Prieteni Pescari

Activitatea PP in FNPSR

Sâmbătă 22 Iulie 2017, 15:50:29 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2] 3   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Activitatea PP in FNPSR  (Citit de 21388 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #20 : Luni 12 Iulie 2010, 22:30:32 »

ma duc si pescuiesc in R. Moldova, pe Prut si pe Nistru, dar la ajvps nu ma mai intorc! Suparat
Ajvps-ul ,prin atitudinea lor, dupa '90, sunt vinovati 100% de, dezastrul de pe apele interioare-atata timp cat nu vor face nimic pentru pescari, nici pescarii nu se vor mai  indrepta niciodata spre ei!  Trist
Memorat
ironick
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #21 : Marți 13 Iulie 2010, 10:30:22 »

Exista 2 cai. Noua federatie sau AGVPSR. Prietenii pescari au acum posibilitatea sa opteze. Azi a sosoit si avizul Secretariatului general al Guvernului pentru acordul privind denumirea. FRPSC intra in linie dreapta. Si va fi infiintata. Indiferent daca vor sau nu unii. Detalii pe [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Inexact ... cone Fanica !
Exista cel putin inca o alta cale ... o noua fedetarie ... si apoi inca una ...  Rinjet
Memorat
popescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #22 : Marți 13 Iulie 2010, 10:57:19 »

Exclus. Citeste Legea 69/2000 si te convingi.
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #23 : Marți 13 Iulie 2010, 22:18:34 »

IRONICK, securistii au pus mana pe tot ce misca, esti copil ce naiba, n u vezi ce se intampla in jur? Inger
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #24 : Marți 13 Iulie 2010, 23:48:04 »

Fane,de ce nu spui adevarul intreg : pentru a se constitui o federatie trebuie sa fie cel putin 5( cinci) cluburi care au CIS ,aceste cluburi sa aiba cel putin 3 ani vechime (in 5 judete)cu cel putin 200 de membri ?! Cite cluburi ai in celebra ta FNPSR ? Poate ai asociatii (aps-uri) dar nu ai cluburi sportive !Nu crezi ca ar trebui sa spui adevarul (care din gura ta tot ca o minciuna o sa sune pentru cei care te cunosc)? Incercarile tale de asta primavara ,bagindu-l in fata si sacrificind-ul fara niciun rost,pe Istvan U, ai vazut ce efecte au avut(si nu doar pe site-ul asta) .Ai pierdut startul !!! Declaratiile tale de dragoste pentru cluburile din LRS ,pentru mine suna a instigare la viol! Iar cluburile sportive de crap ,n-ai nici o sansa sale pacalesti ;e vorba de CIPS-ed si FIPS ! Daca tot vrei asa de mult doar binele pescuitului si al pestilor din Romania de ce nu te sacrifici si dispari ,macar pentru un timp,din lumea pescuitului si a pescarilor (din care nu faci nici macar parte)? Nu discut despre oportnitatea inlocuirii AGVPS-ului ! Mai ales cu o structura condusa de tine !
Memorat
popescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Miercuri 14 Iulie 2010, 07:48:28 »

Domnule Buculei,
Trebuie 10 cluburi din cinci judete, asta pentru corectitudinea informatiei. FNPSR are in curs de constituire cluburi pe langa toate asociatiile membre si chiar mai mult decat atat. Dupa cum vedeti, invitatia este facuta tuturor cluburilor constituite, nu numai cluburilor noastre. Este cred momentul unei decizii ferme a miscarii pescuitului sportiv din Romania, pana nu este prea tarziu. In ceea ce priveste aparitia mea in acest fenomen, ar trebui sa va dea de gandit dumneavoasta, nu mie. Ceea ce fac eu acum, trebuiau sa faca acei pescari pe care dumneavoasta ii scoateti acum la inaintare. Unde au fost vreme de 20 de ani? Si daca credeti ca aceasta actiune  coerenta si legala este un lucru usor, va inselati amarnic. Sunteti dispus sa o continuati din punctul unde am reusit eu sa o aduc acum? Va astept.
PS Domnul Diaconita este un om de mare valoare si probitate. Fi convins ca daca dansul si domnul Uszkai, ca si ceilalti, s-au inhamat la aceasta corvoada, au avut motive serioase. Lucrurile serioase se dovedesc cu fapte, nu pe acest forum. Daca am reusit sa aducem langa noi un sponsor de calibrul Hidroconstructia, inseamna ca am avut argumente serioase. Cate cluburi si ligi sau mai stiu eu ce organizatii au reusit asta? Nu vedeti ca pescuitul sportiv din Romania este apanajul unor domni care au facut din el o afacere? Luati exemplu competitiile organizate si veti vedea ca sunt un fel de roata a norocului unde pescarii cotizeaza sume grele si din care li se da si lor ceva?
PPS Am 54 de ani. Nu stiu daca apelativul folosit de dumneavoastra mi se potriveste.
« Ultima modificare: Miercuri 14 Iulie 2010, 07:58:51 de către popescu » Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #26 : Miercuri 14 Iulie 2010, 08:47:00 »

