Prieteni Pescari

Sugestii SITE si FORUM

Joi 23 Noiembrie 2017, 01:58:22 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Sondaj
Întrebare: E ok cum arata site.ul sau ai vrea sa-l modifici?
Da, e in regula, l-as lasa asa. - 4 (21.1%)
Da, merge. - 3 (15.8%)
Nu, mai merge imbunatatit - 6 (31.6%)
Nu, as schimba ceva la aspect - 3 (15.8%)
Nu, arata rau. - 3 (15.8%)
Numărul votanților: 19

Pagini: 1 ... 19 20 [21]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Sugestii SITE si FORUM  (Citit de 183829 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #400 : Joi 24 Februarie 2011, 11:23:19 »

da ce don leba nu iti ajunge conversia in bere?

Doar daca-i Heineken. Jenat Bere
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
let`em live, they are part of the game!
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #401 : Vineri 11 Martie 2011, 21:29:34 »

Pentru o buna informare a pescarilor din toata tara o sa incercam sa lansam un proiect nou pe site.
Acest proiect se refera la posibilitatile de acces la ape, respectiv cine rapunde si de ce in Romania.
Pagina va fi disponibila pe adresa de mai jos: Reciprocitati  asociatii
La acest proiect pot participa toate asociatiile / cluburile indiferent de natura sau marimea lor.
Cu alte cuvinte indiferent ca sunt independente, ca sunt AJVPS-uri sau nu, ca fac parte din FNPSR sau nu, ca sunt mari/mici, etc.
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #402 : Vineri 11 Martie 2011, 21:43:37 »

pai in primul rind ar trebui sa aflam daca exista reciprocitate intre PP Iasi si PP Suceava
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #403 : Vineri 11 Martie 2011, 21:48:16 »

buna observatia ...
Memorat

secretar sv
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #404 : Vineri 11 Martie 2011, 22:55:48 »

petru e legatura de baza intre aceste 2 asociatii si nu cred ca se vor imparti averile.

Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #405 : Duminică 13 Martie 2011, 14:20:06 »

deci, mai concret?
Memorat

Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #406 : Luni 23 Ianuarie 2012, 09:56:40 »

INFO: se pare ca (in fapt e sigur) avem o problema cu lista de BAN-uri si care se manifesta la modul ca forumul interzice accesul utilizatorilor chiar si dupa expirarea BAN-ului.

Memorat

Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #407 : Vineri 24 Februarie 2012, 21:47:25 »

In cazul in care aveti probleme cu accesul pe site ne cerem scuze anticipat.

Azi se implineste o luna de cind se fac "presiuni" constante in fiecare secunda pentru "hacuirea" site-ului sau pentru "punerea la pamint" a serverului.
Acest atac are ca origine IP-uri din China, Australia, SUA si inca citeva tari.
Nu am descoperit si nici nu banuim o motivatie a acestui atac sustinut si directat specific catre "prietenipescari.ro".

In cadrul site-ul este implementat un sistem propriu anti-hack si anti-spam destul de eficient dupa cum ati putut observa in ultimii ani. Are si el problemele lui dar fiind specific pentru acest site, acestea nu sunt asa de vizibile si/sau palpabile.

Datorita atacului, masurile de securitate in ce priveste serverul au fost ridicate.
De asemenea, masurile pentru securitatea site-ului vor fi marite in urmatoarele zile. Cei deja inscrisi pe site nu le vor resimti; in schimb cei care se vor inscrie vor observa (sau nu) ceva diferit de alte site-uri forumuri.

Daca "simtiti" ca site-ul se misca mai greu in ce va priveste va rog sa ne comunicati acest luccru incluzind in mesaj inclusiv IP-ul real (stiu ca e dificil, dar nu avem alta solutie) printr-un mesaj privat catre mine sau pe emailul site-ului disponibil in paginea de Contact a site-ului.

