Prieteni Pescari

lacul Beresti(HANTESTI)-invazie de branconieri

Luni 17 Decembrie 2018, 17:10:07 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 2 [3] 4 5 ... 7   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: lacul Beresti(HANTESTI)-invazie de branconieri  (Citit de 74013 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
puiusd
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #40 : Marți 01 Iunie 2010, 13:33:35 »

buna ziua domnilor,eu cred ca inebuniti cu totii.ori dati in mintea copiilor! stau si ma minunez cand vad o multitudine de oameni zdraveni la cap si destui de barbati ca au ajuns ca babornitele de la tara sau mai rau ca emisiunile de pe la OTV. domnilor barbati......revenitiva si incercati sa aveti discutii si contradictii cat de cat mature si la subiect,pana la urma suntem pe un forum de pescari si cred ca 99% din discutii ar trebui sa fie pe tema asta.si as mai dori sa vad la barbatii care posteaza pe acest forum putina demnitate,respect,curaj si nu in ultimul rand o maturitate mintala.daca o sa mai continuati in acest hal o sa ajunga acest forum sa se intituleze,,,,PRIETENI BARFITORI,,,rugamintea mea este ca sa nu ajungem de rasul curcilor,nici sa cadem in derizoriu, sa sensibilizez cu adevarat acea parte de demnitate si mandrie care ii caracterizeaza cu adevarat pe barbati.din partea mea mult respect tuturor.si astept sa vad discutii cu adevarat interesante si cu adevarat barbatesti.sa fii de gen masculin nu este greu!!!!!sa fiu cu adevarat barbat este o virtute
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Suceava

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #41 : Marți 01 Iunie 2010, 14:19:49 »

Sint in asentimentul lui puiusd! E cazul sa ne adunam cu totii si sa dovedim ca sintem barbati "Prieteni Pescari"! Smiley Bere Muzica Fir intins
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #42 : Marți 01 Iunie 2010, 15:49:20 »

puiusd, stai liniștit. Bolile de cap nu sunt molipsitoare.
Memorat
bcmarius
Administrator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #43 : Marți 01 Iunie 2010, 16:09:41 »

salut lucian_sv,

astept un raspuns de la tine aici

http://www.prietenipescari.ro/pescuit/forum/topic,2888.msg33584/topicseen,1/#new

nu e obligatoriu sa il dai dar eu zic sa tragi un ochi Wink
Memorat

In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #44 : Vineri 04 Iunie 2010, 09:04:11 »

ai de primit Wink
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #45 : Luni 14 Iunie 2010, 22:45:13 »

atac la persoana, ce ti-s si cu ''prietenii '' astia>>>>>>>Cum??? Wink
Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #46 : Miercuri 16 Iunie 2010, 08:44:25 »

multe se vrea dar cam greu de infaptuit
Memorat
filica
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #47 : Miercuri 16 Iunie 2010, 12:13:38 »

da!se vrea!!corect(at)!
Memorat
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #48 : Miercuri 16 Iunie 2010, 13:04:37 »

a avut loc vreo actiune impotriva braconierilor de pe hantesti?
 Police
Memorat

Traim in Romania ! Si atat !
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #49 : Miercuri 16 Iunie 2010, 14:19:37 »

ai simțit ceva azinoapte? Nu ți s-a părut! Aviz amatorilor de senzații ude!
Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #50 : Miercuri 16 Iunie 2010, 14:23:33 »

turbatilor Risete Risete sugubat
Memorat
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #51 : Luni 21 Iunie 2010, 16:51:23 »

ai simțit ceva azinoapte? Nu ți s-a părut! Aviz amatorilor de senzații ude!
ce sa simt? nu imi spune ca v-ati apucat sa treceti sutele de setci din baraj.  Aplauze Aplauze Aplauze Aplauze Aplauze
Memorat

soryn_ss1
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #52 : Luni 21 Iunie 2010, 20:09:02 »

am fost ieri la pescuit..si pe la 7,30 dimineata...plin de pescari...au intrat 2 barci..si fara nici cea mai mica rusine..si au stgrans plasele,din lac linistiti...si stiti ce e culmea?ca dupa amiaza pe la 19..au intrat din nou si le au plantat fara nici un stres...parca ar fi pus cartofi in gradina la masa..fara nici o jena...strigator la cer mai oameni...imi venea sa le dau cu ceva in cap..si cand am incercat sa zic ceva..au amenentat ca poate vreau sa raman hrana la pesti...ce mai poti zice?politia din sat e cunostinta de a lor...primesc peste de la ei..fara nici o jena...ce le poti face...aviz celor care intradevar vor sa faca ceva..si care au oarece trecere la politie....aceste fapte se petrec zilnic..deci pot fii prinsi in flaglant...mergeti si va convingeti...sunt sau nu pescari...ei nu au absolut nici o jena...si au casele..chiar langa lac...sunt cele 2 case izolatechiar de langa balta..se mai si vad barcile puse la uscat..asa ca daca intradevar vreti sa prindeti niste branconieri adevarati...acolo e sansa...abia aia sunt branconieri..si mai ales ca sunt usor de vazut...o fac zilnic...va dati seama...dumineca dimineata si seara..cand e multa lume pe apa...ei nu au prb .cu asta.......sper sa citeasca cineva cu multa putere..si sa ia ceva masuri...daca vreti amanunte privat ...si va dau suficiente relatii..si sigur ii ve ti prinde....va multumesc..anticipat Rugaciune
Memorat
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #53 : Miercuri 23 Iunie 2010, 16:01:49 »