In Federatia Romana de Pescuit Sportiv si Casting sincer eu mi-am pus mare speranta,faptul ca a aparut un sponsor de talia Hidroconstructia,ne va ajuta sa punem planul competitional la punct si organizarea structurii in teritoriu.Eu sunt adeptul unei forme de organizare a pescuitului de competitie in adevaratul sens al cuvantului,in care pescarul sportiv sa nu fii constrans de bani,protocoale,..... Rinjet
Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #27 : Miercuri 14 Iulie 2010, 12:00:44 »

PS Domnul Diaconita este un om de mare valoare si probitate. Fi convins ca daca dansul si domnul Uszkai, ca si ceilalti, s-au inhamat la aceasta corvoada, au avut motive serioase. Lucrurile serioase se dovedesc cu fapte, nu pe acest forum. Daca am reusit sa aducem langa noi un sponsor de calibrul Hidroconstructia, inseamna ca am avut argumente serioase. Cate cluburi si ligi sau mai stiu eu ce organizatii au reusit asta? Nu vedeti ca pescuitul sportiv din Romania este apanajul unor domni care au facut din el o afacere? Luati exemplu competitiile organizate si veti vedea ca sunt un fel de roata a norocului unde pescarii cotizeaza sume grele si din care li se da si lor ceva?
PPS Am 54 de ani. Nu stiu daca apelativul folosit de dumneavoastra mi se potriveste.

da, domnu Diaconita este de mare valoare si probitate insa problema este ca in spate va aflati dvs, si imaginea domnului Diaconita nu va fi niciodata asociata acestei noi federatii iar la schimb dvs nu sunteti de probitate pentru ca functionati pe principiul latra cainii ursul merge dar defapt ursul merge cam prost pentru pescari si nu vreti sa recunoasteti. Aratati cu degetul si ziceti ca pescuitul sportiv este o afacere pentru unii? Dar cine incerca prin FNPSR sa imparta apele PUBLICE la asociatii si sa puna taxe pe bucati de rauri si sa aduca barcutze si turisti?Cum?? Asta nu e afacere? Sa nu-mi ziceti mie ca ursul nu miroase mierea ca am trecut de perioada lucrurilor facute din marinimie si gratis.
cat despre PPS Nucu este olecutza mai mare ca dvs asa ca vi se potriveste

Si mai lasati domniile deoparte , pentru mine astia care cer respect sunt fie mosi fie muncitori de uzina ajunsi peste noapte intr-o functie. La 54 de ani mi-ar place sa mi se zica pe nume nu cu DVS ca sa ma simt babet...dar ma rog
Memorat

let the pike survive, put it back alive

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
popescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #28 : Miercuri 14 Iulie 2010, 13:22:20 »

Nu am avut onoarea sa va cunosc si cred ca si reciproca este adevarata. Cat priveste Brasovul de unde sunteti, nu cred ca a iesit cu ceva in evidenta. Veti constata in curand ca si in Brasov va avea loc un eveniment care trebuia demult rezolvat. Si nu ma refer la Cupa FNPSR de la Doripesco.

