Prieteni Pescari

Activitatea PP in FNPSR

Vineri 24 Noiembrie 2017, 11:36:19 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2 3   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Activitatea PP in FNPSR  (Citit de 22964 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
popescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« : Miercuri 14 Aprilie 2010, 07:59:24 »

La adunarea generala a FNPSR din data de 10-11 aprilie 2010, Dl Diaconita Petru a fost ales Vicepresedinte al federatiei avand ca responsabilitati organizarea Campionatului National de pescuit sportiv. De asemenea a fost numit seful Centrului Regional de coordonare pe zona Moldova al FNPSR. Il felicitam si ii dorim succes.
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Suceava

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #1 : Miercuri 14 Aprilie 2010, 08:13:16 »

Felicitari Petru si Doamne-ajuta Smiley Aplauze Bere Fir intins
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #2 : Miercuri 14 Aprilie 2010, 17:40:17 »

"Campionatului National de pescuit sportiv"

Domnule Popescu, iar organizati campionate nationale? Cel de spinning de anul trecut, singurul care poate desemna campionii nationali (dupa cum sustineati dumneavoastra), unde s-a tinut, cate etape au fost, cine sunt campionii en-titre?
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
pensionaru
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Piatra Neamt,Varsi(PR)Italia

« Răspunde #3 : Miercuri 14 Aprilie 2010, 18:27:02 »

Dacă sunteți legați de apsalba îmi pare rău pentru voi ,sincer. Pling
Memorat
ironick
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Joi 15 Aprilie 2010, 05:48:29 »

"Campionatului National de pescuit sportiv"

Domnule Popescu, iar organizati campionate nationale? Cel de spinning de anul trecut, singurul care poate desemna campionii nationali (dupa cum sustineati dumneavoastra), unde s-a tinut, cate etape au fost, cine sunt campionii en-titre?

Popescu nu a organizat (si nu va organiza) vreodata vreun campionat national de pescuit sportiv.

Numai ca  Risete , de astadata,  "pisica moarta" e in curtea voastra,   Wink  atita vreme cit si Vicepresedintele federatiei cu responsabilitati organizarea Campionatului National de pescuit sportiv e tot al vostru.  Altfel zis ... campionatul national il veti organiza voi.  Risete  

Cum se intrevad si niste banuti la orizont (citeste  aici  pentru detalii)  ... vicele nu va fi singur in organizarea campionatelor nationale de pescuit sportiv .  Aplauze

QED  !!!  Risete  Succes !  Aplauze

« Ultima modificare: Joi 15 Aprilie 2010, 05:54:40 de către ironick » Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #5 : Joi 15 Aprilie 2010, 06:24:48 »

Ironick, e normal ca arbitrii sa fie platiti, insa suma este modica, nu poate fi vorba de vre-un interes material.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
ironick
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Joi 15 Aprilie 2010, 07:41:57 »

Ironick, e normal ca arbitrii sa fie platiti, insa suma este modica, nu poate fi vorba de vre-un interes material. 
Ai dreptate, e normal ca arbitrii sa fie platiti.

Cit despre suma "modica" ... depinde cite sume modice bagi in buzunar intr-o luna ori intr-un an .  Rinjet  Nu uita ca, pentru a baga in buzunar citeva sume din astea modice, impricinatii fac ceva ce le place si mai au si ocazia sa vada naluci, echipamente si stiluri de pescuit pe care (in mod normal) campionii le tin secrete !

Repet, pentru a nu fi gresit inteles, e normal ca arbitrii sa fie platiti .

Interesant de vazut va fi daca voi veti resuscita "pisica moarta" !  Risete
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Joi 15 Aprilie 2010, 20:55:28 »

Felicitari lui Petru si la mai mare sugubat
Prin persoana lui Petru o sa avem si noi reprezentare in FNPSR si vom putea spune ce ne doare....daca se va gasi si antidot la durerile noastre ...ramane de vazut Trist
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #8 : Vineri 16 Aprilie 2010, 01:14:46 »

Da Dorine, asta in masura in care va fi interes si fata de cursuri de "arbitraj"...antibraconaj Rinjet, altfel o sa arbitreze pe apele publice doar capturi nepunctabile, sub dimensiuni, cele punctabile fiind "arbitrate" demult de braconieri Shocked Pling Pling Pling
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Vineri 16 Aprilie 2010, 06:25:19 »

Singurul antidot la durerile voastre e sa fugiti de popescu  Risete.
Memorat
popescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Vineri 16 Aprilie 2010, 08:15:49 »

Singurul antidot la durerile voastre e sa fugiti de popescu  Risete.

