Prieteni Pescari

Activitatea PP in FNPSR

Miercuri 23 August 2017, 20:40:09 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 2 [3]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Activitatea PP in FNPSR  (Citit de 21694 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
popescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #40 : Joi 15 Iulie 2010, 14:47:43 »

nick,
Vorbesti in nume personal sau in numele clubului? Ai fost mandatat pentru asta?
« Ultima modificare: Joi 15 Iulie 2010, 15:06:36 de către popescu » Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

Go fishing or die trying

« Răspunde #41 : Joi 15 Iulie 2010, 16:10:23 »

Acum vorbesc in nume personal, daca clubul va avea alta opinie voi vorbi cu Petru.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
popescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #42 : Joi 15 Iulie 2010, 17:00:25 »

Acum vorbesc in nume personal, daca clubul va avea alta opinie voi vorbi cu Petru.

OK
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #43 : Vineri 16 Iulie 2010, 10:13:20 »

decât la agvps mai bine la noua federație. Chiar dacă nu mă interesează concursurile, mă interesează ca habitatul natural să rămână ori în administrarea ANPA ori concesiunile care se vor face numai la agvps să nu ajungă.
Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #44 : Vineri 16 Iulie 2010, 14:54:34 »

nick,
Vorbesti in nume personal sau in numele clubului? Ai fost mandatat pentru asta?

conteaza??? e clasic pt dvs sa va interesati daca e multimea implicata, vazand ca e numai o persoana ati zis OK, ma gandesc ca daca zicea ca vorbeste pentru club urma sa aveti ceva discutii serioase...JENANT!!! serios, ma intreb cand o sa va pese de ultimul pescar de pe balta, nu numai de cei organizati in 20-100...ca parca nu era obligativitate la asociere...nu?
Memorat

let the pike survive, put it back alive

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #45 : Vineri 16 Iulie 2010, 16:13:35 »

decât la agvps mai bine la noua federație. Chiar dacă nu mă interesează concursurile, mă interesează ca habitatul natural să rămână ori în administrarea ANPA ori concesiunile care se vor face numai la agvps să nu ajungă.
pai cam aici se incearca sa se ajunga ;ANPA cu pescuitul recreariv(permisele sa se dea la benzinarie sau posta)si o federatie care sa se ocupe de pescuitul sportiv Rinjet
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #46 : Vineri 16 Iulie 2010, 16:35:08 »

Ar fi excelent sa se faca distinctie intre pescuitul recreativ si cel de competitie, iar permisele ANPA sa se dea direct pescarilor intr-un anumit mod inca din luna decembrie in fiecare an. In acest fel pescarii ar putea iesi pe apa inca din ianuarie si nu in martie sau aprilie cind e aproape prohibitia si apoi vin riurile mari de la ploi.
         Asta nu inseamna ca federatia sa se ocupe exclusiv de pescuitul competitional, iar apele publice sa fie lasate de izbeliste la cheremul braconierilor si al poluatorilor. Ar insemna ca federatia sa existe doar pentru pescarii de competitie, iar cei care pescuiesc doar de placere, adica majoritatea, sa nu le fie reprezentate interesele.
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #47 : Duminică 18 Iulie 2010, 09:48:41 »

Federatia de tir nu se ocupa de vinatoarea a loisir !
  Domnule Popescu ,
 nu stiu de ce ptr. Dvs. a fost atit de importanta "spargerea monopolului " agvps ? Ati cheltuit enorm de multa energie si timp= bani  cind mult mai putin stresant si ieftin ar fi fost sa oferiti ceea ce se cerea si se cere (si care la inceputurile apsalbei se parea,sau mi s-a parut mie,ca veti face) :combaterea braconajului,conditii decente de pescuit ,populari etc intr-un cuvint respectarea legislatiei si urmarirea respectarii ei fara exceptii !Ori nu ati facut mai nimic din toate astea si nu ati oferit o alternativa viabila monopolului ! Doar o multime de procese (cu AGVPS,Guvernul Romaniei etc) pe care le-ati pierdut ! Mult scandal si impresia foarte pregnanta ca vreti doar inlocuirea monopolului Agvps cu monopolulu FNPSR +rechizitionarea patrimoniului AGVPS !
  Ce se va hotari in AG a LRS de la Siriu vom respecta si noi !

Postat pe:: Duminică 18 Iulie 2010, 09:41:26

De ce vi se pare ca ceea ce au facut cei doi (Pikeman si paps) prin filmuletele lor nu este important ? Iar aceeasi aroganta de care nu va puteti separa!? Doar ce faceti Dvs. e important ! Pai pina acum nu ati facut mai nimic care sa ne dea incredere ca de data asta veti face ! Vedeti ,exact din acest motiv am spus ca ar fi bine sa lasati pe altcineva sa vorbeasca in locul Dvs.
Memorat
popescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #48 : Duminică 18 Iulie 2010, 13:59:33 »

Din cate imi aduc aminte am infiintat FNPSR. Vi se pare putin? Am adus si o sponsorizare de 100.000 euro (singura serioasa in tot pescuitul sportiv) E putin? E loc si de mai bine, dar nu asteptati sa le faca unul singur.
PS Daca sandramaua comunosta se darama (si sigur va fi asa) imi asum tot meritul.
PPS Nu am nimic personal cu AGVPSR. Dar mi se pare corect ca legea sa fie respectata de toata lumea. Inclusiv de ei.
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #49 : Marți 20 Iulie 2010, 11:06:23 »

FNPSR-ul nu ma intereseaza ci federatia de pescuit sportiv si casting ! FNPSR-ul ,dupa parerea mea ,e tot un fel de AGVPS (fara vinatori).
Memorat
popescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #50 : Marți 20 Iulie 2010, 12:32:41 »

Va inselati amarnic. FNPSR va ramane si va functiona avand ca scop protejarea si conservarea resurselor acvatice vii. Este daca vreti prima tentativa (sper eu reusita) de separare a pescuitului sportiv de cel recreativ. Acest lucru se gasetste si in strategia adoptata de FNPSR, care a inteles necesitatea limpezirii apelor in pescuit. Ma intreb de ce acest lucru nu a fost sesizat de pescarii sportivi si nu s-a facut nimic in aceasta directie. Dumneavoastra poate aveti un raspuns. Eu nu l-am gasit.

PS Dupa cate ma gandesc ca stiti, vanatoarea si pescuitul sunt reglementate de legi diferita (L.407/2007 si OUG 23/2008 cu modificari si completari). Una vorbeste de asociatii de vanatori, una de asociatii de pescari sportivi. Indeplineste AGVPS aceste cerinte? Pentru documentare va recomand Decizia Curtii Constitutionale nr. 156/1999. O sa aveti o surpriza si poate o sa intelegeti de ce AGVPSR nu s-a reformat. o gasiti pe motorul [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
« Ultima modificare: Marți 20 Iulie 2010, 12:36:12 de către popescu » Memorat
Pagini: 1 2 [3]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.044 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 14 Iunie 2017, 14:27:20
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.