cunosc situatia. pescuiam des in zona. acum m-am lasat. prefer suceava. pacat de potentialul pe care il are lacul.
Memorat

Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #54 : Miercuri 23 Iunie 2010, 23:39:34 »

am fost ieri la pescuit..si pe la 7,30 dimineata...plin de pescari...au intrat 2 barci..si fara nici cea mai mica rusine..si au stgrans plasele,din lac linistiti...si stiti ce e culmea?ca dupa amiaza pe la 19..au intrat din nou si le au plantat fara nici un stres...parca ar fi pus cartofi in gradina la masa..fara nici o jena...strigator la cer mai oameni...imi venea sa le dau cu ceva in cap..si cand am incercat sa zic ceva..au amenentat ca poate vreau sa raman hrana la pesti...ce mai poti zice?politia din sat e cunostinta de a lor...primesc peste de la ei..fara nici o jena...ce le poti face...aviz celor care intradevar vor sa faca ceva..si care au oarece trecere la politie....aceste fapte se petrec zilnic..deci pot fii prinsi in flaglant...mergeti si va convingeti...sunt sau nu pescari...ei nu au absolut nici o jena...si au casele..chiar langa lac...sunt cele 2 case izolatechiar de langa balta..se mai si vad barcile puse la uscat..asa ca daca intradevar vreti sa prindeti niste branconieri adevarati...acolo e sansa...abia aia sunt branconieri..si mai ales ca sunt usor de vazut...o fac zilnic...va dati seama...dumineca dimineata si seara..cand e multa lume pe apa...ei nu au prb .cu asta.......sper sa citeasca cineva cu multa putere..si sa ia ceva masuri...daca vreti amanunte privat ...si va dau suficiente relatii..si sigur ii ve ti prinde....va multumesc..anticipat Rugaciune

Postat pe:: Miercuri 23 Iunie 2010, 23:34:33

Se gaseste ac si de cojocul lor , deja niste sfori au fost trase , si pt domnii braconieri din Hantesti pt niste amenzi usturatoare si pt niste locuri la racoare pt cei cu antecedent, cat si pt domnii politisti din Hantesti care vor avea job in alta parte , mai la munte nu au ape de  braconat, putintica radare ca or sa fie surprinsi in pacat  Rinjet
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #55 : Vineri 25 Iunie 2010, 15:37:57 »

doamne ajuta s-o vedem si pe asta, ca de atatia ani.....isi fac de cap! sugubat
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #56 : Vineri 25 Iunie 2010, 16:05:18 »

Nu ne ramane decat sa speram, cu toate ca eu, la varsta mea, nu mai cred in mos Craciun....as vrea sa merg pe baraj sa pot pescuit la spin fara sa agat vreo setca, sa pescuiesc la copca fara sa trebuiasca sa ma feresc de sutele de "popice" cu pestisor, sa prins bibani si stiuci cum prindeam acu cativa ani pe Rogojesti...
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #57 : Sâmbătă 26 Iunie 2010, 06:37:14 »

ce vremuri Rugaciune
Memorat
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #58 : Duminică 27 Iunie 2010, 22:38:00 »

e adevarat ce se aude? o sa fie secat barajul si curatat? Shocked
Memorat

dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #59 : Luni 28 Iunie 2010, 00:01:48 »

vor muri branconierii de foame si de sete(n-or mai avea cu ce sa-si cumpere rachiu Risete)
Tot ce e posibil Adrian, deoarece lacul e colmatat si apa din acesta(sursa de alimentare ptr. Botosani si Dorohoi) este de f. proasta calitate din cauza algelor care o contamineaza si o lipsesc de oxigen.
Se discutase in sedinta de consiliu a prefecturii BT ,sa se faca o noua aductiune de la Stanca sau sa se curete barajul de la Hantesti, ambele variante f. costisitoare si aproape imposibile: unde sa depoziteze aluviunile excavate din lac; sunt milioane de mc de pamant!? Sau de unde bani acum sa faci o noua aductiune de  peste  50 km? Undecided
Memorat
Pagini: 1 2 [3] 4 5 ... 7   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.108 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Luni 19 Noiembrie 2018, 06:44:38
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.