Prieteni Pescari

lacul Beresti(HANTESTI)-invazie de branconieri

Duminică 24 Septembrie 2017, 04:23:37 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2] 3 4 ... 7   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: lacul Beresti(HANTESTI)-invazie de branconieri  (Citit de 63179 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Suceava

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #20 : Joi 20 Mai 2010, 12:36:29 »

Leba are dreptate Adriane, doar urlatul cu majuscule pe forum nu ajuta la nimic pentru schimbarea situatiei. Eu ti-as mai recomanda, in plus, ca atunci cind suni la 112 sa si filmezi braconierii cu o camera video cu zoom. Wink Altfel risti sa vina politia si sa te amendeze cu 500 ron pentru alarmare falsa, dupa ce braconierii pleaca agale de pe apa. Shocked Daca nu crezi, incearca, Rinjet sau mai bine invata din experienta baietilor de la Pascani, pentru ca ei s-au confruntat cu asa ceva la inceput. Cool
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #21 : Vineri 21 Mai 2010, 16:15:12 »

nu am urlat! era caps lock apasat. imi cer scuze. o sa apelez 112. ms de sfat
Memorat

Traim in Romania ! Si atat !
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #22 : Vineri 21 Mai 2010, 17:56:12 »

Nu-i nimic tizule, cu placere. Smiley Bine c-a fost "caps lock" si nu "caps patrat" cum e la unii. Wink Cel putin tu esti bine intentionat si asta face diferenta! Wink
Memorat

adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #23 : Vineri 28 Mai 2010, 14:50:53 »

Sa mai infiintat acel corp control de care se vorbea?  Police Police Police
Memorat

dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #24 : Vineri 28 Mai 2010, 15:26:00 »

S-a infintat ,dar inca se tiparesc legitimatiile  Risete,poate pana la prohibitia viitoare.....
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Vineri 28 Mai 2010, 22:25:30 »

Cu numele s-a infiintat, cu trupul(corpul) se asteapta calendele grecesti la Suceava. Trist Nu sintem in stare sa copiem ce fac baietii de la Pascani pentru ca la Suceava conducerea PP nu este interesata de combaterea braconajului, au cu totul alte preocupari si prioritati stabilite de Adunarea Generala...bla,bla,bla. Jenat
Memorat

sapro21
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #26 : Vineri 28 Mai 2010, 23:35:43 »

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] sau mutat profesionistii cred ca nu mai au ce manca acuma ataca si iazurile particulare
Memorat
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #27 : Sâmbătă 29 Mai 2010, 00:41:54 »

asta sa antrenat pe baraj la hantesti! sigur acolo a invatat meserie. de ce nu ii aresteaza si pe cei care braconeaza cu nesimtire pa hantesti? Cum?
Memorat

pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #28 : Sâmbătă 29 Mai 2010, 10:28:36 »

De ce oare politia nu raspunde la fel de operativ la sesizarile la 112 si atunci cind e vorba de apele publice? Nu e vorba tot de furt piscicol?
Memorat

Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #29 : Sâmbătă 29 Mai 2010, 10:52:49 »

in calitate de moderator propun ca in cazul lui pinadi sa se ia masura cea mai dura din urmatoarele considerente: este un tip bolnav cu capul certificat si a ascuns acest lucru vrand sa para un om normal; ne streseaza in mod constant cu postarile sale paranoice despre combaterea braconajului; care e tampitul care se duce la combatere cu un nebun cu certificat? actiuni se fac si se vor mai face fiindca nu mor cai cand vor cainii. De aceea il rog pe administratorul acestui site sa-l excluda definitiv. In asociatie in functie de ceea ce zice statutul se v-a vedea ce este de facut. Eu personal am o gramada de treaba si nu pot sa stau in fata calculatorului citind toate postarile. Dar ceea ce face flacaul asta intrece orice masura. Nu cred ca exista sectiune unde sa nu aiba o parere. o fi un geniu neinteles sau are tip sa-i futa pa alti la cacap.
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #30 : Sâmbătă 29 Mai 2010, 11:19:39 »

Frumos Lucian! Aplauze Multumesc mult! Smiley
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #31 : Sâmbătă 29 Mai 2010, 13:10:38 »

domnu' "moderator" lucian aveti un limbaj cam colorat pentru un rookie al forumurilor ! asa moderezi tu conflictele ?  Risete
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #32 : Duminică 30 Mai 2010, 09:49:09 »