O sa ai aceasta ocazie. Comitetul director al FNPSR in frunte cu Popescu, va fi prezent la Minjesti, la Cupa Moldovei. Scopul? Pe langa placerea de a participa la un concurs de pescuit de exceptie, este incheierea unui protocol de colaborare cu administratorul Lacului pentru a-l folosi ca locatie permanenta in vederea desfasurarii Campionatului National de pescuit sportiv. Cine are dreptul sa-l organizeze? Iti sugerez sa studiezi statutele FNPSR si AGVPSR. Dupa ce te lamuresti cine este titularul organizarii, astept sa postezi un punct de vedere.
PS Statutele se gasesc pe [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] respectiv [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]. Spor la citit. Cum?
« Ultima modificare: Vineri 16 Aprilie 2010, 08:17:28 de către popescu » Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #11 : Vineri 16 Aprilie 2010, 08:27:46 »

Domnule Popescu, nu mi-ati raspuns la intrebare, din ce pescari e format lotul national rezultat din campionatul national 2009?
P.S. La sectiunea spinning.....
Memorat

bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #12 : Vineri 16 Aprilie 2010, 23:31:38 »

Poate e secret lotul  Fir intins
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Sâmbătă 17 Aprilie 2010, 06:51:10 »

Nu stiu de ce ,dar am vaga impresie ca intilnirea de grad zero nu va avea loc.

Postat pe:: Sâmbătă 17 Aprilie 2010, 06:41:37

Care campionat national de pescuit sportiv? Eu stiu ca aceasta denumire e inregistrata de AGVPS ! Sau aveti un protocol secret Cum??
Memorat
popescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Sâmbătă 17 Aprilie 2010, 08:14:18 »

Nu stiu de ce ,dar am vaga impresie ca intilnirea de grad zero nu va avea loc.

Postat pe:: Sâmbătă 17 Aprilie 2010, 06:41:37

Care campionat national de pescuit sportiv? Eu stiu ca aceasta denumire e inregistrata de AGVPS ! Sau aveti un protocol secret Cum??

1. Nu vei fi prezent? Smiley Eu voi fi.
2. Unde a inregistrat AGVPSR Campionatul national de pescuit sportiv?
Memorat
ionutz
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Sâmbătă 17 Aprilie 2010, 18:57:13 »

domnule popescu prioritatea dumneavoastra ar trebui sa fie,dupa umila mea parere lupta cu braconieri daca nu doriti ca peste putin timp sa organizati campionate si concursuri la metro Fir intins
Memorat
popescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Duminică 18 Aprilie 2010, 08:11:06 »

domnule popescu prioritatea dumneavoastra ar trebui sa fie,dupa umila mea parere lupta cu braconieri daca nu doriti ca peste putin timp sa organizati campionate si concursuri la metro Fir intins

Asta daca se doreste de catre autoritati. Toate propunerile noastre de a prelua paza si controlul bazinelor piscicole au fost respinse. Nu am renuntat la propunere si vom continua demersurile, avand acest lucru cuprins si in strategia pe care AG a aprobat-o la ultima adunare generala. Dar pana atunci, cel mai eficient mod de a combate braconajul este tel. 112.
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #17 : Duminică 11 Iulie 2010, 14:19:04 »

Daca ramanem sau nu in federatie ramane de vazut,dar pana atunci........ [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
popescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Luni 12 Iulie 2010, 20:41:36 »

Exista 2 cai. Noua federatie sau AGVPSR. Prietenii pescari au acum posibilitatea sa opteze. Azi a sosoit si avizul Secretariatului general al Guvernului pentru acordul privind denumirea. FRPSC intra in linie dreapta. Si va fi infiintata. Indiferent daca vor sau nu unii. Detalii pe [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
secretar sv
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #19 : Luni 12 Iulie 2010, 21:52:44 »

dragii mei , ne uimiti .    alta marie cu aceiasi palarie...

sau de la base citire     azi cu maine fara   sau invers

sunt multi care pescuiesc  fara                                                                                            asa ca se vor ingrosa randurile.
Memorat
Pagini: [1] 2 3   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.053 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Sâmbătă 28 Octombrie 2017, 00:01:47
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.