cei mai buni filosofi, sa nu mai zic de politica...dar hai sa stam stramb si sa judecam drept....
Cu stima,
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #111 : Joi 08 Iulie 2010, 08:57:17 »

Rom rasuflat poate bei tu si de-aia te erijezi in avocat. Dar nu ma mir, la voi in tara paielor si sfeclomicina e considerata bautura fina! sugubat
      Mai bine zi-ne daca se mai vad tot atit de multi braconieri pe Hintesti si daca-i intreaba cineva de sanatate, poate-au racit saracii la "munca" pe balta dupa atita pus si scos de setci pe udeala asta si au nevoie de ceva ajutoare sub forma de aspirina, ceai de tei sau...sfeclomicina made in Botosani! Cool
« Ultima modificare: Joi 08 Iulie 2010, 09:12:35 de către pinadi » Memorat

aligaby
Administrator
*
Deconectat Deconectat

pestele doar ... cu mujdei

« Răspunde #112 : Joi 08 Iulie 2010, 09:16:27 »

@pinadi cred ca ar trebui sa faci niste spalaturi cu apa de gura, ca miroase cam urit !
O zi de pauza pentru pinadi.
« Ultima modificare: Joi 08 Iulie 2010, 10:18:20 de către aligaby » Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #113 : Joi 08 Iulie 2010, 09:39:44 »

@marcel. Te rog să nu mă asociezi cu cine m-ai asociat. Dacă nu ai observat, cum postez ceva, vine la galerie de parcă ar fi fanul meu necondiționat. Nu am luat pe nimeni în balon. Fă te rog deosebirea între concret și ficțiune. Dacă cineva îți trage o țeapă ori taci, ori iei măsuri măcar să nu se mai întâmple. Nu te lamentezi, mai ales în condițiile în care erai nr. 1 pe probleme de pescuit pe tot județul în condiții de monopol. Wink
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #114 : Joi 08 Iulie 2010, 10:40:27 »

Risete
Multumesc de aprecieri...no.1...suna bine...asocierea am facut prin prisma faptului ca erau doua postari alternative...n-a fost cu rea intentie....si faza cu galeria e tare...mai era unul, nush de pe unde, parca constantin, caruia ii placea sa se bage in seama....

Postat pe:: Joi 08 Iulie 2010, 10:32:51

UIte, ca sa ne mai descretim fruntile, o poveste frumoasa despre cleni pe un lac de munte:
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat

pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #115 : Sâmbătă 10 Iulie 2010, 11:27:17 »

Risete
Multumesc de aprecieri...no.1...suna bine...asocierea am facut prin prisma faptului ca erau doua postari alternative...n-a fost cu rea intentie....si faza cu galeria e tare...mai era unul, nush de pe unde, parca constantin, caruia ii placea sa se bage in seama....

Postat pe:: Joi 08 Iulie 2010, 10:32:51

UIte, ca sa ne mai descretim fruntile, o poveste frumoasa despre cleni pe un lac de munte:
     Ai vrea tu sa fi nr.1 pe judet, dar cred ca Lucian se referea la Sorin Buculei, care a ocupat aceasta pozitie la AJVPS Suceava, n-a facut nimic vizibil pentru pescuit in acea perioada, dar acum se da fata mare buna de maritat cu PP.
     P.S. Frumoasa povestea cu clenii de pe Belis, mergea la fix pe un topic cu concursuri de pescuit. Aici se discuta despre braconierii de pe Hintesti, pe care nu are nimeni curajul sa-i deranjeze. De ce oare? Cum?
Memorat

soryn_ss1
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #116 : Luni 26 Iulie 2010, 18:49:05 »

chiar asa domnilor...e chiar strigator la cer...branconajul se face zilnic..se scot dimineata ..pe lumina..si se planteaza tot pe lumina..in vazul lumii...domnilor din conducerea PRIETENI PESCARI... ce spuneti ca combateti branconajul..chiar nu se poate face ceva...sa incerce oricine..dimineata sa intre cu barca..si sa vada daca poate pescui..unde arunci numai plase...domnilor..abia astia sunt branconieri..prindetii...nu numai vorbe..si taclale..pe forum...aratati ca tineti la populatia piscicola..e pacat de acea acumulare..cu acel potential....va rog lasati gargara..si la treaba...abia dupa ce i prindeti..puteti intradevar sa va laudati cu capturarea unor branconieri..nu niste bieti pescari cu undita,din prohibitie...luati masuri..odata
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #117 : Luni 26 Iulie 2010, 20:37:27 »

Stai linistit, nu te mai agita, braconierii aia oricum nu-i ia nimeni la intrebari, asa ca nu rezolvi altceva decit o furtuna intr-un pahar cu apa. De unde stiu? Simplu, pentru ca am incercat si eu. Wink
Memorat

c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #118 : Duminică 01 August 2010, 08:52:12 »

in baraj acuma curge numai un riu,adica cursul portile sunt deschise la maxim am inteles ca lucreaza la o poarta,banuiesc ca tot pestele din baraj s-a dus acum la vale si era ceva peste
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #119 : Duminică 01 August 2010, 08:55:38 »

Pestele e amonte de baraj, pe curs, cind au dat drumul la baraj pestele a urcat. Wink
Memorat

Pagini: 1 ... 4 5 [6] 7   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.049 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 07 Septembrie 2017, 11:25:27
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.