Prieteni Pescari

[ Cumpar ] Bologneza

Joi 19 Iulie 2018, 08:19:51 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: [ Cumpar ] Bologneza  (Citit de 21473 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Suceava

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #20 : Marți 13 Aprilie 2010, 13:37:14 »

Eu am vazut multe bete Trabucco rupte la intepare sau lanseu, poate astea din generatiile mai noi sa fie mai bunicele, nu stiu, nu ma pot pronunta Cum?
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #21 : Joi 15 Aprilie 2010, 19:19:00 »

si eu am un Trabucco Aqua star Bolo, de vreo 6 ani trag mrene din Prut la 2,5-3kg si nu reusesc sa-l rup sa-mi iau ceva mai nou;foarte bun batul,dar putin cam greu! Smiley
Memorat
RipKid
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #22 : Sâmbătă 17 Aprilie 2010, 15:54:37 »

Pana la urma mi-am achizionat o bologneza Okuma Predator , 5 m , 5-20 actiune . Va multumesc tuturor pentru sfaturile date .

Se poate inchide thread-ul . Multumesc . 
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #23 : Sâmbătă 17 Aprilie 2010, 15:57:13 »

S-o stapinesti sanatos si... Fir intins
Memorat

Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #24 : Duminică 18 Aprilie 2010, 08:19:31 »

Se poate inchide thread-ul . Multumesc . 

Nu o sa fie inchis pentru ca :
- poate mai sunt si altii interesati de o astfel de achizitie.
- nu in ultimul rind te asteptam cu impresii despre achizitie.
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Duminică 18 Aprilie 2010, 08:37:18 »

Eu ma gindesc sa-mi iau o Daiwa power bolo de 7m Wink Are cineva scula asta ca sa-mi dea o parere cum lucreaza? Rugaciune

Postat pe:: Duminică 18 Aprilie 2010, 08:26:56

Si as utila-o cu o Daiwa Luvias.1003, imi poate spune cineva mai multe despre "utilajul" asta? Rugaciune
Memorat

RipKid
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #26 : Duminică 18 Aprilie 2010, 21:44:18 »

Cu prima ocazie cand o sa o scot la apa las cateva impresii si aici Smiley Asta pe o balta privata la pasnic , cu toate ca nu-mi face prea mare placere , dar nu mai am rabdare si vreau sa vad ce poate . Sper sa nu-mi faca probleme un ciortan la maxim 2 kg , right ?
Memorat
RipKid
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #27 : Luni 19 Aprilie 2010, 17:05:33 »

Cu prima ocazie cand o sa o scot la apa las cateva impresii si aici Smiley Asta pe o balta privata la pasnic , cu toate ca nu-mi face prea mare placere , dar nu mai am rabdare si vreau sa vad ce poate . Sper sa nu-mi faca probleme un ciortan la maxim 2 kg , right ?
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #28 : Joi 27 Mai 2010, 20:02:47 »

Ai testat-o ? Ceva impresii ?
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #29 : Sâmbătă 05 Iunie 2010, 18:26:31 »

de ce nu l-ati intrebat pe baiat pt. ce ii trebuie un bat bolo. sa se duca pe iaz cu bolo!!!!! sa arunce, sa-l puna pe cracana Pling de ce nu i-ati dat si un picior in spate Evil. pescuitul cu bolo nu este o taina, insa cere o apa rapida, o mana sigura, un lestaj perfect, iar restul vine de la sine daca insisti.
Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #30 : Marți 31 August 2010, 17:19:46 »

bravo luci bine ai zis Aplauze
Memorat
Calin
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #31 : Miercuri 29 Septembrie 2010, 14:52:19 »

parerea mea: afirmatii de genul "batul de la firma X sau Y se rupe" sau "am vazut bete de la firma X sau Y rupt in lanseu" nu isi au rostul pt ca in majoritatea cazurilor pescarul rupe batul fara sa-si dea seama prin folosirea intr-un mod necorespunzator sau poate a avut un defect din fabricatie  Wink

personal folosesc Maver... si cate posturi s-au scris mai ales pe un anume forum - nu dau nume - cum ca betele se rup asa din senin - uite la ca mine nu s-a rupt din senin ci dupa ce l-am lovit zdravan in prealabil ! si folosesc in continuare 2 bete de la ei de 300 eu bucata.

asa ca unor firme precum Maver, Colmic, Trabucco nu am ce sa le reprosez drept pt care folosesc produsele lor cu f mare placere !

Postat pe:: Miercuri 29 Septembrie 2010, 14:41:13

Salut! Smiley Parerea mea este ca pentru clean si scobar pe riu ai nevoie de o bolo de minim 6m ;)Sfatul meu e sa-ti iei una noua. Se gasesc bune, la preturi rezonabile, Mitchell de exemplu. Fir intins

categoric, un pescuit mai spectaculos la acesti pesti (+mreana) cu un 6 sau 7m inelat nu concep.
cu o recomandare: folositi 6m cand e vant mai tare daca distanta fata de pluta e mai mare si nu permite aruncarea pe sub mana !

Postat pe:: Miercuri 29 Septembrie 2010, 14:44:57

de ce nu l-ati intrebat pe baiat pt. ce ii trebuie un bat bolo. sa se duca pe iaz cu bolo!!!!! sa arunce, sa-l puna pe cracana Pling de ce nu i-ati dat si un picior in spate Evil. pescuitul cu bolo nu este o taina, insa cere o apa rapida, o mana sigura, un lestaj perfect, iar restul vine de la sine daca insisti.

nu e de ras eu am folosit pe cracan bolo de 6m pe balta de balastiera la crap salbatic, balta cu multa vegetatie si ochiuri de apa. de ce ? pt a nu folosi barca la plantat si scos peste - ala numai pescuit nu e daca te duci dupa peste cu barca. am pescuit de pe mal in ochiurile de apa, camuflat de salcii si tufe in stanga si dreapta si am folosit bolo pt pescuit la pluta si pt a nu face zgomot la nadire am folosit prastia si am luat crapi frumosi, drilul e fara comentarii -> spectacol
Memorat
Pagini: 1 [2]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.039 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 08 Iulie 2018, 20:04:54
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.