Asa intelege el sa-si formeze echipa antibraconaj. Shocked Felicitari inca o data Lucian si mult succes cu cine vrei tu, ca eu ma retrag. Aplauze Ma retrag din doua motive:
        -primul este acela ca ai ceva personal cu mine, cu toate ca la telefon cind m-ai sunat ai afirmat contrariul, iar dupa felul in care te-ai exprimat mai sus se intelege totul. Te informez ca nu tin neaparat sa fac ceva cu cineva, daca vad ca n-am cu cine si nici nu tin mortis sa fac echipa cu cineva care nu doreste acelasi lucru;
        -al doilea este ca n-am timp, nu ma intereseaza si nu vreau sa particip la pseudo-actiuni antibraconaj de tip propagandistic cu eficienta 0 asa cum vrei tu sa faci la sugestia lui Razvan."Actiuni" de-astea gen pisica cu clopotei dupa soareci sint convins ca puteti face si fara mine.
       Ai pierdut un prieten inainte de a-l cistiga, eu n-am pierdut nimic, pentru ca ti-ai demonstrat valoarea in modul in care te-ai dezbracat de caracter.
       Mult succes in tot ce vei face cu altii, eu nu mai sint interesat sa fac cu tine nimic. Rinjet

Postat pe:: Sâmbătă 29 Mai 2010, 21:08:10

De aceea il rog pe administratorul acestui site sa-l excluda definitiv. In asociatie in functie de ceea ce zice statutul se v-a vedea ce este de facut. Eu personal am o gramada de treaba si nu pot sa stau in fata calculatorului citind toate postarile. Dar ceea ce face flacaul asta intrece orice masura. Nu cred ca exista sectiune unde sa nu aiba o parere. o fi un geniu neinteles sau are tip sa-i futa pa alti la cacap.
      1.Lucian, tu care le stii cel mai bine pe toate, afla si ca acest forum nu e proprietatea ta privata ca sa ceri excluderea celor care nu au aceleasi pareri cu tine. Suferi de mania persecutiei si a grandorii nemasurate si in stilul asta vei ramine inconjurat de...nimeni. Nu ti-am spus astea ca sa te jignesc, ci ca sa te ajut sa intelegi de ce te ocolesc tot mai multi oameni, sa nu te mai miri;
      2.Nu te obliga nimeni sa citesti postarile care nu te intereseaza;
      3.Postez cind vreau, de cite ori vreau si pe toate topicurile daca vreau, nu cred ca trebuie sa-ti cer tie voie si inca nu am jignit personal pe nimeni si nici nu am s-o fac pentru ca nu-mi sta in caracter. Spre deosebire de tine, mie nu-mi lipsesc cei sapte ani de-acasa.
      4.Nu am pretentia ca sint un geniu neinteles, daca postez pe un subiect inseamna ca ma intereseaza si e dreptul meu sa intreb,sa-mi dau o parere sau sa iau atitudine, chiar daca nu intotdeauna reusesc s-o fac in modul cel mai avizat. Cel putin, spre deosebire de tine, eu sint bine intentionat si nu procedez la atacuri personale jignitoare.
      5.Daca asta e felul in care tu crezi ca iti faci prieteni, eu...ma-nclin si-ti doresc multa sanatate, ca ai nevoie.
,

Memorat

adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #33 : Duminică 30 Mai 2010, 10:12:57 »

in calitate de moderator propun ca in cazul lui pinadi sa se ia masura cea mai dura din urmatoarele considerente: este un tip bolnav cu capul certificat si a ascuns acest lucru vrand sa para un om normal; ne streseaza in mod constant cu postarile sale paranoice despre combaterea braconajului; care e tampitul care se duce la combatere cu un nebun cu certificat? actiuni se fac si se vor mai face fiindca nu mor cai cand vor cainii. De aceea il rog pe administratorul acestui site sa-l excluda definitiv. In asociatie in functie de ceea ce zice statutul se v-a vedea ce este de facut. Eu personal am o gramada de treaba si nu pot sa stau in fata calculatorului citind toate postarile. Dar ceea ce face flacaul asta intrece orice masura. Nu cred ca exista sectiune unde sa nu aiba o parere. o fi un geniu neinteles sau are tip sa-i futa pa alti la cacap.
daca eram eu moderator nu te mai lasam sa postezi mult si bine! rusine!
Memorat