PS Folosirea formulelor de politete este un exercitiu al oamenilor educati. De ce nu-i cereti d.lui Diaconita sa se pronunte la persoana mea? A avut ocazia sa ma cunoasca si poate exprima un punct de vedere. Ma simt onorat sa ma bucur de prietenia lui.
PPS Nu ma intereseaza taxarea raurilor. Este un efort pe care AGVPS se straduieste sa-l faca pentru a reinstaura un monopol pierdut. Simpla vizualizare a situatiei lor finaciara, accesibila pe web-ul mfinante.ro v-ar lamuri de ce i-a cuprins disperarea.
Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #29 : Miercuri 14 Iulie 2010, 15:33:13 »

Nu am avut onoarea sa va cunosc si cred ca si reciproca este adevarata. Cat priveste Brasovul de unde sunteti, nu cred ca a iesit cu ceva in evidenta.

daca nu iesim in evidenta nu inseamna ca nu facem

iata 2 exemple

poate il invatati si pe presedintele OJPS BV sau cum se numeste , astfel de practici SPORTIVE , ca el iese in evidenta cu pesti in cada si prin bucatarie
Ca mentiune activitatea se intampla pe raul Olt sa nu va imaginati ca suntem pe vr-un teren privat

Bucovina Spinning Club si Brasov Spinning Team urmeaza sa organizeze etapa LRS de la Siriu pe 24 iulie , dvs tineti un campionat de spining? din auzite am inteles ca are o etapa si din ea se decide lotul national, unde gasesc programul competitional?
Va multumesc
« Ultima modificare: Miercuri 14 Iulie 2010, 15:35:24 de către Pikeman » Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
popescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #30 : Miercuri 14 Iulie 2010, 20:54:59 »

Ma refeream la chestiuni serioase pentru pescuitul sportiv, nu la eliberarea unor capturi, lucru de altfel de apreciat. Cat despre calitatea unei asociatii sau a unor reprezentanti ai lor, acestea se verifica in timp. Te asigur ca daca nu se comporta conform propriilor statute, sau incalca statutul federatiei, risca sa paraseasca federatia. Sunt constient ca unele au apelat la federatie ca la o umbrela sau o haina de vreme rea. Multe s-au eliminat singure pentru ca nu au perfomat.
PS Cauta pe forumul [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] sau astepta cateva zile si poti accesa [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] pentru programul competitional.
« Ultima modificare: Miercuri 14 Iulie 2010, 20:57:33 de către popescu » Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #31 : Joi 15 Iulie 2010, 07:06:20 »

Domnule Stefan Popescu, am discutat cu Petrush la telefon si ,recunosc ca ,cele spuse de el m-au cam pus pe ginduri dar repet ca asociere Dvs cu viitoarea federatie face si va face pentru mult timp,ca multa lume sa fie foarte suspicioasa si neincrezatoare.Fara suparare,daca doriti binele pescuitului si al pestilor din ape,lasati-i pe altii sa se ocupe sau cel putin apareti cit mai rar pe forumuri. Va salut!
Memorat
popescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #32 : Joi 15 Iulie 2010, 07:51:38 »

Domnule Buculei,
Puteti sa-mi dati cateva nume de persoane care sa se ocupe de subiect? Cu precizarea de ce nu au facut-o pana acum?
Ar avea niste avantaje. Rezervarea este facuta si avizul Secretariatului general al Guvernului obtinut.
Vedeti ca v-am dat un mp si o sa intelegeti mai multe.
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #33 : Joi 15 Iulie 2010, 08:54:42 »

eu zic sa analizam problemele ,la concret,cu legea in fata ,si nu cred ca mai apar derapaje de la organizarea pescuitului de competitie,dar pentru asta trebuie foarte multa seriozitate .......pentru incredere in noua federatie
Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #34 : Joi 15 Iulie 2010, 09:02:28 »

Ma refeream la chestiuni serioase pentru pescuitul sportiv, nu la eliberarea unor capturi, lucru de altfel de apreciat.

Intotdeauna nu ati remarcat lucrurile marunte si asta va caracterizeaza , sunteti grabit sa obtineti inalte performante pentru pescuitul sportiv si treceti peste mici actiuni apreciate de multi si care v-ar putea aduce beneficii, apropo ii trageti intr-una cu pescuitul sportiv , deci nu vorbim de recreativ, va intreb asa ca o chestiune ne-serioasa cum este cea de mai sus, sunteti in stare sa introduceti obligativitatea C&R la asociatiile membre ale federatiei? asa ca un gest sportiv. Ca celalalt domnu presedinte de la Brasov s-a scuzat ca el nu prea are bani si tre sa duca pestele acasa  Aplauze ii bun ca are bani de benzina, de betze, de mulinete si de twistere  Wink

Am studiat forumul FNPSR, nu am vazut nicio competitie de spinning organizata pe anul acesta  Cum? decat ideea unui concurs, care culmea risca sa devina si finala  Risete citez "Atunci de ce nu luati voi sa organizati finala de spinning al federatiei acolo? Eu zic ca ar fi o idee buna si promit sa trimit concurenti pentru finala! Ramane sa mai discutam."