Va multumim anticipat pentru intelegere

Postat pe:: 24-02-2012, 21:26:34

Daca o sa va uitati la numele ultimilor utilizatori aparuti pe forum veti intelege foarte usor de unde se trage acest "mic razboi".
Memorat

Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #408 : Miercuri 22 August 2012, 21:33:46 »

Rugam insistent pe toti utilizatorii site-ului ca intr-un interval cit mai scurt de timp sa-si modifice parola de access pe site/forum.
Acest lucru su poate realiza prin utilizarea link-ului de mai jos:
http://www.prietenipescari.ro/pescuit/forum/action,profile/ si apoi a optiunii "Setari relative la cont".
(NOTA: Link-ul de mai sus este disponibil celor ce sunt deja logati pe site.)

Cei care intimpina dificultati ii rog sa-mi dea mesaj privat.

De asemenea un email cu mesajul de mai sus va fi trimis tuturor celor ce sunt inscrisi pe site.
Daca in momentul primirii respectivului mesaj ati realizat aceasta operatie va rugam sa-l ignorati.
Multumim pentru intelegere.
« Ultima modificare: Miercuri 22 August 2012, 21:36:32 de către Teodor » Memorat

Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #409 : Vineri 03 Mai 2013, 08:29:14 »

nu știu pe unde este regulamentul forumului, dar ar trebui stipulat ca cei care postează și respectiv organizează concursuri și le promovează și prin intermediul acestui site să fie obligați să afișeze rezultatele intermediare/finale în cel mai scurt timp. dacă au și poze cu atât mai bine.
Memorat
filica
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #410 : Luni 24 Februarie 2014, 08:05:01 »

in ultimile zile am tot intrat pe forum, insa greu!as vrea sa stiu de ce nu pot sa ma autentific cu numele de utilizator  si parola direct!!de fiecare data dupa 3 incercari corecte,mi se spune ca am depasit numarul de incercari si primesc un link si trebuie sa deschid adresa de email si sa reintroduc parola(noua).......treaba-i ca nu-i noua si ma tot autentific cu aceeasi parola de fiecare data !!fara sa intru in email pe linkul trimis , nu ma pot autentifica!!stie careva de ce?
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #411 : Luni 24 Februarie 2014, 09:23:57 »

Am sa arunc o privire sa vad daca-mi pot da seama de la ce provine.
Daca mai sunt si alte persoane ce au aceasta problema sa lase un mesaj.

« Ultima modificare: Luni 24 Februarie 2014, 09:27:37 de către Teodor » Memorat

filica
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #412 : Miercuri 26 Februarie 2014, 12:52:58 »

am primit mesajul dumneavoastra pe email si tot n-am reusit incercand in stanga jos pe pagina principala .MAI MULT NU-MI MAI DADEA NICI LINCUL DE SCHIMBARE A PAROLEI ,trimitandu-ma la mesajul pe care l-am primit de la dumneavoastra..Abia dupa foarte multe incercari si clicuri pe toate linkurile din mesaj  am izbutit sa dau iar de linkul de logare si schimband parola  m-am logat in sfarsit!!sper ca dupa ce ies acum sa nu trebuiasca  s-o iau iar de la capat!!!!  oricum,va multumesc de raspuns

Postat pe:: Miercuri 26 Februarie 2014, 12:36:38

merge!!am iesit  si am intrai inapoi din prima de data asta!!sper s-o tina asa!!
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #413 : Miercuri 26 Februarie 2014, 17:26:05 »

Site-ul si forumul sunt 2 module diferite; in ambele este retinuta parola utilizatorului.
(Presupun ca) in momentul cind parola de pe 1 modul nu este sincronizata (aceeasi) cu cea din celalat modul, face figuri.

Sincronizarea parolei nu poate fi verificata intrucit acestea sunt retinute criptat de fiecare modul in parte, utilizind alt procedeu.
Pentru a fi sincronizate, cea mai simpla varianta, este o schimbare de parola la prima logare reusita.

In mod sigur mai sunt useri ce au aceasta problema dar nu s-au plins inca.

Memorat

Pagini: 1 ... 19 20 [21]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.049 secunde cu 28 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 03 Octombrie 2017, 20:53:42
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.