c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #34 : Duminică 30 Mai 2010, 11:15:29 »

daca tot nu ai timp cine te pune sa-i citesti pe toti sau ce scrie Pinadi,in mesajele lui esti si un pic de adevar,multi cred asta dar nu au curaj sa scrie si de cind e lumea la orice lucru pozitiv trebuie sa fie si un contra Rugaciune
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #35 : Duminică 30 Mai 2010, 22:10:21 »

pe aceasta cale il rog pe tipul care se ocupa cu administrarea acestui site sa scoata sintagma "moderator" din dreptul numelui meu de user. Nu mai sunt nici rookie dar nici prost sa suport lectii de democratie de la tastatura. Asa cum v-am mai spus daca aveti nevoie de dusmani, nu sunteti dusi cu pluta, puteti veni la asociatie sa participati la actiuni de combatere, cu metodele legale pe care le avem in momentul de fata la dispozitie. Sa faci tot timpul aluzie la faptul ca politia nu-si face treaba, nimeni nu se implica, etc. este un exemplu clar de lasitate, de aruncat pisica in gradina altuia de parca nu am fi toti cetatenii acelesi tari. Multumesc pe aceasta cale pentru caracterizarile pe care le-am primit, insa cei care care s-au referit la propunerea mea in privinta lui pinadi nu au luat in considerare un anumit aspect: oricare dintre ei, s-ar duce cu el stiind ca este iresporsabil legal pana la choiscul din colt? Dar la combatere cand poti sa ai ocazia sa te intalnesti cu cei de genul care au atacat si politia la pod la Pascani? In caz afirmativ inseamna ca aveti ceva in comun si va recomand o asociere pe bazele democratice pe care mi le-ati propus. O seara buna.
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #36 : Luni 31 Mai 2010, 08:45:45 »

Chiar m-as bucura sincer  Luciane sa reusesti cu altii ceea ce nu ai mai dorit sa faci impreuna si cu mine:combaterea braconajului pe apele publice. Ar fi in interesul pescarilor sportivi. Eu nu zic ca tu nu esti bine intentionat, dimpotriva, tot respectul pentru ceea ce faci, am doar mari rezerve in ceea ce priveste modul in care vrei sa actionezi si eficienta, caci asta conteaza pina la urma. As fi foarte fericit sa-mi demonstrezi contrariul, o sa-mi scot sapca in fata ta si o sa dau si  Bere Bere Bere pentru ca ai reusit.
       Daca am reusit macar sa va mobilizez sa faceti ceva, eu tot sint multumit.
       Inca o data iti doresc mult succes!
Memorat

marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #37 : Luni 31 Mai 2010, 09:27:30 »

V aplace sa purtati  razboaie unii cu altii...aici se discuta despre un lac...mai bine v-ati lauda cu ce ati facut sau cu ce aveti de gand sa faceti referitor la acest lac...eu am inceput de mult un razboi tacut cu setcile (sper sa nu citeasca vreun proprietar de plase), taindu-le direct in apa.....voi cu ce va laudati? ca aruncati cu fecale unul in celalalt? ca aveti un vocabbular mai bogat sau sunteti mnai "tari in clanta" pe forum, in spatele tastaturii, acolo unde nu vede nimeni frustrarea unui om limitat?

Rog un moderator sa mute sau sa stearga clinciurile care nu au legatura cu topicul....
Cu stima,
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #38 : Luni 31 Mai 2010, 09:45:37 »

Imi cer scuze pentru off-topic. Jenat
Memorat

bcmarius
Administrator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #39 : Luni 31 Mai 2010, 13:04:09 »

@lucian_sv

1 e cam complicat sa iti dau un raspuns cu privire la cererea ta da a te face simplu user

2 ca si in cazul lui luk, pinadi si au mai fost citiva pe acest forum o sa te rog sa probezi cele afirmate sau daca nu ai probe sa iti editezi singur mesajul si sa scoti ce nu poti proba

cum ei nu au fost banati pe acest forum nici pe tine nu am cum sa te banez, esti la prima abatere, abia

ps.
nu inteleg ce te-a apucat, de obicei scriai la subiect si cu dovezi clare.

pt orice alte nelamuriri poti sa dai pm sau sa scrii aici.
Memorat

In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.
Pagini: 1 [2] 3 4 ... 7   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.066 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 07 Septembrie 2017, 13:37:27
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.