Am gasi si pe anul 2009 activitatea, asta e de rasu - plansu

Ma scuzati dar aveti un forum din 2009 la care participa 4-5 persoane la discutii Cum?
Memorat

nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #35 : Joi 15 Iulie 2010, 09:18:23 »

Incredere in noua federatie, numai formularea in sine si ma face sa am sentimente contradictorii.
Pentru a avea incredere intr-un asemenea proiect, cei care il initiaza trebuie sa fie fara pata si de preferat, dar nu esential pescari cu state vechi, care cunosc cerintele sistemului. Domnule Popescu, caci la dumneavoastra ma refer, numeroasele scandaluri in care sunteti implicat si acuzele pe care vi le aduc oameni cu care ati colaborat ma fac sa am reticente majore vis-a-vis de initiativa dumneavoastra.
Nu a trecut un an de cand cu aroganta ati spus ca organizati Campionatul National de Spinning si afirmati ca daca cluburile vor sa intre in "legalitate" trebuie sa adere la federatia dumneavoastra. Cand v-am intrebat ce oferiti cluburilor, ati spus ca oferiti cadrul legal al organizarii unei competitii si acest lucru este de ajuns. acum se pare ca aveti nevoie de cluburile pe care le-ati tratat de "sus" anul trecut.
Pentru mine toate aceste lucruri sunt de ajuns pentru a nu dori o colaborare cu "noua" federatie.
Memorat

popescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #36 : Joi 15 Iulie 2010, 11:05:04 »

nick,
acuzatiile care mi s-au adus s-au dovedit nefondate. De fapt corul de denigratori la adresa mea au incetat sa mai latre pentru ca nu au avut argumente. Astept si acum stolul de anchetatori care sa vina sa ma dovedeasca. O logica simpla ar fi trebuit sa iti ridice niste semne de intrebare de genul ce a facut Popescu de ii sar toti la gat. As cita din fostul prefect de Alba, printre altele presedintele AJVPS local: ''ai bagat piciorul in cuibul de viespii''. Frumos, nu? Este evident ca spargerea monopolului AGVPSR nu este un lucru usor. De un lucru sa fii sigur; in tot ce am facut pana acum, am respectat legea. De aia se oftica unii pentru ca nu au cu ce ma agata.
Cat despre afilierea sau nu la noua federatie, noi ne-am facut o datorie, cred eu corecta. Am lansat o invitatie tuturor cluburilor sportive (nu pescarilor sportivi, carora eu le respect dreptul la opinie). Trebuie sa intelegi ca nu dorim sa facem prozelitism. In noua federatie va intra cine va dori. Dreptul la libera asociere este liber si garantat de constitutie. Ce pot sa te asigur este ca aceasta federatie se va infiinta. Ma intrebi ce oferim cluburilor? In primul rand un sponsor serios si posibilitatea de a avea fiecare propria baza sportiva. Cred ca este suficient.
PS Sper ca urmatorul sponsor (cu care negociem un contract) sa fie Eurodrinks. Vor ma fi si altii, la fel de potenti. E tot ce pot sa fac pentru pescuitul sportiv. Crezi ca este suficient?
« Ultima modificare: Joi 15 Iulie 2010, 11:17:55 de către popescu » Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #37 : Joi 15 Iulie 2010, 11:37:13 »

Ramane de dovedit faptic. Noi nu plecam nicaieri si rabdare avem.... Fir intins
Memorat

popescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #38 : Joi 15 Iulie 2010, 12:11:36 »

Ramane de dovedit faptic. Noi nu plecam nicaieri si rabdare avem.... Fir intins

Iti dai seama cata rabdare am avut eu? La cate mizerii s-au spus despre mine? Numai ca la o constructie de genul pe care o facem noi, important este sa fii cand se face fundatia. Nu crezi?
Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #39 : Joi 15 Iulie 2010, 12:59:18 »

Eu am participat la cateva "fundatii" dar le-am facut cu oameni pe care ii cunosteam si in care aveam incredere, in acest caz pentru ca nu ne cunoastem prefer sa astept faptele.
Memorat

Pagini: 1 [2] 3   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.053 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Sâmbătă 03 Iunie 2017, 02:31:13
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.