Prieteni Pescari

Rapitorii la spinnerbait

Marți 13 Noiembrie 2018, 06:50:56 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Rapitorii la spinnerbait  (Citit de 14473 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« : Duminică 03 Decembrie 2006, 19:23:29 »

ce parere aveti despre aceasta artficiala??eu am folosit-o foarte mult in ultimii doi ani si pot sa spun ca am avut capturi multe cu ea.stiuca a fost specia predominanta dar cred ca daca insistam prindeam si alti rapitori.astept comentarii si idei
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #1 : Duminică 03 Decembrie 2006, 20:16:26 »

foarte eficienta mai ales in combinatii cu silicoane de la storm
am folosit doar pe lac, tu ai bagat-o si in prut?
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Duminică 03 Decembrie 2006, 20:26:21 »

mai ales pe Prut am bagat-o.am folosit si cu silicoane dar alea cu skirt m-au spart.au prins beton.skirturile negre pe apa limpede au mers beton iar pe tulbure cele portocalii.of course exista zeci de culori dar eu le-am zis doar pe cele mai folosite.in delta nu mai zic,am prins biban si stiuca destul de bine la ele.am prins si rosioara la skirt alb cu mov
« Ultima modificare: Duminică 03 Decembrie 2006, 20:47:05 de către jonah » Memorat

oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #3 : Duminică 03 Decembrie 2006, 21:01:02 »

tu vorbesti de cele gata facute
eu am folosit home madeuri
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Duminică 03 Decembrie 2006, 21:11:40 »

pai nu prea am timp de home made man!!le iau de gata normal dar important e ca stiu sa le aleg.inceputul a fost mai greu
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Luni 04 Decembrie 2006, 14:23:14 »

lipsa de interes pt acest subiect ma intristeaza :'(e clar ca nu aveti incredere in asa ceva :odar cine stie poate intr-o zi o sa va schimbati parerea.rabdare am maica la greu
Memorat

leba
Vizitator
« Răspunde #6 : Luni 04 Decembrie 2006, 15:11:16 »

lipsa de interes pt acest subiect ma intristeaza :'(e clar ca nu aveti incredere in asa ceva :odar cine stie poate intr-o zi o sa va schimbati parerea.rabdare am maica la greu

=))eu unul nu prea cred. spinnerul nu-mi inspira nimic. desi am auzit ca are state vechi la americani. Roll Eyes
Memorat
paul
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #7 : Luni 04 Decembrie 2006, 15:44:22 »

Mai sunt persoane care au prins, dar nu au prea avut timp sa scrie.
In delta, spinnerbaitul a fost de departe cea mai eficace naluca la stiuca, dar pe locul II ca si spectacol oferit, dupa popper.
In prima seara ajunsi la Sfantul gheorghe, in 2 ore am luat vreo 15-20 de bucati stiuca, numai la spinnerbait. Secretul reusitei l-am aflat de la Nick... deci si el a prins, dar , probabil nu a avut timp sa detalieze.
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Luni 04 Decembrie 2006, 15:46:27 »

man te cred dar cred ca aici gresesc majoritatea spinnerilor!au asa o teama de tot ceea ce inseamna nou pe piata.si eu aveam aceleasi apucaturi dar am renuntat la ele si bine am facut.am incercat spinnerbaitul de curiozitate pe zonele care le stiam f bine si am avut surpriza sa prind f bine cu ele.chiar mi s-au parut usor superioare oscilantelor cind a fost vorba de stiuca.ceea ce mi-a placut la ele e faptul ca am reusit sa pescuiesc cu ele in apa adinca,in apa mica cu bradis ,in curent etc.
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Luni 04 Decembrie 2006, 15:51:01 »

nimic nu se compara cu pescuitul la popper.dar si cel cu slidere e bestial.si la spinnerbait poti incerca o recuperare mai rapida spre suprafata si atacul va fi mai spectaculos.sint vreo 6-7 moduri de purta un spinnerbait prin apa
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Luni 04 Decembrie 2006, 15:52:38 »

citi au auzit de jigging atunci cind pescuiesti cu spinnerbait?? Shocked :omajoritatea prefera o recuperare liniara si atit
Memorat

nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #11 : Luni 04 Decembrie 2006, 16:05:09 »

Pescuiesc de 4 ani la spinnerbait,cand multi dintre "rapitoristi" nu stiu nici macar cum arata.Este una din nalucile mele favorite la stiuca.Am prins biban si salau la ea destul de bine,cat despre moduri de a juca un spinnerbait nici nu mai vorbesc.Cel mai eficace mi s-a parut cel pe care il folosesc si la jigging,recuperare si cu stopare ptr a-i da timp sa cada,dupa care reiau mulinatul.Multi nu au incredere in naluca asta,dar pe mine nu ma deranjeaza asta, Evil,eu am aratat-o celor care au fost curiosi si nu s-a plans niciunul,dimpotriva.
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Luni 04 Decembrie 2006, 16:40:41 »

in sfirsit cineva pe placul meu Rinjet Rinjet eu la cine am aratat s-a uitat urit la mine de parca l-as fi injurat ???credea ca imi bat joc de el
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Luni 04 Decembrie 2006, 16:54:53 »

oricum important e sa incerci,sa intrebi ca nu musca Rinjet Rinjet la anul tinta va fi cleanul la spinnerbait.desi anul asta nu s-a terminat
Memorat

nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #14 : Luni 04 Decembrie 2006, 17:11:17 »

Clean nu am prins la asa ceva,de fapt nu am prins clean la plastice.Dar cum in pescuit nu exista nici o regula...... Smiley
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Luni 04 Decembrie 2006, 17:15:34 »

asta va fi piatra de incercare.cleanul la spinnerbait.oare Dream o fi de acord?ca ele e profesor in cleni Rinjet.de Paul ce sa mai zic? Rinjet
Memorat

nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #16 : Luni 04 Decembrie 2006, 17:16:44 »

Cat despre spinnerbaituri prefer sa mi le fac eu.La noi pe piat am gasit numai pe cele de la Berti care ma nemultumesc.Au sarma prea elastica si paleta atinge la recuperare shadul.Mai sunt spinnerbaiturile cu skirt care sunt ok,dar nu poti pune altceva(shaduri,gruburi,etc)
Memorat

nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #17 : Luni 04 Decembrie 2006, 17:18:03 »

Dreamer?Datorita spinnerbaitului a iesit pe locul noua la nationala de spinning de anu trecut.Oare pe unde a vazut el naluca asta? Risete
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Luni 04 Decembrie 2006, 17:19:48 »

pai se pot cumpara si fara skirt.iti pui ce vrei pe ele.
Memorat

radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #19 : Luni 04 Decembrie 2006, 18:00:02 »

noah prima data nu am inteles despre ce vorbiti...vocabularul pescaresc fiindu-mi probabil pe jumatate necunoscut...dar dupa ce am dat un search pe google si am gasit
am inteles...am mai vazut in emisiuni...chiar si romanesti despre spinnerbait...o sa incerc sa confectionez si eu...sunt curios daca are succes Cheesy
Memorat
Pagini: [1] 2   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.046 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Vineri 19 Octombrie 2018, 15:57:27
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.