Prieteni Pescari

Braconieri Suceava

Vineri 18 August 2017, 17:22:48 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2] 3 4 ... 6   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Braconieri Suceava  (Citit de 84676 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
soryn_ss1
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #20 : Miercuri 14 Aprilie 2010, 20:24:50 »

mai...ce va tot bateti cu pumnul in piert ca ati ajutat la prinderea branconierilor....mi ar fi rusine sa afirm asta...poate 1,2...aia is branconieri ..cei ce pescuiesc cu pluta si carligul...bineinteles e prohibitie....dar acei ce pescuiesc zilnic cu plasele...(aviz lacul Hantesti)..sau cei ce pescuiesc cu ecranele..si prind zeci de kg de peste zilnic..aia ce s?si pe aia nu i prinde nimeni..va asigur...sunteti demni de toata mila..pe cuvant....VA ROG..NU VA MAI BATETI CU PUMNUL IN PIEPT..NU ATI FACUT NIMIK...CHIAR NIMIK......scuzati   ..dar e purul adevar....sunteti de tot rasul...o seara buna va doresc....acum ecranagii pescuiesc linistiti..si voi la fel..dormiti linistiti... Evil
Memorat
luk
Persona Non Grata
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: pascani

« Răspunde #21 : Miercuri 14 Aprilie 2010, 21:41:05 »

mai...ce va tot bateti cu pumnul in piert ca ati ajutat la prinderea branconierilor....mi ar fi rusine sa afirm asta...poate 1,2...aia is branconieri ..cei ce pescuiesc cu pluta si carligul...bineinteles e prohibitie....dar acei ce pescuiesc zilnic cu plasele...(aviz lacul Hantesti)..sau cei ce pescuiesc cu ecranele..si prind zeci de kg de peste zilnic..aia ce s?si pe aia nu i prinde nimeni..va asigur...sunteti demni de toata mila..pe cuvant....VA ROG..NU VA MAI BATETI CU PUMNUL IN PIEPT..NU ATI FACUT NIMIK...CHIAR NIMIK......scuzati   ..dar e purul adevar....sunteti de tot rasul...o seara buna va doresc....acum ecranagii pescuiesc linistiti..si voi la fel..dormiti linistiti... Evil
e un inceput,este interzis pescuitul in prohibitie,cand vor prinde braconieri se vor face dosare si lor,bine ca vine cineva in control si la sv........
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #22 : Joi 15 Aprilie 2010, 06:30:09 »

din spatele ecranului de monitor e usor de vorbit,cand cineva face ceva,sau mai bine zis incepe sa faca ceva(ce nu s-a facut de zeci de ani),trebuie sa apara si carcotasii,care sa comenteze! Cum?
E un inceput,vor veni la rand si ecranistii si setcarii,toti,fara nici un fel de exceptie!
Esti cumva unul dintre cei amendati? Trist
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #23 : Joi 15 Aprilie 2010, 06:51:31 »

Chiar asa Dorine si eu am invitat "antrenorii" din tribuna sa se mute in teren cu indicatiile sugubat
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #24 : Joi 15 Aprilie 2010, 07:26:15 »

tu vorbesti ss1 ai uitat ce esti?nu te mai da tu cocos si vvorbi din amintiri si mai ales despre beresti din auzite ca nici nu lai vazut anul asta Aplauze
Memorat
soryn_ss1
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Joi 15 Aprilie 2010, 20:28:01 »

nu din fericire nu s...si nici nu o sa fiu...si pe cine au prins dumineca?niste oameni care dupa o saptamana de munca au iesit si ei cu undita ?sunteti demni de toata mila pe bune..cine sunt si ce am facut?ei bine..am fost cel ce le a atatat paznicilor de la ajvrps suceava...locul unde erau setcile pe barajul de la mihoveni..si mi au zis ca sa ma bag eu sa le scot,,,ca ei nu au cum..ca nu au chef sa o ia in cap de la cei din mihoveni...eu am fost cel care a scos din lipoveni..circa 1000 de metri de plasa...aceasta apartinand unui procuror din oras...unor paznici de la buna noastra filiala..si am inteles ca si a unor politisti...erau mai multi in cardasie..si aveau puse plase in lipoveni...era pe vremea cand era Barbir paznic acolo...si taxau pt ziua de pescuit...ei vedeti...ce am putut face un singur om...si nu m am batut cu pumnul in piept...uite ce mare vrajeala am facut...
Mai bine ati incerca sa limitati poluarea de dupa barajul de la burdujeni..(care afecteaza ..mult mai mult decat cativa amarati prinsi dumineca)...mai bine ati face ceva cu balastiera lui Rosu..(ca nu se mai poate pescui de la baraj la mihoveni la vale...apa fiind varza...astea ar fii fapte de laudat...nu altceva...o seara buna va doresc...
Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #26 : Joi 15 Aprilie 2010, 21:03:34 »

abureala,ma nu esti cuminte,daca tot ai facut atitea eu zic sa te punem prim ministru Risete
Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #27 : Marți 20 Aprilie 2010, 09:11:28 »

Pun pariu pe ce vreti voi ca fiecare militian din fiecare sat sau comuna riverana cu raul Suceava, stie exact cine pescuieste in prohibitie si cu ce , "unelte agricole", ecrane , setci.Ba mai mult daca opresti in fiecare astfel de localitate si intrebi de unde poti cumpara peste esti indrumat exact la braconieri acasa.S fiti convinsi ca nu sunt" cazuri sociale".
Memorat
filiala bucovina
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #28 : Luni 03 Mai 2010, 01:02:47 »

Stimati pescari, de astazi vom posta aici controalele care vor fi facute de cei cativa pescari care le place sa se implice cat de cat in actiuni de sensibilizare si protectie.vom incepe doar cu un filmulet si cateva poze,asta doar pt inceput, destul de anevoios dar totusi un inceput.sperand ca pe viitor vor fi cat mai multi aceia care vor intreprinde actiuni pe malurile apei pt a stopa cat de cat braconajul si pescuitul in prohibitie.
Memorat
filiala bucovina
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #29 : Luni 03 Mai 2010, 01:04:33 »

.
« Ultima modificare: Luni 03 Mai 2010, 10:26:18 de către Teodor » Memorat
filiala bucovina
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #30 : Luni 03 Mai 2010, 01:44:53 »

.
« Ultima modificare: Luni 03 Mai 2010, 10:26:39 de către Teodor » Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #31 : Miercuri 05 Mai 2010, 09:27:45 »

super editare cu fond sonor adecvat!
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #32 : Miercuri 05 Mai 2010, 17:03:30 »

Aplauze Aplauze   Tara de vis...fara compromis...Foarte "civilizat" filmuletzul. Daca cei care au fost filmati au inteles scopul actiunii, atunci e de folos.

Sa arunc putin mingea: pe cand ceva filmuletze si la Iasi ?  Jenat
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #33 : Joi 06 Mai 2010, 10:27:26 »

Bravo baieti se pare ca totusi ,in ciuda comentariilor rautacioase a unora ,totusi PP Bucovina ,incepe sa se miste, in combaterea branconajului!
Dati-mi si mie de stire pe privat cand mai sunt actiuni ;poate facem una organizata cu politia pe Beresti si Rogojesti,ca acolo e raiul branconierilor profesionisti ,a setcarilor! Trist
Memorat
luk
Persona Non Grata
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: pascani

« Răspunde #34 : Joi 06 Mai 2010, 22:35:30 »

felicitari ,la mai multe controale,succes....

Postat pe:: Joi 06 Mai 2010, 22:16:54

.

[/quote]cand va zbura porcul,asi vrea sa vad si eu asa ceva.....
Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #35 : Vineri 07 Mai 2010, 14:38:10 »

Cum? ce pot spune iam facut si vedete Wink
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #36 : Vineri 07 Mai 2010, 21:25:37 »

cre
Aplauze Aplauze   Tara de vis...fara compromis...Foarte "civilizat" filmuletzul. Daca cei care au fost filmati au inteles scopul actiunii, atunci e de folos.

daca le faci tu  Rinjet nici o problema
« Ultima modificare: Vineri 07 Mai 2010, 21:28:46 de către petru » Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #37 : Sâmbătă 08 Mai 2010, 16:54:27 »

Dar nu am camera si nici aptitudini de prelucrare si mixaj a imaginii  Tongue
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
paul
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #38 : Sâmbătă 08 Mai 2010, 17:52:14 »

daca le faci tu  Rinjet nici o problema
La Iasi ar merita facute pe Bahlui intre Letcani si Iasi. Am fost de vreo doua ori pe-acolo si, mai ales in week-enduri sunt zeci de pescari care chiar au prins si retinut foarte mult clean, mai ales in perioada in care acesta a depus (este cam sfarsitul perioadei de depus)
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #39 : Sâmbătă 08 Mai 2010, 17:57:30 »

problemele Iasului va rog sa le discutati la subiectele din "gradina" dvs. Altele sunt prioritatile pe acolo...
Memorat
Pagini: 1 [2] 3 4 ... 6   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.052 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Luni 07 August 2017, 13:50:22
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.